PDA

View Full Version : Често използване на преса...



CookieMonster
02-10-2011, 09:25
Значи използвам пресата си, за да се изправям всеки ден... Обаче това е много вредно и не искам да си изгоря косата и накрая да прилича на нищо. Нещо да ми препоръчате, защото иначе стърчи отвсякъде?

MegiBoOm
02-10-2011, 11:24
ТЪРСАЧКА,ГУГЪЛ!?

gLypChenCee
02-10-2011, 11:30
ТЪРСАЧКА,ГУГЪЛ!? Е кво, гугъл ли да си нахлупи на главата.. като нямаш мнение по темата НЕ ПИШИ -.-.
Няма значение колко теми има, тук сме за да помагаме.. ^_^

П.Т.

Не използвам много често преса защото си харесвам нормалната коса и не мога да ти помогна особенно много :/. Но знам, че имаше някакъв гел или балсам [не знам ] против изгарянето на коса от преси/маши/сешуари и т.н.

Другите ще ти помогнат повече. Толкова от мен. ^_^ 8-)

bebzgirl
02-10-2011, 11:40
Не съм я използвала от 3-4 месеца ... естествената ми форма на косата е хубава ии не мисля че трябва да я горя точно в момента =)

xdennyx
02-10-2011, 12:30
Добре де,момичето не ви пита от кога не сте си изправяли косата,а как да я защити от изгаряне.


Аз също се изправям всеки ден от вече 2 месеца и си слагам кристали за коса преди да се изправя,а след изкъпване на мокра коса си слагам флуид.Засега косата ми не се е изгорила,нито пък е нацъфтяла.Все пак потърси в търсачката има много такива теми.

FuckingFreak
02-10-2011, 12:42
^ Да, а все едно кристалите предпазват от изгаряне... Освен за по-лесно разресване и за моментален "блясък" за сухите коси и евентуално от дълго използване да се намали цъфтежа не знам дали ще помогне..

Има на Лореал Студио едно Hot liss или Hot straight, мисля че и двете са за едно и също, ако някой знае разликата нека сподели. Също така има и на syoss. Цените са около 10тина лева, зависи от града в който живееш и магазина от който го купуваш. А да попитам момичетата които използват на syoss или Loreal : едно шишенце за колко време ви стига? Също така колко често се изправяте? Не се изправям често, когато съм в настроение (максимум 2 пъти в месеца) и то само 1 път сутринта, през другите дни само оправям подвитите краища на ниски градуси.

MegiBoOm
02-10-2011, 12:48
ТЪРСАЧКА,ГУГЪЛ!? Е кво, гугъл ли да си нахлупи на главата.. като нямаш мнение по темата НЕ ПИШИ -.-.
Няма значение колко теми има, тук сме за да помагаме.. ^_^

П.Т.

Не използвам много често преса защото си харесвам нормалната коса и не мога да ти помогна особенно много :/. Но знам, че имаше някакъв гел или балсам [не знам ] против изгарянето на коса от преси/маши/сешуари и т.н.

Другите ще ти помогнат повече. Толкова от мен. ^_^ 8-)

Имам мнение, ДА! Но като ги мързи и пръста да си мръднат, за да видят коооолко много теми има (в които съм писала също) няма смисъл да отговарям ;)

xdennyx
02-10-2011, 12:56
Постригването всеки месец на крайщата е най-доброто решение според мен :)

hotxxmess
02-10-2011, 13:41
Добре де,момичето не ви пита от кога не сте си изправяли косата,а как да я защити от изгаряне.


Аз също се изправям всеки ден от вече 2 месеца и си слагам кристали за коса преди да се изправя,а след изкъпване на мокра коса си слагам флуид.Засега косата ми не се е изгорила,нито пък е нацъфтяла.Все пак потърси в търсачката има много такива теми.

sexa_na_kompleksa
02-10-2011, 13:54
Щом се изправяш всеки ден, е хубаво да си купиш качествена преса, която да не гори толкова косата. Аз имам на Белисима Креативити, керамична е и има йонизатор. 90 лв е, но си заслужава, особено ако я употребяваш често.

ri41
02-10-2011, 14:20
така или иначе ще си преебеш косата, не го казвам за да съм интересна, а за защото го разбрах за себе си

CookieMonster
02-10-2011, 17:04
така или иначе ще си преебеш косата, не го казвам за да съм интересна, а за защото го разбрах за себе си
Знам, точно за т`ва питах дали има начин да я поддържам права, без да ползвам често преса. Гледах стари теми, и преди съм ги чела, не мисля че е нужно да ме нападате така... Просто исках конкретен отговор как да не си изгарям косата така. Не искам всеки ден да ползвам преса просто. А като се погледна в огледалото, когато не съм изправена, съм ужас.

Мерси за отговорите.

FuckingFreak
02-10-2011, 17:10
Има решение да не ползваш преса всеки ден - намираш добра преса и като се изправиш на 200 градуса веднъж (може и повече) ти държи до следващото къпане, но ако не спиш вързана малко се подвиват крайчетата, а ако си вързана се получава лека чупка на мястото където е бил ластика.

milenkaa9
02-10-2011, 17:35
аз също използвам почти всеки ден преса ( да не кажа и всеки) и то отдавна и за да не ми е изтощена косата използвам хидратиращ шампоан за коса ( herbel essences) и после слагам балсам на краищата си и седя с него известно време ( през това време си мия тялото) и след като се изкъпя не я суша , а я оставам да изсъхне от самосебе си и вечер преди да легна използвам нощен крем на elseve с пчелно млечице и това е всичко ,което правя с моята коса , и изглежда много добре , даже наскоро една приятелка ме пита дали не съм се постригвала понеже много жива ми изглеждала косата , а аз не съм ходила на фризьор от 4 месеца :) надявам се да съм помогнала с нещо :)

CookieMonster
02-10-2011, 17:44
Мерсии, последните 2 мнения много ми помогнаха. :)

rosencetooo
02-10-2011, 17:49
Вземи си някое спрейче и се опитай да си оформиш косата така , че да си я харесаш без да е нужно изправяне с преса.

Sunshin3
02-10-2011, 17:59
след къпане, на влажна коса, аз си слагам ето това балсамче

http://lh6.ggpht.com/_6jrt9jGKCVk/S1k2z1WRfSI/AAAAAAAAA5s/3m2weNFz_E4/Loreal%20-%20Studio%20Hot%20Straight%20Thermo-Straightening%20Cream_thumb%5B1%5D.jpg

без отмиване, което предпазва косата от изгаряне(малко или много) ии освен това, я прави много мекичка и лесна за оформяне

прави си редовно(1-2 пъти в седмицата) подхранващи, възстановяващи маски, когато можеш, не ползвай сешоар, а я остави да изсъхне сама, вземи си хубава серия шампоан и балсам, които омекотяват и подхранват косата

Hilary_
02-10-2011, 18:34
Нещо да ми препоръчате, защото иначе стърчи отвсякъде?
СПРИ ДА СЕ ИЗПРАВЯШ!!! .. 8)

ParisHilton
02-10-2011, 19:11
^ Да, а все едно кристалите предпазват от изгаряне... Освен за по-лесно разресване и за моментален "блясък" за сухите коси и евентуално от дълго използване да се намали цъфтежа не знам дали ще помогне..

Има на Лореал Студио едно Hot liss или Hot straight, мисля че и двете са за едно и също, ако някой знае разликата нека сподели. Също така има и на syoss. Цените са около 10тина лева, зависи от града в който живееш и магазина от който го купуваш. А да попитам момичетата които използват на syoss или Loreal : едно шишенце за колко време ви стига? Също така колко често се изправяте? Не се изправям често, когато съм в настроение (максимум 2 пъти в месеца) и то само 1 път сутринта, през другите дни само оправям подвитите краища на ниски градуси.


:)) +1

ri41
02-10-2011, 19:13
ами щом ти е обезформена косата и стърчи без преса, значи вече си я изгорила добре, прави си я на пяна и подхранвай с домашни маски, наскоро си правих една за изгорената ми от кичури косица-намазваш си косата със зехтин цялата, стоиш час, два отмиваш и косата е еластична, мека и нестърчаща

bebzgirl
02-10-2011, 19:16
Добре де,момичето не ви пита от кога не сте си изправяли косата,а как да я защити от изгаряне.


Аз също се изправям всеки ден от вече 2 месеца и си слагам кристали за коса преди да се изправя,а след изкъпване на мокра коса си слагам флуид.Засега косата ми не се е изгорила,нито пък е нацъфтяла.Все пак потърси в търсачката има много такива теми.

Моя грешка .. еми кристали ... Обаче според мене колкото и кристали да слагаш ако я гориш всеки ден няма да оживее =)

BladeOfMySoul
02-11-2011, 06:12
Ами това е, което казаха момичетата преди мен, взимаш си една хубава преса, изправяш се веднъж на високи градуси + термозащитен продук, правиш си подхранващи маски и така. :)

Аз също бих искала да попитам, ако някой е използвал Syoss или Loreal, д/г за колко време ви стига 1 опаковка ?

MeLikesPie
02-11-2011, 11:47
Кристалите НЕ ЗАЩИТАВАТ!!! те са за по-добър резултат!

LipSy
02-11-2011, 12:04
Има един спрей на Syoss който е точно предназначен да предпазва косата от изгаряне при ползването на преса. http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://www.remedium.bg/catalog_img/254552.jpg&imgrefurl=http://www.remedium.bg/%3Fpage_id%3D27%26record_id%3D254552&usg=__a8MyLQXKxVF9QLx_rvutuONT4Gs=&h=360&w=300&sz=11&hl=bg&start=0&zoom=1&tbnid=9lRK6hr6C1WsEM:&tbnh=127&tbnw=106&ei=gjNVTfqGN8OxtAaxw8isDQ&prev=/images%3Fq%3Dsyoss%2B%25D1%2581%25D0%25BF%25D1%258 0%25D0%25B5%25D0%25B9%26hl%3Dbg%26gbv%3D2%26biw%3D 1259%26bih%3D537%26tbs%3Disch:10%2C161&itbs=1&iact=hc&vpx=117&vpy=107&dur=1344&hovh=246&hovw=205&tx=138&ty=122&oei=gjNVTfqGN8OxtAaxw8isDQ&page=1&ndsp=15&ved=1t:429,r:6,s:0&biw=1259&bih=537

Нещо такова беше.

DesireToFire
02-11-2011, 14:21
Това на Лореал го имам от 2 месеца и го ползвам през ден, защото го ползвам и когато си суша косата със сешоар. Още не е свършило и не дава признаци да е към края си.

DesireToFire
02-11-2011, 14:24
Иначе по темата : подходящ шампоан, бласам, маска за коса, които да ползваш редовно. Спрей/балсам без отмиване - Глис и Елсев имат доста хубави. Преди изправяне спрей/балсам за предпазване. Всичко са казали. Но след като вече веднъж ти е изгорена косата, тя не може да се оправи, докато не порасне нова. Може просто да е поскъсиш, ако е дълга.

Pamaa
02-11-2011, 16:08
Не съм я използвала от 3-4 месеца ... естествената ми форма на косата е хубава ии не мисля че трябва да я горя точно в момента =)
о Божее :booooomb: ама на кой му дреме ти от колко време не сиси изправяла косата?? аман от простотии :-o

а иначе пробвай спрея на syoss :P

CookieMonster
02-11-2011, 16:50
Само да кажа... Пресата ми е купена през ноември някъде и съм я използвала само 5 пъти да кажем. :)
Косата ми си е била така стърчаща винаги. Не мисля, че има някакъв отрицателен ефект след пресата.

п.п. ще пробвам това на syoss

mentirahermosa
02-11-2011, 17:46
Вземи си heat protector, на syoss е добър. Няма да ти гори толкова косата. Също така я изправяй на по-ниска температура или просто не я изправяй, измисли си някоя лесна прическа, която да ти харесва и без да си изправяш косата. :)

Dannue
02-18-2011, 11:16
така или иначе ще си преебеш косата, не го казвам за да съм интересна, а за защото го разбрах за себе си
Знам, точно за т`ва питах дали има начин да я поддържам права, без да ползвам често преса. Гледах стари теми, и преди съм ги чела, не мисля че е нужно да ме нападате така... Просто исках конкретен отговор как да не си изгарям косата така. Не искам всеки ден да ползвам преса просто. А като се погледна в огледалото, когато не съм изправена, съм ужас.

Мерси за отговорите.

И тук е мястото да споделя за 'мистичния' продукт. Един на нивея за изправяне без преси и т.н. просто ти я изглажда 'перфектно' уж казват. За съжеление не помня как се казва и дали още го има, но потърси, в едно синьо шишенце, такова късичко .. 8-)