PDA

View Full Version : Глобализма, окултизма, конспирацията



Nam3less3
02-10-2011, 11:22
Знаете теорията за глобализма, който в конспирацията е наречен нов световен ред - една държава, една раса, една религия, една армия, управлявани от най-богатите и тайните общества. Според някой това е естествена еволюция в политиката и обществото, след епохата на национализма и империализма, студената война, и сега пред започването на космическата ера цялото човечество да е обединено.
В новите окултни учения(които може да видите във важната тема) и по-специално в това на Алис Бейли се говори също за новия световен ред, за една раса, една религия и т.н.
Според вас има ли връзка между тези неща и възможно ли е тия окултни учения да са "религията" и оръжието на хората подготвящи този нов световен ред(защото тия учения учат на окултна медитация, комуникация с напреднали духове-учители и т.н.).

filmimilmi
02-10-2011, 13:12
Глобализацията се рекламира като преход към едно по-съвършено общество. Но в какво за теб и мен ще се изразява това съвършенство зависи от гледната точка. За богаташите, които притежават мултинационалните корпорации ще е полза аз и ти да сме част от едно общество на съвършено равни подчинени работници. Може би в свят без граници с една раса и култура няма да има войни, но истинската трагедия ще е в липсата на свободна воля. Още с раждането си хората ще бъдат разпределяни с указана задача в огромната машина, така че частите й винаги да са смазани и тя да върви гладко. Само онези, които стоят на върха на пирамидата ще могат да се радват на пълния потенциал от забавления, които тази машина може да предложи. За нас, работещите като болтове и винтчета в нея, ще се предлагат само залъгалки, които да ни държат достатъчно приспани, за да не осъзнаваме, че живеем все по-кратко и работим безотказно срещу символични възнаграждения. Колкото до окултното, тези на върха на пирамидата/машината просто вярват, че са богове заради възможностите, които контролът над тази система им предоставя. Честите им ритуали може би са начин да скрепят властта си със своите наследници, така че когато им я предават в ръцете, случайно да не са отгледали някой "нехранимайко", който да се размекне и разкрие на нас робите какви всъщност сме.

montana6
02-10-2011, 14:43
Нямам някакви особени познания и в двете области, но мисля, че няма връзка между тях.