PDA

View Full Version : Често задавани въпроси за християнството.



Nam3less3
02-10-2011, 14:26
Давайте такива въпроси, та после да им отговорим и да няма неясноти по основните въпроси.

Ето ви примерен въпрос: Защо в библията пише, че човек е създаден от кал?

NomNomNom
02-10-2011, 14:27
Добре , защо ? :D
Идват ми идеи, но след дългият пост в индиготата ме мързи :D

Nam3less3
02-10-2011, 14:29
Добре , защо ? :D
Идват ми идеи, но след дългият пост в индиготата ме мързи :DАми да се съберат 20-30-40 често задавани въпроси и да им се отговори в първият пост, такива теми винаги са полезни.

NomNomNom
02-10-2011, 14:35
Нее, питах - защо от кал?

Nam3less3
02-10-2011, 14:38
Нее, питах - защо от кал?Ами моето мнение е, че калта се образува от намокрена пръст(т.е. вода + земя), а с тия имена хората наричат агрегатните състояния на веществата(течно - вода, твърдо - земя), т.е. тялото е най-вече от твърди и течни вещества, то си е така.

gandalfepi4
02-10-2011, 14:39
защо на никой от вас не му пука че новият завет приема стария за факт, а старият завет е базиран на каанитската религия, където въпросното яхве си се казва яхве и си е точно това яхве което си е и днес, само дето си е в напълно нормален пантеон - цялото християнство е изградено на тази идея (няли както npp показа самият джизъс е проследен генеалогически до адам ерго всичко това е истина и НЯМА как да е фигуративно или метафорично), а тя пък е базирана на религия която сега се приема за езическа и напълно невярна?

(бедното семейство на яхве нали - бедният му баща, бедната му майка, бедната му жена. от всички се отрекъл заради едните си евреи, трагично нали?)

Nam3less3
02-10-2011, 14:47
защо на никой от вас не му пука че новият завет приема стария за факт, а старият завет е базиран на каанитската религия, където въпросното яхве си се казва яхве и си е точно това яхве което си е и днес, само дето си е в напълно нормален пантеон - цялото християнство е изградено на тази идея (няли както npp показа самият джизъс е проследен генеалогически до адам ерго всичко това е истина и НЯМА как да е фигуративно или метафорично), а тя пък е базирана на религия която сега се приема за езическа и напълно невярна?

(бедното семейство на яхве нали - бедният му баща, бедната му майка, бедната му жена. от всички се отрекъл заради едните си евреи, трагично нали?)Не му пука на неймлес, защото знае кое слово е от Бога и кое не е. :D

gandalfepi4
02-10-2011, 15:04
за разлика от некви тъпи, смотани 2 билиона християни нали?

че кои са те че да ти стъпят на малкия пръст

Nam3less3
02-10-2011, 15:19
за разлика от некви тъпи, смотани 2 билиона християни нали?

че кои са те че да ти стъпят на малкия пръстИ кое е различното между мойте виждания и тия на другите 2 милиарда християни? Всъщност много малко от тях се занимават задълбочено както ние, и аз в реалния живот знам много християни, но с никой не мога да коментирам нещата които пишем тук.

ПС:Имам точно 2 пъти повече постове от тебе :-P

montana6
02-10-2011, 15:24
Аз имам въпрос. Винаги съм се чудел защо пък точно Христос е трябвало да изкупи греховете на хората. Защо точно той е трябвало да умре? Защо Бог не е наказал просто хората, ами ги е оставил да убият синът му?

Nam3less3
02-10-2011, 16:20
Аз имам въпрос. Винаги съм се чудел защо пък точно Христос е трябвало да изкупи греховете на хората. Защо точно той е трябвало да умре? Защо Бог не е наказал просто хората, ами ги е оставил да убият синът му?Reserve
после ще напиша отговора тука :D

gandalfepi4
02-11-2011, 06:42
И кое е различното между мойте виждания и тия на другите 2 милиарда християни? Всъщност много малко от тях се занимават задълбочено както ние, и аз в реалния живот знам много християни, но с никой не мога да коментирам нещата които пишем тук.

ПС:Имам точно 2 пъти повече постове от тебе :-P

идеята за предаждане директно противоречи на.... ВСИИИЧКО

идеята че няма ад директно противоречи на.... ВСИИИЧКО

идеята че стария завет е неактуален и/или метафора директно противоречи на.... ВСИИИЧКО

и тн и тн и тн

ПС поздравления, вече ще те наричам не тревор а спаммастър.

DivKozel
02-11-2011, 12:42
Нее, питах - защо от кал?Ами моето мнение е, че калта се образува от намокрена пръст(т.е. вода + земя), а с тия имена хората наричат агрегатните състояния на веществата(течно - вода, твърдо - земя), т.е. тялото е най-вече от твърди и течни вещества, то си е така.

Няма нищо общо с агрегатните състояния!
Понеже човек е създаден чрез генно инжинерство, и нали единия матерял е земен(демек олицетворение на калта) е затова значението на думата Адам е земя, или кал!

gandalfepi4
02-11-2011, 12:48
само да знаете че щом единия от вас не разбира метафората е обречен на съществуване в ада.

аре са да разбереме кой

Nam3less3
02-11-2011, 13:58
само да знаете че щом единия от вас не разбира метафората е обречен на съществуване в ада.

аре са да разбереме койИ да грешим това няма общо с горенето в ада и добродетелността на човека не зависи от това кой е прав в случая.

@DivKozel как човека е създаден чрез генно инжерество, кой е направил това?

Nam3less3
02-11-2011, 13:58
И кое е различното между мойте виждания и тия на другите 2 милиарда християни? Всъщност много малко от тях се занимават задълбочено както ние, и аз в реалния живот знам много християни, но с никой не мога да коментирам нещата които пишем тук.

ПС:Имам точно 2 пъти повече постове от тебе :-P

идеята за предаждане директно противоречи на.... ВСИИИЧКО

идеята че няма ад директно противоречи на.... ВСИИИЧКО

идеята че стария завет е неактуален и/или метафора директно противоречи на.... ВСИИИЧКО

и тн и тн и тн

ПС поздравления, вече ще те наричам не тревор а спаммастър.Не съм казал примерно че няма ад и рай, важно е какво се разбира под тия понятия. Ако беше на мое място щеше да знаеш, че не противореча на нищо сериозно 8)

gandalfepi4
02-11-2011, 14:27
така ли?

значи (вече) признаваш че има ад?

значи най-несправедливото наказание за същество което насила е било държано в тъмното отностно поведението си, присъдено само и едниствено защото на ях му се е искало така вече не ти пречи?

това е най-гигантско зло спаммастър.

Nam3less3
02-11-2011, 14:32
така ли?

значи (вече) признаваш че има ад?

значи най-несправедливото наказание за същество което насила е било държано в тъмното отностно поведението си, присъдено само и едниствено защото на ях му се е искало така вече не ти пречи?

това е най-гигантско зло спаммастър.Ада може да се тълкува по различни начини.

gandalfepi4
02-11-2011, 14:42
както и като напълно нормалния начин описан от джизъс, функционалния начин по който е описан като истинско място в което има истински хора правещи нещата които се правят в ада и статукватичния начин по който го приемат другите ти 2 билиона съверници вместо напълно измисления и изсмукан от пръстите твой начин нали?

Nam3less3
02-11-2011, 14:52
както и като напълно нормалния начин описан от джизъс, функционалния начин по който е описан като истинско място в което има истински хора правещи нещата които се правят в ада и статукватичния начин по който го приемат другите ти 2 билиона съверници вместо напълно измисления и изсмукан от пръстите твой начин нали?Другите 2 билиона съверници изобщо не се занимават да размишляват над тия неща, но който го прави, ще открие че има и други християнски и по-правдоподобни тълкувания.

gandalfepi4
02-11-2011, 14:54
ох, толкова си уникален и гениален спаммастър!

позволи им поне да се докоснат до твоята богоизбрана съвършенност, о всезнайни!

Nam3less3
02-11-2011, 14:59
ох, толкова си уникален и гениален спаммастър!

позволи им поне да се докоснат до твоята богоизбрана съвършенност, о всезнайни!Нищо от това което пиша не съм го измислял сам, просто съм съгласен с него, и повечето го има в книги тълкуващи християнството писани от хора с божията благодат. Но малко християни сядат да ги четат.

gandalfepi4
02-11-2011, 15:01
сигурно понеже директно противорекът на божието слово може би?

само идея.

знам че звучат по-добре от оригинала, знам че е лесно да кажеш че това което е лошо просто не е било важно НО това е (според бога ти само) погрешно

Nam3less3
02-11-2011, 15:09
сигурно понеже директно противорекът на божието слово може би?

само идея.

знам че звучат по-добре от оригинала, знам че е лесно да кажеш че това което е лошо просто не е било важно НО това е (според бога ти само) погрешноАко не си вярващ, няма как да разбереш кое противоречи и кое не.

gandalfepi4
02-11-2011, 15:11
затова ли всички вярващи си противоречите?

"вярвам че съм прав и следователно то е вярно с оргинала"

ето npp ти противоречи за прераждането и за стария завет, значи е невярващ ли?

soluschristus ти каза че нищо не знаеш за християнството и той ли е невярващ?

или просто ти пак си вадиш празни твърдения от аналното отверстие?

Nam3less3
02-11-2011, 15:13
затова ли всички вярващи си противоречите?

"вярвам че съм прав и следователно то е вярно с оргинала"

ето npp ти противоречи за прераждането и за стария завет, значи е невярващ ли?

soluschristus ти каза че нищо не знаеш за християнството и той ли е невярващ?

или просто ти пак си вадиш празни твърдения от аналното отверстие?Християните може и да спорят за някой неща, но важното е на практика как се държи човек, не на теория в коя версия на ада вярва.
SolusChristus/npp са чисти християни, докато аз имам в теорията си елементи от много различни места.

gandalfepi4
02-11-2011, 15:26
тогава и аз ли съм християнин?

ти малоумен ли си?



тогава пък ти си сатанист понеже не определяш отвратителни неща като такива

Nam3less3
02-11-2011, 18:40
тогава и аз ли съм християнин?

ти малоумен ли си?



тогава пък ти си сатанист понеже не определяш отвратителни неща като такиваТи пък що да си християнин като не вярваш?

gandalfepi4
02-11-2011, 19:08
ти пък що да си християнин като не вярваш в каквото вярват другите?

Nam3less3
02-11-2011, 20:10
ти пък що да си християнин като не вярваш в каквото вярват другите?Вярвам в Бог както и те се стремя да живея правилно както и те, другото са подробности.

gandalfepi4
02-11-2011, 20:28
мдаааа, последния път когато имаше спор за въпросните незначителни подробности умряха само 30-ина % от популацията на германия нали?

подробности, дребни, незначими детайли - добре че на никой не му пука кой знае колко за тях.

montana6
02-15-2011, 17:29
Аз имам въпрос. Винаги съм се чудел защо пък точно Христос е трябвало да изкупи греховете на хората. Защо точно той е трябвало да умре? Защо Бог не е наказал просто хората, ами ги е оставил да убият синът му?Reserve
после ще напиша отговора тука :D

Може ли вече да отговориш, че ми е интересно? :)

Nam3less3
02-15-2011, 18:21
Аз имам въпрос. Винаги съм се чудел защо пък точно Христос е трябвало да изкупи греховете на хората. Защо точно той е трябвало да умре? Защо Бог не е наказал просто хората, ами ги е оставил да убият синът му?Reserve
после ще напиша отговора тука :D

Може ли вече да отговориш, че ми е интересно? :)Мислих какво да напиша, но чисто християнското обяснение едва ли ще ти е напълно ясно и достатъчно, та ето по друг начин написано от един друг сайт(не казвам че 100% съм съгласен с него). Защо Христос е спасител:
"При етапа за обособяване на Аза, е било дадено правилото: Око за око, зъб за зъб. Навързват се огромно число причинно следствени (кармични) връзки, които с течение на времето не намаляват, а се засилват. Необходимо било да се прекъсне това падение по някакъв начин. Всеки, който се е интересувал от древните методи на лечение, знае че кармичните заболявания могат да се лекуват само ако лечителят приеме кармичните последици на себе си. Когато става въпрос за масова карма, тя може да се поеме само от създателя (ръководителя) на съответното общество. Но тъй като процеса на падението засяга цялото човечество, наложило се Христос (Бога, създателя на Слънчевата система) да поеме кармата на хората върху себе си, за да обърне развитието във възходяща посока. И ето вече 2000 години наблюдаваме ефекта от саможертвата на Христос - постепенно отмъстителността намалява все повече (вендетата стана история). Ако обърнете внимание, ще забележите, че целият живот на Исус Христос е подчинен на тази задача."

montana6
02-15-2011, 21:22
Интересна гледна точка. Благодаря. :)

ZipFail
02-16-2011, 01:16
И абсолютно никаква логика..

mirkasta
03-08-2011, 18:24
[/quote]Ето ви примерен въпрос: Защо в библията пише, че човек е създаден от кал?[/quote]

Ами, защото е създаден от кал, това е толкова тъп въпрос.

gandalfepi4
03-08-2011, 18:47
^ по принцип се смята че не е тъп въпрос понеже се приема за даденост че всеки един човек или хуманоидно животно с IQ над 4 знае че човекът не е създаден от кал понеже не изглежда така

http://2.bp.blogspot.com/_a_q7OcrV30g/StIUEuYPRUI/AAAAAAAACKE/SsRGSeu4aIA/s400/Man+of+Clay.JPG

и по тази причина разните апологети тръгват да обясняват как това което се приема за факт от писателите на стария и новия завет, йешуа и бог всъщност не е пълна глупост, мит останал от по-стара религия както и половината неща в библията ами е дълбокомислена, многозначителна, умопомрачително мъдра метафора която (според библията) само християни могат да разберат (само да се достигне до консенсус между 40-те 000 клона на религията и веднага ще разберем какво значи всъщност)

надявам се да съм ти изяснил нещата :-D

mirkasta
03-09-2011, 08:23
надявам се да съм ти изяснил нещата :-D[/quote]
Благодаря за изчерпателния отговор, но аз съм християнка ходя в евангелска църква, вярвам в Бог и вярвам че човекът е създаден от кал.

gandalfepi4
03-09-2011, 08:43
аха, библейска фундаменталистка. толкова ви се радвам на вас хора (дори не лицемернича)

много ми са ми интересни тези които са способни със сериозно лице да кажат че тези неща някога са били вегетарианци

http://www.istockphoto.com/file_thumbview_approve/830664/2/istockphoto_830664-saber-tooth-tiger-skull.jpg

http://images.wikia.com/jpfanon/images/0/0e/Liopleurodon_t99.jpg

http://www.baconbabble.com/wp-content/uploads/2010/05/moray-eel.jpg

http://www.baconbabble.com/wp-content/uploads/2010/05/lamprey.jpg

http://www.baconbabble.com/wp-content/uploads/2010/05/ogre-fish.jpg

ако ти се занимава можеш да си поговориш с другаря неймлес който поддържа лична връзка с бог и твърди че грешиш.

от мене имаш само палци \:D/

Nam3less3
03-09-2011, 12:28
Благодаря за изчерпателния отговор, но аз съм християнка ходя в евангелска църква, вярвам в Бог и вярвам че човекът е създаден от кал.Аз също съм християнин но такива твърдения като твоето са нелепи. Значи буквално вярваш, че човека е създаден от кал(всъщност какво означава това) или въобще би ли ми казала какво означава това?
Всъщност ето какво мисля "Ами моето мнение е, че калта се образува от намокрена пръст(т.е. вода + земя), а с тия имена хората наричат агрегатните състояния на веществата(течно - вода, твърдо - земя), т.е. тялото е най-вече от твърди и течни вещества, то си е така."
Но човекът си е създаден така както го описва науката(еволюция и т.н.), това за калта е символизъм.

mirkasta
03-09-2011, 19:41
Относно въпроса: "Защо в Библията пише, че човекът е създаден от кал?" - Всъщтност там не пише това, а пише: "И Господ Бог образува човека от пръст из земята, и вдъхна в ноздрите му дъха на живота; и човекът стана живо същество." Битие 2:7


gandalfepi4,

Човекът наистина не изглежда както на снимката на глиненото човече, която си качил и не би било възможно.
1. На твоята снимка човечето е направено от някой първокласник по домашен бит и техника - а човекът е образуван от Бога според Библията.
2.Твоето човече е направено наистина от кал, човекът е образуван от от "пръст из земята" според Библията, което е различно от кал.
3.Бог вдъхна в ноздрите на човека дъха на живота и човека стана живо същество. Твоето кално човече първо няма ноздри. После никой никога, а още по-малко Бог не му е вдъхвал никакъв дъх, а още по- малко дъх на живота. И накрая твоето кално човече никога не е било и няма да стане живо същество.

Това, че хората не разбират някои факти и не ги приемат не означава че фактите ще спрат да са такива. През средновековието хората са смятали че земята е плоска и изобщо не са допускали, че тя се върти и само заради това тя не е спряла. А това, че описаните събития в Библията са факти е научно доказано. Дали хората ще ги приемат или не си е тяхно лично право да решат сами. Тяхното решение обаче не променя по никакъв начин фактите. Т.е. дали ти вярваш или не, дали приемаш или не Слънцето ще продължава да залязва и да изгрява отново.

gandalfepi4
03-09-2011, 20:26
разбира се че нещата в библията са научно доказани - нали точно по тази причина 93% от учените са атеисти

как може да се нарекът ненаучни историите за говорещи магарета, пич който променя шарките на добитъка си като ги кара да гледат пръчки, лекове за болести на кожата които включват коленето на гълъби върху палците на краката ти и "горителна змия" върху кол за целене на отравяне, че земята е на 5/6 000 години, имало е гигантски потоп, животни които не могат да живеят по никакъв друг начин освен хищничество са били вегетарианци, еднорози, дракони и тн.

с тебе сме майно =D>

mirkasta
03-10-2011, 05:53
разбира се че нещата в библията са научно доказани - нали точно по тази причина 93% от учените са атеисти

как може да се нарекът ненаучни историите за говорещи магарета, пич който променя шарките на добитъка си като ги кара да гледат пръчки, лекове за болести на кожата които включват коленето на гълъби върху палците на краката ти и "горителна змия" върху кол за целене на отравяне, че земята е на 5/6 000 години, имало е гигантски потоп, животни които не могат да живеят по никакъв друг начин освен хищничество са били вегетарианци, еднорози, дракони и тн.

с тебе сме майно =D>

Имаш свободна воля и задължението да избираш в какво да вярваш или не, какво да приемаш или не, а заедно с това и да понасяш последствията от избора си.
Аз нямам намерения да споря.

ZipFail
03-10-2011, 07:50
Важното е че християнството е научно доказано, дори в youtube има клипче как Исус се възкресява и ходи по вода 8)

gandalfepi4
03-10-2011, 10:40
ей неймлес, аз имам въпрос - защо бог прави ева от реброто на адам вместо от пръст

(има уловка и въпросът е доста важен, не казвай че е без значение)

Nam3less3
03-10-2011, 20:42
ей неймлес, аз имам въпрос - защо бог прави ева от реброто на адам вместо от пръст

(има уловка и въпросът е доста важен, не казвай че е без значение)Друг път ще ти кажа за реброто, но не виждам каква е уловката и как този въпрос е свързан със създаването на хората от пръст, адам и ева са специален случай и не са точно създадени от пръст(май).

gandalfepi4
03-10-2011, 22:02
кажи дееееееееееееее. моооооооооооооооля те

Nam3less3
03-10-2011, 23:20
кажи дееееееееееееее. моооооооооооооооля теАми трябва да проверя някой неща първо.

gandalfepi4
03-11-2011, 16:57
eee?

Pa3yMeH
03-11-2011, 17:33
Интересен спор 8-) :lol: Следя го с интерес :) :D

darsit0
03-11-2011, 17:40
Интересен спор 8-) :lol: Следя го с интерес :) :D

И аз :-D

Nam3less3
03-11-2011, 17:52
Оф тва ребро, сложно е, няма да го тълкувам ся :D
За да бъдат едно цяло мъжа и жената и т.н
Та това какво общо има с пръстта и къде е уловката, изобщо не ми изглежда важно.

gandalfepi4
03-11-2011, 18:06
ами зачудих се за първата жена (лилит). тази която е направена от пръст и която е равна на мъжа и която биде изгонвана от рая заради това че иска да бъде третирана като равна.

след това пък ми светна че всъщност бог прави следващата жена (ева) от реброто на адам за да може да му е подчинена и да има оправдание за сексизмите намирани по-късно в библията

http://members.shaw.ca/tfrisen/Bbl/Sexism/Sexism.html

та ми стана интересно дали и ти виждаш нещата така

gandalfepi4
03-12-2011, 11:21
ъммм... прав ли съм?

Nam3less3
03-12-2011, 15:14
ъммм... прав ли съм?Мисля че не, но това е труден за разбиране въпрос, даже на самият мен ми е труден, тъй че ще го пропусна.

gandalfepi4
03-12-2011, 15:30
що да е труден?

на мен ми изглежда прост - жената иска да е равна на мъжа и заради това бива отлъчена и демонизирана (дори и изключена от официалната библия) и се прави някаква друга която със сигурност да е "под" него.

наистина не виждам нищо двусмислено или трудно за разбиране.

WaterLilly
03-12-2011, 16:26
Мисля че не, но това е труден за разбиране въпрос, даже на самият мен ми е труден, тъй че ще го пропусна.
Нищо трудно за разбиране няма. Казано е черно на бяло в десетте божи заповеди (за библията няма да говоря, защото не съм я чела и до края на живота ми ще бягам от нея като дявол от тамян 8-) ).
Християнството проповядва, че жената е предмет, оценен на стойност колкото бик/къща/нива, собственост на мъжа, създадена само за да му задоволява нуждите.

Ако се възпротиви...

http://www.fixcas.com/news/2009/inquisition.jpg
http://www.canadastreetnews.com/romapics/inquisition1.jpg

DIE BITCH

gandalfepi4
03-12-2011, 17:38
Християнството проповядва, че жената е предмет, оценен на стойност колкото бик/къща/нива



ей, ей, ей!

я без тия! никъде в библията няма такова нещо - цената на една жена е 50 шекела което в днешна валута е към 250$

къде си чувала за къща за 500 кинта а? нивата също струва поне 2-3 бона.

бик беше доста по-точно откъм цена (стига да е по-мършавичък)

ZipFail
03-12-2011, 18:43
И дори Неймлес, който е чел 131231923 книги по тоя въпрос, не знае как да разбере едно толкова простичко нещо от най-божествено перфектната книга на света, която е дадена на ВСЕКИ да я разбере...

gandalfepi4
03-13-2011, 08:40
е ок. видя се че на това няма да отговориш.

кажи тогава за смисъла на:

6 И Бог каза: Да бъде простор посред водите, който да раздели вода от вода. забавен факт - думата за "вода" се произнася "ра ки я"

7 И Бог направи простора; и раздели водата, която беше под простора, от водата, която беше над простора; и стана така.


та аз мисля че това означава че авторите са мислели че земята е плоскост която стои върху вода (малко подобно на германските митове) и небето пък, понеже е със син цвят, също е от вода (даже и пуска вода когато вали)

фундаменталистите също го приемат буквално

http://www.creationscience.com/onlinebook/FAQ214.html



ти мислиш ли че е така или намираш някакъв метафоричен смисъл?










ПС виждам че пак съм те затруднил и ще се опитам да те улесня - питам това понеже съм убеден че има някаква мъъъъничка връзка с фактът че в каанитската митология от която призлизат образите на яхве, йешуа и мария има доста силен паралел с това:

според тях светът е като описания във въпросния пасаж

http://www.religioustolerance.org/cosmo_paga.gif

с две планини (Таргхизизи и Тхарумаги) които поддържат небето, което е от вода да не падне на земята, която се поддържа от колони върху море.

иии ми беше любопитно че ако наистина е така то има още една причина да вярваме че протообразите на иисус, бог и мария са си баал, ях и ашера чиито истории и описания са подозрително близки

Nam3less3
03-14-2011, 14:55
Относно това за жените - християнството твърди, че половете трябва да са равнопоставени, проблемът е, че до днешни времена хората не са възприемали такова нещо. Знаете какви са им били нравите.
А относно последният пост - определено вярвам в метафоричният смисъл, библията не се наема да дава физични обяснения на света, нито това и е работата. Вместо да гледате полезното, само с такива безсмислици се занимавате.

gandalfepi4
03-14-2011, 15:13
Относно това за жените - християнството твърди, че половете трябва да са равнопоставени,


май пропусна един-два пасажа:

Но желая да знаете, че глава на всеки мъж е Христос, а глава на жената е мъжът

Защото мъжът не е от жената, а жената е от мъжа;

9понеже, мъжът не бе създаден за жената, а жената за мъжа

Жените нека мълчат в църквите, защото не им е позволено да говорят; а нека се подчиняват, както казва законът.

35Ако искат да научат нещо, нека питат мъжете си у дома; защото е срамотно жена да говори в църква.


Жени, подчинявайте се на своите мъже, като длъжност към Господа;

23защото мъжът е глава на жената, както и Христос е глава на църквата (като само Той е спасител на тялото).

24Но както църквата се подчинява на Христа, така и жените нека се подчиняват във всичко на своите мъже

Жени подчинявайте се на мъжете си,както прилича в Господа.

Така и жените да украсят със скромна премяна, с срамежливост и целомъдрие, не с плетена коса и злато или бисери или скъпи дрехи,

10а с добри дела, както прилича на жени, които са се посветили на благочестието.

11Жената да се учи мълчаливо с пълно подчинение.

12А на жената не позволявам да поучава, нито да владее над мъжа, но нека бъде мълчалива.

13Защото първо Адам бе създаден, а после Ева.
Защото омъжена жена е вързана чрез закона за мъжа, докогато е жив; но когато мъжът умре тя се освобождава от мъжовия закон.

ладите жени да обичат мъжете си и децата си,

5да са разбрани, целомъдри, да работят у домовете си, да са благи, подчинени на мъжете си

жени, покорявайте се на мъжете си

Защото така някога и светите жени, които се надяваха на Бога, украсяваха себе си, като се покоряваха на мъжете си.

6както Сара се покоряваше на Авраама и го наричаше господар. И вие сте нейни дъщери, ако правите добро и не се боите от никакво заплашване.

Ще ти преумножа скръбта в бременността; със скръб ще раждаш чада; и на мъжа ти ще бъде подчинено всяко твое желание и той ще те владее.

Той прати писма по всичките царски области, във всяка област според азбуката й, и на всеки народ според езика му, за да може всеки мъж да бъде господар в дома си, и в него да говори по езика на людете си.



ако познаеш кои са от новия завет получаваш 5 точки, а ако познаеш кои са казани лично от бог или иисус получаваш 10.

ZipFail
03-14-2011, 16:22
Сега следва отговора- "Не си прав, защото не си вярващ и не разбираш. Пък." :lol:

Nam3less3
03-14-2011, 17:22
Сега следва отговора- "Не си прав, защото не си вярващ и не разбираш. Пък." :lol:Ами факт е сори :D

darsit0
03-14-2011, 17:25
Но желая да знаете, че глава на всеки мъж е Христос, а глава на жената е мъжът

Защото мъжът не е от жената, а жената е от мъжа;

9понеже, мъжът не бе създаден за жената, а жената за мъжа

Жените нека мълчат в църквите, защото не им е позволено да говорят; а нека се подчиняват, както казва законът.

35Ако искат да научат нещо, нека питат мъжете си у дома; защото е срамотно жена да говори в църква.


Жени, подчинявайте се на своите мъже, като длъжност към Господа;

23защото мъжът е глава на жената, както и Христос е глава на църквата (като само Той е спасител на тялото).

24Но както църквата се подчинява на Христа, така и жените нека се подчиняват във всичко на своите мъже

Жени подчинявайте се на мъжете си,както прилича в Господа.

Така и жените да украсят със скромна премяна, с срамежливост и целомъдрие, не с плетена коса и злато или бисери или скъпи дрехи,

10а с добри дела, както прилича на жени, които са се посветили на благочестието.

11Жената да се учи мълчаливо с пълно подчинение.

12А на жената не позволявам да поучава, нито да владее над мъжа, но нека бъде мълчалива.

13Защото първо Адам бе създаден, а после Ева.
Защото омъжена жена е вързана чрез закона за мъжа, докогато е жив; но когато мъжът умре тя се освобождава от мъжовия закон.

ладите жени да обичат мъжете си и децата си,

5да са разбрани, целомъдри, да работят у домовете си, да са благи, подчинени на мъжете си

жени, покорявайте се на мъжете си

Защото така някога и светите жени, които се надяваха на Бога, украсяваха себе си, като се покоряваха на мъжете си.

6както Сара се покоряваше на Авраама и го наричаше господар. И вие сте нейни дъщери, ако правите добро и не се боите от никакво заплашване.

Ще ти преумножа скръбта в бременността; със скръб ще раждаш чада; и на мъжа ти ще бъде подчинено всяко твое желание и той ще те владее.

Той прати писма по всичките царски области, във всяка област според азбуката й, и на всеки народ според езика му, за да може всеки мъж да бъде господар в дома си, и в него да говори по езика на людете си.



КАК МОЖЕ :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x

gandalfepi4
03-14-2011, 17:31
^ ъммм... сори?

darsit0
03-14-2011, 17:35
^ ъммм... сори?

Споко, не се ядосах на теб, а на тези абсурдни твърдения за жените :? :x

gandalfepi4
03-14-2011, 17:43
да не би да искаш да кажеш че не виждаш великото равенство между половете което проповядва библията? :D

може би това ще ти е интересно

http://en.wikipedia.org/wiki/Lilith#Alphabet_of_Ben_Sira

darsit0
03-14-2011, 17:51
да не би да искаш да кажеш че не виждаш великото равенство между половете което проповядва библията? :D

:-D

Е, мислех, че все пак се проповядва нещо като равенство м/у половете, но това ми разби всички надежди :shock:

npp
03-17-2011, 17:30
това за lilith е просто опит да се обясни че в началото дявола е прелъстил човека чрез жената ева, която, според тази теория, до преди грехопадението не се е казвала ева, но после той я е нарекъл така:

"И човекът наименува жена си Ева, защото тя беше майка на всички живи."(Битие 3:20)

Истината е че няма зъл пол, но е имало лоши хора, лоши мъже, и лоши жени, иначе това дето в вярата мъжа е глава на жената е само в рамките на жененето, извън женитбата жената е свободна в истинският Господ Бог:

"Или не знаете, братя, (защото говоря на човеци, които знаят що е закон), че законът владее над човека само, докогато той е жив(т.е. докато той живее чрез следване/извършване на верческа неправда от негова страна)? Защото омъжена жена е вързана чрез закона за мъжа, до когато той е жив; но когато мъжът умре тя се освобождава от мъжевия закон. И тъй, ако при живота на мъжа си тя се омъжи за друг мъж, става блудница; но ако умре мъжът й, свободна е от тоя закон, и не става блудница, ако се омъжи за друг мъж. И тъй, братя мои, и вие умряхте спрямо закона чрез Христовото тяло, за да се свържете с друг, сиреч, с възкресения от мъртвите, за да принасяме плод на Бога."(Римляни 7:1-4)

gandalfepi4
03-17-2011, 18:13
брато, разбрахме те че си сипваш хероин в сутрешното кафе ама поне си дрънкай глупости само за нещата за които може да се спори.

нищо не знаеш - лилит е първата жена (според каананските митове част от които са използвани за направата на еврейската библия библия), направена е от пръст като адам и заради това че не е искала да е робиня бива ИЗГОНВАНА ОТ РАЯ и демонизирана.

ПОСЛЕ пък ях прави от реброто некво добиче което заради произхода си няма да има друг избор освен това да е подчинено.

какво предлагаш - първо се прави лилит от пръст, а после й набива едно ребро в главата ли?

я се стегни малко. чети като не знаеш

http://en.wikipedia.org/wiki/Lilith

http://en.wikipedia.org/wiki/Lilith#Alphabet_of_Ben_Sira

http://en.wikipedia.org/wiki/Alphabet_of_Ben_Sira#Lilith

много ми е интересно как адам после се е пецкал с това след епизода с ябълката

http://bellirosa.com/store/images/lilith_statue_stone.jpg

http://www.dhushara.com/paradoxhtm/fall/goddesses.jpg

npp
03-17-2011, 18:48
проблема ти е че ти не си запознат, защото "реброто" е "калъпа" на всичкото мъжко същество, чрез който Бог е направил жената също от "пръст"(т.е. от материя), а lilth е просто символично наименование на жената преди грехопадението според онази теория, която ти посочваш.

"Така човекът даде имена на всеки вид добитък, на въздушните птици и на всички полски зверове. Но помощник, подходящ за човека, не се намери. Тогава Господ Бог даде на човека дълбок сън, и той заспа; и взе едно от ребрата му(т.е. мъжественоста като калъп), и изпълни мястото му с плът(т.е. и чрез този калъп той направи женското същество). И Господ Бог създаде жената от реброто, което взе от човека и я приведе при човека. А човекът каза: Тази вече е кост от костите ми(т.е. според моя калъп) и плът от плътта ми(т.е. и тяло съответсващо на моето); тя ще се нарече Жена, защото от Мъжа бе взета. Затова ще остави човек баща си и майка си и ще се привърже към жена си(т.е. ще оставя родителите за да се грижи за жена си) и те ще бъдат една плът. А и двамата, човекът и жена му, бяха голи и не се срамуваха."(Битие 2:20-25).

gandalfepi4
03-17-2011, 18:53
....

каза ли току що че бог е хванал чепа на адам докато спи и го е забил в пичето на ева...?

npp
03-17-2011, 18:58
не, опитах се да обясня че Бог взима всичката мъжественост на мъжа като цяло (а не само половия орган) за да я използва за калъп, от който да направи жената с всичката нейна женственост.

gandalfepi4
03-17-2011, 19:41
http://i909.photobucket.com/albums/ac295/Volta1986/chruesimuesi/1-50-Cent-Laugh-Off.gif

ZipFail
03-17-2011, 21:29
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gandalfepi4
03-18-2011, 10:18
не, опитах се да обясня че Бог взима всичката мъжественост на мъжа като цяло (а не само половия орган) за да я използва за калъп, от който да направи жената с всичката нейна женственост.

значи май ева е изглеждала горе-долу така а?

http://motleycrow.com/ImageHost/BeardedWoman2.jpg

npp
03-18-2011, 16:28
добре че не си ти Бога, иначе незнам какво можеше да стане с всички :-D

gandalfepi4
03-18-2011, 16:51
добре че не си ти Бога, иначе незнам какво можеше да стане с всички :-D

ей това

http://onegraphics.com/media/inspired-by-avatar/welcome_to_pandora_by_d0ll_fac3.jpg

http://images2.fanpop.com/images/photos/4700000/Macalania-Woods-final-fantasy-x-4715299-576-807.jpg

a не на вашия пустинен пикльо "творенията" -

http://www.istockphoto.com/file_thumbview_approve/8810507/2/istockphoto_8810507-cattle-steer-skull-on-dry-desert-land.jpg

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/41912000/jpg/_41912472_lavanightap.jpg

http://www.istockphoto.com/file_thumbview_approve/2914998/2/istockphoto_2914998-geyser.jpg

http://mrbadak.com/wp-content/images/Oct06/mrbobbly.jpg

http://skepticblog.org/wp-content/uploads/683px-Succinea_mit_Leucocholoridium.jpg

npp
03-19-2011, 10:00
като дизайнер може и да си добър, но като създател на живот изглеждаш склонен да сътворяваш душите в шантави и примитивни форми :-D

gandalfepi4
03-23-2011, 08:32
нов въпрос ми хрумна - когато ной се напива като свиня и след като се въргаля гол в мръсотията и захърква в палатката си едват синовете му и го покриват понеже е отвратителен.

след този привиден жест на доброта ной проклина единият си син и неговите потомци да са роби завинаги.

интересно ми е знаете ли защо?

bazingaaaa
03-23-2011, 17:27
Един въпрос : Защо "бог" не върши никаква дейност в последно време :(

darsit0
03-25-2011, 16:11
Хора, някой дали ще може да ми обясни (преведе) мита за сътворението ? :)

npp
03-27-2011, 13:26
darsit0, незнам дали знаеш, но по принцип онзи в дясно на аватара ти е върховен антихрист, а онзи в ляво може да се окаже че не е истинският Исус Христос. Пази се от индийските вероучения/вероизповедания, всички те са много опасни.

darsit0
03-27-2011, 15:10
darsit0, незнам дали знаеш, но по принцип онзи в дясно на аватара ти е върховен антихрист, а онзи в ляво може да се окаже че не е истинският Исус Христос.

Аватара си го сложих само защото ми харесва самата картинка :)
А индийските вероучения са ми интересни и ми харесват, но не съм нито будистка, нито индуистка (ако така трябва да се каже :-D ) нито джайнистка, нитоо каквито още религии има, тъй че тази вечер ти разрешавам да спиш спокойно :-D

Та някой ще ми отговори ли на въпроса :)

gandalfepi4
03-27-2011, 15:20
darsit0, незнам дали знаеш, но по принцип онзи в дясно на аватара ти е върховен антихрист, а онзи в ляво може да се окаже че не е истинският Исус Христос. Пази се от индийските вероучения/вероизповедания, всички те са много опасни.

Антихрист е всеки човек който отрича божествеността на Йешуа -

1 Йоаново 2:22

22Кой е лъжец, освен оня, който отрича, че Исус е Христос? той е антихрист, който се отрича от Отца и от Сина


Тъй че в момента живеем в свят населяван с 4 билиона антихристи... и известна част от тях са християни даже, остави бедния Кришна на мира

npp
03-27-2011, 21:47
този стих, който си цитирал, означава че, антихристи са само онези, които непрестанно пречат на истинският Господ Бог да осигурява човеците/одушевените с (нужните) Добри неща - а това обикновенно са разните верчески/духовни беззаконници, защото истинският Господ Бог е възможно да бъде възпрепятстван единствено по духовен път.

а колкото до кришна, въобще не съм го задържал (насилствено).


Та някой ще ми отговори ли на въпроса :)
а какъв по-точно ти е въпроса?, защото спомена нещо за мит - на пръв поглед изглежда малко относно нещо несериозно.

darsit0
03-29-2011, 18:53
на пръв поглед изглежда малко относно нещо несериозно.

Е, не съм искала да звучи така ... :-o

gandalfepi4
03-29-2011, 21:46
ми добре, като не сте способни да ми отговорите на горния въпрос - защо когато се молят християните си допират дланите?

filmimilmi
03-30-2011, 09:26
ми добре, като не сте способни да ми отговорите на горния въпрос - защо когато се молят християните си допират дланите?

Не знам дали мога да го обясня правилно. Поне според мен молитвата е форма на мантра - лечебно изживяване, което се случва по време на мантрично пеене/молитва като сключвайки дланите си ние съзнателно можем да насочим "някаква лечебна сила" към всяка една част от тялото си. Стимулираме енергията си, помагаме й да циркулира в тялото... Може и да не е отговора, който търсиш, но на мен ми се струва най-логичен. Просто това е широко възприетит ритуал от много култури...

gandalfepi4
04-28-2011, 06:56
защо числото на бог да е седем?

montana6
04-28-2011, 10:26
Не е ли, защото е създал света за 7 дни?

Auriss
04-28-2011, 11:00
:D:D не бяха ли шест :D ? А на седмия - почивка

montana6
04-28-2011, 11:10
Тъй де, ама официално се водят 7, щото тогава всичко е било в завършен вид вече. 8-)

Ironclad
04-28-2011, 16:30
Ето за 7.Особено препоръчително за атеисти 8)


МАТЕМАТИКАТА В БИБЛИЯТА


Ернст Енгли



Преди много години един велик математик на име Иван Панин направи някои впечатляващи открития относно библейската математика. Панин беше гений в математиката. Той беше признат за един от десетте мъже в неговата област по целия свят на времето си. През 1882 година той се дипломирал в университета Харвард. Малко след дипломирането си станал християнин. Знаел перфектно гръцки и еврейски език. Нито гръцкият, нито еврейският имат числа, но вместо това използват букви от азбуката си, за да представят цифрови стойности. Знаейки това, Панин започнал да замества цифрови стойности с букви, докато изучавал Библията. Докато изучавал заместените числа, той бил учуден от невероятно детайлният математически дизайн, който изпъквал пред него. Запленен, той продължил изучаванията си! Колкото по-дълбоко навлизал в Библията, толкова повече бил убеден, че математиката би могла да отключи някои дълбоки тайни в тази велика Книга.

Стих по стих, глава по глава, книга по книга, цялата Библия е написана със същия невероятен математически дизайн, който стои много над способността на физическия ум да го създаде. Този вид дизайн вероятно не би могъл да бъде завършен от човешкия ум.

Тогава Панин започнал да проучва спорните стихове в Библията. Стихове, които някои учени отхвърлят въз основа на твърдението, че някои „прекалено усърдни” преписвачи са ги добавили. Много библейски учени например отхвърлят пасажа Марк 16:9-20, защото смятат, че тези стихове липсват в някои главни манускрипти. Според изследването на Панин тези стихове съдържат същия невероятен математически дизайн.

Панин свидетелства, че неговата работа без съмнение доказва, че Библията е написана по разработен математически модел, който изключва всякакъв шанс или случайност. От тогава насам, до неговата смърт през 1942 година, Панин прекара времето си, доказвайки чрез математиката истинността на Библията. Всички знаем, че математиката е точна наука. Тя не може да бъде фалшифицирана!

Базирайки се на проучването си, Панин направи следните твърдения:

№ 1: Нито едно човешко същество не би могло да напише Библията!

№ 2: Математическият дизайн на самото Писание е бил извън досега на човешкия ум. Той бил награден от Фондация ”Нобел Рисърч” за математическото му проучване на Библията. За да подкрепи твърдението си пред Фондацията, той представил 43 000 листа с доказателства, съдържащи неговата работа! Твърдението му пред същата фондация било следното: „Святата Библия е непогрешимото Божие Слово!”

От Фондация ”Нобел Рисърч” му отговорили: „Колкото по-дълбоко навлизаме в нашите изследвания, ние намираме поразителни доказателства в полза на вашето твърдение!”

След това Панин отправил предизвикателство чрез нюйоркския вестник „Сън” към девет известни „библейски критици” по негово време публично да опровергаят неговото твърдение. Когато абсолютно никой не приел предизвикателството му, той отправил същото предизвикателство посредством всички водещи вестници по света, за да може всеки публично да опровергае неговото твърдение! Предизвикателствата бяха отправени преди повече от 60 години, но до днес никой не се е появил да опровергае тези твърдения.

Доктор Панин твърдеше, че математически” доказва, че всичките 66 книги от нашата Библия са написани от Бог! Независимо, че човешка ръка е написала думите в Библията, Бог е Този, който ги диктува! Нашата Библия твърди същото: „…защото никога не е идвало пророчество от човешка воля, но светите човеци са говорили от Бога, движени от Святия Дух” (ІІ Петрово 1:21).

Д-р Иван Панин доказва в трудовете си, че числата са методът, който Бог използва, за да защити истинността на Своето Слово, Библията. След дългогодишна работа д-р Панин доказа, че Библията е защитена от система от числа, и ако Словото се промени по някакъв начин, системата ще бъде прекъсната, което ще покаже, че се извършва фалшификация. Д-р Панин каза: „Библията е конструирана по чудесен числов дизайн във всеки възможен детайл; така че този дизайн не може да произхожда от човек, нито пък може да бъде осъществен от човек; числовата система, по която е изградена, е подобна на математическата схема, наблюдавана в природата, в небесата горе, или на земята около човека. И този числов дизайн застрахова текста от грешки и прибавяне; твърде подобно на начина, по който дизайнът на банкнотите е защитен от фалшификация. И както монетоброячната машина автоматично пресмята монетите, така и числовата система автоматично проверява собствената си сметка.”

През 1908 година пастор А. Б. Кинг каза относно работата на д-р Панин: „Един факт, скрит през вековете от църквата, сега е открит на д-р Иван Панин и изисква признание от вселенската Църква като най-важният. Тези, които са били наскърбени от многото атаки срещу Писанието, могат сега, предвид това откритие, да се присъединят в хваление към Бог. Врагът дойде като потоп, но Господ постави знаме в ръцете на нашия брат и всички християнски войници трябва да се обединят около него.

Веднъж видях голямо цъфтящо дърво край коритото на една река. Водата беше измила достатъчно от коритото, за да изложи на показ мрежата от преплетените корени, подкрепящи гигантското дърво.

Библията е величествено Дърво на живота, посадено край поток от жива вода.

Копаейки дълбоко за истини от Писанието, г-н Панин открил, че колкото повече копаел, толкова по-сигурен ставал, че скъпоценната почва, която преобръщал, била изцяло изпълнена с корени, които той нарекъл библейски числа. Той открил, че отделно от нейните открити факти и поучения, Библията, като истинско здание, има математическа основа и надстройка, която лежи върху основата и прониква във всяка една от 66-те книги, във всяка глава, често дори и в отделните стихове в еврейския език.

Само изреждането на числовите примери, които г-н Панин привежда от еврейски и гръцки език, дава доказателства за неговите томове от факти, като буйната бучаща Ниагара.”

Д-р Панин научно доказа, че не е възможно Библията да бъде написана само от обикновени човешки същества, но че тя е свръхестествена, боговдъхновена, дадена от Бога книга! Д-р Панин доказа, че Библията има печат, който е предпазва от подправяне. Ако подправите Библията под каквато и да е форма, вие ще разчупите печата. Печатът е поставен в самата Библия, под повърхността, извън обикновеното око. Печатът има предназначението на воден знак. Под повърхността на голяма част от произведената хартия хората поставят невидим воден печат. Водният печат не може да бъде видян с просто око. Той се показва само, когато някой го освети с инфрачервени лъчи. Бог постави невидим воден знак, или печат под повърхността на Своето Слово и математиката е инфрачервената светлина, която го излага пред нашите очи.

Печатът или водният знак е ЧИСЛОТО СЕДЕМ (7). Числото седем е наречено „съвършеното число”. Същият печат е скрит под повърхността на гръцкия и еврейски текст на Библията не само на няколко места, но буквално навсякъде. Стих след стих, глава след глава, където и да се погледне, се вижда свидетелство, че Библията е неоспоримото Божие Слово.

Когато се огледаме около нас, виждаме същия печат в творението. Бог подпечати работата Си върху творението с печат, или воден знак – същото число седем и кратни на седем. Например, развитието на човешкия ембрион е в точни периоди от седем. Забележете, десет периода от 28 дни, което е 4 х 7. Проверете и ще бъдете учудени от точността на този закон. Пълното нормално време е 280 дни, или 40 х 7. Библията казва, че човекът беше създаден от пръстта на земята. Човешкото тяло се състои от 14 елемента, или 2 х 7, също както земята, или пръстта! Медицината ни казва, че човешкото тяло подновява всяка клетка на всеки седем години, също така пулсът пие по-бавно на всеки седми ден. Дори слънчевата светлина е направена от седем различни цвята.

Още примери. Земята е само 49 пъти, или 7 пъти по 7 по-голяма от луната. Луната завършва обиколката си около земята на 28-я ден, което е 4 х 7. Погледнете малките птици: защо яйцата на домашната кокошка - в инкубатор или под кокошката в гнездото, се излюпват на 21-я ден, или 3 х 7. Канарчето - за 14 дни, или 2 х 7. Патицата - на 28-я ден, или 4 х 7. Друг вид патица - на 35-я ден, или 5 х 7. Златният орел - на 35-я ден, или 5 х 7. Петнистият орел - на 21-я ден, или 3 х 7. Царският орел - на 35-я ден, или 5 х 7. Някои разновидности на пъдпъдъка - за 21 дена, или 3 х 7, други разновидности - за 28 дена, или 4 х 7. Соколът - за 28 дена, или 4 х 7. Ястребът - за 21 дена, или 3 х 7.

Проверете и ще видите, че всяка от следните птици мъти яйцата си за брой дни, които са кратни на седем. Големите разновидности на совата - за 28 дни. Другите за 21 и 14 дни. Императорският пингвин - 49 дни, другите пингвини - за 42 дни. Някои щрауси за 56 дни, други - 63 дни, но всички са кратни точно на седем. Белочелата водна кокошка 14 дни, паунът 28 дни, морската птица 21 дни, бялата яребица 21 дни, жеравът 28 дни, глухарът за 21 дни и така нататък; можем да продължим, но мисля, че схванахте картината досега. Бог постави печата си, или водния знак върху цялото творение.

За да не се чувстват пренебрегнати, нека да видим какво Бог направи за някои животни. Погледнете малката мишка. Периодът на бременност за това семейство е само 21 дни, или 3 х 7. Заекът и плъхът 28 дни, или 4 х 7. Котката 56 дни, или 8 х 7. Кучето 63 дни, или 9 х 7. Лъвът 98 дни, или 14 х 7. Овцата 147 дни, или 21 х 7.

След като видяхме тези факти, може ли някой да се съмнява, че Бог е поставил печата Си дори и върху творението? Ако Бог пази творението Си с невидим печат и воден знак, няма ли да направи същото за Словото Си? Тези неща не се случват просто така при все, че няма значение за птицата, или животното, за инкубационния период, или периода на бременност, това са брой числа, кратни на седем, но има значение за Бог.

В Писанията забелязваме, че Бог работи с човека също с периоди по седем. Когато погледнете разпределението в Библията, можете да видите седем различни периода от Божията работа с човека. Сега ние се намираме в края на шестия период. Седмият и последен период хлопа на вратата. Идващият седми период ще доведе Исус обратно на земята. Бог дори обяви седмия ден за почивка. Забележете, Божието Слово твърди, че обхватът на човешкия живот ще бъде „70 години”, тоест десет по седем.

Да се върнем обратно и да погледнем развитието на човешкия ембрион и да го видим в десет различни периода от 28 дни, или четири по седем, което прави точно нормалното време от 280 дни, или 40 по седем, или 40 седмици. Числото 40 също има значителна роля в Писанието. В цялата Библия това е Божието число на изпитание. Потопът продължи 40 дни и 40 нощи, Мойсей беше 40 дни на планината, Израел беше 40 години в пустинята, Ниневийците имаха 40 дни, за да се покаят, Христос беше 40 дни в пустинята и беше 40 дни на земята след възкресението Си.

Сега забележете как числото седем е използвано на повърхността на Писанието. На прокажения беше казано да се потопи седем пъти в реката Йордан. Ако той беше спрял на шестия път, нямаше да бъде изцелен. На децата на Израел беше заповядано на седмия ден да маршируват около Ерихон седем пъти. Поглеждайки в книгата Откровение какво виждаме? Седем църкви, седем Божии духове, седем светилника, седем звезди, седем печата, седем ангели, седем тръби, седем гърма, 42 месеца, или 6 по седем и т. н.

На науката е добре известно, че има числова схема в творението и че всичко се движи по математически закони. Чрез самия закон на математиката д-р Панин доказа, че Библията е цялостното и завършено Божие Слово. Настоящата ни Библия не е книга, която съдържа Словото на Бог, тя е Божието Слово!

Говорихме за това как числото седем беше използвано на повърхността на Писанието, но сега нека да погледнем как е използвано под повърхността, или как е използвано като печат, или воден знак, който не се вижда. Трябва да изследваме еврейския и гръцкия текст, за да видим този превъзходен печат. Те са тайнствено скрити от простото око под повърхността на оригиналния текст. Следват няколко примера, но не абсолютно всички, за тези скрити печати.

Погледнете пасажа Битие 1:1. Числото на еврейските думи е точно седем. Сега пребройте числото на еврейските букви в тези седем думи и ще откриете, че броят на буквите се разделя съвършено на седем и се умножават точно по седем. Броят на буквите в седемте думи е 28, или четири по седем! В тези примери всеки числов „факт” или „седем”, който се появява в структурата на текста, е наречен „числово свойство”.

ПЪРВО: както вече казах, числото на еврейските думи в този стих е седем.

ВТОРО: броят на буквите в седемте думи е 28, или четири по седем.

ТРЕТО: първите 3 от тези 7 думи съдържат подлога и сказуемото на изречението. Тези три думи се превеждат: „В началото Бог създаде”. Броят на буквите в тези три еврейски думи е 14, или 2 по 7. Последните четири от тези седем думи са допълнението на изречението. Те са преведени така: „…небето и земята”. Броят на буквите в тези последни четири еврейски думи е точно 14, или 2 по 7.

ЧЕТВЪРТО: последните четири еврейски думи се състоят от две допълнения. Първото е „небето”, второто е „земята”. Броят на буквите в първото допълнение е 7. Броят на буквите във второто допълнение е 7.

ПЕТО: трите водещи думи в този стих от седем думи са „Бог”, подлогът, и „небето” и „земята” – допълненията. Броят на буквите в тези три еврейски думи е точно 14, или 2 по 7. Броят на буквите в другите четири думи на стиха е 14, или 2 по 7.

ШЕСТО: най-кратката дума е в средата. Броят на буквите в тази дума и думата отляво на нея е 7.

СЕДМО: броят на буквите в средната дума и думата отдясно на нея е 7.

Сега, за да покажем същия вид печат и воден знак в гръцкия език, нека да отидем при книгата на Матей и да изследваме част от нея. Ще погледнем Матей 1:1-17. Първите 17 стиха в книгата на Матей формират сами по себе си естествено логично разделение, защото се занимават с един определен предмет - родословието на Христос. Тези първи 17 стиха от гръцкия Нов Завет се състоят от две главни части. Първата обхваща стихове 1-11, а втората - от 12-17 стих. Всяка част съдържа удивителни числови свойства в структурата на текста си.

ПЪРВО: броят на гръцките речникови думи, използвани в първите единадесет стиха, е 49, или 7 по 7. Речниковите думи могат да бъдат различни от общите думи. Например думата „и” може да бъде използвана три, или четири пъти в пасажа, но ще бъде броена само веднъж, защото се повтаря.

ВТОРО: броят на буквите в тези 49 думи е 266, или 38 по 7.

ТРЕТО: от тези 266 букви гласните са 140, или 20 х 7, а съгласните - 126, или 18 х 7.

ЧЕТВЪРТО: от тези 49 думи броят на думите, които започват с гласна, е 28, или 4 по 7. Броят на думите, които започват със съгласна е 21, или 3 по 7.

ПЕТО: от 49-те гръцки речникови думи, броят на съществителните е 42, или 6 по 7. Думите, които не са съществителни са седем.

ШЕСТО: от 42 съществителни в първите единадесет стиха броят на собствените съществителни е точно 35, или 4 по 7. Броят на нарицателните съществителни е 7.

СЕДМО: броят на гръцките букви в тези 7 нарицателни съществителни е 49, или 6 по 7. Удивително е да се забележи, че в тези 7 нарицателни съществителни има повече от 20 числови свойства.

Можем да продължим в този дух, но мисля, че вече схванахте идеята. Тези числови свойства се намират в цялата Библия, втъкани по такъв начин, че нито едно човешко същество не е способно да постави началото им. Изброих само няколко примера от две глави в Библията. Помислете сега, тези свойства се намират във всеки стих в Писанието. Невъзможно е за никой, освен за Бог, да създаде такова нещо!

Числови стойности. И в еврейския, и в гръцкия език всяка буква, дума, изречение и пасаж имат определена „числова стойност”, или „математически сбор”. Хиляди от тези „по седем”, или „свойства” се намират в числовите стойности и математическия сбор на структурата на Святото Писание.

Евреите и гърците не са използвали цифри като 1, 2, 3, 4 и т. н., за да изразят числа, защото в техните езици нямат числа. Всяка буква в азбуката им има числова стойност. Например, ако един евреин, или грък иска да напише „1”, той ще напише първата буква от азбуката си. Ако е искал да напише „2”, ще напише втората буква от азбуката си, и така нататък. Такава е била аритметиката в еврейския и гръцкия. С други думи и в еврейския, и в гръцкия език всяка буква в азбуката замества число, като в същото време си е и буква. Тъй като всяка буква има числова стойност, подобно всяка дума има числова стойност, защото всяка дума е съставена от две, или повече букви. За да научите числовата стойност на дадена дума, просто съберете числовите стойности на всички букви в думата и общият сбор ще образува числовата стойност на тази дума. Точно както всяка дума има числова стойност, такава имат и всеки параграф, изречение и книга.

Нека да погледнем някои числови стойности на известни имена в Писанието. Знаем, че числовата стойност на Антихрист е „666”: „Тук е нужна мъдрост; който е разумен, нека сметне числото на звяра, защото е число на човек; а числото му е шестстотин шестдесет и шест” (Откровение 13:18). Сега нека да съберем буквите в името ИСУС и да намерим Неговата числова стойност. В гръцкия език „Исус” се буквува „I-E-S-O-U-S”. „I” означава „10”, „E” символизира „8”, „S” символизира „200”, „O” означава „70”, „U” - „400” и „S” - „200”. За да видим кое е числото, стоящо зад името на Исус, ние прибавяме тези стойности и събираме общата сума, или числото на името на Исус е „888”. Сега сравнете числото на Исус с това на Антихрист, което е „666”. Това странно сравнение ни кара да се чудим и изумяваме.

Сега нека да се върнем за момент и да погледнем първия стих от Битие. В стиха има три важни съществителни - „Бог”, „небето” и „земята”. Числовите стойности на тези три съществителни са съответно 86, 395, 296. Когато съберем тези три цифри, откриваме, че общата им стойност е 777, или 111 по 7.

Други числа в Библията също са използвани от Бог като печати, или водни знаци. След внимателно изследване можем да открием числа в Писанието, които представят различни неща. Те са числата от 1 до 13. Също така има няколко други големи числа, като числото 40 и числото 37, които имат важно значение. Сега ще изброим какво замества всяко от посочените числа в Писанието.

1: Единство, или цяло.

2: Раздяла, или свидетелстване.

3: Божествено съвършенство на Божеството.

4: Творческа работа, или света.

5: Благодат, безплатен подарък от Бог.

6: Човекът (под греха).

7: Божият печат, често наричано „съвършеното число”.

8: Възкресение, или ново начало.

9: Завършеност.

10: Числово съвършенство.

11: Дезорганизация.

12: Съвършено управление.

13: Грях, или бунт.

37: Живото Божие Слово.

40: Изпитание.

Вземете числото осем, което замества „възкресение, или ново начало”, и го разгледайте в Писанията. Осем човека бяха спасени от потопа. Всяко бебе момче трябваше да бъде обрязвано на осмия ден. Това бележеше новото им начало под Божия Завет. Витлеем Юдейски, родното място на Христос, е споменат осем пъти в Новия Завет. Забележете също, че в Писанието е споменато осмо земетресение, което ще стане при Христовото завръщане, отбелязвайки новото начало. Христос възкръсна от гроба на осмия ден. Църквата беше основана на осмия ден. „И в първия ден на седмицата, когато бяхме събрани за разчупването на хляба, Павел беседваше с тях, понеже щеше да отпътува на сутринта и продължи Словото си до среднощ” (Деяния 20:7).

Спомнете си, че числото на Исус е 888. Исус обикновено наричаше Себе Си „Човешкият Син” - този израз се появява 88 пъти и неговото произведение е 2960, което е 370 по 8. Той също каза: „Аз Съм Истината”, което е 64 по 8. Той е наречен „Христос” и произведението на числото на „Христос” е 1480 - 185 по 8. Можем да продължим нататък и да покажем, че произведението на числата на „Спасител”, „Месия” и „Господ” е умножение по осмици. По този начин имаме нашия числов дизайн, който сам по себе си е великолепно свидетелство за факта, че Исус Христос наистина е Възкресението и Божият Син.

ИСУС: числова стойност 888 = 111 х 8

ХРИСТОС: числова стойност 1480 = 185 х 8

СПАСИТЕЛ: числова стойност 1408 = 176 х 8

ГОСПОД: числова стойност 800 = 100 х 8

МЕСИЯ: числова стойност 656 = 82 х 8

ЧОВЕШКИЯТ СИН: числова стойност 2960 = 370 х 8

ИСТИНАТА: числова стойност 64 = 8 х 8

Нека погледнем за момент числото 13 и как то представлява греха. В Откровение 12:9 четем следната фраза: „И беше свален големия ЗМЕЙ, онази старовременна ЗМИЯ, която се нарича ДЯВОЛ и САТАНА…”

ГОРНАТА ФРАЗА: числова стойност 2197 = 13х13х13

ЗМЕЙ: 975 = 75х13

ИЗКУСИТЕЛ: 1053 = 81х13

ВЕЛИАЛ: 78 = 6х13

УБИЕЦ: 1820 = 140х13

ЗМИЯ: 780 = 60х13

Можем да продължим нататък и да покажем примери от Писанието как всеки посочен цитат е описан чрез числовата му стойност. Ние изброихме само малка част от числата, които д-р Панин използва в работата си, за да докаже, че Библията е цялото и истинско живо Божие Слово. Ако се нуждаете от повече доказателства, спомнете си, че д-р Панин представи над 40000 страници от труда си пред комитета за Нобелова награда. Няма да ми стигнат останалите години от живота ми, за да изброя томовете доказателства, които д-р Панин изнесе в изследователската си работа относно библейските числа.



Статията е преписана от сп. „Братска любов”, брой 7 (155), 2004 г.

bazingaaaa
04-30-2011, 19:09
Едни въпросчета:
Как така бог винаги е съществувал?
Какво е имало преди него?
От къде се е появил?
От къде се е появила всичката му сила и енергия?
Къде е бил преди да създаде всичко щом тогава е нямало нищо?
Защо е създал света?
Защо е създал хората?
Защо е създал толкова трилиони звезди и такова огромно пространство щом само на една прашинка от вселената има живот?
И пак да наблегна на това ОТ КЪДЕ ПО ДЯВОЛИТЕ ПРОСТО ТАКА СЕ Е ПОЯВИЛА ВСИЧКАТА МУ СИЛА? КАК ТАКА ПРОСТО Я Е ИМАЛА?

Nam3less3
04-30-2011, 19:30
Безсмислени въпроси, същите по различен начин може да ги зададеш на който и да е атеист и никога няма да може да ти отговори.
Бог си е... Бог :D

bazingaaaa
04-30-2011, 19:38
Безсмислени въпроси, същите по различен начин може да ги зададеш на който и да е атеист и никога няма да може да ти отговори.
Бог си е... Бог :D

Да но атеиста не вярва с бога.. Неможеш да ги отговориш, нали?
Защо да са безмислени? Защото показват как бог не съществува?
Вярваш си в яхвето но нито знаеш как се е появил нито от къде..
Защо сляпо се подчиняваш на религията?

Nam3less3
04-30-2011, 19:46
Безсмислени въпроси, същите по различен начин може да ги зададеш на който и да е атеист и никога няма да може да ти отговори.
Бог си е... Бог :D

Да но атеиста не вярва с бога.. Неможеш да ги отговориш, нали?
Защо да са безмислени? Защото показват как бог не съществува?
Вярваш си в яхвето но нито знаеш как се е появил нито от къде..
Защо сляпо се подчиняваш на религията?Изобщо не знаеш за какво говориш, много добре знам, че Бог съществува.

Auriss
04-30-2011, 21:59
Когато абсолютно никой не приел предизвикателството му, той отправил същото предизвикателство посредством всички водещи вестници по света, за да може всеки публично да опровергае неговото твърдение! Предизвикателствата бяха отправени преди повече от 60 години, но до днес никой не се е появил да опровергае тези твърдения.


Така. Чети внимателно - ТОВА СА АБСОЛЮТНИ ПРОСТОТИИ и не бих отделил и минутка да се занимавам да ги "оборвам"....
Направо не мога да повярвам ,че всичко ...
Т'ва номерологията е най-точната наука ,да знаеш. Изпърдях се 2 пъти днеска ,после се изсрах ,следователно 9 х 2 + 5 (толкова са звуците в думите) = 23. Двадесет и три е супер-хипер-мега популярното число ,което автоматично значи ,че съм велик.

Интересно защо вместо да обяснят "откритието" че и ние ,простичките хора да схванем , всичко написано в статията е посветено на това колко "велико ,уникално ,невероятно" и боговдъхновено е всичко ,написано в Библията и математиката го доказва ,без да се даде разяснение как. (опс ... забравих за седмиците - т'ва е наистина много солидно доказателство и не бива да се пренебрегва)

Дейба тоя Ейнщайн - такъф идиот. На някакво генийче се е правил ,пък явно никак го е нямало в Математиката ,щом не се е допитал до *скролва да види пак името на този 'учен' * трудовете на Панин [/quote]

bazingaaaa
05-01-2011, 11:23
Едни въпросчета:
Как така бог винаги е съществувал?
Какво е имало преди него?
От къде се е появил?
От къде се е появила всичката му сила и енергия?
Къде е бил преди да създаде всичко щом тогава е нямало нищо?
Защо е създал света?
Защо е създал хората?
Защо е създал толкова трилиони звезди и такова огромно пространство щом само на една прашинка от вселената има живот?
И пак да наблегна на това ОТ КЪДЕ ПО ДЯВОЛИТЕ ПРОСТО ТАКА СЕ Е ПОЯВИЛА ВСИЧКАТА МУ СИЛА? КАК ТАКА ПРОСТО Я Е ИМАЛА?


Един на който зададох тези въпроси ми отговори : "Еми отговорът на всички тези въпроси е много лесен . Бог си е вечносъществуващ , себедостатъчен и всесилен ."

Ironclad
05-02-2011, 13:49
Едни въпросчета:
Как така бог винаги е съществувал?
Какво е имало преди него?
От къде се е появил?
От къде се е появила всичката му сила и енергия?
Къде е бил преди да създаде всичко щом тогава е нямало нищо?
Защо е създал света?
Защо е създал хората?
Защо е създал толкова трилиони звезди и такова огромно пространство щом само на една прашинка от вселената има живот?
И пак да наблегна на това ОТ КЪДЕ ПО ДЯВОЛИТЕ ПРОСТО ТАКА СЕ Е ПОЯВИЛА ВСИЧКАТА МУ СИЛА? КАК ТАКА ПРОСТО Я Е ИМАЛА?


Един на който зададох тези въпроси ми отговори : "Еми отговорът на всички тези въпроси е много лесен . Бог си е вечносъществуващ , себедостатъчен и всесилен ."
+1 Друг отговор и няма.

Ironclad
05-02-2011, 14:24
Интересно защо вместо да обяснят "откритието" че и ние ,простичките хора да схванем , всичко написано в статията е посветено на това колко "велико ,уникално ,невероятно" и боговдъхновено е всичко ,написано в Библията и математиката го доказва ,без да се даде разяснение как. (опс ... забравих за седмиците - т'ва е наистина много солидно доказателство и не бива да се пренебрегва)

Дейба тоя Ейнщайн - такъф идиот. На някакво генийче се е правил ,пък явно никак го е нямало в Математиката ,щом не се е допитал до *скролва да види пак името на този 'учен' * трудовете на Панин

Е по-просто от това обяснение на математическите съответствия в Библията няма бе, тва и идиот би го разбрал :razz: . Още веднъж потвърждаваш, че на атеист колкото и каквито и доказателтва да му даваш, няма да повярва. Пич, науката и религията са двете страни на една и съща монета, само едното не е в състояние да обясни света.Колкото по-скоро го разбереш, толкова по-добре.

bazingaaaa
05-02-2011, 16:25
Едни въпросчета:
Как така бог винаги е съществувал?
Какво е имало преди него?
От къде се е появил?
От къде се е появила всичката му сила и енергия?
Къде е бил преди да създаде всичко щом тогава е нямало нищо?
Защо е създал света?
Защо е създал хората?
Защо е създал толкова трилиони звезди и такова огромно пространство щом само на една прашинка от вселената има живот?
И пак да наблегна на това ОТ КЪДЕ ПО ДЯВОЛИТЕ ПРОСТО ТАКА СЕ Е ПОЯВИЛА ВСИЧКАТА МУ СИЛА? КАК ТАКА ПРОСТО Я Е ИМАЛА?





Един на който зададох тези въпроси ми отговори : "Еми отговорът на всички тези въпроси е много лесен . Бог си е вечносъществуващ , себедостатъчен и всесилен ."
+1 Друг отговор и няма.
Ти си много прост честно.

Nam3less3
05-02-2011, 16:34
Ти си много прост честно.Я внимавай с езика, не стига, че трябва да ви слушаме атеистичните безсмислици, ами ще обиждаш и човека, който потвърджава истината?
Иначе трябва да си страшно нагъл, ако си мислиш, че заслужаваш и че някой е длъжен да ти отговаря на тия въпроси, та кой си ти?

Ironclad
05-02-2011, 17:08
Ти си много прост честно.

Добре бе как трябва да ви се каже за да ви влезе в простите тикви, че въпросите които задаваш не са съществени за един християнин, за нас е важно да знаем че Бог същeствува (има бол доказателства, които обаче вие отричате тъпо и упорито), и след като ние знаем че Той съществува, сътворил ни е, закриля ни, и ни е оставил напътствия как да направим живота си по-добър, знаеш ли през кво ни е за атеистичните ви тъпотии? Как се е появил Той и защо ни е създал знае само Той, и това е достатъчно, не ни е нужно на нас хората да го знаем, приема се като свършен факт също както дадени парадигми в науката. В крайна сметка вие сте тези, които губите, но ще е късно когато се осъзнаете...

ZipFail
05-02-2011, 17:13
Парадигмите в науката са парадигми, точно защото са доказани като науспорим факт. Нищо в науката не се приема на доверие ;)

Изясни си термините малко..

bazingaaaa
05-02-2011, 17:22
Ти си много прост честно.

Добре бе как трябва да ви се каже за да ви влезе в простите тикви, че въпросите които задаваш не са съществени за един християнин, за нас е важно да знаем че Бог същeствува (има бол доказателства, които обаче вие отричате тъпо и упорито), и след като ние знаем че Той съществува, сътворил ни е, закриля ни, и ни е оставил напътствия как да направим живота си по-добър, знаеш ли през кво ни е за атеистичните ви тъпотии? Как се е появил Той и защо ни е създал знае само Той, и това е достатъчно, не ни е нужно на нас хората да го знаем, приема се като свършен факт също както дадени парадигми в науката. В крайна сметка вие сте тези, които губите, но ще е късно когато се осъзнаете...

Това е достатъчно за вас, но ние по умните се замисляме малко.

bishkotka
05-02-2011, 18:49
ей тва не мога да си обясня
как ще вярваш в нещо без да си зададеш поне 1 въпрос :(
помня, че бях 7 клас когато в час на класа беше дошла няква жена да ни говори за християнството ...
и обяснява за сътворението на света, за адам , за ева и т.н. .. а аз въпрос след въпрос.. на всяко 2ро изречение имах няколко въпроса..
и тя така и не успя да ми отговори от къде идва бог, кой е той, как е успял да направи всичко... каза , че незнае.. по скоро каза нещо от сорта на тва че е всемогъщ и т.н.... питах я защо вярва в него .. каза ''това е вярата, да вярваш в нещо , без да си го виждал '' .. аз и казах , че не мога така и че не вярвам в бог ... тя млъкна и ни освободи 15 мин преди края на часа.. а на мене наистина ми беше интересно.. все още нямам отговор на тея въпроси :(

Nam3less3
05-02-2011, 18:55
Ти си много прост честно.

Добре бе как трябва да ви се каже за да ви влезе в простите тикви, че въпросите които задаваш не са съществени за един християнин, за нас е важно да знаем че Бог същeствува (има бол доказателства, които обаче вие отричате тъпо и упорито), и след като ние знаем че Той съществува, сътворил ни е, закриля ни, и ни е оставил напътствия как да направим живота си по-добър, знаеш ли през кво ни е за атеистичните ви тъпотии? Как се е появил Той и защо ни е създал знае само Той, и това е достатъчно, не ни е нужно на нас хората да го знаем, приема се като свършен факт също както дадени парадигми в науката. В крайна сметка вие сте тези, които губите, но ще е късно когато се осъзнаете...

Това е достатъчно за вас, но ние по умните се замисляме малко.Вие не сте умните, ами сте хората без работа. Пука му на някой за такива дървени философски въпроси като "откъде се е появил Бог", смешна работа. Вие един цитат от библията не може да разтълкувате, пък смеете да задавате такива въпроси.

Иначе аз си имам отговори на всички въпроси, ако толкова те интересува.

bishkotka
05-02-2011, 18:59
оо не се и съмнявам .. 8)

Ironclad
05-02-2011, 19:05
Добре бишкотке, ще си направя труда да ти напиша някои неща.Питаш какво е Бог- още от древността по въпроса има две мнения-първото – Бог е напълно непознаваем; за Него по-скоро можем да знаем какво Той не е, отколкото какво е. Второто – Бог е напълно познаваем. Щом знаем Неговото име, знаем и същността Му, т.е. познаваме Го напълно. Православната църква отхвърля и двете мнения, считайки ги за крайни и оттук – за неправилни.Истината, защитавана и доказвана от Църквата, е следната: Бог в Своята същност, е недостъпен и непознаваем за никого. Ако можехме да познаем Бога изцяло, Той би престанал да бъде Бог и щеше да е като всеки един от нас. От друга страна, доколкото е необходимо за човека да познава Бога, Бог е открил Себе Си, и в този смисъл Той е познаваем.
Два пътя водят християнина към познаване на Бога: естествен и свръхестествен.
Естественият път включва всичко, което Бог е открил за Себе Си чрез творението. Видимата природа с нейното единство и многообразие, с нейната хармония и целесъобразност, с нейната грандиозност и мащабност красноречиво говори на разбираем език живо и убедително за всемогъществото, премъдростта и благостта на Твореца и Промислител Бог.
Свръхестествения път включва това, което по вдъхновение от Светия Дух богоизбрани мъже са записали в Стария и Новия завет и което пряко им е открил Сам Бог чрез Иисус Христос, записано в свещените Новозаветни книги от Неговите ученици и апостоли.
Като наблюдава делата Божии и размишлява за Бога, човек може да придобие познание за Него, както наблюдаващият едно произведение може от самото произведение да направи заключение за неговия създател.

bishkotka
05-02-2011, 19:23
Добре бишкотке, ще си направя труда да ти напиша някои неща.

благодаря :) .. в момента и Nam3less3 ми разсяснява някои неща... :-D


Бог в Своята същност, е недостъпен и непознаваем за никого. Ако можехме да познаем Бога изцяло, Той би престанал да бъде Бог и щеше да е като всеки един от нас. От друга страна, доколкото е необходимо за човека да познава Бога, Бог е открил Себе Си, и в този смисъл Той е познаваем.

намирам логика, наистина , но просто не мога да повярвам ..
ако ми се яви и ми каже еди си кое , как и защо е създал ( не се шегувам) .. ок .. но не мисля , че мога да повярвам просто така... :?


не казвам че съм фанатизиран атеист.. но не харесвам христианството .. поне на етапа на които си го обяснявам .. но вявам в духовното усъвършенстване .. което пък според мен се припокрива с целта на всеки човек , притежаващ поне малко морал .. така , че се връщаме в начална позиция.. не мисля , че ми е необходим Бог за да съм добър човек.. нито пък са ми нужни заповеди за да знам , че не трябва да крада :-D .. примерно :) :P

Auriss
05-02-2011, 20:34
Милите религиозни зийлоти взеха да се дразнят. Накратко - не сте представили нито едно доказателство ,че Бог съществува. Това ,което вие наричате доказателство и това ,което аз наричам доказателство са коренно различни неща.
Казвате че ние не загряваме ,но истината е ,че перфектно загрявам как точно мислите и колко сте ограничени и го доказах ,тролвайки Nam3l3ss два дни. Та той дори ми обясняваше колко съм прав ,а аз в действителност писах възможно най-лишените от смисъл и логика глупости ,които ми хрумваха. Ако това е вашият начин на мислене - дискусиите с вас са кауза пердута ....каквото е и животът ви.
Съжалявам само за децата ,които някой ден може да имате.

Nam3less3
05-02-2011, 21:03
Накратко - не сте представили нито едно доказателство ,че Бог съществува.С това доказа, че нищо не си разбрал, нито някога си разбирал.

Auriss
05-02-2011, 21:10
Това ,което вие наричате доказателство и това ,което аз наричам доказателство са коренно различни неща.

Много си интелигентен и явно много добре вникваш в написаното ,Nam3l3ss. Ако "тълкуваше" постовете ми толкова добре ,колкото Библията ,можеше и да се получава някакъв диалог ,вместо вие да си бръщолевите глупости ,а ние да се смеем и да се чудим заслужава си ли да си протриваме клавиетурите ,че да ви отговаряме.

Ironclad
05-02-2011, 21:20
Това ,което вие наричате доказателство и това ,което аз наричам доказателство са коренно различни неща.

Много си интелигентен и явно много добре вникваш в написаното ,Nam3l3ss. Ако "тълкуваше" постовете ми толкова добре ,колкото Библията ,можеше и да се получава някакъв диалог ,вместо вие да си бръщолевите глупости ,а ние да се смеем и да се чудим заслужава си ли да си протриваме клавиетурите ,че да ви отговаряме.

Какво наричаш ти доказателство? Дай пример, доказателство че няма Бог например?

ZipFail
05-02-2011, 22:23
Аз още си чакам доказателствата против съществуването на Невидимия Розов Еднорог ? :)

Nam3less3
05-02-2011, 22:31
Аз още си чакам доказателствата против съществуването на Невидимия Розов Еднорог ? :)Когато за Невидимия Розов Еднорог се появи книга, поне доближаваща се до мъдростта на библията, тогава пак ми говори за него 8)

bazingaaaa
05-03-2011, 12:04
Аз още си чакам доказателствата против съществуването на Невидимия Розов Еднорог ? :)Когато за Невидимия Розов Еднорог се появи книга, поне доближаваща се до мъдростта на библията, тогава пак ми говори за него 8)


То имаше книга ама най-големия враг на еднорога я изгори нея и всичките и копия и изтри спомените на всички за съществуването и.



Ся ми докажи че това което написах не е вярно.
Когато някой атеист стори с вас вие давате същите безумни постове.

bishkotka
05-03-2011, 13:05
То имаше книга ама най-големия враг на еднорога я изгори нея и всичките и копия и изтри спомените на всички за съществуването и.



Ся ми докажи че това което написах не е вярно.


с нетърпение очаквам доказателство.. :D

Nam3less3
05-03-2011, 14:25
Виж ся, зад Христос стои библията, още много и много книги писани от християни, както и милиарди последователи.
Зад вашия еднорог - само 3-4 човека и нищо друго.
Като се появи книга от ранга на библията за розовия ви еднорог, тогава някой може и да го отрази 8)
А и защо да давам доказателство, след като знам кое е вярно и кое не е, аз си знам, че е тъй за мене си.
Защо да трябва да доказвам на другите, че и на всичкото отгоре в религията и духовните теми не се работи с доказателства.
Заради това думата "доказателства" трябва да бъде банната от тука 8)

А какво ще стане ако не докажа нищо, да няма да ме осъдите, че не мога да вярвам в Бог :D
А дори и да докажа, че Бог съществува, това няма да промени нищо и няма значение, то и дявола знае че има Бог :D

bazingaaaa
05-03-2011, 14:40
Виж ся, зад Христос стои библията, още много и много книги писани от християни, както и милиарди последователи.
Зад вашия еднорог - само 3-4 човека и нищо друго.
Като се появи книга от ранга на библията за розовия ви еднорог, тогава някой може и да го отрази 8)

Виж сега еднорога имаше книга дори по четена от библията и еднорога имаше над два милиарда последователи НО дявола изгори всички книги и изтри спомените за еднорога на над два милиарда човека!



А и защо да давам доказателство, след като знам кое е вярно и кое не е, аз си знам, че е тъй за мене си.
Защо да трябва да доказвам на другите, че и на всичкото отгоре в религията и духовните теми не се работи с доказателства.
Заради това думата "доказателства" трябва да бъде банната от тука 8)

По тази логика защо въобще се опитваш да ни убедиш че съществува бог?

че и на всичкото отгоре в религията и духовните теми не се работи с доказателства.
Да прав си работи се с въображение.

Nam3less3
05-03-2011, 14:54
Аз не се опитвам, просто поддържам диалога, вие сте тия, които само искате доказателства.
И не, не се работи с въображение, ами с вяра и разсъдък :-D

Ironclad
05-03-2011, 15:08
Виж сега еднорога имаше книга дори по четена от библията и еднорога имаше над два милиарда последователи НО дявола изгори всички книги и изтри спомените за еднорога на над два милиарда човека!


Ми щом е позволил дявола да му изгори книгата, значи не е всемогъщ :D Тва розовия еднорог бил някво аматьорче :razz:

Nam3less3
05-03-2011, 15:11
Виж сега еднорога имаше книга дори по четена от библията и еднорога имаше над два милиарда последователи НО дявола изгори всички книги и изтри спомените за еднорога на над два милиарда човека!


Ми щом е позволил дявола да му изгори книгата, значи не е всемогъщ :D Тва розовия еднорог бил някво аматьорче :razz:Хаха, да :D

bazingaaaa
05-03-2011, 15:46
Виж сега еднорога имаше книга дори по четена от библията и еднорога имаше над два милиарда последователи НО дявола изгори всички книги и изтри спомените за еднорога на над два милиарда човека!


Ми щом е позволил дявола да му изгори книгата, значи не е всемогъщ :D Тва розовия еднорог бил някво аматьорче :razz:

Па кога някой е казвал че Розовият Еднорог е всемогъщ.
Никой не е всемогъщ (мисля че ви е доказано стотици пъти)
Розовият еднорог прати дявола в ада, но дявола преди това беше направил много специално заклинание с което Розовият еднорог не може да върне спомените на хората, също така не може да възтанови свещенната си книга.

Nam3less3
05-03-2011, 16:00
Никой не е всемогъщ (мисля че ви е доказано стотици пъти). :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

bazingaaaa
05-03-2011, 16:03
Никой не е всемогъщ (мисля че ви е доказано стотици пъти). :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Много ти е смешно, но не можеш да обориш това твърдение нали :D

Nam3less3
05-03-2011, 16:08
Никой не е всемогъщ (мисля че ви е доказано стотици пъти). :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Много ти е смешно, но не можеш да обориш това твърдение нали :D :shock:

bazingaaaa
05-03-2011, 16:19
Никой не е всемогъщ (мисля че ви е доказано стотици пъти). :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Много ти е смешно, но не можеш да обориш това твърдение нали :D :shock:
:?:

Ironclad
05-03-2011, 17:30
Никой не е всемогъщ (мисля че ви е доказано стотици пъти). :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Много ти е смешно, но не можеш да обориш това твърдение нали :D :shock:
:?: Никой не е всемогъщ, освен Бог. 8) И това е доказвано стотици пъти чрез добре документираните изцеления и чудеса, извършени в Негово име. "Който има уши, да слуша"-още Христос го е казал.

Auriss
05-03-2011, 17:34
А който има мозък - да мисли. Май с това се изчерпва темата.

bazingaaaa
05-03-2011, 19:53
Никой не е всемогъщ (мисля че ви е доказано стотици пъти). :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Много ти е смешно, но не можеш да обориш това твърдение нали :D :shock:
:?: Никой не е всемогъщ, освен Бог. 8) И това е доказвано стотици пъти чрез добре документираните изцеления и чудеса, извършени в Негово име. "Който има уши, да слуша"-още Христос го е казал.

Знаеш че не е всемогъщ.
Или трябва да го доказваме пак?

Nam3less3
05-03-2011, 19:55
Знаеш че не е всемогъщ.
Или трябва да го доказваме пак? :razz:
Атеисти щели да "доказват", че Бог не бил всемогъщ :razz:

Violenza
05-04-2011, 19:57
Неймлес, знаеш ли коя е шестата Божия заповед, праведни християнино?

Ironclad
05-04-2011, 20:06
Знаеш че не е всемогъщ.
Или трябва да го доказваме пак?[

Знам, че е всемогъщ :D И не можеш да докажеш обратното.

"Вярвам в един Бог Отец, Вседържител, Творец на небето и земята, на всичко видимо и невидимо. "-Първа точка от Символа на Вярата.

Nam3less3
05-04-2011, 20:20
Неймлес, знаеш ли коя е шестата Божия заповед, праведни християнино?Не приемам забележки от атеисти на религиозни теми :D

ZipFail
05-04-2011, 23:28
Знам, че е всемогъщ :D И не можеш да докажеш обратното.


Дали ?


Отговори ми на следния въпрос тогава: Може ли Бог да създаде камък, който да не може да вдигне ?

Ironclad
05-05-2011, 17:43
Знам, че е всемогъщ :D И не можеш да докажеш обратното.


Дали ?


Отговори ми на следния въпрос тогава: Може ли Бог да създаде камък, който да не може да вдигне ?

Това е позиция, разисквана от Тома Аквински, според който Бог може да извърши всичко, което е в рамките на логически възможното. Всичко извън това се смята за абсурдно и за безсмислено - не можем да очакваме, че нещо придобива смисъл просто ако подредим думите по правилен начин.
Един друг отговор, който ми се стори и по-разбираем, и по-забавен гласи, че Бог е толкова всемогъщ, че е способен да излезе извън рамките на логиката на създадения от него свят. Следователно, Бог може да създаде камък, който не може да вдигне... а след това да излезе извън границата на логичното, като го вдигне.

Понеже сила и слабост, можене и неможене са понятия от Творението, а не от Божието естество, този въпрос няма как да бъде съотнесен към Него. Самият факт, че се опитваш да го приложиш спрямо Бога, показва презумцията, че Той трябва да е подвластен на същите неща, на които са подвластни и хората. А както знаем Той не е подвластен на нищо и на никой.

Auriss
05-05-2011, 18:36
^това е първият път ,в който някой от вас използва логика за да аргументира твърденията си. Браво. Така вече поне може да се води дискусия ,различна от "Ти си говори ,и аз ще си говоря".
Разбира се (лично за мен) проблемът с Бог не е от логична (макар и там да има доста кусури) ,а от морална гледна точка - и това няма как да се промени с няколко реплики.
Все пак - евала че този път се аргументира подходящо.

Nam3less3
05-06-2011, 08:34
^това е първият път ,в който някой от вас използва логика за да аргументира твърденията си. Браво. Така вече поне може да се води дискусия ,различна от "Ти си говори ,и аз ще си говоря".
Разбира се (лично за мен) проблемът с Бог не е от логична (макар и там да има доста кусури) ,а от морална гледна точка - и това няма как да се промени с няколко реплики.
Все пак - евала че този път се аргументира подходящо.Философски, морални, логични гледни точки, всички са на наша страна 8)

Violenza
05-08-2011, 10:28
Неймлес, знаеш ли коя е шестата Божия заповед, праведни християнино?Не приемам забележки от атеисти на религиозни теми :D
Кой е казал, че съм атеистка?

Не я знаеш.

Ironclad
05-09-2011, 22:57
^това е първият път ,в който някой от вас използва логика за да аргументира твърденията си. Браво. Така вече поне може да се води дискусия ,различна от "Ти си говори ,и аз ще си говоря".
Разбира се (лично за мен) проблемът с Бог не е от логична (макар и там да има доста кусури) ,а от морална гледна точка - и това няма как да се промени с няколко реплики.
Все пак - евала че този път се аргументира подходящо.
Как от морална гледна точка, изясни се ако обичаш?

bazingaaaa
05-27-2011, 14:33
Едно свежо въпросче :

Защо бог праща собствения си син да се мъчи и да изкупва греховете на хората, щом бог е всемогъщ и може да направи това само с мисъл?

darsit0
05-27-2011, 17:58
Едно свежо въпросче :

Защо бог праща собствения си син да се мъчи и да изкупва греховете на хората, щом бог е всемогъщ и може да направи това само с мисъл?

Той че може - може, ама ако винаги правеше така, нямаше да е интересно :-D

gandalfepi4
05-27-2011, 18:33
мисля че един-двама "великомъченици" не биха желали да се налага да бъдат одирани живи, да бъдат заковани за дърва или изгорени вместо яхвето да каже: "миии... ок! добре. прощавам ви rascals такива :-D "

sunrisee6
07-03-2011, 16:40
нов въпрос ми хрумна - когато ной се напива като свиня и след като се въргаля гол в мръсотията и захърква в палатката си едват синовете му и го покриват понеже е отвратителен.

след този привиден жест на доброта ной проклина единият си син и неговите потомци да са роби завинаги.

интересно ми е знаете ли защо?

Ъъъ не говориш ли за произлизането на днешните раси? Тоест най-малкият му син му се подиграл като го видял, средният нищо не направил, а най-големият му помогнал....


А относно последният пост - определено вярвам в метафоричният смисъл, библията не се наема да дава физични обяснения на света, нито това и е работата.

Моля? Не би ли трябвало библията да обяснява всичко? Не се наема, защото не може.
Nam3less3, според мен не си много вярващ, а само се правиш на интересен и досега на никой въпрос не отговори. Мислиш си, че щом не вярваме, значи не разбираме, но не може да отричам нещо, което не разбирам. Май ти не разбираш.....

PS: НЕ съм атеист, просто не вярвам в религията

gandalfepi4
07-03-2011, 19:44
^ отностно въпросът адресиран до мен - не. просто говорех за историята с ной.

а отностно ПС-а ти - не мисля че има каквото и да е било лошо в това да си иррелигиозен теист/пантеист

Markuss
07-04-2011, 00:47
Няма въпрос или твърдение против религията, което да не може да се обори или изясни (понеже след като изчетох половината от нещата написани тук, оставам с впечатлението, че просто сте объркани или не сте търсили достатъчно). Ако беше толкова просто за някакви пъпчивци в този раздел, да разнищят всички световни религии (май, май повече към християнството е насочен патлакът ви), смятате ли, че изобщо щеше да съществува религия?
Така, когато човек прочете в древен текст съобщението, че през еди-коя си година на небето се появил, примерно, огнен змей, той трябва да избере едно от трите положения:
А) да приеме това съобщение буквално (такова възприемане е присъщо на децата);
Б) да обяви това съобщение за измислица от начало до край (най-лесния път, а затова и най-малко заслужаващ уважение);
В) да се опита под митологичното и религиозното було да открие факта, който е послужил за основа на съобщението: поява на комета, на болид... прочее, прочее.
Трябва да не забравяме, че така наречените "свещени текстове" и митове, бидейки продукт на общественото съзнание на своето време, описват околния свят с понятия, присъщи на дадената епоха. И задачата на нас, като интелигентни хора е да преведем това отражение на общественото съзнание в/у общественото битие, от понятия и символи на онази отдалечена епоха в понятия, които съвременниците ще могат да разберат. В Библията Исая казва: "Всякой дол да се изпълни, и всяка планина и хълм да се снишат; кривините да се изправят и неравните пътища да станат гладки." Планината (проблемът) ще бъде отстранена от пътя ви, а хълмовете (пречките или трудностите) ще бъдат сравнени със земята. Кривите места (издиганията и спадовете в живота ви или повратите на съдбата) ще станат прави, а неравните места - поле. Пиша го понеже четох някъде, как този Гандалфепич заявява, че никой не е вярващ, щом не може да помръдне планина или не бил имунизиран с/у отрова. Исус е предавал истините за живота, чрез притчи, които е трябвало да обяснява след това. Ако смятате да търсите преводите в този форум, в този раздел, толкова по-зле за вас.
Надявам се някога да осъзнаете колко глупави неща сте изписали, в някой си форум и то само защото не сте достатъчно начетени или запознати с темата (очеизвадно). Да си атеист е безсмислено и жалко, и това не го пиша, защото ми харесва, а просто защото е така. Най-великите умове в историята на света не са били атеисти и има защо.
Пределно ми е ясно, че с думи мнение не се мени и вие повечето ще си останете такива цървулчета, но се почувствах длъжен да пиша.

Auriss
07-04-2011, 02:57
Най-великите умове в историята на света не са били атеисти и има защо.


Автогол ,пич. Следя те от няколко дни в раздел Любов и се чудех някакво мрънкало ли си или интелигентен и образован човек. Ясно е вече.

А на писанията ти въпросният Гандалф вече е отговорял ,и то 1към1 ,така че или ще ти сипне ,или ще те игнорира. И в двата случая и ти ще си ходиш с подвита опашка.

gandalfepi4
07-04-2011, 08:06
маркус, момче, много ми харесваш. надявам се да имаш много деца и много приятели. точно такива хора като тебе са причина монотеистичните религии да са в най-лошото си състояние от векове насам (нещо което аз харесвам).

салют!


а по коментара ти:


Ако беше толкова просто за някакви пъпчивци в този раздел, да разнищят всички световни религии (май, май повече към християнството е насочен патлакът ви), смятате ли, че изобщо щеше да съществува религия?

има стотици хиляди религии - САМО една от тях е възможно да е вярна.

защо хората в такъв случай продължават да вярват в тях? отговор и на този и на твоят въпрос - понеже са тъпи, неинформирани и лековерни клоуни.


Така, когато човек прочете в древен текст съобщението, че през еди-коя си година на небето се появил, примерно, огнен змей, той трябва да избере едно от трите положения:
А) да приеме това съобщение буквално (такова възприемане е присъщо на децата);
Б) да обяви това съобщение за измислица от начало до край (най-лесния път, а затова и най-малко заслужаващ уважение);
В) да се опита под митологичното и религиозното було да открие факта, който е послужил за основа на съобщението: поява на комета, на болид... прочее, прочее.

много ти се ще да е така нали? толкова ти се ще. чак от скрийна ми ти усещам надеждичката как грее ли грее. само едно мъъъъъъъъъъничко нещенце е грешно в хипотезата ти - това може да се приложи както и за дзен коаните така и за бръщолевенето на селския тъпак който в дрънка глупости в някой ъгъл зад кръчмата.


Трябва да не забравяме, че така наречените "свещени текстове" и митове, бидейки продукт на общественото съзнание на своето време, описват околния свят с понятия, присъщи на дадената епоха. И задачата на нас, като интелигентни хора е да преведем това отражение на общественото съзнание в/у общественото битие, от понятия и символи на онази отдалечена епоха в понятия, които съвременниците ще могат да разберат.

примерно онези антисемитски пасажи от библията които се появяват във времента когато църквата е антисемитски настроена и по някаква напълно неизвестна причина ги няма в оригиналните текстове ли?

да съгласен съм. лошото за теб е че точно тази линия на разсъждения унищожава религии (не теизъм, религии)



В Библията Исая казва: "Всякой дол да се изпълни, и всяка планина и хълм да се снишат; кривините да се изправят и неравните пътища да станат гладки." Планината (проблемът) ще бъде отстранена от пътя ви, а хълмовете (пречките или трудностите) ще бъдат сравнени със земята. Кривите места (издиганията и спадовете в живота ви или повратите на съдбата) ще станат прави, а неравните места - поле. Пиша го понеже четох някъде, как този Гандалфепич заявява, че никой не е вярващ, щом не може да помръдне планина или не бил имунизиран с/у отрова. Исус е предавал истините за живота, чрез притчи, които е трябвало да обяснява след това. Ако смятате да търсите преводите в този форум, в този раздел, толкова по-зле за вас.


ако не знаеш че въпросният пасаж е ТОЧНО пример за неоригинална добавка, лъжа, измислица която претендира да е била казана от някой който не я е казвал толкова по-зле за теб.



Надявам се някога да осъзнаете колко глупави неща сте изписали, в някой си форум и то само защото не сте достатъчно начетени или запознати с темата (очеизвадно). Да си атеист е безсмислено и жалко, и това не го пиша, защото ми харесва, а просто защото е така.

кажи го на брус лий това ако смееш



Най-великите умове в историята на света не са били атеисти и има защо.

БУАААХАУАААХАААА! браво! а защо не написа че са християни а? щото не са - по-правилно щеше да е "ИЛИ атеисти или иррелигиозни"

що не напишеш айнщайн какво е казал за библията? или хоукинг? или галилей?




защо не напишеш как този който е избиледна седма от популацията на земята (ако някой избие БИЛИОН хора днес ще бъде сравнимо с това дело)и още кой знае колко са умрели заради действията му, се е обградил с християнски, мюсюлмански, будистки и още кой знае какви "мъдреци" за да се изучи на морални ценности в допълнение към своята религия?



защо не напишеш как атеист е спасил стотици хиляди (ако не и милиони, не ми се търси сега) животи и е довел до подобряването на условията на живот на по-голямата част от популацията на планентата САМ, тоест полярни действия на чудовището което описах по-рано?


защо ли си мисля че дори не си способен да ми кажеш имената на тези хора без 10 минути гигъл сърч?




Пределно ми е ясно, че с думи мнение не се мени и вие повечето ще си останете такива цървулчета, но се почувствах длъжен да пиша.

почуства се длъжен да пишеш въпреки че не можеш да промениш нищо с това което си натворил?

значи осъзнаваш че думите ти нямат тежест, това е хубаво :)

Markuss
07-04-2011, 10:05
Думите ми действително нямат тежест вмомента, но рано или късно ще придобият смисъл за някого, това ми стига. За мен религиите са като кладенци, които черпят вода от 1 извор. С ПРАВИЛНО тълкуване и разбиране, религиите са нещо прекрасно, което учи човек на самодисциплина, морал. Преобразява емоциите в мир, невежеството в знание, страстта в спокойствие, хаосът в хармония и смъртта.. в част от съмия кръговрат.
Самата абсурдност да влезнеш във форум и да учиш неща, които не си въплътил на практика ми е достатъчна, за да придобия представа за това що за човек си, и не само ти, разбира се. Елементарни представи за това как се води дискусия нямате. Уважение един към друг също нямате :( . Отнасяте се подигравателно към неща, които не разбирате. Като страхотен пример ми послужи и коментарът на Аурис - напълно безсмислен, съвсем не по темата, подигравателен (което автоматично задейства впечатлението, че никак не е вникнал в смисъла, което е тъжно).
Има стотици хиляди религии, да, но в основата си почти всички са еднакви. Защо инак са разделени оставям очевидния отговор да загнезди в съзнанията ви. И една скобка, когато човек се чувства добре и физически и ментално с дадена вяра, това не го прави тъп, неинформиран и лековерен клоун.
Относно за трите положения.. на мен не, че не ми се иска, или иска, то просто е така :lol: . И гореспоменах защо съм го написал.
Изваденият пасаж не е измислица, а самата истина.. нещо, което може и Е изпитвано, изживяно... а колкото до това дали е казано от някого или не, мисля, че е повече от ясно, че нямаше да съществува, ако не беше казано от някой.
Брус Лий не е бил атеист, не знам в каква връзка го казваш и с каква информация си послужил. Много добре съм запознат с тази персона, повярвай.. или не, виждам, че ти е трудно.
Най-блестящите умове действително не са били атеисти, не знам и тук защо реакцията е такава, подобна на това ако бях казал, че агнето е прасе. И да, някои от тях са били и християни.. историята е пред вас... или зад вас, въпрос на гледна точка :lol:
Вече писах горе за това, че когато трябва да учиш или правиш нещо, ти трябва да го въплъщаваш. Има една история, която разказва за жена, която отишла при Ганди и го помилила, да каже на сина й, да спре да яде толкова много захар. Ганди й казал да дойде след 2 седмици. Когато жената дошла, Ганди казал на сина й "спри да ядеш толкова захар". Жената попитала защо не го енаправил преди 2 седмици, той отговорил, че преди 2 седмици, самият той е ял захар. Разбираш ли, смятах, че сте поне толкова интелигентни, да прозрете, че вярващ не се става - то е нещо, което си или не. Действията те правят такъв (какво и всичко друго в живота). Ако някой е избил билион в името на учение, което само по себе си отхвърля подобни действия... еми, дано сам си правиш изводите. Срам е само, че хората винят след това и него и ученията.
Виж, приятелю, всичко, което се опитвам да кажа, е че религията в своята природа не е нещо лошо, лоша я правят атеисти като теб, които са намерили начин с безсъвестните си действия да облагодетелстват себе си. И хората, които ги следват също не са вярващи.
И твоите думи също нямат тежест, от това, което съм изчел до момента в този раздел, останах с представата, че нито някой атеист е станал вярващ, нито някой вярващ е станал атеист. Виждам само как един човек дойде и разби на парчета лишения от смисъл въпрос за камъка, който плюнчихте в устите си тооолкова дълго време. И сега разбира се, когато с подходящо обяснение ви стана ясно, дори не го изкоментирахте.
Дискусиите на тази тема са излишни. Или не си или си. Или се чувстваш добре някак или не се. Толкова е просто. Не може да си вълк и да пасеш трева като овцете. Живо се надявам поне с този коментар да разберете гледната ми точка, а не да я изкривявате както ви е удобно :lol:

п.п. ааа, относно гугъла, братле, просто НЯМА значение откъде се информираш, стига да е правилно :lol: . Не вярвам ти да действаш по-различно от това, което предполагаш. За факти ми служат всичките уики линкове и сайтове, които си дал. Отново безсмислено и жалко подобие на необоснована нападка.

А колкото до Аурис, човече, в раздел Любов пиша само от личен опит с цел да помогна. Къде съм мрънкал не ми става ясно. Явно когато се появи някой, който наистина иска да ПОМОГНЕ с нечий проблем, той задължително се цепи от колектива, който от своя страна действа отново подигравателно или борави само с теории и объркани мисли. Ако имаше и най-малък опит с тези неща в живота, щеше да ти стане ясно. А какво е мнението ти за мен.. е, все още никъде не съм те питал (отново неискано и натрапчиво обяснение).

gandalfepi4
07-04-2011, 10:15
ех, ОБОЖАВАМ такива ИНФОРМИРАНИ хора. такива които са МНОГО ДОБРЕ ЗАПОЗНАТИ с дадена материя.

примерно за това че брус лий е (бил) атеист

http://www.youtube.com/watch?v=YBfgMXg7BNA

http://en.wikipedia.org/wiki/Bruce_Lee#Philosophy


ех, толкова много умни хора се навъдиха ейййй. защо ли си хабя клавиатурата се чудя напоследък.

явно си просто поредния тъпак който се мисли за много умен и дори като му покажат че греши на макс не приема реалността на ситуацията понеже вярва в собствената си божествена непрегрешимост.

приятно ти религионстване пич.

Auriss
07-04-2011, 10:45
Елементарни представи за това как се води дискусия нямате. Уважение един към друг също нямате

До тук ти четох коментара. Айде прегледай си пак 1вия пост. Това ме провокира да кажа онези неща и ,повярвай ми ,винаги подхождам с уважение към хората ,освен ако не са А)очевадно идиоти или Б) умишлено провокират. Ти направи второто и съвсем заслужено си получи ответната ми реакция. Щях да се опитам да ти обясня гледната си точка по отношение на това :
За мен религиите са като кладенци, които черпят вода от 1 извор. С ПРАВИЛНО тълкуване и разбиране, религиите са нещо прекрасно, което учи човек на самодисциплина, морал. Преобразява емоциите в мир, невежеството в знание, страстта в спокойствие, хаосът в хармония и смъртта.. в част от съмия кръговрат.

,но не виждам смисъл да водя дискусия с човек като теб. Жалко ,наистина те имах за интелигентен ,но възпитанието ти е под всякаква критика. И аз се държа като го*но понякога ,но е като реакция ,а не просто за да смачкам опонента.

Едит : Добре ,дочетох го. Този път ще я дам по-кротко ,че да осъзнаеш и ти някои неща.
Много ме дразни когато някой гледа на нещата само от своята позиция и не веднъж съм влизал в спор само за да опонирам ,без дори да съм съгласен с това ,което пиша. Опитвам се да ти кажа ,че изкарваш религията наложителна за един индивид ,стремящ се към морално укрепване. Разбирам защо го правиш - да ,Гандалф ,както и *почти* всички 'атеистично' настроени посетители на раздела редовно се изплюваме върху това ,на базата на което се гради мирогледът ти. И в крайна сметка се чувстваш обиден - съвсем нормално. Но явно не виждаш ,че в опитите си да *ни* убедиш колко сме деградирали ,прости ,необразовани ,жалки ,смешни или какъвто още епитет си избереш ,допускаш елементарни грешки ,които по-късно покриваш с личното си мнение. И аз съм го правил и не ми е трудно да го забележа.
Ако върнеш страничка назад ще видиш как реагирахме на един възпитан и обективен коментар. Човекът не се хвърли в лични нападки ,а си изказа мнението ,без да дава квалификации за чуждото.

Казах че съм те взел за културен човек ,защото останах с впечатлението ,че не ти се харесва просташкото поведение. В две теми в Любов се натъкнах на коментарите ти по адрес на 2ма отявлени селяка ,обитаващи форума. Кеф ми стана ,че все още има хора ,които се дразнят от простотията ,вместо да й се радват и да подражават. И след това ти буквално се изсра върху това ми впечатление ,ръсейки неоправдани (разбирай съчинени , 'щото не мисля че си виждал някой от нас за да ни наричаш пъпчиви пубери и пр. ) епитети по адрес на хора ,които нито познаваш ,нито дори имаш впечатление от.

Та ако имаш да казваш нещо - моля ,кажи го. И нека е по-кратичко и с изводи ,защото от всичко ,което изписа ,аз лично трудно мога дори да преценя каква ти е позицията.

*Твърдиш ли ,че атеизмът е тъп ?
*Твърдиш ли ,че единственият извор на морални ценности е Християнството ? Или религиите ,без значение коя ще да е ? (надявам се усещаш накъде бия и над какво *явно* трябва да се замислиш)
*Искаш да ни кажеш ,че сме тъпи ,защото :
1) не можем да разберем символиката в писанията ? (внимавай тук ,че да не фейлнеш яко...Гандалф явно го е домързяло да те пита за някои неща)
2) отричаме това ,което смятаме за НЕморално ,а именно - "Трите религии на смъртта" (винаги ми се е искало да го напиша :D )
3) сме на различна от твоята позиция (предвид първия ти пост май ще да е това )
4) търсим логика в текстовете (тук май има връзка с 1 ) и когато не я откриваме ги заклеймяваме като глупости ?
*И защо ,по дяволите ,си мислиш ,че хората ,променили света към по-добро ,НЕ са били атеисти ? Хайде ,нека не е 'атеисти' ,но най-малкото - не са изповядвали някаква конкретна религия. Ще го загубиш този спор ,гарантирам ти го.

Markuss
07-04-2011, 10:59
Брус Лий е вярвал с прераждането и в кармата. Това го казва именно брат му в документалния филм за Брус. След като създава свой собствен стил, създава и собствена философия (всяко истинско бойно изкуство има такава) и именно там, в книгите му (ако си чел някоя, в което се съмнявам) той също потвърждава това. Човек не се ражда само с една представа и умира непременно с нея. В даден момент може и да е бил атеист, както и аз съм бил, но в края определено не е и това е факт. Както се казва "човек е това което прави".
Нещо не мога да зацепя обаче, защо толкова се изкарваш извън кожата, при мнение на вярващ човек :lol: . Твоето мнение не е абсолютно и определено не е най-вярното. Ако беше толкова верен на убежденията си, защо не се качиш в световен ефир и не заявиш пред всичкия този сляп вярващ народ къде бърка и колко прости са? *въздъх* .. поредният тъпак май, май си ти. Поредният слепец май, май си ти.
И благодаря ти, действително ми е приятно. На теб явно не ти е :-D .
Пази Боже, да се сметна за умен.. виж сега за осъзнат, да. По-добре да ти дефинирам наново някои понятия. "Ум" е едно от онези хлъзгави понятия, като "любов", например. Самото определение зависи от състоянието на твоето съзнание. Погледни го по следния начин: ти имаш мозък, който управлява тялото, натрупва информация и борави с тази информация. Ние наричаме тези абстрактни процеси на мозъка "интелект". Аз самият никъде не съм използвал думата "ум". Мозък и ум не са едно и също. Мозъкът е нещо реално, умът не е.
"Умът" е едно илюзорно следствие от основните мозъчни процеси. Той е нещо като тумор. Състои се от всичките произволни, неконтролирани мисли, които изплуват като мехурчета в съзнанието, идвайки от подсъзнанието. Съзнанието не е ум; осъзнаването не е ум; вниманието не е ум. Умът е едно препятствие, задръстване, нещо като злокачествено образувание. Той е като еволюционна грешка в човешкото битие, първична слабост в човешкия опит. Аз лично смятам ума за напълно безполезен. Ето как ти си боравиш с неща, от които даже и понятие си нямаш, но все пак ги ползваш. Това се нарича идиотщина :) .
Когато човек надрасне упованието си в традиционните учения и се обърне към езотеричните, скрити истини и вътрешни практики и започне да изучава преплитането на корените вътре във всяка религия - единственият извор, който тече под многобройните кладенци (вече го написах), тогава и подобни глупави маймуни като теб, ще спрат с тъпотията си тук :)
Хвана се за единственото нещо, което смяташе, че си наясно с него - Брус Лий. Сега е мой ред да ти пожелая приятни изживявания с ограничените си възгледи, бас ловя, че ще са страхорни :lol: . Не виждам смисъл да продължавам каквато и да е връзка с теб, впечатлението ми се потвърди :) И сега без преструвка или подигравка, наистина ти желая хубав ден.

Markuss
07-04-2011, 11:04
Елементарни представи за това как се води дискусия нямате. Уважение един към друг също нямате

До тук ти четох коментара. Айде прегледай си пак 1вия пост. Това ме провокира да кажа онези неща и ,повярвай ми ,винаги подхождам с уважение към хората ,освен ако не са А)очевадно идиоти или Б) умишлено провокират. Ти направи второто и съвсем заслужено си получи ответната ми реакция. Щях да се опитам да ти обясня гледната си точка по отношение на това :
За мен религиите са като кладенци, които черпят вода от 1 извор. С ПРАВИЛНО тълкуване и разбиране, религиите са нещо прекрасно, което учи човек на самодисциплина, морал. Преобразява емоциите в мир, невежеството в знание, страстта в спокойствие, хаосът в хармония и смъртта.. в част от съмия кръговрат.

,но не виждам смисъл да водя дискусия с човек като теб. Жалко ,наистина те имах за интелигентен ,но възпитанието ти е под всякаква критика. И аз се държа като го*но понякога ,но е като реакция ,а не просто за да смачкам опонента.

Първият ми пост е огледало на вашите емоции тук. Явно и това не си разбрал, но прекалено много очаквам от вас. Вашето тук е "каквото повикало, такова се обадило", тоест ако дойде някой селяндур и започне да бълва помия, в помийна яма ще се превърне и дискусията. За това ви е невъзможно (както и доказа малкият ми експеримент :) ). Надявам се сега да разбереш какво, защо и как. Възпитанието ми е може би удрящо тавана, съвсем не го казвам подправено. Хубав ти ден и на теб :)

gandalfepi4
07-04-2011, 11:58
ето, човека ДИРЕКТНО И НЕДВУСМИСЛЕНО КАЗВА "аз не вярвам в бог"

пък ти твърдиш че няма НИКАКЪВ начин това да означава че той не вярва в бог.

какво общо имат прераждането с бог? какво общо имат паранормалното или душата с бог? или с извънземните или с политическата насоченост или с вегетарианството?

отговор - НИЩО! атеизма е (по дефиниция) НЕВЯРА в богове. точка. както теист не е равно на християнин или шинтоист така и атеист =/= рационалист.


но ти си много умен човек нали?



ясен си ми вече. току-що даде възможно най-прост и ясен пример за това че не си заслужаваш труда да си хабя клавиатурата понеже вярваш в това което си искаш понеже те кара да се чустваш хубаво.

просто не си струваш спора :?


лий - "аз не вярвам в бог"

ти - "той каза че вярва в бог"


баси смешника братче. обидно ми е даже да поствам

Auriss
07-04-2011, 12:06
Дотук добре ,явно си грамотен. Хубаво е това. Ако се абстрахирам от познанията си по Биология ,Физика и География бих приел думите ти за чиста монета ,но четейки постовете ти в съзнанието ми изниква един конкретен въпрос ,на който не би могъл да отговориш по удовлетворяващ начин ,а именно - защо хомо сапиенс съществува от стотици хиляди години ,а въпросните религии са на възраст ,в най-добрия случай ,не повече от 1/20 от това време ? И защо няма и една единствена (или поне известна на мен) религия ,която да дава компетентен и съобразен с нашите доказани познания за произхода на света. Защо всички религии се издънват в това отношение и защо ти пропускаш тези "малки" подробности ? Защо религията просто не знае какво е било преди ,а символика се използва за да се нагоди спрямо това ,което е ? Всяка от основните 3 абсолютно противоречи на това ,което АЗ смятам за правилно и на това ,което съм учил и уча. Следователно не моят мироглед е ограничен ,колкото и да ти се иска да го твърдиш.

Изобщо не ми влизай в абстрактни тълкувания на текстовете. Искам директен отговор - защо религиите са НЕ-ВЕ-ЖИ по отношение на света ?

Нямам особени надежди за удовлетворяващ отговор ,но нека поне имаш идея защо хората отричат сляпата вяра. Ако някоя религия , 'съчинена' преди 2 хиляди години представяше твърдението ,че преди хората е имало други животни ,доминиращи планетата ,щях да съм първи на опашката да се дупя на пода. Но няма такава.

И съвсем умишлената простота на аргумента ми в момента доказва ,че религиите са толкова ирационални и ирелевантни за човешкото битие ,че дори не могат да му кажат откъде идва ,камо ли накъде да се запъти

http://j-walkblog.com/images/darkageschart.gif
Копнах го от другата тема. Ето точно колко полезни ,носещи душевни облаги и морален прогрес са. И ето колко точно хора КАТО ТЕБ са допринесли за това ,което в момента е чумата на цивилизацията.

Като още един бонус въпрос - защо всяко 'общество' си има отделна съвкупност от традиции ,празници и вярвания. Дедуктивните ти способности на какво ниво са ?

Истината е ,приятелю ,че съм стъпвал в църква един път в живота си и семейството ми никога не ми е налагало някаква религия ,тъй като и в него има представители и на двата полюса. И докато бях малко детенце отричах тотално Бог и изобщо не ми пукаше. Сега ,с годините ,започвам да се замислям над нещата и осъзнавам ,че живота ми не е безкраен и все някога ще приключи. И това ,което изниква ,е не вяра ,а страх. И единственото ,с което *бих могъл* да оправдая вярата си в която и да било религия би било страха от смъртта и желанието за вечен живот. НИЩО повече. И в деня ,в който разбереш ,че всеки атеист струва колкото 10 християни ,тъй като е в пъти по-образован ,толерантен и отворен към света (не си прави труда да го оспорваш - съвсем кратък сърч ми трябва) ,а и е приел ,че един ден просто ще спре да съществува ,тогава ще разбереш защо АЗ намирам религиозните за заблудени ,страхливи и глупави. Ето ти гледната точка ,написана в прав текст. Вземи си поука.

ПП: дано наистина имаш някакъв довод да преминеш 'от другата страна' ,защото в противен случай бих те възприел просто като един страхливец ,предаващ собствените си убеждения. Дотук доказа само ,че можеш да разтегляш локуми ,обвинявайки Гандалф ,че се захваща само за част от поста ти докато ти правиш абсолютно същото най-безцеремонно. Напомняш ми на един малоумник (не казвам че си такъв - да не вземеш сега да се засегнеш) ,с кого си пращах ЛСта съвсем наскоро за да се изгавря с безцеремонно елитисткото му отношение.

По принцип атеистите правят една много глупава грешка, а именно - да се водят по акъла на теистите ,изпадайки в безмислени тълкувания на текстове. Истината е ,че това е абсолютно ненужно предвид факта ,че основополагащите тези в абсолютно всяка религиозна система са купчина глупости ,противоречащи на всякакъв комън сенс. И ти се опитваш натам да насочиш дускусията ,но няма да ти се получи ,съжалявам.

gandalfepi4
07-04-2011, 12:14
И в деня ,в който разбереш ,че всеки атеист струва колкото 10 християни ,тъй като е в пъти по-образован ,толерантен и отворен към света (не си прави труда да го оспорваш - съвсем кратък сърч ми трябва) ,а и е приел ,че един ден просто ще спре да съществува ,тогава ще разбереш защо АЗ намирам религиозните за заблудени ,страхливи и глупави.

приятничко звучи но не е така. това че е статистическа тенденция не го прави общовалиден факт

Markuss
07-04-2011, 13:21
Елементарни представи за това как се води дискусия нямате. Уважение един към друг също нямате

До тук ти четох коментара. Айде прегледай си пак 1вия пост. Това ме провокира да кажа онези неща и ,повярвай ми ,винаги подхождам с уважение към хората ,освен ако не са А)очевадно идиоти или Б) умишлено провокират. Ти направи второто и съвсем заслужено си получи ответната ми реакция. Щях да се опитам да ти обясня гледната си точка по отношение на това :
За мен религиите са като кладенци, които черпят вода от 1 извор. С ПРАВИЛНО тълкуване и разбиране, религиите са нещо прекрасно, което учи човек на самодисциплина, морал. Преобразява емоциите в мир, невежеството в знание, страстта в спокойствие, хаосът в хармония и смъртта.. в част от съмия кръговрат.

,но не виждам смисъл да водя дискусия с човек като теб. Жалко ,наистина те имах за интелигентен ,но възпитанието ти е под всякаква критика. И аз се държа като го*но понякога ,но е като реакция ,а не просто за да смачкам опонента.

Едит : Добре ,дочетох го. Този път ще я дам по-кротко ,че да осъзнаеш и ти някои неща.
Много ме дразни когато някой гледа на нещата само от своята позиция и не веднъж съм влизал в спор само за да опонирам ,без дори да съм съгласен с това ,което пиша. Опитвам се да ти кажа ,че изкарваш религията наложителна за един индивид ,стремящ се към морално укрепване. Разбирам защо го правиш - да ,Гандалф ,както и *почти* всички 'атеистично' настроени посетители на раздела редовно се изплюваме върху това ,на базата на което се гради мирогледът ти. И в крайна сметка се чувстваш обиден - съвсем нормално. Но явно не виждаш ,че в опитите си да *ни* убедиш колко сме деградирали ,прости ,необразовани ,жалки ,смешни или какъвто още епитет си избереш ,допускаш елементарни грешки ,които по-късно покриваш с личното си мнение. И аз съм го правил и не ми е трудно да го забележа.
Ако върнеш страничка назад ще видиш как реагирахме на един възпитан и обективен коментар. Човекът не се хвърли в лични нападки ,а си изказа мнението ,без да дава квалификации за чуждото.

Казах че съм те взел за културен човек ,защото останах с впечатлението ,че не ти се харесва просташкото поведение. В две теми в Любов се натъкнах на коментарите ти по адрес на 2ма отявлени селяка ,обитаващи форума. Кеф ми стана ,че все още има хора ,които се дразнят от простотията ,вместо да й се радват и да подражават. И след това ти буквално се изсра върху това ми впечатление ,ръсейки неоправдани (разбирай съчинени , 'щото не мисля че си виждал някой от нас за да ни наричаш пъпчиви пубери и пр. ) епитети по адрес на хора ,които нито познаваш ,нито дори имаш впечатление от.

Та ако имаш да казваш нещо - моля ,кажи го. И нека е по-кратичко и с изводи ,защото от всичко ,което изписа ,аз лично трудно мога дори да преценя каква ти е позицията.

*Твърдиш ли ,че атеизмът е тъп ?
*Твърдиш ли ,че единственият извор на морални ценности е Християнството ? Или религиите ,без значение коя ще да е ? (надявам се усещаш накъде бия и над какво *явно* трябва да се замислиш)
*Искаш да ни кажеш ,че сме тъпи ,защото :
1) не можем да разберем символиката в писанията ? (внимавай тук ,че да не фейлнеш яко...Гандалф явно го е домързяло да те пита за някои неща)
2) отричаме това ,което смятаме за НЕморално ,а именно - "Трите религии на смъртта" (винаги ми се е искало да го напиша :D )
3) сме на различна от твоята позиция (предвид първия ти пост май ще да е това )
4) търсим логика в текстовете (тук май има връзка с 1 ) и когато не я откриваме ги заклеймяваме като глупости ?
*И защо ,по дяволите ,си мислиш ,че хората ,променили света към по-добро ,НЕ са били атеисти ? Хайде ,нека не е 'атеисти' ,но най-малкото - не са изповядвали някаква конкретна религия. Ще го загубиш този спор ,гарантирам ти го.
За Бога, на какъв език да го напиша, за да разбереш каква ми е позицията, сигурно 3 пъти съм писал :-D .
Твърдя, че атеизмът е тъп, да, понеже в природата си е безсмислен.
Не твърдя, че християнството и др. религии са единствения извор на морални ценности, но определено помагат за изграждането на такива, стига да се тълкуват и разбират подобаващо. Никъде в постовете си не съм дори загатвал подобно нещо, явно ти си този, който трябва да се замисли? И не, не се обиждам, просто изказвам гледна точка, като подробно съм взел под внимание вашите. Това, че на мига не се съгласявам, не значи, че съм кон с капаци, който гледа само собствения си гъз, с извинение :д.
Казвам, че всички сме глупави, това е факт. Хората са глупави, пример ти е положението ни. Просто някои го осъзнават, други не. Вие явно сте от другите. Не сте тъпи, понеже не се съгласявате с мен, кристално ясно ми е, че всеки човек си върви по собствен път. От друга страна 90% от атеисти тук заклеймяват всеки вярващ като кръгъл идиот, само защото не споделя простичката гледна точка, че няма "сила"; "бог"; "розов еднорог" мисля, че срещнах някъде... Тъпи ви прави нуждата да се наложите като мисъл и идея. Никой вярващ в този раздел не е написал нещо обидно по адрес на атеист. Видиш ли, винаги атеистите скачат и почват да обиждат 1ви с ограничените си коментари (понеже тука 98% от атеистите и те не знаят защо са такива, просто им се струва смешно явно да вярват в каквото и да е духовно движение), 2ро с подигравателния тон (въпреки, че реално погледнато няма на какво да се подиграят :lol: ), 3то с налагането на мнение. Аз не съм видял един истински вярващ да казва "Вярвай в моето твърдение, глупендер". Ние просто си живуркаме според кодекса, който сме избрали. Дали бил според християнството или не, няма значение.
Не съм казвал също така, че ВСИЧКИ хора, променили света са били вярващи.. вече се съмнявам, че си чел нещо, което съм написал :-D . И повярвай ми ти, като ти кажа, че нищо не можеш да ми гарантираш, понеже това би означавало да владееш време и пространство, в което позволи ми да се съмнявам :) .
И тъй да няма повече хрън-мрън ще ти кажа, че аз вярвам във всеки индивидуален път. Върхът е един, казано е, пътища много. Не съм дошъл тук, да пиша колко много зная или да ви поучавам как да си живеете живота. Просто трябва да се прави възможно най-доброто, на което сме способни. На мен за това ми помага религията. И някакъв си сополанко, като Гандалфепич, е доооста далеч от това да ме убеди в противното и то по простичкия фалкт, че от това, което е изписал си личи, че е по-объркан и от изгубено добиче. Спор няма как да загубя, понеже няма такъв. Ако се съмняваш, запознай се със значението на думата спор.

До Гандалфепич. Пич - "Атеизмът представлява светоглед, убеждение, което изключва съществуването на каквото и да е свръхестествено същество - божество, дух, нематериални сили или задгробен живот." Точка? Той не е бил атеист. Явно ти имаш проблем с тази концепция наречена бог, незнайно защо :-D . Казах, че вярва в прераждане и карма, за Бога, смешен си с тези жалки опити да размиеш написаното, именно защото го има черно на бяло :D . И защо ти е обидно по-точно? Подобно държане е присъщо за хлапе, което не се и съмнявам, че си. Аз казвам пръчка, ти чуваш табла :-D . Колкото и да се пънеш, няма да промениш факта, че той не е бил атеист.

Markuss
07-04-2011, 13:30
И в деня ,в който разбереш ,че всеки атеист струва колкото 10 християни ,тъй като е в пъти по-образован ,толерантен и отворен към света (не си прави труда да го оспорваш - съвсем кратък сърч ми трябва) ,а и е приел ,че един ден просто ще спре да съществува ,тогава ще разбереш защо АЗ намирам религиозните за заблудени ,страхливи и глупави.
ТИ намираш, според ТЕБ няма. Ето такива коментари трябва да има тук. Атеистът смята, че няма нищо след смъртта, което от своя страна е най-глупавото нещо, ако се окаже истина. Най-бедните и неуспешни хора по земята са атеисти. Това е статистиката. Бог или сила или каквото и да е, ни е дал подсъзнание, което да развиваме, а не да се изхрачим на него с твърдение, че няма нищо след това. Просто понеже никой не знае. И това си е строго индивидуално, дали 1 атеист бил по-образован или толерантен от 10 християни. Както казах, вярващ не се става само защото го казваш. Думите не значат нищо без действия. И аз мога да кажа, че съм алпинист, но да не мога да изкатеря стълбите до библиотеката. Религиозните, в пълния смисъл на думата, имат страх от бога, да, но страх също означава и респект, не обезателно насиране в гащите, с извинение. Глупави сме всички, както вече казах и това е факт. Но не са по-глупави от твърдението, че няма нищо след смъртта. А колкото до заблудата, това е въпрос на гледна точка и ще е добре, всички да уважаваме това понятие.

ScarlettS
07-04-2011, 13:35
^

Дай линкове към такива статистики, защото тези, които аз съм намирала показват, че атеистите са по-успешни и изкарват по-добри резултати на различни тестове за интелигентност.

Markuss
07-04-2011, 14:27
^

Дай линкове към такива статистики, защото тези, които аз съм намирала показват, че атеистите са по-успешни и изкарват по-добри резултати на различни тестове за интелигентност.
Сигурно и гъзъ вместо теб ти бършат? Статистиката беше показана по си ен ен доколкото помня. Както и сама можеш да се поразровиш. Но ако искаш можем ние 2мата да се "дуелираме" за това, кой ще изкара повече. Тест по твое желание :smt054 Ако си чела соломоновите притчи (в което се съмнявам) щеше да си разбрала, че всъщност от вярващите се "изисква" отлично образование :Р , но няма как да го знаеш това, понеже четеш само някакви си статистики, за които и ти нямаш очевидно линк :)
п.п. основа за тази статистика беше, че бедните (повечето от тях) не вярват в Бог, понеже ако имаше такъв, нямаше да ги остави в подобно положение :-D

ScarlettS
07-04-2011, 14:44
^

Дай линкове към такива статистики, защото тези, които аз съм намирала показват, че атеистите са по-успешни и изкарват по-добри резултати на различни тестове за интелигентност.
Сигурно и гъзъ вместо теб ти бършат? Статистиката беше показана по си ен ен доколкото помня. Както и сама можеш да се поразровиш. Но ако искаш можем ние 2мата да се "дуелираме" за това, кой ще изкара повече. Тест по твое желание :smt054 Ако си чела соломоновите притчи (в което се съмнявам) щеше да си разбрала, че всъщност от вярващите се "изисква" отлично образование :Р , но няма как да го знаеш това, понеже четеш само някакви си статистики, за които и ти нямаш очевидно линк :)
п.п. основа за тази статистика беше, че бедните (повечето от тях) не вярват в Бог, понеже ако имаше такъв, нямаше да ги остави в подобно положение :-D

Какъв беше смисъла на този коментар? Лични обиди и казваш, че имало няква статистика по си ен ен и накрая пак никакъв линк или доказателство не даде. Обясних ти, че съм търсила и тези, които аз съм открила, показват обратното на това, което ти казваш, затова поисках да ми дадеш линк, но както и да е.

Markuss
07-04-2011, 15:11
От коментара ми става ясно, че нямам линка на статистиката, но ти като толкова заинтересована, можеш и сама да потърсиш. Ако ли пък не, аз съм представител на вярващите, ти явно си горда атеистка и ти предложих по твой избор 1 тест и да си направим наша статистика? Открила си, но пак и ти не даваш линк, да ги видим тези достоверни статистики (въпреки, че аз не съм им огромен фен). Не обиждам никого, явно сте свикнали зле да се държат с вас?
Сега разбра ли смисъла на коментара ми?

п.п. ако някой има въпрос или изявление към мен - ЛС. Не възнамерявам да се натоварвам с излишни обяснения отново тук. Всичко е написано по-горе, но очевидно отказвате да четете :)

Auriss
07-04-2011, 15:47
От друга страна 90% от атеисти тук заклеймяват всеки вярващ като кръгъл идиот, само защото не споделя простичката гледна точка, че няма "сила"; "бог"; "розов еднорог" мисля, че срещнах някъде...
Почети още малко из раздела. Обидни квалификации е имало по адрес на хора ,които с тъпотата си си го просят. Няма да развалям изненадата - сам ще видиш за какво говоря.
Разбрахме поне откъде произтича страстта ти към обидните квалификации.


Изобщо не ми влизай в абстрактни тълкувания на текстовете. Искам директен отговор - защо религиите са НЕ-ВЕ-ЖИ по отношение на света ?


Атеистът смята, че няма нищо след смъртта, което от своя страна е най-глупавото нещо, ако се окаже истина
Хубаво е ,че се обосноваваш с нещо различно от собственото си мнение. Глупаво е да прекараш безкрайността в съзнание ,но кой съм аз да преценя ,че предпочитам да спра да съществувам ,отколкото да ми омръзне дори да живея. Няма да ме разбереш ,за жалост.


Твърдя, че атеизмът е тъп, да, понеже в природата си е безсмислен.
А има смисъл в това да нагаждаш религията спрямо научните постижения ,'еволюирайки от "Бог създаде света за 7 дни" до "Бог предизвика големия взвир щото прекали с фасуля". Айде извинявай ,но като ще си даваш преценката кое е тъпо и кое не - замисли се на какво дередже стоиш. Има много логика в това да вярвам ,че съществува разумно и нематериално всевишно същество ,което следи няколко милиарда души във всеки един момент ,а за капак присъствието му интелект противоречи по абсолютно всякакъв начин на разбирането ни за човешкия мозък. Това изобщо не е тъпо.


но определено помагат за изграждането на такива, стига да се тълкуват и разбират подобаващо.
Да ,избийте педалите ,изнасилвайте на воля ,колете безбожници ,кефете се на геноциди и така нататък. Тълкувай си ги тия неща както искаш.

Никъде в постовете си не съм дори загатвал подобно нещо, явно ти си този, който трябва да се замисли?
Допусках го като вариант. Не съм казал ,че си го твърдял в прав текст. Затова ти го и зададох като въпрос. Стига си си смукал глупости из пръстите.

Това, че на мига не се съгласявам, не значи, че съм кон с капаци, който гледа само собствения си "задни части", с извинение
Дори се радвам ,че не го правиш. Но кажи нещо по същество ,вместо да заобикаляш въпросите ми. Може да ти се струва ,че просто се опитвам да се заяждам ,но изобщо не е така. След като си достигнал до някакви 'истини' - кажи как и защо - мен това ми стига. Нито ще ти се подиграя ,нито ще тръгна да анализирам собственото ти мнение. Но да седиш и да аргументираш тезата си с нещо ,което дори не поясняваш ... не върви.

Просто някои го осъзнават, други не. Вие явно сте от другите.
Оу ,съжалявам. Глупостта ми подлежи на Теорията на относителността. Виждаш ли ,спрямо доста голям процент от хората съм доста умен ,но разбира се има и такива ,спрямо които съм кръгъл идиот. Но това изобщо не означава ,че можеш да наречеш Ламборгини евтиния ,дори да го сравниш с ... Ролс Ройс например. Ако обаче пак не си говорим директно ,а ми го обясняваш това в по-абстрактен план - пропускам. За мен да си умен се ограничава само и единствено с познания за хората и заобикалящия те свят - останалото няма особено значение.


На мен за това ми помага религията.
На мен проблемът с религията обаче ми е ,че не учи на 'добро' ,а точно обратното. Ако имаш желание да ме убедиш в противното - само кажи и с удоволствие ще ти представя няколко цитата от различни религии ,които да ми кажеш как по-точно те правят по-добър човек.


Спор няма как да загубя, понеже няма такъв. Ако се съмняваш, запознай се със значението на думата спор.
Което за пореден път показва каква точно е целта на включването ти в тази тема ;) . Колко християнско.

ПП: защо продължавате да правите връзки между социално положение в материален план и религиозност. все си мисля ,че парите зависят не от това дали вярваш в Бог ,а от това дали можеш да ги изкараш. заблуден съм явно ...


приятничко звучи но не е така. това че е статистическа тенденция не го прави общовалиден факт

Исках да го подразня малко ,ама не се хвана на кукичката. 8-)

ScarlettS
07-04-2011, 18:59
Markuss, разбрах ти смисъла спокойно :)

преди бях чела това и затова казах, че статистиките показвали по-високо ниво на интелигентност при атеистите:

Публикуваната статистика през 1998 година в списанието Nature показва, че процентът на вярващите в Бог или задгробен живот в САЩ е минимален сред членовете на Националната академия на науките - само 7 % от интервюираните в сравнение с 85 % от цялото население. Като цяло тенденцията е на намаляване на броя на вярващите с увеличаване на образованието.

Тази тенденция е забелязана в 39 изследвания, проведени между 1927 и 2002 г.Има корелация и между коефициентът на интелигентност и образованието и тя също е обратна - колкото по-голям е интелектът, толкова по-малка е религиозността.Отрицателн та корелация между IQ и религиозност е отбелязана и в изследванията на Каназава.

В Русия са получени подобни резултати. Сред тези с висше образование за православни се считат 52 %, сред тези със средно образование — 67 %, с незавършено средно — 88 %

http://articles.cnn.com/2010-02-26/health/liberals.atheists.sex.intelligence_1_sexual-behaviors-liberalism-exclusivity?_s=PM:HEALTH

^
Не знам дали за тази статистика на си ен ен говореше, но намерих тази и в нея отново пише:

"people who identified as liberal and atheist had higher IQs"

Както и да е, няма да споря пък и темата доста се отклони, като гледам първоначалното заглавие е въпроси за християнството и сега пак се стига до спор между атеисти и християни..

playfootball6
07-05-2011, 10:54
За да не отварям нова тема ще питам тук:

От Християнска гледна точка правилно ли е да се играе на игри с убииства (CS), да се слуша музика, в която се пеят сатанински неща(различните видове метъл)?

Сега започнах да чета Библията и съм стигнал до частта, където Авраам трябва да принесе в жертва единствения си син пред Бога.(в началото съм още, да) Та от началото(Адам и Ева) до там, до където съм стигнал има разказана история за началото на света. Искам да попитам - тя вярна ли е? Аз съм сконен да и вярвам, защото съм вярващ, но защо не я пише в учебниците по история например? Толкова ли са сигурни хората, че историята на света е такава, каквато я изкарват учените? (защото учебниците са писани така)
Защо смятат написаното в Библията за митове?
Виждам че тук има християни- вие какво мисляте за това?

Nam3less3
07-05-2011, 11:09
За да не отварям нова тема ще питам тук:

От Християнска гледна точка правилно ли е да се играе на игри с убииства (CS), да се слуша музика, в която се пеят сатанински неща(различните видове метъл)?

Сега започнах да чета Библията и съм стигнал до частта, където Авраам трябва да принесе в жертва единствения си син пред Бога.(в началото съм още, да) Та от началото(Адам и Ева) до там, до където съм стигнал има разказана история за началото на света. Искам да попитам - тя вярна ли е? Аз съм сконен да и вярвам, защото съм вярващ, но защо не я пише в учебниците по история например? Толкова ли са сигурни хората, че историята на света е такава, каквато я изкарват учените? (защото учебниците са писани така)
Защо смятат написаното в Библията за митове?
Виждам че тук има християни- вие какво мисляте за това?Мен хич не ме интересува дали наистина се е случило или не, важна е поуката от нещата. Ей цял свят пита Христос наистина ли е можел да ходи по вода(напълно глупав и безсмислен въпрос), но малко хора питат защо го е правил и какво означава това.

bazingaaaa
07-05-2011, 11:39
Сега започнах да чета Библията и съм стигнал до частта, където Авраам трябва да принесе в жертва единствения си син пред Бога.(в началото съм още, да) Та от началото(Адам и Ева) до там, до където съм стигнал има разказана история за началото на света. Искам да попитам - тя вярна ли е? Аз съм сконен да и вярвам, защото съм вярващ, но защо не я пише в учебниците по история например? Толкова ли са сигурни хората, че историята на света е такава, каквато я изкарват учените? (защото учебниците са писани така)
Защо смятат написаното в Библията за митове?
Виждам че тук има християни- вие какво мисляте за това?

Библията почти с нищо не се различава от властелина на пръстените или Хари Потър напримен. Тогава защо не учим за Хогуортс и Елфите по история? Сам си отговори на този въпрос.


За да не отварям нова тема ще питам тук:

От Християнска гледна точка правилно ли е да се играе на игри с убииства (CS), да се слуша музика, в която се пеят сатанински неща(различните видове метъл)?

Не не е правилно. Християните са толкова ограничени, че нямат право да слушат музика и да играят игри само заради собствените си религиозни виждания.

playfootball6
07-05-2011, 16:29
Сега започнах да чета Библията и съм стигнал до частта, където Авраам трябва да принесе в жертва единствения си син пред Бога.(в началото съм още, да) Та от началото(Адам и Ева) до там, до където съм стигнал има разказана история за началото на света. Искам да попитам - тя вярна ли е? Аз съм сконен да и вярвам, защото съм вярващ, но защо не я пише в учебниците по история например? Толкова ли са сигурни хората, че историята на света е такава, каквато я изкарват учените? (защото учебниците са писани така)
Защо смятат написаното в Библията за митове?
Виждам че тук има християни- вие какво мисляте за това?

Библията почти с нищо не се различава от властелина на пръстените или Хари Потър напримен. Тогава защо не учим за Хогуортс и Елфите по история? Сам си отговори на този въпрос.

За тея книги се знае че са фантазия.

playfootball6
07-05-2011, 16:30
За да не отварям нова тема ще питам тук:

От Християнска гледна точка правилно ли е да се играе на игри с убииства (CS), да се слуша музика, в която се пеят сатанински неща(различните видове метъл)?

Сега започнах да чета Библията и съм стигнал до частта, където Авраам трябва да принесе в жертва единствения си син пред Бога.(в началото съм още, да) Та от началото(Адам и Ева) до там, до където съм стигнал има разказана история за началото на света. Искам да попитам - тя вярна ли е? Аз съм сконен да и вярвам, защото съм вярващ, но защо не я пише в учебниците по история например? Толкова ли са сигурни хората, че историята на света е такава, каквато я изкарват учените? (защото учебниците са писани така)
Защо смятат написаното в Библията за митове?
Виждам че тук има християни- вие какво мисляте за това?Мен хич не ме интересува дали наистина се е случило или не, важна е поуката от нещата. Ей цял свят пита Христос наистина ли е можел да ходи по вода(напълно глупав и безсмислен въпрос), но малко хора питат защо го е правил и какво означава това.
И какво означава това?

bazingaaaa
07-05-2011, 17:47
Сега започнах да чета Библията и съм стигнал до частта, където Авраам трябва да принесе в жертва единствения си син пред Бога.(в началото съм още, да) Та от началото(Адам и Ева) до там, до където съм стигнал има разказана история за началото на света. Искам да попитам - тя вярна ли е? Аз съм сконен да и вярвам, защото съм вярващ, но защо не я пише в учебниците по история например? Толкова ли са сигурни хората, че историята на света е такава, каквато я изкарват учените? (защото учебниците са писани така)
Защо смятат написаното в Библията за митове?
Виждам че тук има християни- вие какво мисляте за това?

Библията почти с нищо не се различава от властелина на пръстените или Хари Потър напримен. Тогава защо не учим за Хогуортс и Елфите по история? Сам си отговори на този въпрос.

За тея книги се знае че са фантазия.


Ахахахахахаххаха :lol: Нима твърдиш, че библията не е фантастика и няма никакви невъзможни, безумни, нелогични, безсмислени, магични глупости в нея? И къде е казано, че всичко написано в нея е истина?
Мислиш че за библията не се знае че е фантазия?
Наистина ли си мислиш че Бог създава човека от кал, или пък че Ной събира всички живи организми в един ковчек? Или че Исус върви по вода и храни сумати хора с 1 риба? Или че бог праща собствения си син да се измъчва заради другите и после само мърмори за това? Или че разтваря морето за да минат евреите? Или че изтребва цял град. Или че бог поразява египед с жаби?......


Наистина ли си мислиш, че бог се появява от нищото и създава всичко, само защото го пише в една книга?!?!

playfootball6
07-05-2011, 18:34
да

и много други хора също вярват.

ZipFail
07-05-2011, 18:42
Тоя или троли или има отрицателно IQ. Аз залагам на второто.

Nam3less3
07-05-2011, 18:50
Ахахахахахаххаха :lol: Нима твърдиш, че библията не е фантастика и няма никакви невъзможни, безумни, нелогични, безсмислени, магични глупости в нея? И къде е казано, че всичко написано в нея е истина?
Мислиш че за библията не се знае че е фантазия?
Наистина ли си мислиш че Бог създава човека от кал, или пък че Ной събира всички живи организми в един ковчек? Или че Исус върви по вода и храни сумати хора с 1 риба? Или че бог праща собствения си син да се измъчва заради другите и после само мърмори за това? Или че разтваря морето за да минат евреите? Или че изтребва цял град. Или че бог поразява египед с жаби?......

Наистина ли си мислиш, че бог се появява от нищото и създава всичко, само защото го пише в една книга?!?!Нищо странно няма в тия работи, стига да знаеш какво означават.

playfootball6
07-05-2011, 18:52
Тогава кажи ни какво означават. Може и на ЛС.

Nam3less3
07-05-2011, 18:57
Няма нужда. Може да не съм прав пък, а и може да не ти хареса моето(макар че не е само мое, даже напротив) обяснение. А ако съм в истина, то истината не винаги е препоръчително да се казва 8-)
А ако искаш обяснения - примерно намери някоя книга с тълкуване на библията, питай и други християни, отиди питай в църквата и т.н. :-D

bazingaaaa
07-05-2011, 20:04
да

и много други хора също вярват.


Аха. Вярваш само защото другите вярват. Браво на теб !


П.п Значи все пак вярвате в бог само защото го пише в една книга?

playfootball6
07-06-2011, 07:15
Не вярвам защото другите вярват. Те и да вярват и да не вярват, аз пак ще вярвам. И не е само заради това че го пише в една книга. ...Няма как да ти го обясня, след като ти не си вярващ. :-o

gandalfepi4
07-06-2011, 08:36
^ ех де момче! не се самоубиждай така де.

мюсюлмани, християни. мормони, шинтуисти, будисти, пастафарианци, зороастрийци, чикибийци само казвате на атеист: "хъРРР, като не вярваш не мога да ти го обясня ДЪРРР!" но в момента когато се изправите пред задачата да докажете вярата си пред ДРУГ вярващ, който казва същото нещо ама за друг бог напълно лежерно подменяте тактиката и започвате да защитавате своята позиция, като атакувате неговата позиция служейки си с напълно атеистичен прийом.


айде, представи си че аз съм митраист. обясни ми защо това което аз чуствам да е грешно пък това което ти чустваш да е вярно

playfootball6
07-06-2011, 09:50
A
митраист e?

В гугъл не намерих нищо.

bazingaaaa
07-06-2011, 14:52
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gandalfepi4
07-06-2011, 17:37
митра бе пич - роден е на 25-ти декември, има 12 апостола, наричат го Христос, Месия и пастир, опрощава греховете на всички души, кръщавал е хора с вода, последователите му са направили "църква", роден е от девица и трима мъдреци са му дали дарове, след смъртта си възкръсва на великден

по някаква напълно неразбираема за мен причина едни ранно-християнски пичове са го мислели за първообраз на джизъса (манихейци май бяха)

http://en.wikipedia.org/wiki/Mithra



та аз вярвам в това. докажи ми че твоят бог който е роден е на 25-ти декември, има 12 апостола, наричат го Христос, Месия и пастир, опрощава греховете на всички души, кръщавал е хора с вода, последователите му са направили "църква", роден е от девица и трима мъдреци са му дали дарове, след смъртта си възкръсва на великден е верния, а моят е лъжовен.

playfootball6
07-06-2011, 19:57
1. Пак нищо не разбрах. :-o

2.Защо трябва да ти доказвам нещо? Просто питах 2 въпроса. :-o

Concussion
07-06-2011, 20:16
Ох, Митра! Човекът и линк към уикипедия ти даде, толкова ли не можеш да му проследиш мисълта какво те пита? :?

ZipFail
07-06-2011, 20:20
Не разбрахте ли че пича е слабоумен ?

Nam3less3
07-06-2011, 21:51
Не разбрахте ли че пича е слабоумен ?Важното е да е в Златната Среда.

bazingaaaa
07-06-2011, 22:39
Не разбрахте ли че пича е слабоумен ?

Веднага след като ми отговори на написаното от мен.

Auriss
07-06-2011, 22:51
Не разбрахте ли че пича е слабоумен ?Важното е да е в Златната Среда.

ЕЙ тоя лаф просто го запаметявам и няма да пропусна случай да се изтъкна ,че съм чул нещо смешно от Неймлесс.

ПС: дано наистина игрония да си си правил тука ,щото много се посмях. :lol:

playy
07-07-2011, 01:13
тва дърпане м/у атеисти и вярващи никога няма да спре...религията може да учи на морал,дисциплина и добродетели,но я се върнете 1000 години назад,да видите какво е било?Само кланета и нищо друго.Сега тя е нищо повече от традиции и символизъм.Комичното е,че в тълкуването на Библията,някои християни си противоречат,което според мен не трябва да е така.Чист пример за това е Сътворението-за някои 6 дни го тълкуват като буквални 24/7 часа,за други са цели епохи...В крайна сметка дали ше има 7 или 10 или 100 ястия на масата на Бъдни вечер не те прави християнин,а начина ти на живот и мислене,чист пример за които е Христос.
ПС:неймлес,ти каква църква посещаваш,евангелска или православна?

gandalfepi4
07-07-2011, 05:22
^ православна, но не я посещава а си бие кypа понеже е в златната среда и понеже църквата е (цитат) срещу бог