PDA

View Full Version : дали са .. гъбички? Моля за помощ!



sweetygirl666
02-10-2011, 15:20
Здравейте от 2 дни имам лек сърбеж и зачервяване на срамните устни, а днес забелязах и като бели налепи по самата вагина.. :shock: Да, ще отида на гинеколог, но просто искам да знам дали това са типични симптоми за гъбички и опасни ли са :(

едит: девствена съм, на 15 год

ThisIsMe
02-10-2011, 17:07
Диагнози няма да поставям,но е много вероятно да са гъбички.
За да не се появяват е нужно да спазваш някои неща.
1)Отлична хигиена.
2)Специален интимен сапун/душ гел за измиване на интимните части.
3)Да избягваш носенето на прашки и др.
И да,трябва да идеш на гинеколог.Успех!

sweetygirl666
02-10-2011, 17:40
Мерси за отговора. Аз спазвам всички неща, които си изброила, но причината за появата им(според разни статии) може да е това, че приемах антибиотик наскоро заради грипа.
Още мнения? :(

kiki1991
02-11-2011, 07:54
Мерси за отговора. Аз спазвам всички неща, които си изброила, но причината за появата им(според разни статии) може да е това, че приемах антибиотик наскоро заради грипа.
Още мнения? :(

ако е бил силен и си го пила мн време е възможно,иначе най вероятно са гъбички ако тези ,,налепи,, както ги наричаш не се махат,така че върви на гинеколог да те види и да ти изпише лекарства щот ако са гъбички в начален стадий очаквай скоро и течение..което мирише гадно,и това влушава още повече нещата.

sladkish_14
02-12-2011, 08:58
По-скоро първо иди при личния си лекар! Той ще реши къде да те прати и аз имах нещо подобно и мислех, че са гъбички, но се оказа, че не са! И не, не бях за гинеколог, а за кожен лекар! :)