PDA

View Full Version : Тънък косъм



WaterLilly
02-10-2011, 15:23
Така... проблемът ми е, че косъмът ми е тънък. Абсолютно всеки фризьор, при който ида, ми казва, че имам тънък косъм, подозира, че съм се боядисвала, филирала, изправяла с преса, не ползвам балсам, не слагам кристали, понеже ми били щръкнали връхчетата. Всеки път едни и същи въпроси. Да, ползвам балсам. Да, ползвам и кристали. Никога не съм се изправяла с преса. И косата ми все пак е някаква хвърчаща. Даже си мислят, че не се реша. :lol:

Та от тая тънкост, ако си направя къси пластове, щръкват над ушите, ако пък са по-дълги... пак щръкват. А ако са почти невидими, т.е. най-близо до дължината, ставам като елха (нещо такова (http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSBAVNKjM70xCroZsoNyhmW-30ZvGGoLbmI1wMJfWXXVogYooo8&t=1)). Няма угодия просто. :shock:

Опитвала съм какви ли не балсами, какви ли не шампоани, ползвам кристали не знам от колко години вече, но косата ми пак си прави каквото си иска. Опитвах да я къдря с пяна или с балсам без отмиване, което се получава, но на втория ден става на г*з и трябва да я среша, при което става същата работа с щръкването. Опитвах да я изправям със сешоар, но от него почна да ми се омазнява в корените и трябва да я мия през ден. Исках да я пусна дълга, но се получава ефекта "елха", а сега като ми я направиха по-къса, къдрава е просто нелепа...

Идеи? 8-)

Rebirthing
02-10-2011, 15:48
Маски ! Трябва ти едно хубаво подхранване на косата, което ще отнеме известно време, за това ти трябва и желязно търпение обаче :D .
Сега зависи според типа коса, избираш маска или си забъркваш домашна вкъщи.

WaterLilly
02-10-2011, 15:52
Маски ! Трябва ти едно хубаво подхранване на косата, което ще отнеме известно време, за това ти трябва и желязно търпение обаче :D .
Сега зависи според типа коса, избираш маска или си забъркваш домашна вкъщи.
Оптивах с доста маски. Нищо. Косата ми натежава от тях и се залепва за главата.

П.С. Косата ми не е изтощена. Няма от какво да е изтощена.

FuckingFreak
02-10-2011, 17:46
Не съм много сигурна, не искам да те разочаровам, но май тънък косъм няма как да удебелиш. Виж например за сгъстяването на косата може и да направиш нещо, но за това се съмнявам, ако греша моля поправете ме.

WaterLilly
02-10-2011, 17:56
Нее, не, целта ми не е да го удебеля. Знам, че няма начин, генетично си е. :( Въпросът е, че не съм открила нещо, което да я накара да спре да хвърчи.

На английски терминът май е frizzy hair и четох, че зехтин помагал. Някой да е пробвал?

FuckingFreak
02-10-2011, 18:01
Извинявам се, че съм тъпа. Косата ти права ли е? Сега в момента на степени ли си? На мен най-долните пластове винаги са ми хвърчащи, най-често поради накъсване (звуча като от онази реклама ;d) и аз също не знам с какво да приглаждам. Също понякога и в корените е така. Аз смятам да пробвам вакса, абе за всеки случай всичко което е мазно, например дори и балсами някакви смятам че ще помогнат..

WaterLilly
02-10-2011, 18:10
Косата ми в момента е... нищо определено. :D
Ето една стара снимка, на която не съм я правила абсолютно нищо:
http://i54.tinypic.com/5po384.jpg

Сега е горе-долу същата, фризьорката само леко ми пооформи горния пласт и ми намали дължината. Хвърченето и тая... незагладеност са значително намалени от подстригването.

П.П. Със сигурност не е от накъсване, защото е в горните пластове, а тях ми ги подстригаха съвсем както си трябва, и то фризьорка, на която мога да разчитам.

Hilary_
02-10-2011, 18:25
Може да не ползваш преси и подобни и да няма от какво да ти се изтощава, но може генетично да си имаш леко суха коса .. според мен трябва да й вкараш малко влага!! В момента обаче не се сещам за хубав продукт .. :-o

Другото, което е ако си правиш все още подхранващи маски след изплакването им си вземи един спрей без отмиване, който да "заключва" влагата в косъма!! .. (:

относно зехтинът: аз си мажа косата с него, но още съм в началото та нямам кой знае какви резултати .. до колкото знам е за тънки коси, така че нищо не ти пречи да опиташ с комбинация от други съставки! (:
Домашните маски са много по - добра алтернатива, когато косата ти не е третирана или боядисвана!! (:

Bonita1991
02-10-2011, 18:59
значи мила мойта коса не е с тънък косъм но се изсуши от пресата :) това което аз правя е веднъж седмично да си правя маска от 1яйце, 2лъжици зехтин и 1 лъжица оцет.....малко е гадно но се отразява мн добре на сухата коса :) стоиш един час с това на косата и после отмиваш :) другото което е като ида на фризьор и след като ме изсуши ми слага съвсем малко вакса на косата и така няма стърчащи косъмчета а всичко си е на мястото :-D ако нещо ти допада можеш да опиташ :) :-P

Rebirthing
02-11-2011, 09:52
Ааа, frizzy hair... :D така кажи. Косата ти просто е малко като наелектризирана, но не мисля, че е тънка. Зехтина със сигурност ще я укроти, както и всичко което овлажнява косата. Може да я изплакнеш с вода и оцет или с вода и лимон.

nymphadora
02-11-2011, 10:56
Инчеееееееее :D :D

LipSy
02-11-2011, 12:08
Ааа, frizzy hair... :D така кажи. Косата ти просто е малко като наелектризирана, но не мисля, че е тънка. Зехтина със сигурност ще я укроти, както и всичко което овлажнява косата. Може да я изплакнеш с вода и оцет или с вода и лимон.

+1! :)

Pamaa
02-12-2011, 20:37
ами пробвай с вакса :P

r3872reni
02-19-2011, 14:51
[quote=Rebirthing]Ааа, frizzy hair... :D така кажи. Косата ти просто е малко като наелектризирана, но не мисля, че е тънка. Зехтина със сигурност ще я укроти, както и всичко което овлажнява косата. Може да я изплакнеш с вода и оцет или с вода и лимон.

+1 :)

FATALITY
02-19-2011, 15:07
[quote=Rebirthing]Ааа, frizzy hair... :D така кажи. Косата ти просто е малко като наелектризирана, но не мисля, че е тънка. Зехтина със сигурност ще я укроти, както и всичко което овлажнява косата. Може да я изплакнеш с вода и оцет или с вода и лимон.

+1 :)
+

WaterLilly
06-01-2011, 16:09
Пак съм аз. :D Предпочетох да не правя нова тема, а просто да ъпна тази, след като проблемът е същия.

Единственото променено е, че дължината ми е значително намалена, пластовете са възможно най-близо до нея (прическа тип bob). Поне вече не ми се получава ефекта "елха".

Пробвах толкова много неща, но същата работа - жертвах си дължината, много хидратиране (зехтин, балсами без отмиване, маски), вече я мия с хладка вода и накрая я обливам със студена, не я търкам с кърпа, смених четката с гребен с големи зъбци... Н-и-щ-и-ч-к-о не става от нея. Все така вълниста и нормална в долните пластове, все така щръкнала и frizzy в горните.

Приемам всякакви съвети - май се вижда, че съм отчаяна вече. Само не ми казвайте да я изправям с преса. Доколкото разбрах като разследвах по въпроса, това състояние на косата ми е от хормоналните промени, а такива ще имам цял живот.
Следователно ми трябва начин да позакрепя нещата до следващата промяна и нямам намерение да си пре**авам косата за в бъдещето.