PDA

View Full Version : Кризисен Център



ViktoriaMilcheva
02-10-2011, 21:24
Здравейте,
казвам се Виктория Милчева и през последната седмица обмислях нещо, с което сега ще Ви запозная и Ви моля да не го изтълкувате грешно – правя го с добри намерения и цели.
Така, както повечето от вас знаят в днешно време Депресията е като „ най – популярната „ болест. Всеки човек има своите проблеми независимо на каква възраст е, какво работи или учи, в коя част на света живее, какви хора има около себе си и т.н. Предлагам Ви следното – ще бъда на разположение на всеки един, който би имал нужда да поговори с някого. Всички имаме „ приятели” и ще кажете: „ Защо да не говоря с тях, а трябва да се занимавам с Вас ?” Е, как защо ? Нима не сте искали да поговорите с непознат, да кажете какво ви мъчи, просто да бъдете изслушани.
Не твърдя, че ще е задължително да ми пишете, да споделите, но защо не опитаме ? Знае ли човек… може да потръгне. Това може да бъде полезно за самите Вас, а и съм напълно сигурна, че ще съм не по – малко разтоварена при всеки един проблем, който ще чуя, или просто при един обикновен разговор.
Добре, спирам да обяснявам. Предполагам бях достатъчно ясна дори и накратко, но нека видим какво ще се получи (ако се получи).
Ще ви дам емейла си:
krizisen_centyr@abv.bg

П.С.: Не знам как ще реагирате всички, които ще прочетете темата, дори не съм сигурна, че това беше подходящото място за нея, но важно е желанието. Е, надявам се да помогна с нещо на когото и да било. Очаквам вашите „писма” с проблемите, терзанията, емоциите или просто обикновените разговори.

minus273dot15
02-11-2011, 04:31
http://www.arashido.com/faq.php

Въпрос номер 8 от FAQ. С интрес очаквам отговора.

Edit: Жокерче, ако не можеш да намериш 8-ми въпрос @ http://badmin.org/lolz-upld-archangel/question8.png

ViktoriaMilcheva
02-12-2011, 18:58
Хм, приятелю, това няма нищо общо с моята цел на темата. :)

П.С.: Паниката си е лошо нещо. :С хахах

minus273dot15
02-12-2011, 20:36
Не съм ти приятел, прителче или приятелченце. Нценце. "Другарче" и производните му също не съм. Кое изобщо те накара да помислиш, че аз като нещо съществуващо във Вселената, съм дружелюбно настроен?!? Излъчвам ли спокойствие, мир, щастие и любов? Я пак провери приемника си(потупай го като старият телевизор - отгоре и после отстрани, накрая му размести леко антенките). Вики, приемаме ли вече правилно? Браво. Сега по темата.

Частта с паниката е закачка към хората, които случайно попадат на FAQ на онзи сайт. Все пак там са някакви файтъри(брех, да му се невиди), които решили да наемат хлапе(на 16 години) да им създаде сайта(който неоспоримо е върхово постижение в областта на интернет сигурността).

И преди да сте си помисли: "Holi crapz, he ish evul!", обърнете внимание, че хората създали сайта вземат по 150$(на участник!). Малко е смешно да отделят около 5$, от иначе скромният си бюджет, за създаване(и поддържане) на сайта си. И ми се стори логично да им се случи нещо такова, понеже са глупави и стиснати. Глупави, стиснати и тренират бойни изкуства. И учат разни други как да бъдат глупави, стиснати и да тренират бойни изкуства. Мне. Не ми допада. :?

А понеже теб, Вики Мики, те мързи да внимаваш, ще се наложи да ти копи-пейстна въпроса, който имам към теб:


Vseki chovek si ima svoi problemi,
i se chuvstva dobre, kato sa spodeleni.
No imam dilema v jivota si skyp:
'Dali se prestruvam ili sym si typ?!?'

Ей това винаги ме е притеснявало. Повече или по-малко. Аз преструвам ли се или съм си тъп? Тъкмо да се убедя, че се преструвам и се случва нещо, за което просто... трябва да си самороден талант, не може да се престориш! Познавам се, не съм чак толкова добър актьор. И се депресирам когато стигна до заключението, че съм тъп. Защото когато си грозен и тъп - това не е печелишва комбинация. Особено ако нямаш и късмет. На съзстезание за тъпи и грозни хора, които нямат късмет, аз ще завърша втори. Е как да не се депресирам?!? :neutral: М?

ПП. Бих се обърнал към психоложката ми, но тя така и не се върна, след като доброволно реши да се пробва в проекта ми за космически полети. Нямало място за двама ни на една и съща планета. А тя да има наглостта да ми каже, че съм хахав! Помня я точно преди полета - очите й едни такива огромни, уплашени, гледащи с болка, ужас и неразбиране! В задника й натъпкано блокче тротил, с вееща се бележка "двигател" и вече горящ фитил... На главата й - тенджера под налягане, като каска и за нея облепена с тиксо, стъклената вратичка от микровълновата, като визьор на шлем. На тенджерата надпис: "Др. Захариева - първата българска космонавтка" и с водни боички бях нарисувал родния трикольор. На гърба й внимателно бях написал с черен маркер: "САЮЗ-391", "РБ" и "Марсианци идваме с МИР!". От двете й страни, завързани с въже за простиране, седят като стабилизатори, вратичките от кухненското шкафче... с закована към тях таблека "Зареден с антифриз" , която взех от хладилника на баба. А в мрака, върху притихналият покрив на блока, отеква бодрия ми и жизнерадостен глас: 9... 8... 7... 6... 5... 4... 3...

Като се извинявам за технологичното плагиатство и изразявам надежда др. Захариева да е някъде, откъдето може да прочете това, искам да изразя радостта си от успешният космически проект.

ППП. А за депресията ми какво правим? Или да си седя грозен, тъп и без късмет, а за капак - депресиран?!?

GregoryHouse
02-13-2011, 04:20
minus273dot15, че не си тъп не си - ама за хахав си хахав :D

WILD__BOY
02-13-2011, 06:35
minus273dot15, този сайт в момента е собственост на Investor.bg, не на 16-годишни разработчици

minus273dot15
02-13-2011, 12:58
minus273dot15, този сайт в момента е собственост на Investor.bg, не на 16-годишни разработчици

Никъде не е ставало дума за този сайт, дишай спокойно и не се пререждай на опашката от депресирани :) Провери линка, който съм дал в първият пост( htttp://arashido.com ) Доколкото стигат скромните ми познания това нещо е доста далеч от България:

http://whois.domaintools.com/arashido.com

Освен ако в милата ни родина няма област с името "Scottsdale, Arizona" или пък Investor не са решили да открият школа за бойни изкуства отвъд Голямата Вода :)

ViktoriaMilcheva
03-03-2011, 19:58
Minus273dot15, преди да тръгнеш отново да ми се нахвърляш защо не помислиш? Като гледам си доста умен човек. Това ме води и следния въпрос - защо се приемаш за тъп ? Другото, което каза - бил си грозен ? Хм, всеки човек е красив по някакъв начин, колкото и да не го вярваш. И после казваш, че си депресиран. Е, как няма след като се имаш за тъп, грозен и без късмет ? Не знам на колко си години, но погледни на живота от друг ъгъл, не тръгвай все с лошото. Може би пък тогава ще намериш красивото в света. Връждебността не е препоръчителна. :)

П.С. Защо просто не ми пишеш лично съобщение ако смяташ да ме нападаш отново. Там ще поговорим само ние. :)

"Красотата е преходна. Тя умира."

minus273dot15
03-04-2011, 18:21
Вики-Мики, колко си объркано... успокой се http://badmin.org/f/images/smilies/hug.gif Нито ти се нахвърлям, нито те нападам. До тук всичко е само дребна закачка. Ако много държиш - можем да се разберем по нецивилизован и груб начин: да пренесем нещата на бойното поле и да си поиграем на война (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0_%28%D0%B8%D0%B3%D1% 80%D0%B0%29). Или пък на макао. (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BE_%28%D0%B8%D0%B3%D1% 80%D0%B0_%D1%81_%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%29) Само да те предупредя, че с картите съм много ловък и трябва да ме следиш внимателно в ръцете. Признавам си, за да няма недоволни после :)

Отговорите на останалите ти въпроси са забулени в тайна и мистерии. Опасявам се, че ако ги споделя, ще да дам материал, който болните мозъци - сценаристи на "Стъклен дом" биха използвали за още поне 82471761835349 епизода. Тъй като това ще доведе до масови ритуални самоубийства, намира за подходящо да си замълча. А пък и тотално ще заминем в офтопика(въ, майна, представяш ли си?!?).