PDA

View Full Version : TouchPad на Тошиба



galin4o0o
02-11-2011, 11:34
Може ли някой да ми помогне ...ако знае как да си изключа TouchPad-а на лаптопа..модела е Тошиба и никъде не можах да намеря как се изключва,дори в наръчника на лаптопа ... :| Модела е това http://satellite.toshiba.laptopi.notebook.bg/laptop-toshiba-satellite-c650-16-q/

Ще съм благодарен на всеки който може да помогне !

Utopia
02-12-2011, 07:19
от BIOS
има настройка
поне на моя е така

другия вариант
от контрол панел> моус пропъртис> последната страница има настройка за пада, може да му дадеш дизейбъл

Guio92
02-12-2011, 10:29
Отгоре на F-бутоните (F1,F2...и т.н.) трябва да има различни функции, като контрол на звука, яркоста на екрана, и на моя (също Тошиба Сателит) има и функция за изключване на ТъчПад-а на F9. За да ползваш функциите трябва да натиснеш и задържиш Fn бутона, който е или долу-вляво на клавиатурата или в дясната част (отляво на стрелките).
Успех

galin4o0o
02-12-2011, 11:14
от BIOS
има настройка
поне на моя е така

другия вариант
от контрол панел> моус пропъртис> последната страница има настройка за пада, може да му дадеш дизейбъл


Там дето е Моус пропъртис ..има за Touchpada- води го като вграден Mouse,но няма Disable :[ А под биос като го рестартирам ще погледна...не съм го правил друг път,но ще опитам да го направя.. Иначе мерси за съвета:)

galin4o0o
02-12-2011, 11:18
Отгоре на F-бутоните (F1,F2...и т.н.) трябва да има различни функции, като контрол на звука, яркоста на екрана, и на моя (също Тошиба Сателит) има и функция за изключване на ТъчПад-а на F9. За да ползваш функциите трябва да натиснеш и задържиш Fn бутона, който е или долу-вляво на клавиатурата или в дясната част (отляво на стрелките).
Успех


Видях го,наистина на F9 имам да махна TouchPada и да го пусна,но като задържа Fn и натисна F9 не става нищо,а иначе като натисна Fn+3-което ми е за намаляване на звука го намалява а горе май F-овете ми не работят с Fn-то или поне до тоз извод стигам,а драйвери има !

galin4o0o
02-12-2011, 11:19
А работят,но специално FN + F9 не иска ... :|

Guio92
02-12-2011, 11:25
Отдавна не съм работил на лаптопа обаче си спомням, че и на мен понякога ми отказваха функциите.
Обаче като натисна Fn ми се появяват функциите отгоре на екрана. Виж в сайта на Тошиба ако има ъпдейт за драйверите може и да помогне.