PDA

View Full Version : Здрави Нокти



rebeccaa
02-11-2011, 17:42
Здравейте.Искам да попитам как да станат ноктите ми по - твърди.Чупят се и се цепят.

Та. . От кои лакове сте доволни или освен лакове някакви процедури за вкъщи :) .

FuckingFreak
02-11-2011, 17:50
Купих си калциевия гел на Перфект и съм доволна, поне засега. Обаче винаги когато си изтрия някой лак ноктите ми са сухи и се чупят много лесно.. :(

ParisHilton
02-11-2011, 18:17
.. аз се доверявам изцяло на моята козметичка, но не винаги ходя при нея като си счупя някой нокът (не съм глезла :-D).. моите нокти по принцип са си твърди, ям повечко витамини и използвам заздравители на AVON (на Ейвън цялата серия за ноктите е качествена) : )) ;)

UniCoWN
02-11-2011, 18:45
Масло за нокти на Икаров, 2-3лв. от аптеката. Много е добро.
После слагаш заздравител, наример на Perfect - 3in1 или калциевия гел

AniBG
02-11-2011, 18:59
За да не правя нова тема относно ноктите, ще попитам тук... Значи, имам по-малка сестра, която е на 12 и попринцип от детската градина има тик да си ръфа ноктите... 8-) Въпросът е, че и майка ми и аз сме и повтаряли да спре, защото като порасне малко ще плаче.. и ето, че този ден дойде! Та сега се чудим как да оправим положението.. :( Просто как да я откажа да спре да ги ръфа, въпреки, че доста пъти се е опитвала и иска да спре, но просто... неможе! :(

tanch3t093
02-11-2011, 19:05
Горчив лак?
Една приятелка има същия проблем ... Пробва с такъв лак и свикна с вкуса му. Не става просто, трябва си воля, ама и тва е ужасен навик ..

vagarious
02-11-2011, 19:33
Купих си калциевия гел на Перфект и съм доволна, поне засега. Обаче винаги когато си изтрия някой лак ноктите ми са сухи и се чупят много лесно.. :(

Все едно, че аз съм го писала с малката разлика, че аз съм ХИПЕР доволна от калцевия гел на Перфект. :)

AdrenaliNa
02-11-2011, 19:40
маслото на икаров
Фитовал капсули(то е за коса,но става и за нокти)

girl91
02-11-2011, 19:42
Аз изпозлвам маслото за нокти на Икаров и съм доволна. От него ми стават доста твърди ноктите. Изпозлва се на почистени нокти, около 10 минути може да го държиш и след това да го махнеш. Иначе преди да се лакираш слагай някой заздравител, който да ти предпазва ноктите от лака.

rebeccaa
02-11-2011, 20:15
Добре, значи реших : ще взема маслото на Икаров и калциевия гел на Пърфект :) Мерси на всички. :)

marin4itu
02-12-2011, 05:29
За да не правя нова тема относно ноктите, ще попитам тук... Значи, имам по-малка сестра, която е на 12 и попринцип от детската градина има тик да си ръфа ноктите... 8-) Въпросът е, че и майка ми и аз сме и повтаряли да спре, защото като порасне малко ще плаче.. и ето, че този ден дойде! Та сега се чудим как да оправим положението.. :( Просто как да я откажа да спре да ги ръфа, въпреки, че доста пъти се е опитвала и иска да спре, но просто... неможе! :(

Аз в детската градина си ги гризях, после като гледах какички си казах, че и аз искам хубави нокти и в старанието си да искам, просто спрях. В момента даже сама се рисувам и искам да се занимавам с това. За това показвайте й снимки на страхотни дълги нокти и й набивайте, че ако не спре да ги гризе няма никога да има красиви нокти. Така сама ще развие волята и ще се откаже, според мен.

AniBG
02-12-2011, 05:38
За да не правя нова тема относно ноктите, ще попитам тук... Значи, имам по-малка сестра, която е на 12 и попринцип от детската градина има тик да си ръфа ноктите... 8-) Въпросът е, че и майка ми и аз сме и повтаряли да спре, защото като порасне малко ще плаче.. и ето, че този ден дойде! Та сега се чудим как да оправим положението.. :( Просто как да я откажа да спре да ги ръфа, въпреки, че доста пъти се е опитвала и иска да спре, но просто... неможе! :(

Аз в детската градина си ги гризях, после като гледах какички си казах, че и аз искам хубави нокти и в старанието си да искам, просто спрях. В момента даже сама се рисувам и искам да се занимавам с това. За това показвайте й снимки на страхотни дълги нокти и й набивайте, че ако не спре да ги гризе няма никога да има красиви нокти. Така сама ще развие волята и ще се откаже, според мен.
Мерси много! :) Относно горчивия чак - и с него пробвахме, но не стана - както казаха и преди мен се свиква със вкуса му.. :( Иначе относно това да и показваме дълги нокти.. Амии.. Честно казано, като ходим някъде в града и тя види някое момиче с хубав маникюр и казва "Искам да имам нейните некти.." Но просто не става и не става! През лятото като бяхме на мори спря, почна да се лакирва, но бяхме само за 10 дни и после пак почна, а може би и трябваше още малко време там! :-D Иначе аз си говоря с нея една с друга и тя много пъти ми е казвала, че отправяла молитви на Господ да има хубав маникюр.. :lol: Аз и казах, че е малко невъзможно, но и трябва вола.. И въпреки това тя го иска много, но е ужасен навик.. :( А ти кога започна и кога спря горе-долу и смятате ли, че е късно да спре на почти 13 и смисъл дали и нарушена нокътната плочка.. :( ?

koni
02-12-2011, 07:01
[quote="marin4itu"][quote=AniBG]
Мерси много! :) Относно горчивия чак - и с него пробвахме, но не стана - както казаха и преди мен се свиква със вкуса му.. :( Иначе относно това да и показваме дълги нокти.. Амии.. Честно казано, като ходим някъде в града и тя види някое момиче с хубав маникюр и казва "Искам да имам нейните некти.." Но просто не става и не става! През лятото като бяхме на мори спря, почна да се лакирва, но бяхме само за 10 дни и после пак почна, а може би и трябваше още малко време там! :-D Иначе аз си говоря с нея една с друга и тя много пъти ми е казвала, че отправяла молитви на Господ да има хубав маникюр.. :lol: Аз и казах, че е малко невъзможно, но и трябва вола.. И въпреки това тя го иска много, но е ужасен навик.. :( А ти кога започна и кога спря горе-долу и смятате ли, че е късно да спре на почти 13 и смисъл дали и нарушена нокътната плочка.. :( ?
Има добре известен начин за спиране на гризането - поставят се удължители. Те за това са били измислени някога. При моята маникюристка съм виждала как идват големи момичета с нокти изгризани до основата и пак се справя. Просто не става да си гризеш пластмасата.

Pamaa
02-12-2011, 20:33
За да не правя нова тема относно ноктите, ще попитам тук... Значи, имам по-малка сестра, която е на 12 и попринцип от детската градина има тик да си ръфа ноктите... 8-) Въпросът е, че и майка ми и аз сме и повтаряли да спре, защото като порасне малко ще плаче.. и ето, че този ден дойде! Та сега се чудим как да оправим положението.. :( Просто как да я откажа да спре да ги ръфа, въпреки, че доста пъти се е опитвала и иска да спре, но просто... неможе! :(

горчив лак, ама не мисля, че ще помогне :? моите приятелки гледат се да са им лакирани ноктите та да имат какво да чоплят / с олюпен лак мн грозно, ама казват, че така по-малко ги ръфат / :P 8-)

ri41
02-13-2011, 07:12
една фр си направи ноктопластика на огризаните си нокти, а за няколко месеца отдолу израстнаха нейните нокти, сега не ги гризе, ходи на поддръжка и ноктите и са бая по-хубави от моите, а преди беше обратно :lol:

rakiQ
02-13-2011, 07:33
http://micro-cell.eu/images/prd-mc-2000-nail-repair.png
Т О В А !!!
НА МЕН САМО ТОЗИ ЗАЗДРАВИТЕЛ МИ ПОМОГНА! провах кво ли неее -курец . точ заздрави8тел е уникалееееен купих си го от драката 26 лева-ЗАСЛУЖАВА СИ -ГАРАНТИРАМ ВИ ЗДРАВИ НОКТИ !

nail vital

anonymous708973
02-13-2011, 07:57
За да не правя нова тема относно ноктите, ще попитам тук... Значи, имам по-малка сестра, която е на 12 и попринцип от детската градина има тик да си ръфа ноктите... 8-) Въпросът е, че и майка ми и аз сме и повтаряли да спре, защото като порасне малко ще плаче.. и ето, че този ден дойде! Та сега се чудим как да оправим положението.. :( Просто как да я откажа да спре да ги ръфа, въпреки, че доста пъти се е опитвала и иска да спре, но просто... неможе! :(

Ръфах си ноктите до края на 8-ми клас. Бях пробвала с горчив лак, с лепенки, с какво ли не. Е, не, братче. Изблизвах лака (отвратителен беше на вкус, ама шанс) и почвах. Накрая сама спрях, дори не усетих как.
Изпилявах си ноктите красиво (да няма дефект, защото точно като видех такъв, започвах да го гриза, за да го "оправя" и накрая всичките 10 нокътя бяха изгризани!), лакирах ги и им се радвах. И до сега съм така. Сменям лака често, поддържам ги красиви. Сега се стремя да ги пусна дълги, защото много се разслояват и се късат чат-пат (буквално се късат. Тази част от нокътя, която е над пръста, се откъсва по дължина). Подозирам, че се дължи на гризането.

Таа, след дъългото и безполезно отклонение, моят съвет е да й лакирате ноктите. Вярно, на 12 е, ама... не е чаак толкова малка. Лакирай ги в розово/лилаво (нещо по-бледичко, естествено), нарисувай й нещо (ако не можеш, продават много стикерчета в пакетче за 1-2 лв) и й казвай: "Виж какви са красиви, недей да ги разваляш". :)

foreverr
02-13-2011, 08:07
Масло за нокти на икаров ако искаш използвай, аз преди го използвах и наистина помага.Също продават заздравители за нокти на miss sporty(в магазините дм ги има).И двете са на цена 3 лева, даже маслото е 2 и нещо.

Neopitom3na
02-13-2011, 09:16
http://micro-cell.eu/images/prd-mc-2000-nail-repair.png
Т О В А !!!
НА МЕН САМО ТОЗИ ЗАЗДРАВИТЕЛ МИ ПОМОГНА! провах кво ли неее -к**eц . точ заздрави8тел е уникалееееен купих си го от драката 26 лева-ЗАСЛУЖАВА СИ -ГАРАНТИРАМ ВИ ЗДРАВИ НОКТИ !

nail vital
точно!

titinkaa
02-13-2011, 12:45
http://micro-cell.eu/images/prd-mc-2000-nail-repair.png
Т О В А !!!
НА МЕН САМО ТОЗИ ЗАЗДРАВИТЕЛ МИ ПОМОГНА! провах кво ли неее -к**eц . точ заздрави8тел е уникалееееен купих си го от драката 26 лева-ЗАСЛУЖАВА СИ -ГАРАНТИРАМ ВИ ЗДРАВИ НОКТИ !

nail vital
точно!

Тва къде се продава?

Me4encety
02-13-2011, 14:26
Да попитам и аз.Някой знае ли някакъв трик за по бърз растеж на ноктите,защото от година вече опитвам да ги пусна дълги но не става растата бавно и това е,а и много се чупят и един като се счупи режа и дръгите и така всичко се повтаря.Маслото на икаров помага ли за растеж или нещо друго трябва да ползвам освен него?

Cucko0
02-13-2011, 14:27
ваничка с морска сол

rebeccaa
02-14-2011, 14:00
ваничка с морска сол

MakeMeHappy
02-14-2011, 18:14
Ползвам предимно лакове на Nisea.Всички са много хубави !

AniBG
02-14-2011, 18:22
За да не правя нова тема относно ноктите, ще попитам тук... Значи, имам по-малка сестра, която е на 12 и попринцип от детската градина има тик да си ръфа ноктите... 8-) Въпросът е, че и майка ми и аз сме и повтаряли да спре, защото като порасне малко ще плаче.. и ето, че този ден дойде! Та сега се чудим как да оправим положението.. :( Просто как да я откажа да спре да ги ръфа, въпреки, че доста пъти се е опитвала и иска да спре, но просто... неможе! :(

Ръфах си ноктите до края на 8-ми клас. Бях пробвала с горчив лак, с лепенки, с какво ли не. Е, не, братче. Изблизвах лака (отвратителен беше на вкус, ама шанс) и почвах. Накрая сама спрях, дори не усетих как.
Изпилявах си ноктите красиво (да няма дефект, защото точно като видех такъв, започвах да го гриза, за да го "оправя" и накрая всичките 10 нокътя бяха изгризани!), лакирах ги и им се радвах. И до сега съм така. Сменям лака често, поддържам ги красиви. Сега се стремя да ги пусна дълги, защото много се разслояват и се късат чат-пат (буквално се късат. Тази част от нокътя, която е над пръста, се откъсва по дължина). Подозирам, че се дължи на гризането.

Таа, след дъългото и безполезно отклонение, моят съвет е да й лакирате ноктите. Вярно, на 12 е, ама... не е чаак толкова малка. Лакирай ги в розово/лилаво (нещо по-бледичко, естествено), нарисувай й нещо (ако не можеш, продават много стикерчета в пакетче за 1-2 лв) и й казвай: "Виж какви са красиви, недей да ги разваляш". :)
Добре, а това, че си ги ръфала преди време не ти ли се отразява лошо след време на нокътната плочка!?? Имам предвид, че някой ми беше казал, че като си гризеш ноктите след време като спреш "бялото" накрая на нокътя ти става по-дълго (смисъл, че до там, до където си ги ръфала от там нататък нокътя ти се отлепва от пръста, офф не знам как да го обясня точно :D :D Дано сте разбрали нещо :D )

WaterLilly
02-14-2011, 19:07
О, попринцип много гадни ефекти може да има. Може да ти гнояса пръста (което на мен ми се е случвало, защото още от 3 годишна не спирах да ги ръфам), разкървавяват се понякога и т.н..

И аз пробвах как ли не да спра, то не бяха горчиви лакове, ревове и мъка, даже мислех за ноктопластика... Но това, което ме накара да спра, беше че почнах да се грижа за тях. :) Пуснах ги нормални, пилех, оформях, и в началото режех почти съвсем до живеца, за да не се изкушавам да ги гриза, ако са прекалено дълги. После събрах кураж и ги оставих да си растат, само мажех с някакъв лак и си ги рисувах примерно, за да ми е жал да ги разваля.

Имай предвид, че когато спре да ги гризе, може да отнеме доста време, но се оправят. Пак си стават твърди, пак живецът се "изтегля" навън, на форма стават почти напълно симетрични.

Та да обобщя - понеже е малка, опитай да кажем ти да й правиш маникюра. Лакирай я, рисувай й по ноктите, лепи й лепенки... Пък дано вземе да си ги хареса и да спре.

lixofana
02-15-2011, 07:38
в beauty zone в моловете продават едно като масло за нокти, охх ама му забравих името :oops: то е в малко стъклено шишенце и вътре е със синя течност, нанася се преди заздарвителя и е точно за нацепени нокти, аз него ползвах много време и е много добро, цената му е около 20 лв, но с едно шишенце можеш да изкараш до 6 месеца при редовна употреба, много е икономично :-)

anonymous708973
02-15-2011, 07:39
Не се е отразило на ноктите ми. Имам страхотна нокътна плочка - голяма и правоъгълна. Само да успеят да пораснат. :)