PDA

View Full Version : Лоша съдба...



lolzer
02-11-2011, 18:45
Здравейте. Не смятам много да се обяснявам, затова започвам
Проблема ми е, че вече съм 9ти клас,а характера ми така и не мога да променя. Винаги съм бил срамежлив, страхлив и потаен. Познатите винаги са ме третирали и използвали. Вече не знам на кой да се доверя. Седя постоянно вкъщи и ме е страх да изляза, защото все някой ще започне да ме обижда, а аз не съм от най-яките, за да се бия. Много искам да тренирам футбол, но отново ме е страх да се запиша на тренировки, заради останалите.
Моля ви, дайте съвет, "нахъсайте ме" или просто си кажете мнението. Иска ми се и на мен да съм като другите...

kyka1
02-11-2011, 18:52
Ми може би проблема е във външния ти вид.Направи нещо и не се притеснявай.Излез смело навън запознай се със някого и намери някога за приятел :)

Chacho
02-11-2011, 18:52
Смелостта не е липсата на страх, а умението да се изправиш пред страховете си. Събери воля и направи това, което искаш. Надали ще си създадеш проблеми от някакви тренировки по футбол. Пък си и мъж, трябва да се научиш да защитаваш както себе си, така и близките ти.

NeverForget
02-11-2011, 19:08
По принцип във всички спортове те учат на отговорност и УВАЖЕНИЕ. Не мисля, че футбола ще ти създаде проблеми. Напротив, само би спечелил от това. Ще се запознаеш с нови хора, ще контактуваш по-лесно и току-виж срамежливостта ти ще почне да изчезва. :)

Nakadah
02-12-2011, 01:03
Като стигнеш дъното ще спре да ти пука от другите защото ще знаеш че няма как да стане по-зле, а точно тогава ще се промени всичко около тебе.

Така че ти съветвам да продължаваш в същия дух и да чакаш това да стане.

Mar7i
02-12-2011, 05:26
Срещите и запознанствата с нови и нови хора му е майката. Ще видиш като излезеш и се запознаеш с 2-3 твои връстници как ще се отпуснеш и няма да ти пука толкова. От училище не ви ли пращат на лагери, обучения, екскурзии. Поинтересувай се. Върви на 1-2 обучения с непознати хора да видиш колко приятели ще намериш. Забавлявай се! Да се срещаш и да опознаваш най- различни хора, да се научиш да общуваш с тях правилно е най- голямото богатство :)

lolzer
02-12-2011, 08:24
Лошото е, че уча в един град, а живея в друг, който е сравнително малък, всеки ден виждам едни и същи лица. В училище имам дозина приятели, проблема е че като се прибера няма с кой да изляза и това ме поттиска. Не мисля, че съм грозен или имам някакъв недък, напротив.
Изглежда такава ми е била съдбата, знам ли

VaMpiRKaTaaa
02-12-2011, 08:39
Промени мисленето си.
Първо:не трябва да ти пука от мнението на околните.
Поставяш си някаква цел и вървиш смело на пред,без да те интересува другите какво казвали.
Второ:Ако сам не си помогнеши Бог няма да ти помогне.
Трето:Ако ти сам не се уважаваш,никой нама да те уважава.
Постави си за цел,да се промениш.
Ако сега не се промениш,никога няма да успееш.
А не се ли промениш някога,никога няма да постигнеш нищо.
Щом искаш да си футболист ,ами запиши се и върви смело напред към целта си.Да не мислиш,че на Бербатов му е било лесно в началото..отгледали са го дядо му и баба му,майка му не е имала пари да му купи колело,дядо му го е водил на тренировки.
Но виж го сега,играе за Манчестър ,зима на мач по половин милион долара.И той е почнал от нулата,ама е постигнал толко много за 15години,че сега има толко пари,че може да не работи цял живот,ако иска.Съдбата,всеки сам си я кове.А желязото се кове докато е горещо.

iiordanova
02-12-2011, 09:35
Мисли по-позитивно. Какво си се сдухал такъв ? Погледни навън , всеки един човек си има маска. Всеки изглежда щастлив , а си има проблеми. Какво си мислиш , че на някой му пука за теб ли ? Ти самия трябва да си помогнеш , ако стойш пред компютъра и запълваш главата си с тъпи мисли , ами сори ама няма да се промениш. Искаш да тренираш футбол , ами запиши се и тренирай. Какво му мислиш .. и изобщо , ама изобщо да не ти пука какво мислят останалите. Да , в началото ще ти е трудно да не ти пука , но с времето вече няма да ти правят впечетление коментарите и подмятанията на другите. Срамежлив си , потаен и страхлив. Ами няма лошо , всеки си има минуси и плюсове. Обаче се опитай да приемеш минусите си и да свикнеш с тях. С времето вече няма да имаш проблеми с минусите си. Искаш да си като другите. Ами кой ти каза , че не си ? И ти си като другите , какво ти има ? Да не би да си болен от шизофрения или от нещо друго. Не , не си , нали ? И ти си като другите , с какво се различаваш от тях ? И ти си човек , и ти ядеш , пиеш , говориш.. Просто си срамежлив , потаен и страхлив .. със сигурност не си единствения човек , които има тези качества. Приеми се такъв какъвто си. : )
П.С. Споделяй с нас тук , щом нямаш приятели. : ))

blackrose
02-12-2011, 17:18
Никога не искай да си като другите има достатъчно други хора ти бъди себе си това е началото а и всеки човек има хубави и лоши страни показвай повече хубавите 8) 8) 8)

righteous
02-12-2011, 17:42
Виж сега приятелю.Аз в 8ми клас бях срамежлив , общо взето се държах по същия начин като теб.Тогава не ми пукаше особено за "славата" в даскало , постоянно бях в сянката на "яките" и това беше първото впечатление което им оставих за мен.Запомниха ме такъв , свърши учебната година.

Лятото си припомних миналата учебна година и реших тая да променя нещата , каквото и да стават.Сетих се за някои хора , който винаги са били "известни" в даскало , и започнах да се питам какво ги прави толкова известни ?

И дойде тая учебна и започнах да работя по въпроса.Днес един разговор с един , утре един разговор с друг , и така след 2 месеца започнахме да излизаме наляво надясно с някои :)

Има едно нещо , което трябва да разбереш.
Трябва да общуваш с другите.Опитай.И гледай да си по-уверен. :)

lolzer
02-12-2011, 18:32
Благодаря на всички!
Ще взема всичко в предвид. Трудно ще е да се променя изцяло, но ще опитам.
Здравей нов живот