PDA

View Full Version : помогнете ми



HolySpirit
02-12-2011, 01:22
значи аз много изкам да се науча да свиря на китара но не някакви балади а в стил linkin park или papa roach но има един проблем нито знам каква китара ми трябва нито нищо защотото съм нямал никога и точно това има впредвид че изкам да се науч но незнам дали ме бива и не изкам да си копувам китара а и наще няма да се навият и изкам да разбера къде мойе във варна да се уча да свиря без да имам китара и другият въпрос колко горе долу струва една хубава китара грубо казано


(sorry)позволих си да пусна една тема тук защото сметнах че ще получа наи - много одговури и много по бързо (sorry)

(много съжелявам за правописните грешки ако има такива и моляви не се подиграваите)

modjodjodjo
02-12-2011, 03:13
Здрасти, ако имаш голямо желание да се научиш да свириш на китара това ще стане независимо колко те бива или не, важното да го правиш с удоволствие.
Първо трябва да си наясно как искаш да се научиш да свириш, тоест дали мислиш да посещаваш уроци или да си един вид самоук. И двата варианта са добри, дори ако имаш възможност да ходиш на уроци, ще се научиш да четеш ноти и въобще ще усвоиш материала много по-лесно.
Ако решиш сам да се учиш в интернет има доста информация, като включително можеш да си намериш всички акорди.
Относно китарите на теб ще ти трябва акустична или класическа китара. Между двете китари има разлика. Акустичната е изцяло с метални струни, докато при класическата има и силиконови. Класическата китара е по-добрия вариант ако искаш да се научиш да четеш ноти, но пък акустичната изкарва много по-хубав звук. Затова аз предпочитам акустичната, но да знаеш отначало ще те болят пръстите :)
Виждал съм чисто нови китари за някъде около 100 лв, които ще ти вършат идеална работа отначало. Можеш да си намериш и втора употреба по най-различни обяви стига да се разтърсиш. Задължително си вземи и перце (дънлоп-много са добри), те са сравнително евтини.
Но иначе не мога да ти кажа къде във варна се преподават уроци, не съм от там :)

Pa3yMeH
02-12-2011, 10:41
Първо трябва да се научиш на акустична, класическа или каквато е там (абе ония дървените ;D), после на електрична :))

TooRareToDie
02-12-2011, 12:05
HolySpirit , объркал си раздела пич http://www.forumsextreme.com/images/sFun_Nahnahnabig.gif

ArrowsOfDeath
02-12-2011, 12:14
Преместих ти темата в правилния раздел, а изтрих предишната ти, която е същата, но в която няма отговори. Също изтрих и коментара на umri.

ludnica
09-30-2011, 21:54
Все трябва да почнеш отнякъде нали...щом имаш желание ще се справиш :)