PDA

View Full Version : Споделете за 19



Mi6inka
02-12-2011, 08:13
За всички, които са минали 19тата си година (или в момента я карат)
Как се чувствате? Или как сте се чувствали?
Случи ли се нещо по-специално, когато бяхте на 19?
С какво ще я запомните..
..и всичко останало, което се сетите по темата!


П.с. Днес навършвам 19 и се сетих да пусна такава тема :)

GD
02-12-2011, 08:19
Честит рожден ден тогава да си жив и здрав и каквото си пожелаеш да ти се сбъдне. Ами какво ставаш по мъдър колкото повече растеш, няма нещо специално което да се случи ти сам трябва да си го направиш :)

Mi6inka
02-12-2011, 08:28
Благодаря ти, много!
А иначе...да, всичко е каквото сам си го направиш...но нали знаеш как понякога на човек му се случват неща, които остават трайно в съзнанието му и ги помни вечно, които го променят. Примерно аз, когато се сетя за моите 16 години, ясно ми изпъкват ужасни спомени, от които все още ме побиват тръпки...

GD
02-12-2011, 08:35
Е така сещаш се ама понякога като се сетиш какви глупости си правила и сега като се замислиш само си викаш: Боже колко малка и глупава съм била.

dimitar_ak
02-12-2011, 08:37
Случи се. Не ми стигна бала за ТУ София и на есен с песен към родната казарма :D
Другото, което ми се случи на 19 е незабравимото американско лято на 94-та. То беше едно пиянство и едни радости до зори.

Mi6inka
02-12-2011, 08:39
:D нищо де, всяко зло за добро казали хората :))
Трябва да бъдем позитивни!

И иначе, да...не е истина просто колко много се пораства за 2-3 години

GD
02-12-2011, 09:23
Времето просто толкова бързо минава че докато се обърнеш и хоп 3-4-5-6 години са минали....

Mi6inka
02-12-2011, 10:25
така е, сякаш ония ден бях в началото на гимназията и имах притеснения за това, дали ще се справя, дали ще се чувствам добре на новото място, а сега...съвсем различни и други неща, които дойдоха толкова бързо...

3oPuTy
02-15-2011, 07:57
Аз пък на 12-ти навърших 20 години :D
А с к'во ще запомня 19-я ... Ами мразех го!!!До последно бях решила да прекарам целия ден вкъщи с изключени телефони и компютър ... :? Бях в няк'ва ужасна депресия :? Е в крайна сметка моя (вече бивш) успя да ме накара да излезем и си прекарах супер с най-близките ми приятели :)
А иначе ще я запомня с обиколката ми из България с въпросното момче :) С това,че решихме да запишем една и съща специалност и още 4 години и половина ще сме заедно :-D

Mi6inka
02-15-2011, 15:56
Аз пък на 12-ти навърших 20 години :D
А с к'во ще запомня 19-я ... Ами мразех го!!!До последно бях решила да прекарам целия ден вкъщи с изключени телефони и компютър ... :? Бях в няк'ва ужасна депресия :? Е в крайна сметка моя (вече бивш) успя да ме накара да излезем и си прекарах супер с най-близките ми приятели :)
А иначе ще я запомня с обиколката ми из България с въпросното момче :) С това,че решихме да запишем една и съща специалност и още 4 години и половина ще сме заедно :-D



значи, може би, това не е края :)

munki
02-18-2011, 15:05
Това, с което ще запомня моите 19 години е: работа през лятото, купони до 06 сутринта, пак на работа и виждах нашите 1-2 в седмицата. После кандидастуденски изпити, очакване на резултати...абе весело беше!
Междудругото, по-тежко изживях не 19-та ми годишнина, а 20-та. Тогава имах чувстовото, че Съдбата ме мрази-стоях си в къщи - два реда сълзи, три реда сополи...докато моите добри приятели не ме измъкнаха от къщи и не отидохме на дискотека, където си изкарах приказно. Благодаря ви приятели!

nikitka_
02-23-2011, 12:35
..

Mi6inka
02-23-2011, 14:41
За 19-ия ми рожден ден с приятеля ми отидохме в Париж.Иначе нищо особено и специално,вече усещам,че безгрижния ми живот свършва,което пък ме кара направо да се депресирам!Искам да съм на 15 :D


наистина имаш чудесен спомен..късметлийка си :)

s40t4
02-23-2011, 16:54
Аз на секи ден ден си викам, че остарявам :shock:

nikitka_
02-23-2011, 18:38
..

DarkTemplar
02-24-2011, 15:39
Французите са големи шовинисти (то дори самата дума е френска :D) и предпочитат да говорят само и единствено на собствения си език. Към немския и английския имат предразсъдъци по определени исторически причини. И все пак младите французи са малко по-отворени към английския. :)

До Лувъра мръднахте ли? Надявам се не сте пропуснали и Триумфалната арка и Музея на модерното изкуство Помпиду. ;)

19-тия ми рожден ден беше тежко алкохолен, но си прекарах страхотно. Оттам нататък година беше студентска.

Mi6inka
02-26-2011, 10:48
Страхотни сте! Някак си .. ми харесва да чета за вашите 19... не знам, но скоро ги навърших и знам,че тази година точно ми предстоят много промени и важни избори и... непознатото ме плаши...винаги ме е плашело :) За това ми харесва да чета за вашите 19, независимо дали ( защото почти сигурно е, че няма ) ще ми се случат подобни неща :)

miShle
02-27-2011, 22:42
Ох и аз ги навършвам тази година .. и просто ми звучи толкова страшно, за първа година не искам да ми идва рдто. Някак след 18 всичко ми се губи .. не е интересно вече да ставаш голям,защото всъшност одъртяваш ...

sh3_1s_7h3_0n3
02-27-2011, 22:45
Изооооооооооообщо не помня кога съм била на 19 или к'во се е случвало тогава. Помня единствено по класове, по курсове и тн.
Сякаш е било преди цяла вечност.
Да не говорим, че вече n-поредна година съм на 19...така че всичко си е нормално. 8)

Mi6inka
02-28-2011, 08:36
Изооооооооооообщо не помня кога съм била на 19 или к'во се е случвало тогава. Помня единствено по класове, по курсове и тн.
Сякаш е било преди цяла вечност.
Да не говорим, че вече n-поредна година съм на 19...така че всичко си е нормално. 8)


:D


и ти си добре, обаче... така и трябва....защо да взимаме живота насериозно, нали..и без това няма да излезем живи от него

Linns
02-28-2011, 11:34
Много ми е омръзна, не знам.. Числото 19 никога не ме е кефило, а като ги навърших направо ми идеше да ревна, защото вече не бях на 18.. Някак си в моите очи 18 са си 18, пълнолетие и т.н, а 19 значи вече че си надйопал сериозно в живота и тряя да почнеш да праиш нещо, да мислиш за бъдещето и такива неща.. Не ги харесвам, но си е чисто лично.. Не мисля, че годините имат някакво влияние над изживяванията и тем подобни, затова не мога да кажа че нещо което ми се е случило е зависимо от това че съм на 19 или на 18, или на 20, няма значение..

Verminaard
02-28-2011, 21:08
Абе,на 19 се чувствах точно както на 20 и на 21 - напълно отговорен пред закона. 8-).Иначе е все в аналното отверстие.Реално погледнато на 19 си точно толкова тъп колкото на 20,интелектуалният прогрес е,на практика,не съществуващ.

Garvanec
05-20-2011, 18:37
Аз в момента съм на 20 години и мога да се съглася с повечето от вас , че с годините рождените дне стават все по депресиращи . Моята 19-годишнина мина много емоционално . От много лошо , към много хубаво и все така се мешеха . Кофти беше , че имах веднъж в живота си един сексуален проблем точно на тази възраст , но не искам сега да обръщам темата към това . Моя съвет е жвиеете ден за ден и не му мислете . Все пак сте още много млади няма нужда да се депресираме :)

er0s
05-21-2011, 05:02
Аз в момента съм на 20 години и мога да се съглася с повечето от вас , че с годините рождените дне стават все по депресиращи . Моята 19-годишнина мина много емоционално . От много лошо , към много хубаво и все така се мешеха . Кофти беше , че имах веднъж в живота си един сексуален проблем точно на тази възраст , но не искам сега да обръщам темата към това . Моя съвет е жвиеете ден за ден и не му мислете . Все пак сте още много млади няма нужда да се депресираме :)Един приятел казва: "Само циганите живеят ден за ден!" и е много прав :-o

Garvanec
05-21-2011, 09:25
След , като не си разбрал смисъла на думите ми не се обаждай не подготвен...и внимавай малко с поговорките .

Tennnnn
05-22-2011, 16:55
Времето просто толкова бързо минава че докато се обърнеш и хоп 3-4-5-6 години са минали....
Не се осещат , и аз не можах да осета кога минаха след 3 месеца ги права 18

s0b1esk1
06-02-2011, 00:00
моя ще го запомня с тва че през живота ми не се бях изстрелвал така. Chervilo Loves You. а и се събрахме отличен отбор

Isildur
06-02-2011, 17:10
амми,беше преди години но за което се сещам е,че на 19 се преместих в чужбина щях да уча.Но за късмет съквартиранта ми беше комарджия,и така почнахме.Всичките пари които си бях взел за джобни ги вкарах във (е почти всичките,бях си оставил малко колкото да не умра от глад) една покер зала.Тогава не знаех нищо за играта,просто кликах на бутони.
И така успешно загубих 1200$ за един месец.
За щастие бях поканен на едно парти където имаше 2-ма покер прота от онлайн света на покера (тоест играят само онлайн) запознахме се,седнахме и цели 13 часа си приказвахме за покер (тоест ми обесняваха на мен) а аз задавах въпроси.
Споделиха ми за един форум,четях там и писах известно време от което установих,че много,много хора си изкарват хляба по този начин и са успешни играчи.Казах си защо да не мога и аз !? и така се разбрахме със единият играч да ме "спонсорира" един вид.Той ме спонсорира със определена сума,и ако спечеля делим 60/40 в негова полза.
Така и стана,вкара ми 1000$ в сметката и започнах да играя обаче се бяхме разбрали да играя само когато е до мен да ми "преподава"
и от тогава започнах,научих доста неща за играта благодарение на него постигнах доста работи за които съм мечтал и т.н.Вече няколко години съм успешен покер играч.
И за тези години съм разбрал,че когато става дума за пари и то никак малко приятели НЯМА.
Завърших,работих във една голяма гейминг компания,но напуснах.
Защото не обичам някой да ми се слага шеф и да работя от Х до Х часа.
Покер мога да играя на всякъде,във нета/на живо... "офиса" ми може да бъде на всякъде и да играя по което време на деня си пожелая защото във залите постоянно има трафик (е във по-големите разбира се)

vde
06-02-2011, 23:05
Уф тва беше отдавна, ми да ти кажа по паметни ми бяха годините след 21,
На 19 по цял ден пиех в университета с колежките или вечер с компанията. Ако не киснех пред РСто :_)

bEbsI
06-05-2011, 17:57
Хъх с много последващи промени.Изнасяне от вкъщи,учене в друг град,запознаване с много хора + работа по специалността ми в университета в момента и т.н. Общо взето си спомням нещата,които последваха след 19-тия ми рожден ден,отколкото него. Но нормален ден пиене,почерпки,весело за ден и после пак нямаш време да дишаш... 8-)
Но е хубаво - чувствам се емоционално заредена,общувам с адски много хора дневно,заради работата ми и все пак понякога си спомням с носталгия какво беше на 15-16. 8-) Но сега предимства.....бол 8-) .

choparkopar
06-26-2011, 21:38
И аз карам 19-а си година, но не мисля, че ще я запомня с нещо конкретно. :-o Но има още 4 месеца, така че може да ми се случи нещо наистина вълнуващо.Иначе пълна скука- лекции, упражнения, зеле с моркови...

janja
07-06-2011, 23:26
като станеш на 18 се мислиш за възрастен човек, много зрял и голямата работа . като минаваш 19-та това се случва без да си даваш сметка и да обръщаш внимание. осъзнаваш, че животът те е тласнал към света на възрастните и не те плаши както на 16. вече започваш да гледаш по-философски на нещата и не се поддаваш на внезапни импулси..поне така го усещам при мен

ams92
07-07-2011, 01:35
ще запомня 19-а си година с това че се преместих при приятеля ми да живея и че с родителите ми вече не се понасяме.. :booooomb:

Lorein
07-09-2011, 16:37
Моят 18ти рожден ден беше провал... Останах разочарована от повечето си приятели и досега нямам желание да си върна предишните отношения с тях. С 1 дума останах разочарована, но може би защото очаквах много. След толкова чакане на това 18 и "най-яката" година, се оказа не чак толкова приятна...
След 2 седмици ми предстои 19я рожден ден и честно казано не очаквам нищо. Точно по това време се случи така, че ще бъда на морето с приятеля и приятелите ми ( звучи тъпо 8-) ). Надявам се просто да си изкараме една хубава вечер, пък точно на рождения ми ден пътуваме навръщане - train party :D Та така де, вярно си е, че след като минеш 18 и някак си нямаш вече желание да ти идва рождения ден. Вече си достигнал желаните години и знаеш, че оттук нататък всичко става все по-сериозно и все по-трудно. Все пак се надявам да бъде ако не не-чак-толкова-запомняща-се година, то поне една що-годе приятно изкарана година с ( по възможност ) не чак толкова проблеми. Надявам се, че ако очакванията ми не са толкова големи, може да остана приятно изненадана. :)

GreenFairy
07-11-2011, 12:47
Навърших 19 години малко след като влязох в университета. На самият ми рожден ден половината гости не дойдоха, без да предупредят... Все пак беше весело изкарване, голяма простотия, особено последните 4-5 часа...
:-D :-D Преди 1 седмица завърших успешно първата си година в университета. В момента се чувствам свободна да направя всичко което пожелая :grin:

stubborn
07-17-2011, 20:09
Ааало,дъртите...На 18 е най-хубаво.Тва ше ви кажа.Няма повече да ви се меся в задълбочения пенсионерски разговор.Още не съм дорасла за него.Като стана на 19 след 1 година ще ви кажа :D :D

Lorein
07-28-2011, 21:59
Ако ние сме дърти, и ти не оставаш по-назад. 1 година разлика е нищо работа.
И за да не е спам - и от 19я си рожден ден се разочаровах. 8-) Какво да се прави, от тук нататък явно не ме чакат много хубави работи. :)

Piiseto0o
07-30-2011, 10:19
На 19 и половина съм ...честно да си кажа,не съм кой знае колко очарована скоро мина и бала ми и сега в чужбина се чудя и търся работа...Малко е кофти защото ща не ща годинките си минават но пък няма как това е животът...Спомням си колко чаках да стана на 18 за да правя каквото преценя аз ..но ейго вече карам 20-та ;) Просто вече съм пораснала и трябва да поема живота си в мои ръце :-D

zoi43to
07-30-2011, 10:52
ами аз навърших 19 септември миналата година - вече бях завършила училище,взела матурите и бях приета в университет ... Как се чувствах ли? :-D ами ужасно - чувствах са стара мома(в буквалния смисъл) :-o чудех се дали ще завържа приятелства в университета,щях да живея сама в друг град и т.н. Но сега 2 месеца преди да навърша 20,но все още на 19, се чувствам вече "голяма" - в смисъл имам приятел(не се смятам вече за стара мома :D ), завърших успешно първата си година в университета ,разбирам се с колегите си... Е , разбира се имам си и проблемите - баща ми е болен и се наложи да "парастна " бързо и да се радвам на всеки миг с него и със семейството като цяло...

gabsit000
11-08-2011, 10:36
На 21 февруари ги навърших,и няма някаква голяма разлика от 18 годишнината... и единственото което се случи интересно,че завърших у-ще,сега съм студентка в София...Като по-малко нашите си ме държаха изкъсо,може би сега имам вече повече свобода и воля за много неща и ми е интересно,докато някои на моята възраст,вече са им омръзнали ..

NC
11-08-2011, 14:30
Аз на секи ден ден си викам, че остарявам :shock:

mon4eto
11-08-2011, 17:45
Еми не се чувствам по- различно същото си е след някой и друг месец като навърша 20г. тогава вече ще си казвам смених 1ца с 2ка :D Иначе 19 ми година беше много хубава и все още си е такава. Преместих се да живея с приятеля си, започнах да се издържам , работя , уча , все нови неща за мен и съм много щастлива. Дано всичко да продължава така добре , та даже и още по-добре :)

Nix
11-08-2011, 22:22
Специално 19-я рожден ден не си го спомням с нищо, но съм сигурен че тогава горе долу почнаха някои голями разочарования- били ли те от българската образователна система, от безработицата или от селянията в държавата.... :( (сега съм на 23)

Mi6inka
11-09-2011, 07:22
Специално 19-я рожден ден не си го спомням с нищо, но съм сигурен че тогава горе долу почнаха някои голями разочарования- били ли те от българската образователна система, от безработицата или от селянията в държавата.... :( (сега съм на 23)


Да, и аз сякаш тая година ги усетих най-силно тези неща..ама то нормално...завършваш и след това нещо те удря по главата и влизаш в реалността. Имам още някой друг месец до 20ката и дано ми се случи нещо по-специфично, че да има с какво хубаво да си спомням 19тата си година. 8-)