PDA

View Full Version : ЗАКЪСНЯВА МИ С 12 ДЕНА ?!



SlowDownBaby
02-12-2011, 11:56
Закъснява ми с 12 дена...първо се притеснявах да не съм бременна,но си направих тест и...беше отрицателен.Чаках да ми дойде,но все още нищо.По принцип няколко дни преди да ми дойде имам бяло течение,за което ми казаха,че е нормално.Но вече цяла седмица само течение и нищо повече ! Мисля да си направя още един тест и да изчакам седмица и да отида на лекар.Една приятелка ми каза,че на нея и е прескачало един месец и не й е идвало.На някоя от вас случвало ли ви се е ?

ThisIsMe
02-12-2011, 12:34
Бялото течение не е нормално.
Направи си още един или два теста!
12 дни не са малко.Не е нормално да ти закъснява толкова,освен ако цикълът ти е от скоро.Гинеколог!
И Секс без кондом ли си правила?
Той свърши ли вътре или??
Кажи на приятелката си,че не е нормално да и прескача.

SlowDownBaby
02-12-2011, 12:41
Бялото течение не е нормално.
Направи си още един или два теста!
12 дни не са малко.Не е нормално да ти закъснява толкова,освен ако цикълът ти е от скоро.Гинеколог!
И Секс без кондом ли си правила?
Той свърши ли вътре или??
Кажи на приятелката си,че не е нормално да и прескача.

За бялото течение съм се консултирала с личния лекар и точно той ми каза,че преди да ми дойде е нормално да имам :( .Както казах,днес мисля да направя тест и ще отида на гинеколог.Да без кондом беше,но никога не свършва в мен !
И коментара ти найстина доста ме уплаши :(

ThisIsMe
02-12-2011, 13:01
Щом не е свършвал в теб ,шансът да си бременна клони към 0-та.
Минимална възможност.Това закъснение обаче не е нормално.Нямам предвид бременност,а здравословен проблем.Едва ли да си бременна,но се консултирай с гинеколог относно това закъснение.Предполагам ще ти изпише някакви хапчета за регулиране на цикъла.
И от тук нататък ползвайте предпазни средства ,за да нямаш притеснения!

SlowDownBaby
02-12-2011, 13:11
Може да изглежда тъпо,но аз точно от такава гледна точна не искам да ползвам е кондоми,защото съм сигурна,че не е в мен.Иначе при кондомите има поне 2% шанс да се скъсат и за това ме е страх.И да найстина изглежда малко тъпо отстрани,но пък от друга страна предпазват от болести по полов път.
Мерси много за коментарите ти :)

ThisIsMe
02-12-2011, 13:19
Може да изглежда тъпо,но аз точно от такава гледна точна не искам да ползвам е кондоми,защото съм сигурна,че не е в мен.Иначе при кондомите има поне 2% шанс да се скъсат и за това ме е страх.И да найстина изглежда малко тъпо отстрани,но пък от друга страна предпазват от болести по полов път.
Мерси много за коментарите ти :)

Наистина е тъпо.
По принцип трябва да се ползват кондоми.Ще ти обясня защо.
По време на секс,поради възбуда мъжкият полов член отделя предеякулационна течност,в която се съдържа малък брой сперматозоиди.И макар и да е много малък шансът да се забременее от тази течност,истината е ,че има жени забременели така.Поради това е необходимо да ползваш предпазни средства.И не само заради предпазване от бременност,а и заради инфекциите и болестите ,които се предават по полов път.
:) Пък и така ще си спестиш множеството притеснения ,които те измъчват предполагам дори и в момента.

SlowDownBaby
02-13-2011, 21:05
Днес си направих още един тест - и той е отрицателен.Вече поне съм сигурна,че не е това.Утре ще ходя на лекар,но в други форуми четох,че на доста жени им закъснявало така заради промяната на времето така че,не съм толкова притеснена.Ще видим и лекарят какво ще каже утре. :)

SmilezZz
02-14-2011, 16:41
Изчисли ли си овулацията ?
Иначе макар и минимален - има възможност да си бременна..Преди мен ти обясниха защо..
- Може да ти закъснява,даже и да те прескочи по безброй много причини:
1. Смяна на климата
2. Притеснение
3. Стрес
4. Напрежение..
5. Бременност..
6. Употреба на антибиотици и тем подобни..
И така нататък..Най-добре е да отидеш при гинеколог..

MakeMeHappy
02-14-2011, 17:03
Напълно нормално е да ти закъснява понякога.. мен даже ме пропуска понякога месец.. след това си е същото,а щом и си си направила толкова много тестове-няма повод за притеснение :wink:

RageAgainstTheMachine
02-14-2011, 18:29
Хората ти казаха всичко , няма място за притеснение. А приемала ли си скоро голямо количество витамин Ц , нямам предвит само хапчета , портокали , мандарини и т.н... ?

SlowDownBaby
02-15-2011, 18:39
Първо за по горния коментар..не мисля,че е от това.Не съм била под стрес,напрежение,антибиоти ци не взимам...сега като се замисля доста често имам цистит,но едва ли има значение ...
И витамин Ц...не се бях замисляла...миналия месец много ядях мандарини...по цял ден се тъпчех само с тях...

SlowDownBaby
02-15-2011, 18:43
Напълно нормално е да ти закъснява понякога.. мен даже ме пропуска понякога месец.. след това си е същото,а щом и си си направила толкова много тестове-няма повод за притеснение :wink:

Ох да знаеш колко ми олекна.Моя приятелка също ми каза,че и прескача.Не знам...надявам се поне за следващия път да ми дойде. :)

ThisIsMe
02-15-2011, 19:06
Напълно нормално е да ти закъснява понякога.. мен даже ме пропуска понякога месец.. след това си е същото,а щом и си си направила толкова много тестове-няма повод за притеснение :wink:

Ох да знаеш колко ми олекна.Моя приятелка също ми каза,че и прескача.Не знам...надявам се поне за следващия път да ми дойде. :)

Казах ви,че не е нормално да ви пропуска МЦ ,освен ако той не е от скоро.Това ,че имате общ проблем,не значи ,че е нормално.Много жени имат бяло течение и взаимно се успокояват,че е нормално понеже е често срещан проблем,но не е нормално.
И това,че ви пропуска изобщо не значи ,че сте бременни.
Съвсем възможно е да имате здравословен проблем.Идете на гинеколог,който ще ви изпише медикаменти за регулиране на цикъла!
Авторке,нали си си направила вече 2 теста?
Отчели са отрицателен резултат.Не ти е това проблемът.Не разбираш ли?
Според мен имаш здравословен проблем,а не бременност.
Няма да е зле да посетиш гинеколог!Хем ще започне да ти идва на време,хем ще си спестиш тези притеснения.
:)

superstar01
02-16-2011, 12:45
12 дни :shock: !Ами това е много , но ако не са минали 2 години от първата ти менструация е нормално.На мен ми дойде преди почти 5 месеца и като ми дойде веднага започнах да се ровя в интернет. :lol: Мене ще ми бъде гадно ако ми закъснее защото ще ми дойде неочаквано след това.Влез във виртуалния генекологичен кабинет на паломита там ще напишеш на колко години си и ще ти даде съответната информация за твоята менструация. :-) Аз като се рових като ми дойде и го намерих мн ме кефи.http://www.palomita.com/
Тва е сайта най отдолу в дясно е виртуалния генекологичен кабинет.Там влез.Пише всичко в зависимост от възрастта ти.Има всичко от 12 годинки до 35+.Там си избираш годинките и тва е.Ако ти е дошло по рано от 12 години няма проблем пак натискаш раздела от 12-до 17 годинки информацията е същата 8) .Надявам се да съм ти била от полза :o .Хайде , че много се разписах аз :razz: .

SlowDownBaby
02-16-2011, 19:48
12 дни :shock: !Ами това е много , но ако не са минали 2 години от първата ти менструация е нормално.На мен ми дойде преди почти 5 месеца и като ми дойде веднага започнах да се ровя в интернет. :lol: Мене ще ми бъде гадно ако ми закъснее защото ще ми дойде неочаквано след това.Влез във виртуалния генекологичен кабинет на паломита там ще напишеш на колко години си и ще ти даде съответната информация за твоята менструация. :-) Аз като се рових като ми дойде и го намерих мн ме кефи.http://www.palomita.com/
Тва е сайта най отдолу в дясно е виртуалния генекологичен кабинет.Там влез.Пише всичко в зависимост от възрастта ти.Има всичко от 12 годинки до 35+.Там си избираш годинките и тва е.Ако ти е дошло по рано от 12 години няма проблем пак натискаш раздела от 12-до 17 годинки информацията е същата 8) .Надявам се да съм ти била от полза :o .Хайде , че много се разписах аз :razz: .

Влязох и на въпроса ми отговори,че е нормално да ми закъснява най - много със 7 дни,а ако е повече да отида на гинеколог...обичайното...мер си много все пак,сайта е хубав и найстина може да ми помогне в някои случаи. :)[/i]

miroslavjj0
02-16-2011, 21:46
Изчакай 7 месеца, после накарай приятелят ти да те ритне в корема!
:smt027

TheBeliever
02-16-2011, 21:51
Не знам какво чакаш още и не отиваш на гинеколог. Такова закъснение не е нормално. И не се успокоявай с това, че на някои момичета им прескача месеци в първите години. Зад едно такова закъснение могат да стоят сериозни заболявания.

А и недей да изключваш бременността още - на сестра ми трите теста показваха отрицателно, но сега си имам племенничка.

SlowDownBaby
02-17-2011, 07:34
Просто не можех да се престраша да отида.Но след 1 час ще ходя,вече си взех направление.Стискайте палци всичко да е наред. :(

SlowDownBaby
02-17-2011, 11:09
Отидох днес,но даже не ме и прегледаха,а ми предписаха едни хапчета Оргаметрил.Казаха ми да ги пия 3 дни,не повече и ако до 10 дни не ми дойде да ходя пак.Мерси на всички за коментарите. :)

TheBeliever
02-17-2011, 11:12
Не те прегледа? А ти каза ли, че си правила секс без предпазни мерки?

SlowDownBaby
02-17-2011, 13:18
Ами не,тя само ме пита дали водя полов живот и нищо повече.Приятеля ми после ми каза,че е трябвало да настоявам за преглед ама..малко късно.

scanadal
02-17-2011, 15:58
Посети друг лекар тогава.Много несериозно отношение към пациентката си е имала тази докторица :x

darkPaladin
02-17-2011, 17:22
и като прегледа какво ще види?

TheBeliever
02-17-2011, 20:57
Каквото има това ще види. Тя й назначава лечение без да я е погледнала даже, без едни прости изследвания да й назначи. Аз при такава гинеколожка никога не бих стъпала повторно.

SlowDownBaby
02-18-2011, 14:42
Мислих си да отида отново,но тя ми взе направлението,за това мисля да изчакам дали ще ми дойде от тези хапчета и ако не,отново ще отида,но при друга.Аз всъщност исках да си отида при моята,но я нямаше цяла седмица и някакъв мъж я заместваше,а мен мъж да ме преглежда....малко ме е срам...за това потърсих друга и само тази се съгласи да ме приеме.И найстина мисля да отида при друг лекар за по сигурно. :)

SlowDownBaby
02-23-2011, 21:54
Не искам да пускам нова тема,за това искам да попитам тук.Бялото течение знак ли е за бременност ? И ако ще казвате знам,че не е нормално да имам,но преди беше съвсем малко,а днес и вчера е ужасно много.Както казах по горе,правих два теста,приятеля ми не свършва в мен,пих хапчета за редовен цикъл...но сега това бяло течение....А преди малко в една тема четох,че бялото течение се появявало и при бременност и вече не знам какво да си мисля,найстина много ме е страх. :(

ThisIsMe
02-23-2011, 22:43
Не искам да пускам нова тема,за това искам да попитам тук.Бялото течение знак ли е за бременност ? И ако ще казвате знам,че не е нормално да имам,но преди беше съвсем малко,а днес и вчера е ужасно много.Както казах по горе,правих два теста,приятеля ми не свършва в мен,пих хапчета за редовен цикъл...но сега това бяло течение....А преди малко в една тема четох,че бялото течение се появявало и при бременност и вече не знам какво да си мисля,найстина много ме е страх. :(

ДА ,Бялото течение може да е знак за бременност,особено ако до сега си нямала.Но и не означава ,че си бременна,
Причина за появата му може да е и възпаление на яйчнците или инфекция.
Нормално е прозрачното влагалищно течение в нормални количества,но не и бялото.Има стотици жени,страдащи от този проблем,но това не означава,че е нормално.Има важна такава тема ,но ето още инфо:

http://bialotechenie.net/prichini-za-byaloto-techenie/

И какво стана,още ли не ти дойде ?
Не отиде ли при друг гинеколог?
Беше ли в овулация в деня на рисковия полов акт???Ако не си била,изключено е да си бременна.Иди и си направи прегледа!

SlowDownBaby
02-24-2011, 13:05
Ами гинеколожката ми каза като спра хапчетата да изчакам 10 дена и пак да отида,можело и по рано да ми дойде.На мен ми оставам още 5 обаче не мога да спра да се притеснявам.След тези 5 дни пак ще отида ест,но преди това мисля да си направя още един тест защото ще се побъркам...
И не е прозрачно,а бяло....

ThisIsMe
02-24-2011, 18:45
Ами гинеколожката ми каза като спра хапчетата да изчакам 10 дена и пак да отида,можело и по рано да ми дойде.На мен ми оставам още 5 обаче не мога да спра да се притеснявам.След тези 5 дни пак ще отида ест,но преди това мисля да си направя още един тест защото ще се побъркам...
И не е прозрачно,а бяло....

Щом е бяло,не е нормално и може да се дължи на възпалени яйчници или на различен тип инфекции.Според мен имаш проблем с вътрешните полови органи,но иди си направи прегледа възможно най-скоро.И отново те питам,в овулация ли беше в деня на акта???
Няма вероятност да си бременна,ако не си била в овулация.
И все пак мисля ,че е почти изключено да си бременна в твоя случай,но определено имаш здравословен проблем,който изисква лечение.

SlowDownBaby
02-24-2011, 18:55
Всъщност това с оволацията никога не съм го разбирала и не знам как се брой...четох,но почти нищо не разбрах,а и доскоро мислех,че не е важно.Майка ми никога не ми говорила за това като бях по малка и .. така и не разбрах... :(

ThisIsMe
02-24-2011, 21:56
Всъщност това с оволацията никога не съм го разбирала и не знам как се брой...четох,но почти нищо не разбрах,а и доскоро мислех,че не е важно.Майка ми никога не ми говорила за това като бях по малка и .. така и не разбрах... :(

Заслужаваш да ти се скарам много здраво. :?
Не е нужно майка ти да те усведомява по тези въпроси.Ти сама е трябвало да се образоваш преди да започнеш да правиш секс,но... ](*,)
Ето все пак ще ти разясня какво е овулация и кога е възможна бременност.Много е важно да знаеш дали си била в овулация.
Овулация е единственият период ,когато е възможно жената да забременее.Тя настъпва по принцип на 14-тия ден след първия ден от цикъла и трае не повече от 24 часа.Например ако ти дойде на 01.03.11г,то периодът в овулация ще ти бъде на 14.03.11г ,ако цикълът ти е 28 дни.Обикновено овулацията настъпва в средата на цикъла.Ако продължителността на МЦ не ти е28 ,а например 30 дни,то овулацията ти ще настъпи на 15-тия ден.Тоест на половината.И Само по време на овулация е възможна бременност,защото тогава се пука фоликулът и се освобождава зряла яйцеклетка,готова за оплождане от сперматозоидът.Дано си разбрала правилно това което ти обясних.
Сега си направи сметката колко е възможно да си бременна.
И знай от тук насетне,че овулацията е от СЪЩЕСТВЕНО значение за забременяването. Без да си в период на овулация ,няма начин да забременееш,понеже както обясних няма да има яйцеклетка,която да се освободи от фоликула и да се оплоди от сперматозоид.
По принцип овулацията и забременяването вървят ''ръка за ръка''.
Затова жените,които искат да си имат дете,редовно си правят тестове за овулация,за да разберат кога е най-възможно това да се случи.


И да добавя....
Не мисля,че си бременна.
Макар и да си била в овулация,шансът при теб да забременееш е много малък,защото е нямало свършване.
Случаите на забременяване от предеякулационна течност са много редки,не се тревожи за това,но ти по-скоро имаш здравословен проблем.Трябва да направиш преглед!

SlowDownBaby
02-24-2011, 22:05
Благодаря ти за коментарите,найстина ми помагаш. :) Разбрах какво е овулация и ще го имам в предвит,но с приятеля ми го правим по няколко пъти в седмицата,да не кажа и всеки ден,така дали съм била или не,едва ли е от голямо значение... иии... аз не мисля,че съм бременна защото нямам никакви признаци...но все пак найстина ще се наложи да отида на преглед при някоя,която ще ме прегледа.. :)

ThisIsMe
02-24-2011, 23:05
Благодаря ти за коментарите,найстина ми помагаш. :) Разбрах какво е овулация и ще го имам в предвит,но с приятеля ми го правим по няколко пъти в седмицата,да не кажа и всеки ден,така дали съм била или не,едва ли е от голямо значение... иии... аз не мисля,че съм бременна защото нямам никакви признаци...но все пак найстина ще се наложи да отида на преглед при някоя,която ще ме прегледа.. :)

Да,направи си най-после този преглед,та да се установи причината за това отсъствие на менструация.От тук нататък се пазете с приятеля ти и редовно си следи цикъла и дните ,в които си в овулация.Важно е да го правиш,а и след като водиш полов живот е необходимо да го знаеш.
След като толкова искате да не използвате презерватив,обмисли варианта с противозачатъчните!Вече са познати доста средства за предпазване от бременност.Безотговорно е да не ползвате никакви.Изключвам варианта да си бременна.Според мен не си,но от сега да си знаеш какво кога е възможно. ;) Успех!
Ако имаш въпроси питай,ще се опитам да помогна :)

kalpazanka
02-25-2011, 08:17
ThisIsMe, в голяма грешка си. Овулацията е 14 дни преди настъпването на менструация. При МЦ 28 дни действително е на 14-тия, но при 30 е на 16-тия. Теорията ти с половинките не е валидна. Ако беше, това ще рече, че лутеалната фаза ще е дефектна при всички с МЦ различен от 28 дни.

По въпроса за контрацептивите /понеже нямам време да пиша/
http://jnci.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/87/11/827
http://aje.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/kwn360v1
http://www.bmj.com/cgi/content/abstract/323/7305/131

ThisIsMe
02-26-2011, 09:22
ThisIsMe, в голяма грешка си. Овулацията е 14 дни преди настъпването на менструация. При МЦ 28 дни действително е на 14-тия, но при 30 е на 16-тия. Теорията ти с половинките не е валидна. Ако беше, това ще рече, че лутеалната фаза ще е дефектна при всички с МЦ различен от 28 дни.

По въпроса за контрацептивите /понеже нямам време да пиша/
http://jnci.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/87/11/827
http://aje.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/kwn360v1
http://www.bmj.com/cgi/content/abstract/323/7305/131

Окей.Благодаря за поправката.

SlowDownBaby
03-02-2011, 10:14
Днес ПАК бях на гинеколог,при същата лекарка,защото все пак тя ми взе направлението и можеше да ме прегледа.Та отидах де,казах й че взимах хапчетата 3 дена както ми каза,изчаках 10 дена и не ми дойде,и че съм направила още един тест,който пак беше отрицателен.Тя ми каза да сляза в лабораторията и да дам кръв - венозно за изследване на някакъв хормон и каза,че е сигурна,че не съм бременна.Сега след 2 часа ще отида да видя резултатите.Явно както каза е нещо друго.Или поне се надявам,защото тя пак не пожела да ме прегледа,явно резултата ще покаже всичко.

krasialex
11-07-2012, 11:43
здравейте и от мен,на мен ми закъснява 17 дни вече,правих два теста -и двата отрицателни.трябваше да ми дойде на 22.10 вече сме 7.11 а го няма,първия тест направих 8 дни след закъснението на цикъла,втория на 12 ден!на 13 ден след закъснението посетих гинеколог,прегледа ме на коремен ехограф и каза че всичко било добре-нямало нищо,на различни места чета че жени с 3 отрицателни теста се оказват бременни,на друго място че при такава евентуална ранна бременност-ехограф не може да се види нищо.... моля дайте съвет,какво да правя