PDA

View Full Version : имам киста на левия яйчник



ecstasy1818
02-12-2011, 12:09
Здравейте!Имам киста на левия яйчник,която е голяма 5см.Искам да попитам дали мога да правя секс или не трябва изобщо?Благодаря ви предварително!

ThisIsMe
02-12-2011, 12:13
Има опасност по време на секс кистата да се спука, така че ако решите да правите секс трябва да сте доста вниматени. Има обаче различни видове кисти, както и такива с различна големина и позиция, затова най-точна информация ще ти даде твоят лекар.

turboPantofka
02-12-2011, 16:33
До преди месец аз също имах киста и изрично ми казаха никакъв секс. Има опастност да спука или да се усуче около самия яйчник-и двата варианта не са никак добри.

TooRareToDie
02-12-2011, 22:22
Сори маце, забравяш за секса :(

batkodoki
02-13-2011, 00:16
Здравейте!Имам киста на левия яйчник,която е голяма 5см.Искам да попитам дали мога да правя секс или не трябва изобщо?Благодаря ви предварително!

зависи какво е "секс" в твоите представи!

ако е само каруцарско ръгане и блъскане - вероятно има чисто механичен риск сравним с този да те блъсне кола на улицата...

но ако в събирателното "секс" влагаш мисъл за половото общуване и насладата от него - " ..не трябва изобщо." няма как да се впише.

"сексът" има много и разнообразни измерения, технически водещи до оргазменото преживяване. НЯМА такава "киста" забраняваща медицински този екстаз.
(при продължително въздържание - ЦНСистема сама ще разреши натрупаните напрежение в условно безсъзнателното състояние именувано сън).