PDA

View Full Version : Адам и Ева - Що е то?



Nam3less3
02-12-2011, 19:47
Ето моето тълкуване на притчата за Адам и Ева(която е много важна). Да речем, че някога е същестувало Началото, когато Бог е създал душите на всички(според мен Адам и Ева са символ и всеки един от нас е бил като "тях"). Те са били в рая още от "раждането си", а това означава че са били добри и не са вършили зло. Те не са и познавали злото, докато не биват изкушени от змията(злото, сатана, дявола). Нарушавайки единствената заповед на Бог, те ядат от плода на познанието, с което получават знание и за злото, и след като злото вече е ясно за тях(преди не са знаели какво е) те могат да вършат злини(всичко това благодарение на свободната им воля). И нарушавайки тази първа заповед, отпадат от рая и постепенно се отдалечават все повече и повече от Бог, вършейки зло. Заради това сме достигнали до тук. А самият сатана всъщност е бил също един дух, на който Бог е дал повече знания от на другите, и поради това сам знаел що е зло, и сам го избрал защото се възгордял. И всеки от нас в желанието си да научи що е зло, е бил измамен от него и е ял от плода на познанието.
Това си е изцяло мое мнение и аз съм ок с него, ако някой от вас са недоволни от това тълкуване, ами съжалявам, но не е дадено да знаем всичко 8-)

NomNomNom
02-12-2011, 19:53
Тази притча напълна обяснява факта, че съм такова говедо. Като съм я чула като малка съм се идентифицирала с адашката и ми е повлияло зле.

Иначе, мислите ли, че Адам и Ева са правили някакъв разчупен секс или само стрейт в мисионерска, без орална?

Също така - нещо повече за секса в Библията, Неймлес - поствай :D

Nam3less3
02-12-2011, 19:57
Тази притча напълна обяснява факта, че съм такова говедо. Като съм я чула като малка съм се идентифицирала с адашката и ми е повлияло зле.

Иначе, мислите ли, че Адам и Ева са правили някакъв разчупен секс или само стрейт в мисионерска, без орална?

Също така - нещо повече за секса в Библията, Неймлес - поствай :DВ духовните светове(като рая) те не са имали тела и не са можели да правят секс така както ние можем, но са имали други духовни удоволствия.
А и духовете са безполови, адам и ева са просто символ.

npp
02-12-2011, 21:39
Младежи, имайте вяра в Онзи, Който наистина е нашият всеобщ истински Господ Бог на Доброто, а книгите оставете, защото са писани от човеци, докато Словото, което можеш да чуеш лично от Самият Него е 100% Истина, но за целта трябва да Упражнявате Вярата си в Него.
Що се отнася до Любовта между мъжа и жената, това не е просто полов акт, но любов, защото половият акт е само една част от цялата Онази любов.
Още от Създаването им, Адам и Ева са живяли тук на земята, но в съвсем чистото състояние, после те губят Чистотата и отпадат от самата Нея, оставайки пак тук на тази планета земя, но този път облечени в "зверови кожи", т.е. в дух подходящ за пребиваването им в т.нар. "море", което е зоната, в която "тъмнината" може да властва над т.нар. "свят", който пък е светът на великата човешка вяра/духовност/религиозност, която пък от своя страна е издънката на всички издънки.
Важното е Доброто, но не просто личната изгода/полза, но съвсем Основната Чиста Любов, чрез която всеки от нас може да обича съвършенно непознатите нему съграждани.
И така, не е казано конкретно секс, но правете Доброто, което само самите вие можете да намерите като най-Добро за вас, чрез Правилно(-то) Търсене/Искане, това е много лично и съкровенно нещо, и не се оставяйте на каквото и да било съмнение да ви завладява, но преборвайте нечистите духове/сили, освобождавайки от тях не само себе си, но също(-евременно) и останалите човеци/одушевени.

darsit0
02-15-2011, 18:32
Младежи, имайте вяра в Онзи, Който наистина е нашият всеобщ истински Господ Бог на Доброто, а книгите оставете, защото са писани от човеци, докато Словото, което можеш да чуеш лично от Самият Него е 100% Истина, но за целта трябва да Упражнявате Вярата си в Него.
Що се отнася до Любовта между мъжа и жената, това не е просто полов акт, но любов, защото половият акт е само една част от цялата Онази любов.
Още от Създаването им, Адам и Ева са живяли тук на земята, но в съвсем чистото състояние, после те губят Чистотата и отпадат от самата Нея, оставайки пак тук на тази планета земя, но този път облечени в "зверови кожи", т.е. в дух подходящ за пребиваването им в т.нар. "море", което е зоната, в която "тъмнината" може да властва над т.нар. "свят", който пък е светът на великата човешка вяра/духовност/религиозност, която пък от своя страна е издънката на всички издънки.
Важното е Доброто, но не просто личната изгода/полза, но съвсем Основната Чиста Любов, чрез която всеки от нас може да обича съвършенно непознатите нему съграждани.
И така, не е казано конкретно секс, но правете Доброто, което само самите вие можете да намерите като най-Добро за вас, чрез Правилно(-то) Търсене/Искане, това е много лично и съкровенно нещо, и не се оставяйте на каквото и да било съмнение да ви завладява, но преборвайте нечистите духове/сили, освобождавайки от тях не само себе си, но също(-евременно) и останалите човеци/одушевени.

+1 :)

WaterLilly
02-15-2011, 18:48
npp...

http://www.ideasden.com/upload/2010/09/cool-story-bro-jesus.jpg