PDA

View Full Version : Проблем



roadrunner
02-13-2011, 06:11
Вчера бях в овулация. Скъса ни се презерватив, но той нито е свършал в мен, нито нито.. Сменихме го и продължихме. Притесняваме да не е изтекла тази предекуалционна течност :( Има ли вероятност да съм бременна ?

VaMpiRKaTaaa
02-13-2011, 06:22
Не си бременна.
Дишай спокойно.

jimei
02-13-2011, 07:48
Шансът да си бременна е точно 87.324%. Не ме питай как съм го изчислил.


Използвайте я тая търсачка.

roadrunner
02-13-2011, 08:00
Шансът да си бременна е точно 87.324%. Не ме питай как съм го изчислил.


Използвайте я тая търсачка.

Моляя ? Добре помогни ми с ползаването на търсачката какво точно да напиша, за да го открия :)

britzy
02-13-2011, 08:15
Е-не ,пак ли?! :lol: Как ги късате-има шанс ,но не можем да знаем изтекло ли е нещо или не-ти не усети ли? Сигурно не си бременна-вземи си тест.

VaMpiRKaTaaa
02-13-2011, 08:19
Как ги късате-
Тесни са им презервативите...
Продават и широки..толко ли е сложно?

roadrunner
02-13-2011, 08:35
Е-не ,пак ли?! :lol: Как ги късате-има шанс ,но не можем да знаем изтекло ли е нещо или не-ти не усети ли? Сигурно не си бременна-взе ми си тест.

Тестовече отчитат 2 седмици след рисковия полов акт или един след след закъснението на меструацията :)

П.п чудя се защо пиша вече тук.. Преди един адекватен отговор можеше да получи човек ако ще да е пуснал и най най най-тъпата тема с най-простия въпрос :)

britzy
02-13-2011, 08:58
Е знам,че е така-добре предложи друг вариант?

Вместо да стоите на нокти започнете да пиете противозачатъчни поне да не се пускат такива теми. :?

roadrunner
02-13-2011, 09:13
Е знам,че е така-добре предложи друг вариант?

Вместо да стоите на нокти започнете да пиете противозачатъчни поне да не се пускат такива теми. :?

На 16 съм. Не е ли рано за противозачатъчни? Пък и знам, че имат много странични ефекти..

GregoryHouse
02-13-2011, 09:24
То и за забременяване ти е рано да ти кажа...не мислиш ли? Като не искаш проблеми и странични ефекти - не се чукай.

roadrunner
02-13-2011, 11:57
Не си ти човекът, който ще ми определя какво ще правя с живота си :) Не се заяждам, просто ето такива безсмислени коментари на хора, които си мислят,че са преживели много и знаят всичко ме дразнят
И да следваме твоята логика.. Каква е гаранцията, че ако си на 25-30 години няма да ти се скъса презервативът ?

ThisIsMe
02-13-2011, 12:19
На фона на всички безотговорни хора,момичето поне е ползвало предпазни средства.Пък и от скъсване на кондом,никой не е застрахован.Защо я упреквате? :?
По въпроса:
Шансът да си бременна е почти нулев.Не се притеснявай!
Ще ти дойде. :)

GregoryHouse
02-13-2011, 12:28
Не си ти човекът, който ще ми определя какво ще правя с живота си :) Не се заяждам, просто ето такива безсмислени коментари на хора, които си мислят,че са преживели много и знаят всичко ме дразнят
И да следваме твоята логика.. Каква е гаранцията, че ако си на 25-30 години няма да ти се скъса презервативът ?

Никаква, но може да си гледаш детето, след като го направиш. Нищо не ти определям, давам ти съвет. Parent комплексите ти не са мой проблем.

kalpazanka
02-13-2011, 12:34
На твое място бих се подсигурила със заветната таблетка. За капак си и на 16- нито може да абортираш без знанието на мама/тати, нито можеш да се ожениш без да имаш тяхното съгласие и разрешение от съда. Кофти тръпка отвсякъде.

Противозачатъчните не са препоръчителни без значение от възрастта.


http://jnci.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/87/11/827
http://aje.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/kwn360v1
http://www.bmj.com/cgi/content/abstract/323/7305/131

SexyBitch
02-13-2011, 13:37
Е знам,че е така-добре предложи друг вариант?

Вместо да стоите на нокти започнете да пиете противозачатъчни поне да не се пускат такива теми. :?

Абе ти наред ли си ??? Това да не са желирани бонбонки ?!? Боже...

xinfamous
02-13-2011, 16:16
Момент само да погледна в яйчника ти, е ся щи ти кажа..

manhattann
02-13-2011, 17:03
Шансът е минимален :))

roadrunner
02-13-2011, 17:13
Ще има поне едно малко отговорно момиче,което се пази и вие ще го нападнете... Прочетете правилата на форума.
Веднага ли разбрахте,като се скъса?

Да веднага-беше на входа на влагалището..
Говорих и с докторка и каза, че няма проблеми и шанса е малък :)

bonbon4e_to
02-13-2011, 17:20
На твое място бих се подсигурила със заветната таблетка. За капак си и на 16- нито може да абортираш без знанието на мама/тати, нито можеш да се ожениш без да имаш тяхното съгласие и разрешение от съда. Кофти тръпка отвсякъде.

Противозачатъчните не са препоръчителни без значение от възрастта.


http://jnci.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/87/11/827
http://aje.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/kwn360v1
http://www.bmj.com/cgi/content/abstract/323/7305/131

:shock: Ти пък вече я обяви за бременна. :shock:
Ако под заветната таблетка имаш предвид ''Ескапел'',моля ти са не съветвай хората да се тровят безпричинно! :shock:
Съветвай я да иде на гинеколог или да си направи тест,но как за Бога установи ,че е бременна?? :shock:
Секс правиш ли?
Практически компетентна ли си в това отношение?
Шансът е почти никакъв.Спри да травмираш хората!
И без друго този раздел е пълен с песимистичните ти мнения.Не предавай тази негативна енергия на останалите!
До авторката:
Както казах шансът е почти нищожен.
Мои близки са попадали многократно в такива ситуации и всичко си е било наред.Дойде им си и така.Ще видиш,че ще ти дойде.
Бебета така лесно не стават.Оплождането си е доста сложен процес.

anonymous708973
02-13-2011, 17:28
На твое място бих се подсигурила със заветната таблетка. За капак си и на 16- нито може да абортираш без знанието на мама/тати, нито можеш да се ожениш без да имаш тяхното съгласие и разрешение от съда. Кофти тръпка отвсякъде.

Противозачатъчните не са препоръчителни без значение от възрастта.
http://jnci.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/87/11/827
http://aje.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/kwn360v1
http://www.bmj.com/cgi/content/abstract/323/7305/131

:shock:
Съветвай я да иде на гинеколог или да си направи тест,но как за Бога установи ,че е бременна?? :shock:
Секс правиш ли?
Практически компетентна ли си в това отношение?
Шансът е почти никакъв.Спри да травмираш хората!
И без друго този раздел е пълен с песимистичните ти мнения.Не предавай тази негативна енергия на останалите!


Не че познавам Калпазанка, но тя е една от малкото компетентни в тоя раздел. Секс прави и учи медицина. Нещо да добавиш? Още повече - авторката е била в овулация, супер опасно е. Отново... нещо да добавиш?

roadrunner
02-13-2011, 17:54
Говорих с лекарка както казах по-нагоре..
Опитах се да игнорирам поста на kalpazanka..
Много различни менния вече станаха и пак започнах да се притеснявам..
:(

bonbon4e_to
02-13-2011, 18:09
На твое място бих се подсигурила със заветната таблетка. За капак си и на 16- нито може да абортираш без знанието на мама/тати, нито можеш да се ожениш без да имаш тяхното съгласие и разрешение от съда. Кофти тръпка отвсякъде.

Противозачатъчните не са препоръчителни без значение от възрастта.
http://jnci.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/87/11/827
http://aje.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/kwn360v1
http://www.bmj.com/cgi/content/abstract/323/7305/131

:shock:
Съветвай я да иде на гинеколог или да си направи тест,но как за Бога установи ,че е бременна?? :shock:
Секс правиш ли?
Практически компетентна ли си в това отношение?
Шансът е почти никакъв.Спри да травмираш хората!
И без друго този раздел е пълен с песимистичните ти мнения.Не предавай тази негативна енергия на останалите!


Не че познавам Калпазанка, но тя е една от малкото компетентни в тоя раздел. Секс прави и учи медицина. Нещо да добавиш? Още повече - авторката е била в овулация, супер опасно е. Отново... нещо да добавиш?

Да, ще добавя,разбира се.
Много хора учат медицина,но много от тях дори не знаят какво учат.
Нямам предвид Калпазанка,но това че аз не уча медицина не ме прави некомпетентна или необразована в сексуално отношение.
И не,не е ''супер опасно'' в случая,понеже е нямало еякулация.
Когато има такава и авторката е в овулация,тогава можеш да дадеш спокойно това преувеличено определение.
Няма нужда да си служиш с хипербола,за да изплашиш авторката.
Добре съм осведомена каква е възможността да е настъпила бременност при тези условия.Стига толкова!

DarkTemplar
02-13-2011, 22:27
Дишай, не си бременна и другия път по-внимателно с чувалчетата.

kalpazanka
02-14-2011, 10:25
bonbon4e_to, не е задължително да има пълноценно проникване и еякулация във влагалището, за да се стигне до бременност. Достатъчни са няколко сперматозоида от предеякулационната течност, достигнали тръбата, един от които да оплоди яйцеклетката. За капак авторката е в овулация.
Питам те, за чий хикс й е да прави тест, като заветните 3-5 денонощия вече са минали и трябва да дилатират и травмират шийката с дилататори на Хегар, да й престъргват лигавицата, да пие АБ и да трепери ще развие ли ендометрит или не в случай, че настъпи бременност? Знаеш ли какво хубаво хрущене се чува, докато отстраняват нежелания ембрион?

П. П. Какво правя и какво не правя не смятам да ти обяснявам- сметка как и по колко пъти ще държиш на майка си и баща си.

betilinka
02-14-2011, 11:42
bonbon4e_to, не е задължително да има пълноценно проникване и еякулация във влагалището, за да се стигне до бременност. Достатъчни са няколко сперматозоида от предеякулационната течност, достигнали тръбата, един от които да оплоди яйцеклетката. За капак авторката е в овулация.
Питам те, за чий хикс й е да прави тест, като заветните 3-5 денонощия вече са минали и трябва да дилатират и травмират шийката с дилататори на Хегар, да й престъргват лигавицата, да пие АБ и да трепери ще развие ли ендометрит или не в случай, че настъпи бременност? Знаеш ли какво хубаво хрущене се чува, докато отстраняват нежелания ембрион?

П. П. Какво правя и какво не правя не смятам да ти обяснявам- сметка как и по колко пъти ще държиш на майка си и баща си.
медицина учиш значи.
а секс правиш ли?
знаеш ли колко сперматозоида има в предеякулата?
знаеш ли колко процента здрави сперматозоиди трябва да има в един еякулат, за да се получи оплождане?
знаеш ли, че шансът за забременяване от предеякулатна течност е приблизително равен на шансът да забременееш с кондом?!
а я сега кажи, знаеш ли нещо за тея хапчета дето препоръчваш на момичето.
сичко по учебника е точно, но почни и секс да правиш, само ще ти е от полза.
--
по темата :
шансът да си бременна е към нулата, трябва да си някакъв невероятен карък за да се случи.не си скапвай здравето с анти-бебета, не слушай и великата лекарка, на нея клиничните термини са и сила явно, пък и сигурно ше обича да си плаши пациентите.

bonbon4e_to
02-14-2011, 11:57
bonbon4e_to, не е задължително да има пълноценно проникване и еякулация във влагалището, за да се стигне до бременност. Достатъчни са няколко сперматозоида от предеякулационната течност, достигнали тръбата, един от които да оплоди яйцеклетката. За капак авторката е в овулация.
Питам те, за чий хикс й е да прави тест, като заветните 3-5 денонощия вече са минали и трябва да дилатират и травмират шийката с дилататори на Хегар, да й престъргват лигавицата, да пие АБ и да трепери ще развие ли ендометрит или не в случай, че настъпи бременност? Знаеш ли какво хубаво хрущене се чува, докато отстраняват нежелания ембрион?
Лично не,но ти явно знаеш.

П. П. Какво правя и какво не правя не смятам да ти обяснявам- сметка как и по колко пъти ще държиш на майка си и баща си.

Сметка ще държа на когото аз искам,а не на когото ти ми казваш.
И знам,че не е нужно пълноценно проникване ,за да се забременее,но специално в случая е доста малко вероятно,след като е нямало еякулация.Рядко е забременяването по този начин.Аз лично познавам много момичета,които са правили секс по време на овулация без кондом и без да е имало еякулация и не са забременели.Разбира се,всеки организъм е различен ,но съпоставено с жените забременели от еякулация,сравнително са малко тези жени,забременели от предеякулационна течност.Ще видим все пак накрая кой е прав и кой не.

betilinka
02-14-2011, 12:11
абе остави я медичката.всъщност въобще не се занимавай да питаш хора тук.най - много да ти напълнят главата с глупости и да те наплашат.главите им много разбират, опре ли да се изказват по чужди неволи :)

jimei
02-14-2011, 18:30
Шансът да си бременна е точно 87.324%. Не ме питай как съм го изчислил.


Използвайте я тая търсачка.

Моляя ? Добре помогни ми с ползаването на търсачката какво точно да напиша, за да го открия :)

Ей там горе под новините, над TeenProblem.net Форуми, има един бутон "Търсене". Този бутон се натиска с левия (ЛЕВИЯ!!) бутон на мишката ЕДИН път.

После в търсачката се пише "ПРЕДЕЯКУЛАЦИОННА ТЕЧНОСТ".

И четеш каквото ти падне.

JustAdream
02-14-2011, 23:07
бременна си с близнаци

MakeMeHappy
02-15-2011, 08:23
Абе,вероятността е много много малка,но ако токова искаш за всеки случай си направи тест за бременност :)

kalpazanka
02-15-2011, 15:59
Абе,вероятността е много много малка,но ако токова искаш за всеки случай си направи тест за бременност :)
Дойде ли време за тест, влаковете да се избегне аборт вече са изтървани. ;)

betilinka, прочети пак въпросите, които си ми отправила и ми отговори на въпроса защо pearl index-ът при coitus interruptus е толкова лош?
bonbon4e_to, откъде я черпиш тая статистика? Знаеш ли, че ако не се стигне до бременнност при практикуване на coitus interruptus, значи има проблем в единия от партньорите /поне/?
Между впрочем, няма да е зле да включат в обучението по биология и посещение в АГ отделение- ако не да видите как се прави аборт, поне да видите инструментите, с които се прави.

DarkTemplar
02-15-2011, 16:49
Кюретата ще им е достатъчна, особено като им обяснят за какво служи.

kalpazanka
02-15-2011, 16:53
Кюретата ще им е достатъчна, особено като им обяснят за какво служи.
Аз искам да видят и вакуум-екстрактора, и хистерометъра, и дилататорите. А ако ги видят в действие, изобщо няма да им трябват презервативи и контрацептиви в следващите няколко седмици. :D

bonbon4e_to
02-15-2011, 17:28
Абе,вероятността е много много малка,но ако токова искаш за всеки случай си направи тест за бременност :)
Дойде ли време за тест, влаковете да се избегне аборт вече са изтървани. ;)

betilinka, прочети пак въпросите, които си ми отправила и ми отговори на въпроса защо pearl index-ът при coitus interruptus е толкова лош?
bonbon4e_to, откъде я черпиш тая статистика? Знаеш ли, че ако не се стигне до бременнност при практикуване на coitus interruptus, значи има проблем в единия от партньорите /поне/?
Между впрочем, няма да е зле да включат в обучението по биология и посещение в АГ отделение- ако не да видите как се прави аборт, поне да видите инструментите, с които се прави.


За двойките, които използват коитус interruptus (прекъснат полов акт) правилно на всеки полов акт, степента на неуспех, е 4% годишно.Статистиката взех от Уикипедия.Прави си изводите!
Наясно съм,че прекъснатият полов акт не е от най-сигурните начини за предпазване,но и в никакъв случай не гарантира бременност.
Нищо против нямам да включат посещение при АГ отделение в училище,дори смятам ,че ще е доста интересно и полезно.

kalpazanka
02-15-2011, 19:06
Wiki не е надежден източник. Посочената честота не е действителната такава.

http://books.google.bg/books?id=mEsPakNJWZYC&pg=PA406&lpg=PA406&dq=pearl+index%2Bcoitus+interruptus&source=bl&ots=2I9vz2Wqua&sig=HJzit2g8VWz2JrCiUfwt0shesWQ&hl=bg&ei=cdxaTemxLomY8QOikczVDw&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=8&ved=0CEsQ6AEwBzgK#v=onepage&q=pearl%20index%2Bcoitus%20interruptus&f=false

shugababe112
02-15-2011, 20:03
Ако е възможно kalpazanka да отговори на въпроса ми и ако нещо се бъркам да ме поправи.Преди няколко месеца имах опасение,че може да съм забременяла и говорих с гинеколог,който ми каза,че до 52 седмица мисля че беше не се прави оперативен аборт,а се бие инжекция струваща около 200лв.Така ли е?

bonbon4e_to
02-15-2011, 20:23
Wiki не е надежден източник. Посочената честота не е действителната такава.

http://books.google.bg/books?id=mEsPakNJWZYC&pg=PA406&lpg=PA406&dq=pearl+index%2Bcoitus+interruptus&source=bl&ots=2I9vz2Wqua&sig=HJzit2g8VWz2JrCiUfwt0shesWQ&hl=bg&ei=cdxaTemxLomY8QOikczVDw&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=8&ved=0CEsQ6AEwBzgK#v=onepage&q=pearl%20index%2Bcoitus%20interruptus&f=false

Материалът от уикипедиа е точно с информативна цел.Съдържанието може да не е 100% коректно и актуално,но поне 90% е.Не съм търсила абсолютно точен процент,но дори тези 4 % в момента да са 6,7 или 10,пак са значително по-малко.

kalpazanka
02-16-2011, 04:00
Ако е възможно kalpazanka да отговори на въпроса ми и ако нещо се бъркам да ме поправи.Преди няколко месеца имах опасение,че може да съм забременяла и говорих с гинеколог,който ми каза,че до 52 седмица мисля че беше не се прави оперативен аборт,а се бие инжекция струваща около 200лв.Така ли е?
Първо, нещо си объркала сроковете на бременността. Дори нормалната бременност не продължава 52 седмици. Може би не си чула правилно.
За инжекцията имам няколко предположения:
1. Калиев хлорид- прави се обикновено, когато има много ембриончета след ин витро и трябва да се отстрани някое в интерес на цялата бременност.
2. Простагландини- предизвикват размекване и дилатация на маточната шийка- използват се за прекъсване на големи бременности по медицински показания. При раждане на термин се прилагат, за да се подпомогне разкритието на маточната шийка- да се размекне, скъси и изглади. Макар че не е особено логично да се прилагат инжекционно, при положение че има удобни форми за вагинално приложение. Не намерих цената на ампулите, за съжаление.
3. Метотрексат- използва се за прекъсване на ранна извънматочна бременност без усложнения /кръвоизлив, разкъсване на тръба/. Обаче не отговаря на критерия за цена.
Вече зависи кой точно метод ще предпочете лекаря. Наблюденията ми са, че при аборт по желание се правят вакуум и класически кюретаж.
Ако се сетя нещо, ще допълвам. :)




Wiki не е надежден източник. Посочената честота не е действителната такава.

http://books.google.bg/books?id=mEsPakNJWZYC&pg=PA406&lpg=PA406&dq=pearl+index%2Bcoitus+interruptus&source=bl&ots=2I9vz2Wqua&sig=HJzit2g8VWz2JrCiUfwt0shesWQ&hl=bg&ei=cdxaTemxLomY8QOikczVDw&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=8&ved=0CEsQ6AEwBzgK#v=onepage&q=pearl%20index%2Bcoitus%20interruptus&f=false

Материалът от уикипедиа е точно с информативна цел.Съдържанието може да не е 100% коректно и актуално,но поне 90% е.Не съм търсила абсолютно точен процент,но дори тези 4 % в момента да са 6,7 или 10,пак са значително по-малко.
За съжаление не мога да постна статистики на компании, но според техни проучвания pearl index-ът е в диапазона 48-70%.

darkPaladin
02-16-2011, 04:49
2. Простагландини- предизвикват размекване и дилатация на маточната шийка- използват се за прекъсване на големи бременности по медицински показания. При раждане на термин се прилагат, за да се подпомогне разкритието на маточната шийка- да се размекне, скъси и изглади. Макар че не е особено логично да се прилагат инжекционно, при положение че има удобни форми за вагинално приложение. Не намерих цената на ампулите, за съжаление.


13лв беше медикамента който използвахме 10мл ще стигне за около 20 че и повече инжектирания

преди да ме питаш да приложим е на хора

shugababe112
02-16-2011, 07:24
Ако е възможно kalpazanka да отговори на въпроса ми и ако нещо се бъркам да ме поправи.Преди няколко месеца имах опасение,че може да съм забременяла и говорих с гинеколог,който ми каза,че до 52 седмица мисля че беше не се прави оперативен аборт,а се бие инжекция струваща около 200лв.Така ли е?
Първо, нещо си объркала сроковете на бременността. Дори нормалната бременност не продължава 52 седмици. Може би не си чула правилно.
За инжекцията имам няколко предположения:
1. Калиев хлорид- прави се обикновено, когато има много ембриончета след ин витро и трябва да се отстрани някое в интерес на цялата бременност.
2. Простагландини- предизвикват размекване и дилатация на маточната шийка- използват се за прекъсване на големи бременности по медицински показания. При раждане на термин се прилагат, за да се подпомогне разкритието на маточната шийка- да се размекне, скъси и изглади. Макар че не е особено логично да се прилагат инжекционно, при положение че има удобни форми за вагинално приложение. Не намерих цената на ампулите, за съжаление.
3. Метотрексат- използва се за прекъсване на ранна извънматочна бременност без усложнения /кръвоизлив, разкъсване на тръба/. Обаче не отговаря на критерия за цена.
Вече зависи кой точно метод ще предпочете лекаря. Наблюденията ми са, че при аборт по желание се правят вакуум и класически кюретаж.
Ако се сетя нещо, ще допълвам. :)




Wiki не е надежден източник. Посочената честота не е действителната такава.

http://books.google.bg/books?id=mEsPakNJWZYC&pg=PA406&lpg=PA406&dq=pearl+index%2Bcoitus+interruptus&source=bl&ots=2I9vz2Wqua&sig=HJzit2g8VWz2JrCiUfwt0shesWQ&hl=bg&ei=cdxaTemxLomY8QOikczVDw&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=8&ved=0CEsQ6AEwBzgK#v=onepage&q=pearl%20index%2Bcoitus%20interruptus&f=false

Материалът от уикипедиа е точно с информативна цел.Съдържанието може да не е 100% коректно и актуално,но поне 90% е.Не съм търсила абсолютно точен процент,но дори тези 4 % в момента да са 6,7 или 10,пак са значително по-малко.
За съжаление не мога да постна статистики на компании, но според техни проучвания pearl index-ът е в диапазона 48-70%.
Да,объркала съм се нещо.Мерси много за отговора

kalpazanka
02-16-2011, 10:50
darkPaladin, кажи име и концентрация.

darkPaladin
02-16-2011, 11:23
darkPaladin, кажи име и концентрация.

естрофан му е наименованието във ветеринарните аптеки в хуманните е друго не съм го пробвал върху хора :D но фармацефта в комплекса ми разесняваше някои неща към него и ме обеждаваше половин час че се прилага и върху хора пък и не само той смяташе така

прилага се мускулно за човек да речем около 60кг 0.2мл са достатъчни

kalpazanka
02-16-2011, 11:32
Първо- фармацеВт.
Второ- от един бърз поглед из гугъл, по-точно опция Страници, написани на български, споделен опит върху хора не видях. :D Сподели името на активната субстанция, за да чопля още.
PG, чиято цена видях, бяха таблетки, за капак далеч от 200-та лева. Един препарат се доближава до сумата, но отново в таблетна форма.
Ще ровя още, ако на shugababe112 й е важно.

darkPaladin
02-16-2011, 11:55
Първо- фармацеВт.
Второ- от един бърз поглед из гугъл, по-точно опция Страници, написани на български, споделен опит върху хора не видях. :D Сподели името на активната субстанция, за да чопля още.
PG, чиято цена видях, бяха таблетки, за капак далеч от 200-та лева. Един препарат се доближава до сумата, но отново в таблетна форма.
Ще ровя още, ако на shugababe112 й е важно.
простагландин F2 алфа

и както казах няма да видиш за хора защото това му е наименованието във вет аптеките

пп
при нас всичко е инжективно животните не пият хапчета

kalpazanka
02-16-2011, 12:02
пп
при нас всичко е инжективно животните не пият хапчета
Не думай. 8-)
Авторката е дала цена 200 лв. С нея се съобразявам в ровенето.

darkPaladin
02-16-2011, 12:56
пп
при нас всичко е инжективно животните не пият хапчета
Не думай. 8-)
Авторката е дала цена 200 лв. С нея се съобразявам в ровенето.

аз за 200лв колко бебета ще отрепя :D

пп
за телета говоря

shugababe112
02-16-2011, 19:59
Аз 52 ден съм искала да напиша както и да е...много ти благодаря за отделеното време позаинтересовах се,защото искам да съм по-наясно с нещата ако недай си боже нещо се обърка,но гинекологът не ми обясни подробно за инжекцията тогава.Тези месеци смятам пак да се отбия профилактично и ще го поразпитам :)

nerwna
02-19-2011, 02:06
Не си (;

roadrunner
02-25-2011, 05:48
Само да кажа на всички разбирачи, бъдещи лекари и тн че ми дойде :-o

bitchwolf
02-25-2011, 07:09
файнъли хепи енд :)

YourBlueEyes
02-25-2011, 07:27
Сега се очаква някой да каже,че може да е цветна бременност :)

kalpazanka
02-25-2011, 07:31
^Или бременност, загубена в ранен етап. :D

Заключвам темата с хепиенд.