PDA

View Full Version : Неограничен интернет.



pandelka
02-13-2011, 13:38
Здравейтеее. Отново аз с глупавите ми въпроси.
Ще си взема телефон от Мтел с план,в който план пише,че интернета е неограничен. Това означава ,че е безплатен и мога да го ползвам колкото искам ,без да ми върти сметка или?
И другият ми въпрос ,каква е разликата между телефоните ,които са с OC Android 1.6 i 2.1

Nam3less3
02-13-2011, 13:40
Да, а разликата е че по-новата версия има повече функционалност. Но всеки телефон с Андроид 1.6 може да се ъпдейтне до 2.1, а често и до 2.2.
Кажи какви телефони си си харесала за да ти се препоръча по-добрият измежду тях.

pandelka
02-13-2011, 13:45
Решила съм за SE X8.
А иначе как става ъпдейтването?

Nam3less3
02-13-2011, 13:49
За цената си е добър, а ъпдейтването аз не съм го правил по официалния начин, но е лесно, свързваш телефона с лаптопа и през официалната програма на съответния производител.

cvitiogi
02-13-2011, 14:17
За цената си е добър, а ъпдейтването аз не съм го правил по официалния начин, но е лесно, свързваш телефона с лаптопа и през официалната програма на съответния производител.

Мерси,и аз ше си ъпдеитвам телефона!!!

pandelka
02-13-2011, 14:58
За цената си е добър, а ъпдейтването аз не съм го правил по официалния начин, но е лесно, свързваш телефона с лаптопа и през официалната програма на съответния производител.

Ами ако не го направя ,това ограничава ли по някакъв начин нещата ,които мога да ползвам.Става дума за най-нормални приложения.
И отново за интернета,демек освен wifi -то който и по принцип си е безплатен,другия,който по принцип е през оператора също ми е за без пари.Демек мога да го ползвам дори вместо wifi?

Nam3less3
02-13-2011, 15:08
За цената си е добър, а ъпдейтването аз не съм го правил по официалния начин, но е лесно, свързваш телефона с лаптопа и през официалната програма на съответния производител.

Ами ако не го направя ,това ограничава ли по някакъв начин нещата ,които мога да ползвам.Става дума за най-нормални приложения.
И отново за интернета,демек освен wifi -то който и по принцип си е безплатен,другия,който по принцип е през оператора също ми е за без пари.Демек мога да го ползвам дори вместо wifi?Да, навсякъде където имаш gsm обхват може да ползваш gprs/edge мобилен интернет, а където има 3g - може да ползваш hsdpa. Щом си с mtel surf ли кво беше ти е неограничен, иначе ако си с ограничен трябва да плащаш за всеки мегабайт трафик(ако нямаш безплатни). 3g-то е по-бърз но и повече смучи батерията. Ъпдейта е лесен и задължителен, на по-старите версии липсват повече работи и не всички приложения тръгват.
Евтините дроиди като X8 и LG Optimus имат малко вградена памет(примерно 130 мб), и ако не си с Андроид 2.2 или с едни"хакове", не може да инсталираш приложения на сд картата. Т.е. имаш 130 мб място за приложения, като повечето са по 1-2-3 мб средно, ако не искаш десетки да си сложиш ще ти стигнат. Ако искаш повече място, трябва по неофициалния начин да си ъпдейтнеш телефона до 2.2, при което пада гаранцията и всичко, но е по-нова и по-хубава версия. Но все пак по неофициалните начини по-трудно се ъпдейтва, виж форума на androidbg.com там пише всичко за което може и не може да се сетиш.

pandelka
02-13-2011, 15:22
Значи дори да си сложа карта памет,няма да мога да записвам на нея ако не съм с 2.1,2.2 ?

Nam3less3
02-13-2011, 15:45
Значи дори да си сложа карта памет,няма да мога да записвам на нея ако не съм с 2.1,2.2 ?Приложенията не, всичко останало може. То сд картата на нея са дата файловете, снимките, музиката и т.н. Ако си с 2.1 и направиш app2sd/link2sd можеш приложенията, а ако си с 2.2 пак можеш тоя път чрез официална и безпроблемна поддръжка. Но ако не искаш повече от 20 горе-долу приложения/игри едновременно ще ти стигне вградената памет. Картата памет е задължителна за работата на системата.

mlakniwe2
02-13-2011, 15:49
Решила съм за SE X8.
А иначе как става ъпдейтването?

Тряя си дръпнеш една програма, но ти като си го гупиш там пише става лесно ъпдейтването за 10мин макс

https://account.sonyericsson.com/cws/support/phones/topic/whatsnewwithandroid21/xperiax8?cc=bg&lc=bg

ThEKiNgG
02-13-2011, 16:17
Аз си ъпдейтнъх до 2.3 но няма възможност да стане на х8 моя е HTC Desire HD и той е много пъти по мощен просто от х8 не очаквай да ти вървят хд игриците.

Nam3less3
02-13-2011, 16:25
Че и на X8 и на LG GT540 Optimus може да се сложи 2.3 и си върви нормално.

ThEKiNgG
02-13-2011, 16:32
Че и на X8 и на LG GT540 Optimus може да се сложи 2.3 и си върви нормално. Ти с какво си не мисля че x8 или лг-то ще го подкара има само мод който изглежда на 2.3

Nam3less3
02-13-2011, 16:35
Че и на X8 и на LG GT540 Optimus може да се сложи 2.3 и си върви нормално. Ти с какво си не мисля че x8 или лг-то ще го подкара има само мод който изглежда на 2.3Аз не съм го ъпдейтвал(gt540), но виж форума на андроид някой хора си го слагат.

JDeel
02-14-2011, 23:28
pandelka, ти все пак се поинтересувай дали въпросния интернет е ОГРАНИЧЕН финансово, че да не се окаже че е бил неограничен на мегабайти, но всеки байт се заплаща. Това може да звучи нелогично, но операторите са изкусни майстори в това да преиначават нещата - да изглежда едно, а то да е друго.