PDA

View Full Version : Маска с тривитаминол



dobrataloshata
02-13-2011, 15:03
Ще ми кажете ли колко често се прави маската с тривитаминол.1 път в седмицата,но колко време и почивката след това колко е?Вие какви други неща слагате в нея?Благодаря!

musiic
02-13-2011, 15:18
Ами аз дори в момента съм с маска с тривитаминол. :D Правя си я 1 път седмично от около 3-4 седмици и за сега не съм правила почивки. В маската слагам 2 лъжички тривитаминол, 1 жълтък, 1 лъжичка бадемово масло и лъжичка газ. Стоя с нея 3-4 часа и след това си мия косата с хладка вода. :)

lqlq89
02-13-2011, 15:32
Прави се 1-2 пъти в седмицата, в продължение на 2 месеца, почива се след това 1. Слага се по 2 лъжички тривитаминол, аз слагам само масла бадемово, рициново и кокосово. Стои се 1-2 часа, като си си сложила шапка за баня или найлонова торбичка и отгоре кърпа.

dobrataloshata
02-13-2011, 15:39
Благодаря много!А с какво се измивате след това само шампоан или шампоан и балсам?И може ли да се ползва хининова вода през този период или косата се пренасища?

musiic
02-13-2011, 15:50
И да забравих да кажа, че се слага найлонова торбичка или шапка за баня. :) Иначе аз си я мия само с шампоан и мисля, че може да се слага хининова вода направо в маската.

lqlq89
02-13-2011, 16:05
После си измиваш косата както си я миеш по принцип. Аз си я след маската 2-3 пъти със шампоан, че маслата са доста мазни и не се измиват от първия път. Може хининова вода и в маската, може и след маската.

dobrataloshata
02-13-2011, 16:09
Аз слагам шапка за баня,без хавлиена кърпа отгоре,но едва ли голямо значение дали ще е едното или и двете.Всеки път ли слагате еднакви продукти,защото аз ги сменям често,според зависи какво имам в момента?

lqlq89
02-13-2011, 16:32
Каквото имаш да, понякога слагам и жълтък, мед, кисело мляко.

LudotoDevoiche
02-13-2011, 16:48
Аз си я правих миналия месец по 2 пъти в седмицата като престоявах по 2-3 часа. Ефекта беше страхотен :grin: Слагах по две лъжички от тривитаминола, добавях жълтък, аспирин на прах, бадемово масло или от пшеничен зародиш (или и двете :D ) , оцет и ако ми попадне и друго . Но това беше основното. Сега този месец почивам от нея и другия сигурно пак ще си я правя :)

bebchoOoOoOo
02-13-2011, 18:59
И аз вмомента съм с маската :D Правя си я по веднъж в седмицата. Почивката е 1 месец. Аз и слагам кисело мляко, оцет и ракия. Определено има страхотен ефект, и хората около мен го забелязват :)

shupishup
03-02-2011, 17:36
има ли такава готова маска ? която си се продава в аптеките?

GrippingBosh
03-02-2011, 17:44
Няма такава маска в аптеките.Тривитаминола можете да го намерите във ветеринарните аптеки,моят беше за 6 лева.Аз си я правя 2 пъти в седмицата ,слагам 1 с.л. оцет ,свинска мас , 1 с.п.бадемово маско на Икаров ,ракия пак 1 лъжица ,1 жълтък го разбивам 1 счукан аспирин( не знам дали е правилно ,прочетох го някъде ) 2 лъжици тривитаминол 2 лъжици кисело мляко,успях да измъдря шапка за баня и си я слагам стоя така 2 часа и колкото мога повече :) Мнооооого съм доволна

macia
07-04-2011, 19:40
Аз също си я правя по 1-2 пъти в седмицата, но престоявам цяла вечер.. И я правя тривитаминол, оцет, зехтин, ракия,, кисело мляко и мед

WaterLilly
07-04-2011, 19:44
Аз слагам шапка за баня,без хавлиена кърпа отгоре,но едва ли голямо значение дали ще е едното или и двете.Всеки път ли слагате еднакви продукти,защото аз ги сменям често,според зависи какво имам в момента?
Всъщност целта на кърпата е да се затопли маската. Така е много по-ефективна. :)
Според мен трябва почивката да ти е колкото си правила и маската, за да не се получи предозиране с витамини, при което последствията са дооста лоши.

me_gustas_tu
04-17-2012, 20:30
А не може ли да правя маската 3 месеца и да почивам после 3? :D

Dudu_18
02-20-2015, 07:49
me_gustas_tu - За да има ефект трябва да правиш маската веднъж в седмицата в продължение на 1 месец. След което да направиш почивка поне 1 месец, за да няма предозиране с витамини.

Ето малко полезна информация: Домашни продукти за маска за коса и тяхното действие върху нея

Домашните маски за коза са най-хубавото нещо което може да дарите на косата си, а е и най-евтиния. Добре е да правите маска поне веднъж месечно за да я поддържате здрава.

Тривитаминол - Съдържа витамини А, Д и Е. Използва се за засилване растежа на косата и плътността й. Против косопад. Продава се във ветеринарните аптеки и зоо магазините.

Кисело мляко - Протеините и мазнините на млякото предпазват косата от изсушаване; Освен с влага, я даряват с подхранващи съставки, които я тонизират, правят я гладка и мека и благоприятстват съхраняването на естествената й защита - нейния мастнокиселинен слой. Благодарение на този защитен филм влагата се задържа за по-дълго време в дермата, което благоприятства и еластичността. Подобрява еластичността й. Млякото подхранва тънката коса и я прави по-плътна при редовно прилагане.

Яйце - Яйцата са с много високо съдържание на протеин и мастни киселини. Те съдържат витамини A, D, E, както и някои важни B витамини. В състава едни от най-хранителните и полезни маски за коса задължително влиза яйцето, и то най-вече жълтъкът.
- Жълтък - В него се съдържат много витамини и полезни вещества, които влияят добре на косата, подхранват я, помагат й да се възстанови след поражения от слънцето или химически препарати. Яйчният жълтък съдържа витамин B3. Той регулира скоростта, с която расте косата, пигментацията, както и яркостта на цвета на косата. Протеините и мастните киселини са най-добрата основа за маски за суха и изтощена коса. Яйчни жълтъци са с особено високо съдържание на витамини, които помагат за подобряване блясъка на косата. Яйцето ще направи косите по-лесно управляеми и ще помогне в борба против косопад.
- Белтъкът е подходящ за мазна коса, докато жълтъкът – за суха, тъй като главно в него са съсредоточени мазнините на яйцето.
И жълтъкът и белтъкът могат да придадат на косата изкючителен блясък и свежест.

Мед - Съдържа Вода и въглехидрати /захар/ , както и много минерали, микроелементи, важни ензими, протеини, естествени противовъзпалителни вещества и естествени овлажнители, които задържат влагата в косата. Медът е пълен с витамини и минерали. Добавяйки мед в своя балсам за коса, бихте могли да увеличите неговата ефективност. Подсилен с мед, балсамът за коса прониква по-добре в кожата на скалпа, като по този начин едновременно я овлажнява и я прави по-мека. Медените маски за коса са страхотни за превръщане на изтощената коса в по-здрава и по-жива. Възстановяване на косата с мед е истинско удоволствие и за сухата кожа на главата. Медът я подхранва и същевременно с това заздравява косъма, като образува около него защитна „медена" обвивка. Мед и зехтин придават ослепителен блясък на кичурите и освен това правят косата по-лесна за разресване. Комбинацията мед и лимонов сок може да се използва за естествено изсветляване на косата без каквото и да било изтощаване или увреждане, дори в дългосрочен план. Чудесен е за почистващи, заздравяващи и подхранващи маски.

Майонеза - Съдържа най- вече яйца и слънчогледово олио и подхранва в дълбочина. Възвъръща блясъка в косата.

Свинска мас - Прави косъма по- еластичен, здрав и го подхранва. Слагайте по най-много 1 супена лъжичка , защото много трудно се отмива.

Лимонов сок - Лимонената киселина е в състояние и да изсветли косата. Заглажда косата. Придава и блясък. Естествен източник на Витамин С. Той се използва успешно при мазна коса и пърхот

Ракия и друг алкохол - Придават блясък. Регулират омъзняването

Бирена мая - Заздравят скалпа и косъмът.

--- https://www.facebook.com/FashionIsTheLifestyle :)

m.ruseva
03-18-2016, 08:55
Здравейте момичета,
Имам един въпрос, тъй като съм малко скептична към тривитаминола. Това все пак е шампоан, предназначен за животни. Знам, че е много силен и е за коне, обаче появяват ли се странични ефекти, когато се използва от човек? За да расте толкова бързо косата значи влияе на хормоните. Моля споделете опит. Благодаря!

YSMF
03-18-2016, 09:10
Здравейте момичета,
Имам един въпрос, тъй като съм малко скептична към тривитаминола. Това все пак е шампоан, предназначен за животни. Знам, че е много силен и е за коне, обаче появяват ли се странични ефекти, когато се използва от човек? За да расте толкова бързо косата значи влияе на хормоните. Моля споделете опит. Благодаря!
Между конски шампоан и тривитаминол има разлика ;)
Странични ефекти аз не съм наблюдавала. Преди време, когато си правех маската за половин година от прическа ала Риана избръсната на една страна успях да изравня двете страни и дори да я пусна под раменете.

marilyn
03-18-2016, 19:26
Тривитаминолът не е шампоан. Даже е доста мазен продукт, който не знам как се отразява на коса, склонна към омазняване.

Преди време използвах тривитаминол и не бих казала, че е вълшебен. Вярвам, че всяка грижа за косата е положителна, аз го смесвах с жълтъци, бадемово масло/зехтин и мед. Седях по 2-4 часа и косата ми се усещаше по-хидратирана. Аз имам доста суха коса и хидратацията ми е много важна. Имаше известен прогрес с растежа и блясъка, но не го отдавам само на тривитаминола, а на това, че 2 пъти в седмицата си правех тези маски.


Сега ползвам купени продукти и забелязвам много по-голяма разлика, отколкото с домашните маски.