PDA

View Full Version : Не съм само аз, нали ?



BaffaLsc
02-13-2011, 16:04
Случвало ли ви се е, когато сте страшно наранени и изпитвате страшно много гняв, омраза.. абе, наранени сте.. ии.. да искате да нараните човека , който е бил с вас ? Да го накарате да страда така, както той ви е наранил ? Да изпита същата болка, която ви е причинил.. отмъщение - точната дума..

:-o

TooRareToDie
02-13-2011, 16:13
Отмъщението е знак за слаба воля.
И не, при мен не е така.

w0sh
02-13-2011, 16:18
Мне. Не ми се е случвало, но знам, че други хора са го изпитвали ужким.

Знам само, че нищо не се постига с това, а само се хаби психична енергия

Cucko0
02-13-2011, 16:21
естествено ... поискам ли да го нараня -постигам го

xinfamous
02-13-2011, 16:21
Не! Сигурен съм че никой никога не е искал да отмъсти на половинката си за дето го е накарала да страда! От къде ти дойде тва на акъла?!

още малко и ще се питат въпроси от сорта на 'вие храните ли се? '

Moderatorius
02-13-2011, 16:33
Като се замисля.. .май не съм била толкова наранена. :-o Случвало ми се е да мисля нещо лошо за някой, но винаги ми минава супер бързо. Май не съм злопаметна :D Като малка бях по-злобна.

BaffaLsc
02-13-2011, 16:39
Не! Сигурен съм че никой никога не е искал да отмъсти на половинката си за дето го е накарала да страда! От къде ти дойде тва на акъла?!

още малко и ще се питат въпроси от сорта на 'вие храните ли се? '
Така се чувствам в момента.. : )

И недей да ми се заяждаш.. : )

DirtyLittleThing
02-13-2011, 16:42
Минавало ми е през главата, но не - никога не съм го направила. Но принципно бих го направила, ако съм много наранена и има начин за отмъщение.

SmilezZz
02-13-2011, 16:52
В първия момент си го мисля - но от изблик на гняв и наранени чувства..Но никога не съм го правила и не мисля,че някога ще го направя..

FATALITY
02-13-2011, 18:05
Случвало се е, но бързо отминава.

TooRareToDie
02-13-2011, 18:08
Хейтъри :D

VaMpiRKaTaaa
02-13-2011, 18:14
НЕ наранявам никого.
Поне НЕ и умишлено.
Колкото и да съм наранена,винаги внимавам да не нараня.
А и не мога да нараня човек,който обичам.
Мразя да наранявам.
А и да съм наранена,не го показвам.
3ащо да наранявам?Това е за слаби хора.
Аз се смятам за силен човек.

TooRareToDie
02-13-2011, 18:38
Аз не мога само да разбера, какъв е този Бул6ит с това “ да го/я нараня БЕЗ да искам, НЕ умишлено...“ и всичките такива изцепки от този род. Ако убиете човек, какво ще кажете? “ Не беше нарочно “ ? Ама на никого не му дреме, дали сте го направили нарочно или не, пак сте виновни!
БЕЗ да искам спамя тука, ама ще сръфам банна....
Я слезте на земята малко моля Ви се...

katericArofl
02-13-2011, 18:44
Да, след една такава измяна на човек, от който не съм го очаквало - поне не по този начин.. още като се сетя и ми иде да го .. кхъм... нараня 8-) има време щее му се случи случка некой ден!

djipsito
02-13-2011, 18:45
Да се правиш на много силен, когато е ясно, че не си за момента, е идиотщина и няма нищо лошо човек да се чувства така или да го показва, стига да не го прави мега демостративно с цел да го съжаляват и т.н. На всеки му се случва да е слаб в няква ситуация, все пак е ЧОВЕК, а не свръхспособен.

Случвало ми се е да искам да си го върна, ама не съм го правила. Всеки си намира майстора. Повече се замислям къде съм сбъркала АЗ, защо се е стигнало до там, че АЗ да съм наранена. Хубаво е да се осъзнаваш кое как и защо е станало. Защото и ти имаш вина, за това че страдаш, не само той... помисли върху тва, а не как да му отмъстиш. Тва е първично желание, което ще отмине, обаче това което ще осъзнаеш, ще ти помага винаги за вбъдеще..

jghgh
02-13-2011, 18:50
Случвало ли ви се е, когато сте страшно наранени и изпитвате страшно много гняв, омраза.. абе, наранени сте.. ии.. да искате да нараните човека , който е бил с вас ? Да го накарате да страда така, както той ви е наранил ? Да изпита същата болка, която ви е причинил.. отмъщение - точната дума..

:-o
Не, не си само ти, и отмъщението може да е много продуктивно.
Според зависи докъде контролираш емоциите си.
Може да е много разрушително - в 90% от случаите, когато емоциите са неконтролируеми, но на мен наскоро ми се случи да "отмъстя", въпреки че аз го възприемам по-скоро като наказание де.
Хубавото е, да не го правиш със злоба, а просто с цел да възмездиш справедливостта. Поне в моя случай беше така и се радвам че донякъде изкарах истината наяве и изчистих името си - това исках.
След като го получих, ми се изпариха всякакви мисли за нещастие на човека - даже да си е жив и здрав и да си вземе поука.

Навлязох в лични неща, които едва ли имат и 2% общо с твоя случай.
Но не, определено не си само ти.
И понякога е проява на слаба воля да не отмъстиш, а да искаш да го направиш, но да не го направиш, само защото си го налагаш.
Не всички са чак толкова достойни и силни и когато не са и не могат да бъдат такива, по-добре да не се нагърбват със задачи, които не са им по целта - например да са достойни.


Като цяло отмъщението е лошо и не връща загубеното. Понякога даже става по-зле, ако искаш да нараниш някой който обичаш, а той не те отразява. Има голяма истина в това, че щом ще отмъщаваш - изкопай два гроба - за човека и за себе си.

Но има и случаи, в които отмъщението е по-скоро наказание и в него няма нищо лошо, а просто възмездие.

againstyou
02-13-2011, 19:48
Мда,отмъщението си е сладко.Не мисля че е проява на слабост,даже напротив.А как най-лесно можеш да му го върнеш-безразличие-убива ! ;)

kombarka
02-13-2011, 19:56
Първоначално- да.
После си ставам отново непукист.

tanch3t093
02-13-2011, 20:35
Била съм много наранена и никога не съм отмъщавала или отвръщала... поне нарочно.Не мога да нараня човек,когото съм обичала или обичам.
++ .. Колкото и да съм искала, никога не съм го правила. От какъв зор аз да отмъщавам? Има господ, той ще го съди. А и всичко се връща нали така?

DiabolicalSoul
02-13-2011, 20:49
Случвало ли ви се е, когато сте страшно наранени и изпитвате страшно много гняв, омраза.. абе, наранени сте.. ии.. да искате да нараните човека , който е бил с вас ? Да го накарате да страда така, както той ви е наранил ? Да изпита същата болка, която ви е причинил.. отмъщение - точната дума..

:-oне

тя губи... искам да се върне. ако не стаа, искам да ми се случи нещо хубаво. ама някак си това с омразата не го разбирам

не че няма няколко момичета, дето не ги псувам и не ги наричам кучки профилактично като им видя снимката във фб..... ама чак пък да искам да им е гадно..... явно съм от тъпите хора, дето насочват злобата към себе си....

морето е пълно с риба, скоро ще ги е яд кво са загубили :)

GregoryHouse
02-13-2011, 21:47
Отмъщението е знак за слаба воля.
И не, при мен не е така.

Отмъщението въобще не е знак на слаба воля. Примиряването е знак на слаба воля. Както и злобеенето, без действия. За истинско отмъщение се изискват доста неща сред които и воля.

И по темата, не не си сама.

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-14-2011, 00:52
не ми се е случвало :shock:

VaMpiRKaTaaa
02-14-2011, 06:24
Аз не мога само да разбера, какъв е този Бул6ит с това “ да го/я нараня БЕЗ да искам, НЕ умишлено...“ и всичките такива изцепки от този род. Ако убиете човек, какво ще кажете? “ Не беше нарочно “ ? Ама на никого не му дреме, дали сте го направили нарочно или не, пак сте виновни!
БЕЗ да искам спамя тука, ама ще сръфам банна....
Я слезте на земята малко моля Ви се...
^^Ако визираш мене....
''какво значи не умишлено?''
ТОВА за мен значи,да си казал нещо,без да си се усетил,и да си наранил с думи даден човек.БЕЗ да си го искал.Това са моите доводи и аргументи.аЗ съм на това мнение.

GossipGirl89
02-14-2011, 06:30
Случвало ми се е естествено, но никога не съм го правила или поне не е било умишлено. Отмъщението не носи нищо добро. Да не говорим, че ако наистина обичам някой истински, колкото и да ме е наранил и каквото и да ми е направил, никога не бих си позволила да го накарам да страда.

SlowDownBaby
02-14-2011, 06:43
Мда,отмъщението си е сладко.Не мисля че е проява на слабост,даже напротив.А как най-лесно можеш да му го върнеш-безразличие-убива ! ;)

И аз съм на това мнение.Не може някой да ме е наранил толкова много,а на него живота му да е песен.Все още искам да направя гадно на бившето ми гадже,но се сдържам заради сегашния ми приятел.
И както казаха по горе,и аз мисля,че отмъщението е сладко. :)

RaisedOnRock
02-14-2011, 11:55
Да искаш отмъщение си е напълно естествено.Но аз мисля,всъщност съм сигурна,че всичко се връща.Рано или късно,човекът,който те е наранил,ще си получи заслуженото.Затова не отмъщавам.Оставям това на съдбата и гледам сеира. 8)

PoRcHeTaTa1
02-14-2011, 12:32
Отмъщението е знак за слаба воля.
И не, при мен не е така.

theonlyone123
02-14-2011, 12:47
Случвало се е, но бързо отминава.

+1

RageAgainstTheMachine
02-14-2011, 12:52
При някои това е временно чувство. Опитай се да го контролираш , скоро ще отмине , а ако направиш нещо , после съвеста ще те гризе и ще ти е гузно и както казаха някои , въпрос на воля е...

BaffaLsc
02-14-2011, 13:12
А какво правим с хората, които осъзнават, че грешат , но не правят нищо по въпроса и продължават да нараняват ? Тогава как да не искам да си го върна ? И все пак.. благодаря за отговорите.. : )

Fiction7577
02-14-2011, 14:06
А какво правим с хората, които осъзнават, че грешат , но не правят нищо по въпроса и продължават да нараняват ? Тогава как да не искам да си го върна ? И все пак.. благодаря за отговорите.. : )
Ако сте заедно с такъв човек, значи на него не му пука за теб-не те обича истински.

Тогава може би е нормално да си склонна към отмъщение. Все пак на твое място колкото и да ме е наранявал, ако го обичам истински няма да изпитвам нищо такова към него, но всеки човек е различен.

rebeccaa
02-14-2011, 14:08
Чувствала съм го, искала съм да го направя, но никога не съм го правила :)

MakeMeHappy
02-14-2011, 14:12
Честно казано съм изпитвала такова чувство..но рядко.И не бих го направила