PDA

View Full Version : Здравословно хранене!



Colouring
02-13-2011, 16:40
Здравейе!Просто не знам от къде да започна..
Всеки ден четем/чуваме/гледаме по телевизията за некачествените храни,които се преглагат на пазара.Вече ми е писнало да слушам,че еди какво си не трябва да се яде,защото имало еди какви си съставки,а не правят нищо по въпроса.Какво ли не споменаха,то не остана една свястна храна,един свестен зеленчук или плод,който не е генно мудифициран,не му е инжектирано нещо,или просто е боклук.
И след всичко това се чудя-мамка му,с какво да се храня?Честно да ви кажа,никога не съм се хранила здравословно-ям доста боклуци,но сега искам да променя това.Искам да съм здрава,да се чувствам добре в тялото си и да ям качествена храна.
В последните дни слушам-то не беше пилешкото месо,солетите,хляба,вафлит ,саламите,краставиците и доматите.Естествено,къде и кога посред зима ще растат толков червени домати?Даааа бе!Но хората продължават да ги купуват.
Та,въпросът ми е,вие как се храните?Опитвате ли се да ядете здравословно?Какво мислите изобщо по този въпрос?

Galzz
02-13-2011, 16:49
Хммм, не знаеш колко си права само!
Таа по въпросът: Винаги съм се стремяла да хапвам здравословно...ноо не минава ден, в който да не наблъскам нещо сладко.. :-D
Аа иначе според мен няма как да ядеш напълно здравословно ако не садиш градинка и не отглеждаш прасенце.. 8-) 8-) За съжаление няма как да променим това...уж все се стремя да взимам от най-скъпото сиренце или месо, ноо никога не мижеш да си сигурен какво има в него...
А ти можеш да опитваш с разделно хранене и спорт...ти сама ще усетиш кога ще се почувстваш в харомония със себе си...
Май, май не бях много полезна ама айде... :D

FuckingFreak
02-13-2011, 17:09
Ъм сега за да не се повтарям както другите, да казвам че вредните храни са си вредни, ако ще да хапваш по една хапка те няма как да станат полезни. Не смесвай видовете храни, например въглехидрати и белтъчини. Не яж плодове след вечеря, например ако изядеш ябълка, а преди това си яла месо то ще загние в стомаха ти и ще премине още по-трудно през червата ти. Също така ако ще ядеш различни храни изчакай ПОНЕ 4-5 часа ..

WaterLilly
02-13-2011, 17:12
Стремя се да ям сравнително както трябва, да балансирам протеини и въглехидрати, да получавам витамините, които ми трябват, и дотам. Ям си и вредни неща (чипсове, вафли, и др.)

Но чак за ГМО не се притеснявам, даже въобще не ми пука. Така и така все някога ще умра. Дали ще съм по-запазенка в тоя момент е горе-долу все тая. XD

Rebirthing
02-13-2011, 20:50
Правя щателна проверка в супермаркета :D каквото е годно, влиза в употреба, другото даже не го поглеждам. Доста голяма част от храната я купувам от био магазини. В по-големите супермаркети се намират някой био продукти, включително плодове и зеленчуци.

anonymous708973
02-14-2011, 06:09
Какво купуваш от био магазини? :)

02-14-2011, 10:36
ами здравословно хранене е да ядеш всичко но не по много.
Повече зависи колко ядеш не какво. Всички диети са вредни!
Аз ям всичко :-) :P

Infinity
02-14-2011, 11:15
От известно време се стремя да се храня здравословно , да.
Голяма част от продуктите, които консумираме вкъщи са домашни , така че мога да съм сигурна , че са истински и натурални - сирене , мляко , яйца , често и месо , плодове , зеленчуци ... всъщност сега , като се замисля вкъщи наистина почти всичко е домашно. 8-)

Rebirthing
02-14-2011, 11:31
Какво купуваш от био магазини? :)

Какво ли не :D . Хляб, киноа, елда, спелта, абе всякакви зърнени продукти :D...соя, черен ориз (мм, който е много вкусен впрочем), семена за покълване, растителни масла (зехтин, гий, ленено масло и други), шоколади, разни сладки работи. Също така и храни които трудно се откриват по другите магазини и големи супермаркети, като кокосово масло, брашно от рожкови и храни с разни страни имена 8-) .

Greennight
02-14-2011, 12:03
На мен и 2те ми баби имат градини,така че поне яйца,зеленчуците и плодовете дето ям,са полезни 8-)

ri41
02-14-2011, 14:05
момичета хубаво се снабдявате с био храни, ами аз съм от малък град и имаме само плод-зеленчук и от аптеките може да си купиш масла и добавки само :(

splendour
02-14-2011, 14:16
био храните са много скъпи...иначе каквото има от село и кауфланд :D ям "кисело мляко" за 41 стотинки с надежди някакви (като се замисля е загубена кауза да се снабдя с калций)

vankata5555555
02-14-2011, 15:26
Аз вече съм си намерил и си взимам всичко от определени места-млякото(прясно) ми е мляко,месото ми е месо,зеленчуците са ми зеленчуци и така...

tonittaa
02-14-2011, 15:26
ЕВАЛА ЗА ТЕМАТА!!!


по въпроса- както пишеше в едно издание на космополитан, мини на диета- по възможност на вода. скоро и за нея ще слушаме, че е вредна..

splendour
02-14-2011, 16:04
ЕВАЛА ЗА ТЕМАТА!!!


по въпроса- както пишеше в едно издание на космополитан, мини на диета- по възможност на вода. скоро и за нея ще слушаме, че е вредна.. че тя е...колко хлор и варовик има :D :D :D

MakeMeHappy
02-14-2011, 17:53
Опитвам се да ям колкото се може повече здравословни продукти и по-малко вредни боклученца.. трудничко си е да се ограничиш от вкусните вафлички,шоколадчета и други,но с малко повече упорство 1овек УСПЯВА :)

milenkaa9
02-14-2011, 18:04
аз също искам да се храня здравословно затова от няколко дена чета за разделното хранене .. та искам да питам ако някой се храни така да обясни горе-долу какво яде през деня и така , че ми е интересно :)