PDA

View Full Version : Антибиотици + алкохол



someonerandom
02-13-2011, 17:00
Здравейте.Някакси ми е странно,че пускам такава тема,само че се случи така,че утре вечер ще изляза с компания по случай Трифон Зарезан,а от вчера съм на антибиотик.Пия Зинат,взел съм 2 хапчета-едно снощи в 10 вечерта и едно тази сутрин,отново в 10.Принципно не съм чак толкова болен,само леки болки в гърлото,които сега почти не се усещат.Не съм запознат с комбинацията между алкохол и антибиотици,затова искам да ви помоля за някакви съвети-мога ли да пия,колко(1,2 чаши,бира,вино?)дали да спра Зината(както казах,приел съм само 2 хапчета,ще може ли да излезе от системата за 30ина часа?) и т.н.Ще съм ви много благодарен,и искам да отбележа,че не съм някой алкохолик,просто се разбрахме,че е излизане с цел почерпка и не върви всички да пият,а аз цяла вече да съм на водица...

darkPaladin
02-13-2011, 17:01
пиеш ли алкохол се губи действието на антибиотика и лечението заминава на кино

cherrygloss
02-13-2011, 17:17
пиеш ли алкохол се губи действието на антибиотика и лечението заминава на кино
Така е. Лекарката ми беше казала като бях болна никакъв алкохол ( не че употребявам).

someonerandom
02-13-2011, 17:36
Това го знам,обаче аз досега нямам кой знае колко лечение проведено,а и ще се постарая да не пия чак толкова.Всъщност ме е страх от по-сериозни последици,като алергии,натравяния и такива-възможни ли са?

darkPaladin
02-13-2011, 19:10
Това го знам,обаче аз досега нямам кой знае колко лечение проведено,а и ще се постарая да не пия чак толкова.Всъщност ме е страх от по-сериозни последици,като алергии,натравяния и такива-възможни ли са?

всяко лекарство е различно прочети листовката ако не пише нищо няма страшно

king95
02-13-2011, 19:13
Живей за моментаа...

someonerandom
02-13-2011, 19:22
Това го знам,обаче аз досега нямам кой знае колко лечение проведено,а и ще се постарая да не пия чак толкова.Всъщност ме е страх от по-сериозни последици,като алергии,натравяния и такива-възможни ли са?

всяко лекарство е различно прочети листовката ако не пише нищо няма страшно
Вече я прочетох дума по дума и абсолютно нищо не се споменава за алкохол,обаче знам,че принципно не е добра идея,пък и баща ми ме наплаши с някакви алергични реакции 8-) Тук някой да има опит или да знае нещо специално за Zinnat?

Red_Hair
02-13-2011, 22:12
да всеки е чувал че алкохола неутрализира действието на антибитика но повечето от тези които го твърдят не могат да се обосноват и да обяснят защо се получава така,аз няма да се задъбочавам,вярно е това,но и ще добавя че някой видове съединение респ. антибиотици взаимодействат по по-различен начин с алкохола и може да се получи натравяне,то разбира се може да се получи и с обикновенни прости антисептици след прекаляване алкохол,но имай предвид 1во че антибиотика затормозява черния ти дроб и 2торо алкохола също го прави,та твое е решението дали ще си пожалиш органите или не но във всеки случай НЕ ПРЕКАЛЯВАЙ с алкохола,по-добре да си пийнеш малко и да посрещнеш зарезан и догодина отколкото да се напиеш като прасе и да ти е последния

VaMpiRKaTaaa
02-14-2011, 07:54
3а бога...
Като пиеш антибиотик дори боза не трябва да пиеш,камоли алкохол.
Действията на антибиотика се губят.

TheBeliever
02-14-2011, 09:58
За първи и последен път употребих алкохол докато се лекувах с антибиотици преди около 4 години. След като от 2 чаши вино бях като дрогирана и ми се губи около час никога не бих повторила.

vankata5555555
02-14-2011, 15:10
Аз съм го правил 2 пъти(антибиотиците бяха еднакви).Първия път ги пих със водка и ми нямаше нищо макар,че аз пих само 200мл повече ме беше страх да не ми стане нещо.Втория и последен път ги пих със уиски...е такъв зор досега не бях виждал.Пих точно 100мл. и по едно време усетих че целия съм студен чело,корем,ръце,х*й ама абсолютно навсякъде.Нали знаете кои изтиват :D.Директно газ към вкъщи гледам се в огледалото-жълт.Веднага пих един протектор за черния дроб легнах,сложих 2-3 одеяла и заспах.Ако не бях се усетил навреме незнам кво щеше да стане...

Biskfitka
02-14-2011, 15:13
На някои не им влияе,други повръщат...пийни малко,колкото да уважиш празника.;д :)
И аз имам същия проблем,но пия аналгин и панадол..и се чудя дали може да пия довечера малко ;д :-o