PDA

View Full Version : Антибиотици + алкохол



someonerandom
02-13-2011, 20:28
Пия Зинат,до момента съм взел 3 хапчета-снощи в 10 вечерта,тази сутрин в 10 и преди няколко минути-отново към 10.Обаче стана така,че утре надвечер щв излизам с компания по случай трифон Зарезан.Въпросът ми е какво количество алкохол мога да приема,без да има опасност от неприятни последици като алергични реакции(принципно няма алергии,не и такива,за които да знам)натравяния и т.н?

elenka3
02-13-2011, 20:31
е не пише ли в упътването ?

someonerandom
02-13-2011, 20:33
Принципно е пише нито дума за употреба на алкохол,обаче щом споменах на баща ми,че утре вечер ще излизам,той ме предупреди да не пия,защото съм на антибиотик,а аз не съм запознат с последиците и затова се надявам да се изкаже някой компетентен...

VaMpiRKaTaaa
02-14-2011, 06:12
Антибиотика се изпоилзва за ЛЕЧЕНИЕ на широк спектър от бактериални инфекции!!!Когато се пие антибиотик - НЕ СЕ УПОТРЕБЯВА И БОЗА ДОРИ, да не говорим за АЛКОХОЛ!
24 часа след преустановяване на приема на последното хапче, може да пийнете алкохол!

sundayy
02-14-2011, 15:55
Доста си е силен антибиотика ти, по-добре я карай на сокченца и безалкохолни. И в никакъв случай не спирай да го пиеш, защото така няма да има никакъв смисъл от това, което си пил досега.

Takova
02-14-2011, 16:02
Алкохол, по време на употреба на антибиотици, в никакъв случай ! Последиците са токсично натравяне :(

jghgh
02-14-2011, 16:20
Ехеее, Зинат.
Знаеш ли за какви батаци са ми изписвали Зинат?
Доста е силен.

Съгласна съм с Vampirkata. Като свършиш приема, чакаш 24 часа и тогава се напиваш.

И, между другото, няма полза сега да спреш да ги пиеш и после пак да ги почваш, защото ефектът няма да го има - трябва да си пиеш хапчетата методично. Спреш ли даже за 1н ден, бактериите (примерно ако си инфектиран) пак започват да се развъждат неконтролируемо и новото ти започване трябва да е пак отначало например 7 дена и така общо-взето може и да се натровиш.

Така че не си помисляй за каквото и да е бягство от стриктната докторска рецепта. Sorry to tell you

Joc
02-14-2011, 16:24
аз направих грешката да пия 2 бири докато бях на антибиотици... и да видиш какъв гърч стана, че ме втрисаше като луд

rosencetooo
02-14-2011, 16:44
По-добре пак си празнувай и си направи кефа тая вечер , но без алкохол :) Недей да рискуваш да пиеш дори малко алкохол :) В крайна сметка здравето ти е по важно , отколкото едно напиване.. За напиването не е нужен повод ;)

iLovePussyJuice
02-14-2011, 16:51
абе аре бе...аз като пия антибиотици си пия и ми няма нищо
друг е въпроса, че много рядко пия антибиотици :D

bloodyF
02-14-2011, 17:04
доколкото си спомням до 2 бири може :-o
НО не съм сигурна..

NomNomNom
02-14-2011, 17:16
Така, сега една реална история. Това не съм аз, просто първата година в студентски ( независимо на колко години си ) за повечето хора протича така. Сега алкохол не близвам.


Две опаковки Зинат изпих , обаче първата съвпадаше с един лагер.
Същевременно взимах хапчета за кръста ( прещипан нерв, билкови ) , антиалергични , и Ясмин ( гинеколога ми реши, че имам малка матка ).
На лагера пък се наливах с бира и рандом алкохол, едната вечер си изпусках хапчетата в мивката и ги гонех ( почти не ги виждах) . По цял ден на ски, вечер - танци и викове до зори.
Накрая се прибрах, спах два дни и нищо ми нямаше.

Сега като си помисля - егати гаменчето съм била преди 4г.
Прави си изводите какво може да ти стане.
Е , зависи от дозировката и организма все пак.

Takova
02-14-2011, 17:31
Така, сега една реална история. Това не съм аз, просто първата година в студентски ( независимо на колко години си ) за повечето хора протича така. Сега алкохол не близвам.


Две опаковки Зинат изпих , обаче първата съвпадаше с един лагер.
Същевременно взимах хапчета за кръста ( прещипан нерв, билкови ) , антиалергични , и Ясмин ( гинеколога ми реши, че имам малка матка ).
На лагера пък се наливах с бира и рандом алкохол, едната вечер си изпусках хапчетата в мивката и ги гонех ( почти не ги виждах) . По цял ден на ски, вечер - танци и викове до зори.
Накрая се прибрах, спах два дни и нищо ми нямаше.

Сега като си помисля - егати гаменчето съм била преди 4г.
Прави си изводите какво може да ти стане.
Е , зависи от дозировката и организма все пак.


ААааААаа ! Теб те знам к'ва си (била) пропаднячка 8-)