PDA

View Full Version : Коса .. ;xx



Lovexart
02-13-2011, 19:35
Здравейте! :) Имам проблем с косата. Значи тя в началото е права и надолy е къдрава.Но както и да я правя постоянно стърчи.. :? И това ме дразни.Някой да помогне?

Btw Как си xващате бритона назад?

FuckingFreak
02-13-2011, 19:41
След къпане нанасям пяна и на следващите дни просто освежавам с вода или едно спрейче на Gliss.. От скоро започнах да се изправям,ама не е най-добрият вариант.. И това общо взето, даже моята не е къдрава, ами чуплива и малко тип круша, ако не ползвам стилизиращи продукти съм грозна и просто немога да се примиря с това. 8-) А иначе си я връзвам, моите приятелки казват че така ми е хубаво, ама аз ту се харесвам, ту не ..
А бритона си го СВАЩАМ нагоре с фиби ..

Lovexart
02-13-2011, 19:49
^^ Мерси за отговора. :-) Само да попитам - каква пяна използваш, смис. на коя марка?И за спрейчето малко по-подробно?Хах , много съм нахална. ;дд Ии си поправих дyмичката. ;д

Lovexart
02-13-2011, 20:04
И още нещо.Като оставя отзад коза [на гърба] изглежда някак си несресана.. Не знам не е хубава.Някакъв съвет?

FuckingFreak
02-14-2011, 11:16
пяната (http://http://beautycosmetic.biz/schwarzkopf-taft-ultra-mousse-pi-2274.html)

спрея (http://www.gliss.bg/index.php?id=3747)

От пяната не съм много доволна, май не я нанасям равномерно и косата ми става като на клечки, от червената съм най-доволна. Също и от лака им.

едит: Отивай на фризьор да ти подстриже връхчетата, може и повече. Последният път не бях ходила около 3-4 месеца и това беше през лятото и като отидох просто видях на огледалото, че отзад косата ми беше известляла като все едно съм се боядисвала.. На мен така са ми долните пластове.. Също така слагай и балсам след като се измиеш с шампоана за по-лесно разресване..

нещо преебах линка.. пяната ми е тафт синята с аргановото масло..

Lovexart
02-14-2011, 16:11
Сyпер си ! Мерси мноого! :-) Още утре ще ги кyпя и се надявам да спре да стърчи така гадно, все едно не съм се ресала.. ;x И тъй като само ти отговаряш в темата ;д .. - Пак за бритона, който се хваща нагоре.Той моя е .. прав ;д . Странно, защото косата ми е къдрава, но е прав.Аз ли не го правя както трябва не знам, но някак си от едната страна се "подyва" малко повече.

nymphadora
02-14-2011, 17:25
Можеш да ползваш и шампоана на Балеа за къдрава коса,ако в града ти имате магазин на ДМ.Ако не,Orzene също имат добър шампоан за къдрава коса.Иначе спрейчетата на Глис наистина оформят добре.Много хора си мислят,че да имаш къдрава коса е проклятие,но ако се грижиш правилно за нея става разкошна. :)

FuckingFreak
02-14-2011, 17:27
Е виж сега.. По принцип си имам голямо чело и не ми отива особено с бритон вдигнат нагоре. Също така на 2рия ден косата ми сляга, а нямам намерение да се къпа всеки ден точно заради това.. Минах на вариант бритон надолу, прав, най-нормален и просто го изправям. Знам че не е хубаво всеки ден да претърпява минаване с пресата на 200 градуса, ама фризьорката ми каза, че не е толкова вредно тъй като поне веднъж в месеца го подкъсявам. Много се дразня обаче че имам нещо като завъртулка (майка ми така ми каза) по рождение и ако ми е бритона както сега ми е повече от дясната страна, а ако ми отрежат повече от лявата се нарушава пътя ми.. абе изобщо не вярвам да те интересува ама аз да си споделя мъката 8-) И изправянето май е единствения вариант освен фиба, просто ние с къдравите коси сме малко по-специални и ако решим да имаме бритон трябва да го изправяме, няма как. Но не се притеснявай, ако имаш преса с керамични плочи и се изправиш 1 път поне 3 дни ще ти държи.. Не знам как спя, но понякога се събуждам с бритон щръкнал нагоре и тогава е малко по-деликатно положението ... ;д А ако си взимаш пяна ти препоръчвам по-светло червената на Тафт! Също така обикновено къдравите коси са сухи и е препоръчително да се ползва балсам, май се повторих .. И също така прави и домашни маски когато имаш време, аз изобщо не гледам пропорции или рецепти в интернет, слагам каквото имам вкъщи - бадемово масло, хума, кисело мляко, яйце ... И също така ако искаш да има форма вечер леко я навлажнявай и я сплитай на дребни плитки или я навий и я вържи на нещо като кок..

Lovexart
02-15-2011, 18:19
Мерси отново.Днес си кyпих спрея , точно същия.А пяната .. Взех една черна.

http://www.remedium.bg/catalog_img/246178.jpg

А попринцип за поддържане на къдрава коса тези неща достатъчни ли са, или трябва още нещо?

FuckingFreak
02-15-2011, 18:29
Ами препоръчително е да си вземеш балсам от същата серия шампоан (ако си доволна) и да го използваш, също така да си правиш маски.. и това е общо взето. Поне аз така действам с моята коса, че си е непокорна е едно на ръка, но повечето май си е ген, и майка ми и баща ми са с къдрави гъсти коси и аз естествено съм като тях.. въпреки че не точно това е представата ми за хубава коса..

cherrygloss
02-16-2011, 10:05
Това за бретона все едно аз съм го писала 8-) И аз го изправям, защото съм като 'лизната' по рождение и ми се извива 8-)
Мен ми харесва как става с пяна косата :)