PDA

View Full Version : Дайте някой упражнения на лостове и успоредки.



FaFlA95
02-13-2011, 20:24
Тука от седмица някъде с един приятел започнахме сериозно тренеровки на лостове и успоредки ама не знаем какви упражнения да правим и някой ако може да ми каже упражнения (нещо като програма) защото си мисля че тренираме грешно и няма да има ефект. Ако може постнете и клипчета. благодаря!

Правя 3 серии кофички 1-ва 10 2-ра и 3-та до колкото издържа (по малко от 10) а за набиранки на лоста не знам какво да правя?
Като съм в нас правя 3 серии по 20 лицеви 3 серии по 20 трицепсови 3 серии по 40 с гири 4 кг. Помогнете че трябва да се стегна малко за лятото. :) :)

RoSKo0o0
02-14-2011, 11:39
Аз специално като правя за гръб набирания във вторник и петък... правя първо с широк хват...после с войнишки и накрая с тесен хват, гледам да се натоваря на максимум :) Погледни тази тема последното мое мнение относно програмата... дано да ти помогне по някакъв начин!
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=381942

Иначе казаха... винаги да се стараеш да правиш по едно отгоре от последната си тренировка. Тоест понеделник ако правиш 8 набирания, на следващата да сложеш още едно (ако можеш естествено).
Друго : Често срещани грешки, които трябва да избягваме:
* Люлеене на лоста
* При изпълнение не се стига до оптималната горна точка, а се спуска по-рано от необходимото.
* Използва се предимно бицепса. Старайте се да чувствате напрежение в гърба.
* Хватът не е подбран правилно. Често виждаме хора, които се стараят да хванат лоста възможно най-широко – грешно. Използвайте широк хват, при който предмишниците са успоредни една на друга.
* Разгъване на ръцете напълно след спускането. Това е крайно неправилно, тъй като натоварвате излишно лактите.
* Не се загрява преди упражнението.
* Бързо изпълнение.

Виж този сайт! Там е описано кое как се прави и каква е най-ефективната точка при набирането или кофичката и т.н. ---> http://zdravbadi.com/%D0%A3%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BA%D 0%B0-%D0%B8-%D0%BB%D0%BE%D1%81%D1%82/

FaFlA95
02-14-2011, 12:58
Огромни благодарности !!! :) :)