PDA

View Full Version : Менструален цикъл



magito90
02-13-2011, 20:58
Менструацията ми идва в интервала 35-40 дни от предишната менструация. Обикновено не ми закъснява повече от 40 дни и не ми пропуска, но нали нормалния интервал е максимум до 35 дни. Дали имам нужда от гинеколог? Имам цикъл от 4 години ако е от значение.

Red_Hair
02-13-2011, 22:05
ами аз съм момче,но съм в постоянен "мензис" но следвам медицина и от това което съм чел и са ми казвали преподаватели а и приятелките ми си мисля че това не е проблем особено в пубертетна възраст,до колкото знам вероятно на всички жени им се е случвало да им избърза или закъснее или изобщо да не деойде и според мен това е е потенциален повод за притеснение

SmilezZz
02-14-2011, 15:45
Нормално е да ти закъснява..Било то от смяната на климата или от притеснение/стрес/напрежение..
А има ли повод за притеснение ? Да не си правила секс без предпазни средства ?
Както и да е.. Препоръчително е да отидеш при гинеколог - дори и да не е бременност,може да е някакъв здравословен проблем..Така,че се прегледай.. И тъкмо ще разбереш какво ти има и ще спреш да се притесняваш..

magito90
02-14-2011, 20:38
Нормално е да ти закъснява..Било то от смяната на климата или от притеснение/стрес/напрежение..
А има ли повод за притеснение ? Да не си правила секс без предпазни средства ?
Както и да е.. Препоръчително е да отидеш при гинеколог - дори и да не е бременност,може да е някакъв здравословен проблем..Така,че се прегледай.. И тъкмо ще разбереш какво ти има и ще спреш да се притесняваш..

Не ми закъснява, имах предвид че менструалния ми цикъл е 35-40 днир а не 28 както трябва да е

ParisHilton
02-15-2011, 11:29
Ако толкова се притесняваш, не е изключено да посетиш гинеколог. Това все пак не е Доктор Ох-Боли.. :) Нищо не губиш, поне ще разбереш каква е причината. ;)

kalpazanka
02-15-2011, 16:20
28 е при по-голям процент жени. Не е казано, че ако МЦ ти е 22/23/30 дни, имаш проблем. Нормалната му продължителност е 21-35 дни.
От колко време МЦ ти е 40 дни? Някакви проблеми да имаш? Да си напълняла, да имаш прекомерно окосмяване, тъмен мъх над горната устна, акне, окосмяване около ареолите?

VaMpiRKaTaaa
02-15-2011, 16:25
Да си напълняла
Това се получава от рязко напълняване и отслабване.

magito90
02-15-2011, 19:03
28 е при по-голям процент жени. Не е казано, че ако МЦ ти е 22/23/30 дни, имаш проблем. Нормалната му продължителност е 21-35 дни.
От колко време МЦ ти е 40 дни? Някакви проблеми да имаш? Да си напълняла, да имаш прекомерно окосмяване, тъмен мъх над горната устна, акне, окосмяване около ареолите?

От както ми се нормализира менструацията (първите 2 години беше мн непостоянна) МЦ ми е 35-40 дни. Акне и качване на килограми нямам (слаба съм). Доколкото окосмяването- има си го, но винаги съм си мислила, че е от гените.

kalpazanka
02-15-2011, 19:09
Не е зле да те види гинеколог.