PDA

View Full Version : Средно образование за по-нататъчо учене на психология



sToyAncHo
02-14-2011, 10:52
Какво трябва да уча след 8-ми клас, за да мога по-нататък да уча психология. Кое ще ми е от най-голяма полза?

cherrygloss
02-14-2011, 11:07
Ако ще е в чужбина - езикова. Иначе няма някаква специална гимназия, но гледай да е по-престижна ( не механои тнт )

VaMpiRKaTaaa
02-14-2011, 11:19
Питай wosh.
Той учи това.

vladi_addict
02-14-2011, 11:56
Няма такава гимназия или техникум, който да те подготви за тази специалност.

SmilezZz
02-14-2011, 14:24
То не влиза ли към медицината..Поне според мен е така и следователно му трябва биология.. Но всъщност през годините се учи и психология.. Но като се замисля май наистина няма такова училище,което да те подтотвя по тази специалност..

chemist9009
02-14-2011, 14:41
психологията няма нищо общо с медицината! :lol: :lol: психиатрията има общо 8-) 8-) Еми след 8 клас има предмет наречен Психология и логика който е от предметен цикъл "Философия" 8) 8) Доколкото съм запознат след 12 клас можеш да кандидатстваш за специалността "Психология" и приема става с оценка по БЕЛ и чужд език 8) 8)

Extremescream
02-14-2011, 15:23
психологията няма нищо общо с медицината! :lol: :lol: психиатрията има общо 8-) 8-) Еми след 8 клас има предмет наречен Психология и логика който е от предметен цикъл "Философия" 8) 8) Доколкото съм запознат след 12 клас можеш да кандидатстваш за специалността "Психология" и приема става с оценка по БЕЛ и чужд език 8) 8)

Едно смислено мнение.
И бтв,университетите имат сайтове,може направо там да провериш.

LeDa
02-14-2011, 15:42
Аз искам да уча психология и съм в езикова, защото смятам, че при положение че искам да продължа висшето си образование в чужбина, това е най-добрият вариант. Иначе не мисля, че има училище, което да те подготви по по-специален начин за това. :)

sToyAncHo
02-15-2011, 12:29
Ами търговска гимназия със специалност банкерство или мейнджмънт и някакъв език?

NomNomNom
02-15-2011, 13:06
Ако искаш да учиш в СУ - почти всичко ти върши работа. Можеш да влезеш с рандом изпит по език, история , философия , география , биология . Виж в сайта. Предлагам ти да наблегнеш на някакъв език.
Ако искаш в чужбина - английски за да си вземеш сертификат и перфектна диплома, за да нямаш проблеми с нито едно уни. За Кеймбридж и Оксфорд ще ти трябват специфични изпити + за един от двата май искаха и есе. На сайтовете им съответно ще видиш форматите, отдавна гледах психологията . С нея е малко трудно да вадиш много пари. Ако спец. психоанализа, примерно, ако имаш пари за кабинет и добиеш популярност - звучи добре.
Някой спомена нещо за медицина - за да си психиатър трябва да минеш първо медицина, а това е губене на време и пари.
Съжалявам за материалистичната ми гледна точка .
Ако някъде имам грешка - пак съжалявам, вече ми се губят нещата .

cherrygloss
02-15-2011, 13:21
Аз също искам да уча психология в чужбина (англия), но дали наистина ще е доходна професия и дали ще се развие :(

mrtn
02-15-2011, 15:36
Попринцип в Хуманитарните гимназии има паралелки с философия, тоест този "философски цикъл", за който споменаха. Зависи от кой град си все пак, не във всички има, а и то е май приема след 7 клас.. не знам. Но попринцип това са си училищата.