PDA

View Full Version : Пристрастяване?



cherrygloss
02-14-2011, 16:48
Мисля, че развивам пристрастяване към сладките неща. Засега не мога да кажа, че съм дебела , но и това ще стане.. Прочетох и колко вреди нанася върху организма при прекаляване и тнт. Искам да го спра!
И най-големият ми проблем е в училище - там всичко ме 'примамва' и си купувам сладкиши.. Дори да съм яла в къщи. Според вас какво да правя в училище и изобщо да намаля сладкото до минимум, защото се притеснявам за организма си .. :( :(

fatrat
02-14-2011, 16:51
инсулина батка, кръвната захар.Т.е ще ти го изложа така-колкото повече ядеш, толкова повече ти се яде! Докато накрая евентуално се заситиш. Работата е в концентрацията и яденето на повече фибри!

MakeMeHappy
02-14-2011, 17:40
Знаеш ли какво прави когато ти се хапва поредното нещо сладичко за деня?-Вземи една дъвка,много освежава ии до някаква степен засища и намалява глада.Поне при мен помага,за да избегна повече прием на сладки неща :)

FuckingFreak
02-14-2011, 17:41
^ Преди и аз действах на този принцип, обаче нали няма по много захар в нея? Обичам да хапна по 2-3 дражета и да си правя балончета 8) 8-)

ggb
02-14-2011, 17:52
Истината е, че ако успееш да се въздържаш от сладко за около седмица, след това няма да ти се прияжда. То си е наркотик.Като ядеш редовно, ти се прияжда още повече.Яж плодове

MakeMeHappy
02-14-2011, 17:55
Аз не съм на това мнение...ако не ядеш сладко една седмица,след това вече толкова ти се е дояло,че ти иде да експлодираш и се натъпкваш със сладко,за да можеш да наваксаш един вид.

cherrygloss
02-14-2011, 17:57
О, благодаря на всички, които изказаха мнение. Но наистина започнах да се притеснявам 8-) Мисля да пробвам с плодове, но на училище .. :(

MakeMeHappy
02-14-2011, 17:59
На училище при мен помага Активиата .. или пък вкусни и сочни плодове.. все ще измислиш нещо :)

foreverr
02-14-2011, 18:05
Истината е, че ако успееш да се въздържаш от сладко за около седмица, след това няма да ти се прияжда. То си е наркотик.Като ядеш редовно, ти се прияжда още повече.Яж плодове
+1 пробвай също да ядеш и мед, той е доста сладък, но и доста полезен и диетичен(ако не е в огромни количества де...)

fatrat
02-14-2011, 18:06
О, благодаря на всички, които изказаха мнение. Но наистина започнах да се притеснявам 8-) Мисля да пробвам с плодове, но на училище .. :(
Плодовете същата работа! Казах ти как, някой предложи активия което горе-долу става , но все пак в училище неможеш да намериш качествен заместник! Преди да ме нападнат, да се аргументирам! В плодовете има монозахариди , които г/д са същите и в сладкото, та ако се притесняваш от надебеляване- няма начин!Ако си по-финна може да хапваш , но за предпочитане ябълка или портокал , които да държат инсулина ти в минимума. Да затова ти се яде сладко, защото има инсулинов пик! По принцип би трябвало да има глад и за други неща изобщо :)

Goddess
02-14-2011, 18:56
Аз пък не обичам много сладко, изключително рядко може да ми се прияде и то определени неща...обаче прияде ли ми се..ееей не моа се запра 8-)

ScarletBite
02-14-2011, 21:16
Всичко, винаги опира до волята. :)
Аз пушех половин година - всеки ден по около кутия. В един момент разбрах, че съм се пристрастила (просто откачах без цигари, сигурно както ти без сладко), и знаеш ли какво направих? Спрях ги на момента, даже не си изпуших последните 4, ами ги дадох на майка ми (да, тя знаеше, че пуша и много често сме излизали двете заедно на терасата с цигари, вино и безкрайни разговори). От 3-ти януари не съм слагала цигара в устата си. Всеки път, когато усетя желание, го потискам или си налагам да мисля за нещо друго.

Ей така се преборват зависимостите - от раз, докато е време и, пак казвам, с воля.
Няма да ядеш сладко. Това е - просто и ясно. :)

02-15-2011, 03:01
Сладкото е вредно!!
Никога не съм яла сладко.... единственото сладко което ям е мед :P

lixofana
02-15-2011, 07:33
пробвай когато ти се дояде нещо сладко, да изядеш някои плод, той е сладък и ще ти свърши работа :-)

anonymous708973
02-15-2011, 07:37
Спрях ги на момента, даже не си изпуших последните 4, ами ги дадох на майка ми (да, тя знаеше, че пуша и много често сме излизали двете заедно на терасата с цигари, вино и безкрайни разговори).

Ти не беше ли на 15, за Бога?! :shock:

Обожавам шоколад, но съм ценител. Не ям десертчета, бисквити и прочее. Чист шоколад. Дори в момента ям тези (http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/07/Ritter_Sport_Minis.JPG&imgrefurl=http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ritter_Sport_Minis.JPG&usg=__oDQxmad5dmsEUkP_up8_g6K6Rhs=&h=834&w=1803&sz=232&hl=bg&start=0&zoom=1&tbnid=rDFgPoNjDoJA7M:&tbnh=100&tbnw=216&ei=5jpaTbWbA47tObKwybEL&prev=/images%3Fq%3DRitter%2BSport%26um%3D1%26hl%3Dbg%26s a%3DN%26biw%3D1280%26bih%3D893%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=792&vpy=107&dur=1430&hovh=153&hovw=330&tx=157&ty=108&oei=5jpaTbWbA47tObKwybEL&page=1&ndsp=30&ved=1t:429,r:4,s:0). Трудно ми е да не хапна шоколад всеки ден, но не съм пристрастена. :)

MissNothing
02-15-2011, 10:21
Аз пък съм точно обратното-навън или в училище трудно мога да се изкуша, но в къщи.. :?
Иначе и аз съм в подобно положение. Имало е дни, в които съм се тъпкала с по 300 гр шоколад сигурно. И все уж го спирах, карах няколко дни без никакъв шоколад и пак почвам. Но от скоро се справих, поне за сега. Просто аз съм забелязала, че при мен дори да не съм гладна, като хапна малко шоколад и веднага ми се отваря апетита. Но се научих да се контролирам. Сега си позволям по малко шоколад на ден, за да не стане както преди като почна да ям веднага да продължа по старо му. И опитай черният шоколад, освен че е по-полезен на мен и ми е много вкусен-

cherrygloss
02-15-2011, 10:39
Всичко, винаги опира до волята. :)
Аз пушех половин година - всеки ден по около кутия. В един момент разбрах, че съм се пристрастила (просто откачах без цигари, сигурно както ти без сладко), и знаеш ли какво направих? Спрях ги на момента, даже не си изпуших последните 4, ами ги дадох на майка ми (да, тя знаеше, че пуша и много често сме излизали двете заедно на терасата с цигари, вино и безкрайни разговори). От 3-ти януари не съм слагала цигара в устата си. Всеки път, когато усетя желание, го потискам или си налагам да мисля за нещо друго.

Ей така се преборват зависимостите - от раз, докато е време и, пак казвам, с воля.
Няма да ядеш сладко. Това е - просто и ясно. :)
Мерси , много ме мотивира ;-)
Днес не съм яла нищо сладко :D
Благодаря и другите , които ме посъветваха . Няма да откажа и ощя някое мнение :) :)