PDA

View Full Version : FCE- Малко хелп !!!



kokosety
02-14-2011, 17:57
Значи, тази година ще се явявам на Първият сетификат и си купих книжка със тестове. Сега в неделя ше права пробен изпит 8) 8) 8-) 8-) и имам един въпрос.... Понеже в книжката има зададени тем иза Writing но на мойте курсове не сме изучили сичко и искам да попитам по тази тема която след малко ще напиша как да съсътавя Съчинение, защото основата я имам, но имам трудности със самото формулиране Мс предварително :) :)
Така трябва да напиша report (120-150 думи) :
Your teacher has asked you to write a report about the eating habits of young people in your area. Describe what most young people eat and suggest how they could be encouraged to eat healthier food.

Писаали сме само репортове, който трябва само да напишеш препоръки. Примерно нещо трябва да се обнови ( примерно училището как може да е по-приветливо) и ти пишеш по точки какво трябва да се направи и накрая заключение но тук не е точно така ако може да обясните

machoka
02-14-2011, 18:00
Напиши, че в криспи бейкън е на половин цена в мкдоналдс.. ако си вземеш 5 - така могат да бъдат encouraged.

jganchev
06-12-2011, 15:48
Бих искал да знам закръглят ли се процентите при оценяване на тези сертификати на Кеймбридж, например ако сме изкарали 74.6%, закръгля ли се до 75%, тоест взимаме Β? Благодаря ви предварително!

LetiCherry
06-12-2011, 16:39
Виж тук в тоъи сайт, има примерни разработки - http://www.flo-joe.co.uk/fce/students/writing/makeover/archive.htm

ViPeRsA
06-13-2011, 13:26
Аз го минах материала обаче не се явих на изпита стигат ми външните в даскало.Той на коя дата е да знам дали е бил лесен