PDA

View Full Version : Право или военна академия...



KarlDionic
02-14-2011, 17:21
Чудя се в кое от тея двете да кандидатствам... попринцип съм добър по история и затова мисля право ама пък от историята знам само военната и затова мисля за военна академия...

RageAgainstTheMachine
02-14-2011, 17:26
По - добре е да кандидастваш право , повече възможност за реализация имаш и съответно по-добри парички... :)

MakeMeHappy
02-14-2011, 17:33
Принципно като професия повече ми допада право,ноо решението е изцяло твое ии найстина трябва доста да помислиш с какво точно искаш да се занимаваш в следващите години :wink:

SmilezZz
02-14-2011, 17:37
Според мен,действай с Право..

DaVinciCode
02-14-2011, 17:46
Здрасти приятел.Какво искаш да кажеш,че знаеш само военната история?Искаш да кажеш,че учиш за Гражданската война,Първата световна и така нататък?Това ли?Мисля,че не пречи.Аз ти препоръчвам право.Можеш и археология да кандидатстваш в някоя друга страна.Възможности много.Както казват "Жъст ДриЙм"

VaMpiRKaTaaa
02-14-2011, 17:51
Ако мислиш за бъдещето си ще избереш ПРАВО,без да се замисляш.

Mooo6no
02-14-2011, 23:47
Замисли се с какво ще си щастлив, а не дори какво ти се отдава? Естествено мисли и прагматично, ама не избирай нещо само защото си мислиш, че може да влезеш там, или защото е елитно. Ако ти се отдава историята, защо не кандидатстваш в специалност "История"?

tman
02-15-2011, 10:44
Избери това, с което смяташ, че ще си щастлив.

NomNomNom
02-15-2011, 10:56
Прависти излезли от унсс , югозападния - бол . Трябва да си изключително добър или да имаш връзки за да станеш адвокат (примерно) .В СУ най-трудно се влиза, което предполага малко по-добра подготовка ( и престиж, защото е съвсем друго да кажеш, че си го завършил там, от колкото нейде си - не ме хулете, така е ) . Но пък да комбинираш правото с още нещо - добра идея. Братовчедка ми завърши в полицейската, след това право и сега е следовател .