PDA

View Full Version : Може би краят на една 5 годишна връзка



SweetHeartache
02-14-2011, 21:27
Добър вечер ,дами и господа. Тъй като съм новак във форума , очаквам доста крайна мнения,но важното е градивната критика.Искам да споделя пред Вас как се чувствам,тъй като няма с кого друг да споделя.Надявам се да не ви доскучае защото е дългичко...

Имаше едно време и си имах аз една приятелка - бях с момиче ,което не познавах , но тъй като не съм женкар и не съм имал много приятелки (нито една сериозна и 2-3 несериозни) реших да опитам да видя какво ще се получи.В началото всичко беше ОК,но с течение на времето се усещах каква жестока грешка съм направил.Та с въпросното момиче бяхме заедно около година и нещо ,като през цялото това време 1-2 пъти са ми слагали рогца.Тъй като съм Овен и все още си нямах понятие що значат любов и изневяра,доста тежко се сбъсках с действителността. Нека отбележа ,че тогава бях на около 16-17 мисля ... Осъзнах що годе ,някой работи,но нали съм добра душа си кротувах ,докато не се запознах с момиче , момиче което не съм си и представял ,че ще обичам тъй силно.Та в течение на връзката ми се запознах с момичето М. Накратко ще я опиша с очите които я видях тогава - тя беше същинско дете , излъчваща онази нежна красота ,за която може да мечтае един ангел. Тя беше много кротка и мила с другите. Всичко започна на една нова година - вечер ,която ще помня до старините си. Тя беше лудо влюбена в едно момче (или поне така си мислеше). Бяхме в един общ приятел . Не бяхме толкова близко , но отношенията ни бяха прекрасни ,с всеки изминал ден ставахме все по-добри приятели. На въпросната нова година ,аз бях с предишната си приятелка,но така се развиха обстоятелствата ,че тя заспа. Бяхме на един диван с момичето М. и нещо се заиграхме (тази младежка тръпка никога не се забравя),въпреки че тя харесваше друг тя ме допускаше малко по-малко до себе си. Малко по-късно тя беше на терасата и плачеше ,че не може да бъде с момчето в което е лудо влюбена,за което на мен ми стана кофти и се опитах да бъда съпричастен към болката и я прегърнах (някои ще си кажат да да той се възползва от момента,но не съм такъв!!!) От там започна всичко. По-нататък всичко се разви като сапунка (скрита любов , смс-и ,изпращах едната ,а се целувах с другата) Докато един ден не реших да скъсам с момичето с което бях (причини милиони , повод ЕДИН - изневяра). Тръгнахме с любимата моя М. Бих искал да отбележа ,че аз и предложих на 1-ви април ,което сега някакси ми се струва ирония на съдбата ,но за това малко по-късно. Всичко във връзката ни беше прекрасно - имахме всичко за което могат да мечтаят двама влобени - честност,искреност,уважени е и любов по-силна от всичко на света. Бяхме в рая до около втората - третата година , след това нещата се промениха. Тя е много отговорно и амбициозно момиче и докато времето летеше бавно идваше момента за реализацията на всички тези амбиции. Мисля ,че се сещате на къде бия. Все по-често имаше моменти в който тя искаше да излиза да се забавлява - получаваше го , макар на мен да не ми беше приятно.Стигнахме до компромис (примирих се с това ,че не съм център на вселената и вече).С течение на времето усещах как любовта и ми се изплъзва , опитвах всякак да и покажа ,че тя бе всичко за мен,както в началото на любовта ни. Все по-рядко имахме време да сме заедно,аз също започнах да уча висше и да работа , тя трябваше да кандидатства - беше много тежко и за двама ни.Още повече ,че тя е човек - перфекционист.Като прави нещо го прави както трябва и до край. Въпреки всички нерви и караници се държахме силно. Тя беше приета медицина. Искам да ви споделя драги читатели ,че не сме си изневерявали ,нито сме поглеждали други.Имахме безрезервна вяра един към друг (доста двойки биха мечтали за такава) . Следвайки амбициите си , тя бе много ангажирана в следствие на което се появиха много конфликти ,понеже аз имах недостиг на внимание . Нещата се утежняваха все повече с многобройните караници и обиди. Няколко пъти сме се разделяли (за не повече от 2-3 дена) ,никога допреди не се бе случвало при нас. Последните 2-3 месеца се карахме жестоко и вярвам ,че двамата сме страдали много. Случиха се неща ,който белязаха връзката ни завинаги - аз танцувах с друго момиче (нищо повече) ,а тя беше на гости на човек който си мисли ,че и бил приятел ,а той се е опитал да я утеши със сваляне на дрехите ... Неша ,които с много усилие успяхме да преодолеем. Най-тежкия период за мен във връзката ни беше , че след всичко това тя не беше сигурна дали може да продължим (преди това се разделихме 1 път ,защото тя искаше да се наживее , въпреки че имаше пълна свобода за всичко и от нищо не бе ограничавана). Надявам се да не е последното ни скарване беше провокирано от мен , исках да усещам любовта и която може би бе претърпяла метаморфоза в следствие на срещите с нови хора и т.н. Не исках много внимание ,исках просто да чувствам ,че знача нещо за някого и най-тежко ми беше когато и го напомнях и затова се карахме много. Та за (надявам се да не е ) последния път в който се скарахме беше ,защото за целия ден в който бяхме заедно ,аз не получих нито една целувка ,нито милувка нито каквото и да е било . Казах и в очите ,че според мен не е правилно да искаш повече, отколкото да даваш и ... тишина . Писах и следващите 2-3 дена , но няма никой. Нямам думи да ви опиша ,какво значи сърцето ви да стане на пух и прах . Страдах преди ,страдам и сега - 5 години не са малко време ,за мен това е 1/5 от живота ми (сега ставам на 23),но осъзнах няколко много важни неща - никой няма да ти помогне,ако не си помогнеш сам. Нямам близки приятели с които да споделя ,за което ми е тежко ,но такъв е живота. Доста често спомените се забиват като игли в сърцето ми , но се опитвам да приема нещата като нужен опит в живота и не съжалявам за нищо ,което съм изживал. Миличка ,ако четеш това - знай ,че винаги ще те обичам и надеждата да бъдем заедно никога няма да огасне в мен. Та драги хора - обичайте се , уважавайте се и гледайте винаги напред, препядствията за да ги прескачаме и да ставаме по-силни , не съжалявайте за нищо ,а се радвайте на живота и на всичкия буламач от чувства които ви поднася защото живота е нещо уникално и трябва го оценим подобаващо. Честит празник на влюбените (на патерици).

TheManTheLegend
02-14-2011, 21:39
ясно :shock: :shock: :shock:

Mooo6no
02-14-2011, 22:17
Сори, човек, така се получава понякога в живота. Но продължи напред и ще си щастлив. Сигурно наистина няма на кого да споделиш, за да стигнеш до този форум, защото тук пишат главно 14-15-16-годишни и не мисля, че можеш да получиш ценен съвет от някой/я на тая възраст. Само успехи ти пожелавам!

RoSKo0o0
02-14-2011, 23:54
понятието добра и вярна жена е толкова смешно че ще си изповръщам всичкото в корема на момента

NomNomNom
02-15-2011, 05:48
Иска й се да пробва някои неща, 5г. за младо момиче вече са много . Ако е била в среда, в която някой си позволява забавления от типа - танци, манци, всяка вечер с рандом човек - нормално е да й бъде привлечено вниманието, ако не е била твърдо убедена, че иска да е еднствено и само с един човек. Тя иска малко самостоятелност, ти се хващаш още по-здраво за нея , защото искаш цялото й внимание . Казваш има пълна свобода, но не е точно така. Ако се беше изчукала с 10 мъже и 5 жени през този период на почивка и свобода - какво щеше да направиш?
Май е ясно .
Та може би й се е видяло, че трябва да избира между теб и живота, който тя намира за веселяшки, и не си е изгубил чара. Защото е видяла, че трудно ще има и двете едновременно.

VaMpiRKaTaaa
02-15-2011, 06:10
Често се получава така за съжаление.
Но 5 години ника не са малко.
И то за млади хора.
Нормално е да иска да си поживее,да завърши висшето си.
Също както и да има цели и мечти за в бъдеще.
Дано се съберете пак.
Успех.

GossipGirl89
02-15-2011, 06:58
Кофти тръпка. Предполагам си пуснал темата с цел споделяне, защото всичко, което ти е нужно като съвет сам си го знаеш. 5 години наистина не са малко, но понякога в живота се получава така че не можеш да си с този, когото обичаш. И btw аз също като теб вярвам че случайни неща няма - всичко, което се случва с нас и хората, с които ни събира и разделя съдбата са, за да ни научи на нещо. От всяка една ситуация човек може да си извлече поука :) Горе главата и продължавай напред! Вие сте млади още и двамата, живота тепърва е пред вас - ще си намерите щастието някъде другаде

valdesbg
02-15-2011, 07:00
Тва вашеъо вече не е любов, само си пилите нервите. Не знам защо искаш да се събирате отново и отново при положение че нещата явно няма да се върнат в рая.

Всички маратонци са били първо спринтьори. Ето сега разбираш защо :)

Изживейте си тийн глупостите докато сте още тийнове. Щото вижте кви дяволии стават иначе.

SweetHeartache
02-15-2011, 07:24
До NomNom , ако обичаш недей се изказвай така заучено ,защото най-вече не знаеш как стоят нещата в детайли. Свобода си е свобода (всичко без изневяра). Ти да се виждаш с половинката си за по 1-2 часа на ден и да не си обърнете грам внимание - това имах в предвид ,а това с вкопчването мина още през 2,3-тата година. Благодаря на всички за подкрепата.

P.S. Трудно е в началото ,затова казах ,че искам да се съберем. Тези дни ми се поизбистри мозъка и поохладиха страстите , наистина би било по-добре да не се събираме.

NomNomNom
02-15-2011, 08:04
До NomNom , ако обичаш недей се изказвай така заучено ,защото най-вече не знаеш как стоят нещата в детайли. Свобода си е свобода (всичко без изневяра). Ти да се виждаш с половинката си за по 1-2 часа на ден и да не си обърнете грам внимание - това имах в предвид ,а това с вкопчването мина още през 2,3-тата година. Благодаря на всички за подкрепата.

P.S. Трудно е в началото ,затова казах ,че искам да се съберем. Тези дни ми се поизбистри мозъка и поохладиха страстите , наистина би било по-добре да не се събираме.
Отричай , твое право .
1-2 часа всеки ден не е малко.

XTREMEFREERIDE
02-15-2011, 11:52
Трябва да погледнете разумно на нещата. Сега е времето да избирате, някой ден като сте женени няма да можете. Трябва да го решите заедно, без караници. По-добре ли се чувствате като сте заедно или това ви носи само отрицателни емоции?

SweetHeartache
02-15-2011, 13:58
Между другото сме си говорили по този въпрос , да пробваме да се наживеем известно време ,като се поуспокоят нещата да се потърсим пак , кой с гадже - кой без.

XTREMEFREERIDE
02-15-2011, 18:52
Между другото сме си говорили по този въпрос , да пробваме да се наживеем известно време ,като се поуспокоят нещата да се потърсим пак , кой с гадже - кой без.

Ама това никак, никак, никак не ми се струва добра идея. Защо, аджеба, трябва ти да живееш това 'известно време' с мисълта как един ден ще я видиш пак, ще те потърси пак? Тогава мислиш ли, че ще бъде 'наживяване'?
Това е като при цигарите. За да не оставате на същата позиция и да продължавате живота си напред трябва да знаете - приключено е/не е приключено. Няма средно положение. Или си пушач, или не си. Тва е.

MiMcHeToOo
02-15-2011, 19:09
Дам, 5 годинки за младо момиче като нея, както някой друг преди мен каза, явно наистина са много. Жалко за теб, явно я обичаш много. Докато обаче така ви се разминават интересите просто няма смисъл, защото не е любов, а мъчение.

ScarletBite
02-15-2011, 19:18
Мило и красиво. :) Приказката е свършила, но поне си я изживял! :)

SweetHeartache
02-15-2011, 19:46
Ще си живея живота и накъдето ме духне вятъра , не съм казал ,че ще живея с мисълта ,че ще се съберем някой ден. Вярно е ,че ми се затваря една врата в живота , но вярвам ,че ще е за доброто ми. Някой друг с такава дълга връзка да сподели как се чувства след това ? Аз специално се опитвам да не мисля за това , но често се случва като си легна и ... спомените си казват думата.

Lancelot
02-15-2011, 20:08
NomNom, прочети цялата тема и пак кажи същите глупости.. задушавал я... пф. цял ден с гаджето и без 1 целувка или мила дума?.. Наистина говориш наизуст.

Колкото до автора, радвам се, че си намерил сили да запазиш хубавите спомени и да продължиш напред. Не мога да предположа как си се чувствал, но наистина едно голямо браво от мен.
Желая ти много успехи в любовта. Ще намериш някоя, с която ще бъдеш, надявам се, още по-щаслив и с която ще делиш мечтите си. Никой не е роден за да бъде сам.
Времето ще премахне болката и ще останат само приятни спомени. Още веднъж браво, че си намерил сили да живееш!

antifashionshit
02-15-2011, 20:13
давай напред : )

valdesbg
02-15-2011, 20:35
Ми.. аз имах почти 3 годишна връзка. Живяхме заедно.

В момичето не сме се карали, не сме си повишавали тон изобщо. В деня, когато се разделихме, тя беше дръпната. Усетих че има нещо и я попитах, какво става. Тя не каза нищо, само ме прегърна. И заплака. На мен веднага ми прещрака че или някой е починал, или иска да се разелим. Нямаше за какво друго да е толкова мълчалива и разстроена. Само я прегърнах малко по силно и и казах - Знам какво искаш. Тя се учуди - Наистина ли?

Само кимнах, и тя каза че иска да се разделим. И стоеше безмълвна и чакаше реакция. Сигурна ли си? - попитах аз. Тя помълча малко и каза - Да, сигурна съм! Добре, - казах аз. Целунах я по челото и по устните. След което я попитах - защо си решила така? Сподели тя причините. И аз казах - Така да бъде. Тя попита - Какво ще стане с нашите отношения? Аз отвърнах - Ами ще сме приятели, не е ли очевидно?

И до днес се виждаме и сме доста близки. А аз наистина не съм плакал. Трудно го приех, щото 1000 неща трябваше да променя за доста кратко време. Обаче се свиква. Не с ъм правил скандали или сцени.

Та.. как се чувствах ли - ами.. странно. В смисъл беше ми тъжно, но знаех че е за добро. Защото иначе тя щеше да се мъчи, а от там и връзката щеше да отиде надолу. И знаех че ние ще си запазим отношенията. Което ми беше достатъчно. Да обичах я много. И сега я обичам.. просто сегашната любов е различна от предишната. И така :)

mechtaq_za_teb
02-16-2011, 09:47
Между другото сме си говорили по този въпрос , да пробваме да се наживеем известно време ,като се поуспокоят нещата да се потърсим пак , кой с гадже - кой без.Имайки предвид колко си влюбен в това момиче, не мисля, че ще ти е приятно да живееш с мисълта, че тя е с някой друг. Това не е добра идея според мен. Нещата не могат да остават наполовина решени и наполовина нерешени. Трябва да се видите, да поговорите какво очаквате един от друг и това да бъде окончателното развитие на нещата. Да, може да има объркани, но от темата ти ми е ясно, че това не си ти, а тя. Не я упреквам, нито я защитавам, но с времето понякога чувствата изчезват и никой не е виновен за това.

SweetHeartache
02-16-2011, 11:04
Много се радвам и успокоявам ,че получавам някакво разбиране ... поне от вас . Тя скоро има рожден ден , според вас правилно ли ще е да и направя накакъв малък подарък - примерно букет от рози (тя много обича рози) ? Знам ,че ще го възприеме като намек ,но идеята ми е розите да са бели . Очаквам мнения :)

mrazqkindergarten
02-16-2011, 13:30
Според мен да, подари и букет и не е задължително да го вземе за намек, то даже мисля, че ще е странно, ако не и подариш нищо. Не знам, все пак толкова много време заедно.. Иначе стискам палци да се съберете, защото от опит ти казвам, че няма да я забравиш въобще лесно.Успех. :)