PDA

View Full Version : косми по корема



nivea222
02-15-2011, 14:33
Аз съм момиче на 15 и имам много голям проблем .Така ,значи имам ужасно много косми по целия корем .От триъгълника нагоре чак до бюста,макар че по гърдите са ми много малко .. имам на гърба и по дупето ..кожата ми е много бяла и те адски се виждат и се комплексирам супер много . Та и майка ми също има косми на корема .но нейните не се виждат ,защото е с по-тъмна кожа ..Дайте ми съвет ,защото не знам какво да правя и ме е срам супер мноого

02-15-2011, 14:39
Aмии спокойно и не се притестявай че имаш косми е нормално пък и kато си с дрехи...няма кой да те види :P
И ако те съветват някой да ги махаш..Не го прави
тва е най тъпото което повечето момичета правят :?

FuckingFreak
02-15-2011, 15:07
^ Това че ти си стоиш космясала защото "никой не те гледа" не значи че на другите момичета не им прави впечатление и нямат добра хигиена .. не е нужно някой да те гледа за да се избръснеш нали ? Също както не е нужно да чакаш да се изцапаш, за да се изкъпеш.. По-добре не пробутвай тъпото си мнение, никой не е длъжен да се съобразява с праисторическия ти начин на мислене

Ами момиче, пробвай кола маска или епилатор. Ще те боли малко, но със бръснач и крем депилатор растат на 2рия ден. Аз лично махам с пинсета, но през лятото ще пробвам кола маска защото е дооста по-бързо..

Rebirthing
02-15-2011, 15:32
Наличието на косми не говори за лоша хигиена :-o или поне не винаги. Въпреки това аз лично предпочитам космите да ги няма :D. За тези по тялото аз лично ползвам депилиращи лентички за тяло, мисля, че става и с кола маска, но специално за корема ми се струва болезнено.

ZaicheNaXeroin
02-15-2011, 15:58
с епилатор е най-ефикасно и не боли чак толкова :) даже мен на краката повече ме боли от колкото на корема.. но всеки е различен - и кола маската е вариант
и никакви бръснения и кремове !

kalpazanka
02-15-2011, 16:31
Консултирай се с гинеколог, преди да решиш да правиш каквото и да било!

divacheee
02-15-2011, 16:39
Консултирай се с гинеколог, преди да решиш да правиш каквото и да било!

Единственото мнение на което можеш да обърнеш внимание..

Имаш проблем с хормоните! Най-вероятно ти е завишен тестостерона.. Отиваш на гинеколог, пускат ти изследвания и ако проблема е в тестостерона ще пиеш противозачатъчни известно време, ако проблема не е в тестостерона, най -вероятно ще се наложи да се консултираш с ендокринолог..

mlakniwe2
02-15-2011, 16:44
:shock: :-o

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B8%D1%80%D0%B7%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%B7%D 1%8A%D0%BC

Pamaa
02-15-2011, 16:52
ами махни ги с кола маска...

ScarletBite
02-15-2011, 17:03
"Косми по корема"... бляк... звучи отвратително :?
Ако имаш мъх или нещо, което те притеснява, го отстрани с пинсета. Ако е много, пробвай с епилатор, но на по-ниската степен или с глава с по-малко пинсети, за да не стане рязка разлика между супер гладката епилирана кожа и останалата с малкото мъх. Така де... разбра ме. :)

vampire_girl_
02-15-2011, 17:20
Не вярвам да е чак така - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/archive/8/80/20090411000355!Woman_with_hirsutism.jpg ,но все пак отиди на лекар.Ако не е нещо хормонално,козметик ще свърши работа

Едит:Не знам,защо не се показва,като линк :/

GreenFairy
02-15-2011, 19:49
^ Защото изглежда гадно 8-)

glezenafukla
02-15-2011, 19:59
Ох, кфо я плашите, да идела на гинеколог и не знам си какво..

Нормално е да имаш.. Аз също имам, не мога да кажа, че са много, но и мене адски много ме дразнят, питах козметичката и тя ми каза, че е просто мъх и не е желателно да ги махам, аз също съм много бяла и се личат, но пък съм решила, че като хвана малко тен, а и мога малко да ги поизруся, всичко ще е ток.. ;)

divacheee
02-15-2011, 21:19
Ох, кфо я плашите, да идела на гинеколог и не знам си какво..

Нормално е да имаш.. Аз също имам, не мога да кажа, че са много, но и мене адски много ме дразнят, питах козметичката и тя ми каза, че е просто мъх и не е желателно да ги махам, аз също съм много бяла и се личат, но пък съм решила, че като хвана малко тен, а и мога малко да ги поизруся, всичко ще е ток.. ;)


Никой не я плаши !!! Според теб нормално ли е да има косми от триъгълника до бюста, по гърба и по дупето ? ако е само мъх.. окей .. но тя казва косми ! Прекомерното окосмяване е в резултат (най-често) на завишен тестостерон (наличие на поликизтозни яйчници ) .. И трябва да се консултира с гинеколог !

kalpazanka
02-16-2011, 04:10
Не изписвайте диагнози, защото така няма да се разберем!

Rebirthing
02-16-2011, 07:45
То ако става въпрос и акнето понякога говори за поликистозни яйчници, ама не виждам всички момичета които са се опъпчили да търсят гинеколог. Хирзутизмът е като тип мъжко окосмение, така, че нека момичето само си прецени...

MakeMeHappy
02-16-2011, 07:49
Аз имам подобен проблем-нямам чак толкова много не се виждат много,но са нещо като мъхове,не точно косми,но са около областта на пъпа...искам да попитам дали ще е добре да направя нещо по въпроса и по точно какво да е то-най-ефикасно и най-дълго издържащо

kalpazanka
02-16-2011, 10:57
^Фото/Лазерна епилация.
УЗИ правено ли ти е?

FuckingFreak
02-16-2011, 11:10
Аз имам под пъпа не точно мъх, ами като косъмчета, но са доста по-малки по размер от колкото на краката например. А нагоре се разреждат и сигурно не стигат и 2мм.. По-светли са от косъмчетата по триъгълника например, както и от косата.. Това повод ли е за притеснение ?

divacheee
02-16-2011, 11:31
Не изписвайте диагнози, защото така няма да се разберем!

Диагноза се поставя .. не се изписва :wink: :mrgreen:

а и не поставям диагнози.. казвам коя е най-често срещаната причина :wink:

kalpazanka
02-16-2011, 11:42
В поста я изписваш, не я поставяш. Подлежиш на санкция по правилника без значение дали пишеш най-честата или най-рядката!

divacheee
02-16-2011, 19:23
В поста я изписваш, не я поставяш. Подлежиш на санкция по правилника без значение дали пишеш най-честата или най-рядката!


мхм .. окей .. аз наистина не съм чела правилата.. Извинявам се, не бях наясно :)

ledenakrasota
02-17-2011, 09:52
1.Солариум! Лекува акне, а и космите ти ще ти изсветлеят.
2.Отиди на гинеколог,защото може да имаш проблеми с хормоните,за да ти направят изследвания.Това е нищо страшно,но се среща при доста момичета.Основният признак е повишено окосмяване. :)

nivea222
02-20-2011, 09:41
за мен не е добър вариант солариъмър ,защото имам много бенки и може да стане голям проблем ,макар че ,наистина много искам да отида ,но мога да развия рак на кожата :( :( :( :( :( :( :( :(

Rebirthing
02-20-2011, 09:46
Вместо солариум най-добре е естествената слънчева светлина !

Greennight
02-20-2011, 09:50
Премахвай ги с крем Veet,не ги бръсни :)

BabyAnn
02-20-2011, 18:15
Аз също имам нещо между мъхчета и много леки косъмчета на тези места. Повече ми приличат на мъхчета, но са малко по-тъмни и също ме дразнят. Но не искам да ги махам с каквото и да било, защото ме е страх да не загрубеят, както стана с тези над горната ми устна.

jenn
02-20-2011, 19:00
По-добре не ги махай сама. Ако имаш възможност лазерна/фотоепилация. :)

Pamaa
02-20-2011, 19:58
Премахвай ги с крем Veet,не ги бръсни :)

олее... по-добре не давай съвети! :? :x

alex123alex
06-22-2011, 16:25
увеличеното окосмяване не е за подценяване...аз имах повече косми като ми се появи цикъла ...отначало беше редовен обаче после стана нередовен ...отидох на гинеколог ( главната причина беше окосмяването) и ми пуснаха изследвания..оказа се че имам поликистоза на яйчниците...разбира се може на теб примерно да ти е завишен тестостерона и да е хормонално, но тогава пак трябва да се вземат мерки ...сега като вземам хапчета понамаля...не се притеснявай отиди на консултация и ще ти кажат...не ги махай преди това ..не е хубаво!!изпитала съм го...не се плаши от това че за едни косми трябва да отидеш на лекар ...тва с поликистозата е най-често срещания гинекологичен проблем при жените , ако се окаже че е такова...ако е друго пак не е страшно въпроса е да разбереш че го имаш и да вземеш мерки ...пък може и да е нещо наследствено щом и майка ти има ;]]] ходила съм на фотоепилация обаче предполагам че си малка и аз бях като ходих и нямаше голям ефект..причината: организма в тази възраст расте и няма как космите ти да спрат да растат ...когато организма се стабилизира ще има ефект ....

BunnyBee
06-22-2011, 17:25
Значи наскоро и аз бях пуснала тема, сигурно не си я видяла, но ще ти споделя моя опит.

Та и аз имам по корема, около зърната на гърдите и ниско на кръста, та ходих на ендокринолог, тя ме видя и ми каза, че в пубертета често е така - тогава бях на 14 и обикновено до 20тата ми годишнина може и да са опадали, като ми се нормализират хормоните, а и както предполагам знаеш живота на един косъм е 3-4 години. Въпреки това ми пусна изследвания на няколко вида хормони и излезе, че тестостерона ми е близо до горната граница. После ходих на някаква професорка във Варна и тя ми каза, че имало някакво разминаване в скалите и тестостерона не ми е висок. Най-вероятно било наследствено. В крайна сметка не разбрах какъв ми е тестостерона. Не ми предписа лекарства, но ми каза да си махам космите, защото те така или иначе нямало да спрат да растат, щом са почнали веднъж. Прати ме на гинеколог, там ми казаха, че единия яйчник бил малко по-голям от другия и имало наченки на поликистоза, но не е сериозно и няма нужда от лечение. Помолих му се и ми предписа противозачатъчни (Диане някакви бяха), но след като прочетох една дъълга тема в бг-мамма специално за тези хапчета - повярвай ми, изхвърлих ги направо в казана. Не стига, че били по някаква стара технология, но и особено опасни, ако се пият в по-продължителен период от време и като се спрат ставало нещо като хормонална бомба със закъснител, а и освен това всички казваха, че след като се спре приема всичко си се връща по старо му. Накрая се отказах и си заживях с космите, като си ги махам с пинсета. От темата, която пуснах преди 1-2 седмици, потребителите ме успокоиха, че не е толкова зле и , че не съм единствена и си ги махнах с епилатор. Противно на очакванията, болката беше минимална, дори не усещах понякога когато се "вадят" космите - на краката ме боли повече за справка, а и с пинсетата ме болеше доста повече, защото сама контролирах бързината, с която да ги дръпна. За сега си имам гладко коремче и се надявам да не ми станат по-твърди, боцкащи или черни от епилатора. :) Успех