PDA

View Full Version : Ужасни проблеми със съня



krissy7
02-15-2011, 23:03
От около 3-4 седмици насам се случва нещо с мен.ВСЯКА вечер сънувам кошмари.Отнема ми около 3-4 часа да заспя , после като получа кошмар се будя със сърцебиене и не мога да заспя отново с часове.Понякога се случва да се будя по 4-5 пъти за 1 нощ и тъкмо се унеса и се стряскам и после отново час-два будна.Получавам и 'сънна парализа' както му се вика.На следващия ден съм като парцал защото не съм се наспала.На някой случвало ли му се е ? Какво може да е ? Как да разкарам всички тея простотии ? ХЕЛП ! :? :shock: :shock:

Red_Hair
02-15-2011, 23:25
нормално при сън мозъчните вълни са тета и за кратко делта,който са с големи амплитуди,когато човек започне да сънува се отчита забързване на мозъчните вълни до бета,което кара учените да смятат че наличието на сън по време на спане не се вписва в представите за "спокоен сън",та причината за поява на сънища и на кошмари е напрежение натрупано през деня,емоционално,физическо ,психическо та старай се да не отдаваш голямо внимание на случващото се около теб в ежедневието и гледай да не се натоварваш психически и съм убеден,че скоро ще спрат кошмарите,а в аптеките има мелатонин(т.нар. хормон на съня) съдържащи медикаменти,които са безвредни и ще ти помогнат за по-лекия сън :)

miroslavjj0
02-16-2011, 18:16
Изяж 2-3 шоколада преди лягане и си потопи ръката в чаша с топла вода докато спиш.Има полза!
Очакваме резултата ти!

awerw
02-17-2011, 13:47
На мен ми се случва на периоди примерно цял месец сънувам постоянно и се будя по 3-4 пъти през ноща или пък цял месец спа като бебе и нищо не сънувам :) Може да се дължи на някакъв стрес

ImmortalSportFreak
02-18-2011, 20:57
причината за поява на сънища и на кошмари е напрежение натрупано през деня,емоционално,физическо ,психическо та старай се да не отдаваш голямо внимание на случващото се около теб в ежедневието и гледай да не се натоварваш психически и съм убеден,че скоро ще спрат кошмарите,а в аптеките има мелатонин(т.нар. хормон на съня) съдържащи медикаменти,които са безвредни и ще ти помогнат за по-лекия сън :)
Точно! ;)
Опитай се да премахнеш или намалиш напрежението и стреса.

N0_feAR
02-20-2011, 18:41
проблемите със съня при мен започнаха преди повече от година и половина. За моя радост, доста са намалели тези неприятни нощи, но пак са достатъчно на брой за да ме стресирват допълнително. При мен всичко започна след сериозни семейни проблеми и мисля, че се дължи на това, заради многото проблеми, притеснения и напрежение. Помисли си хубаво дали нямаш нещо подобно и в твоя живот? Нещо, което да те притеснява и тревожи? Освен това чай от маточина спомага за по-спокойния сън и никаква захар или шоколад преди лягане, защото те пречат на спокойното заспиване, особено ако по принцип имаш проблеми с това.

krissy7
02-20-2011, 19:02
проблемите със съня при мен започнаха преди повече от година и половина. За моя радост, доста са намалели тези неприятни нощи, но пак са достатъчно на брой за да ме стресирват допълнително. При мен всичко започна след сериозни семейни проблеми и мисля, че се дължи на това, заради многото проблеми, притеснения и напрежение. Помисли си хубаво дали нямаш нещо подобно и в твоя живот? Нещо, което да те притеснява и тревожи? Освен това чай от маточина спомага за по-спокойния сън и никаква захар или шоколад преди лягане, защото те пречат на спокойното заспиване, особено ако по принцип имаш проблеми с това.


Най-странното е , че нямам някво кой знае кво напрежение.В училище не си давам много много зор , така че не е и от там.Просто вечер нещо ме обзема параноята.Почнах да пия 'сеталофт' и откривам леееееко подобрение .. ^^

NqkfaNikakva21
02-21-2011, 13:21
и аз съм така : )
не мога да спя и ако се случи да заспя постоянно сънувам кошмари
резултата е ясен
труп и още повече нервност от моя страна

gab4ooo
03-08-2011, 21:23
и аз съм така спокс . добре че съм с брат ми в една стая поне се чувствам спокойна ама от друга страна той спи кат пън . а и второто аз си пускам тв-то като брат ми заспи щот праи скандали и си го навивам за половин един 4ас . така имам чувство че иманякой при мен и съм по спокойна . мен съшщо ме обзема параноя вечер и е много гадно но няма как . не пий хапчета . тва се слу4ва на всеки 3 от 5 човека само си разстройваш организма ама както искаш