PDA

View Full Version : Уроци



DesSsi
02-16-2011, 08:20
Как да запомня по бързо урока който уча ?

MakeMeHappy
02-16-2011, 08:27
Прочиташ го внимателно първо около 3-4 пъти,след това се опитваш да си го разкажеш на глас :wink:

vampire_girl_
02-16-2011, 08:36
Аз,разказвателните най-лесно ги уча така: Прочитам 1-2 пъти урока от учебника и тетрадката /ако искаш може и повече/,после се опитвам да го разкажа устно,като си помагам с плана в тетрадката,но най-важно ми е след всичко това да го разкажа писмено в някоя тетрадка.Така за 15-20 мин. съм готова,но ако съм внимавала в час,се случва дори това да не ми се налага => слушай в час и ще ти е по-лесно

Chacho
02-16-2011, 10:14
Като седнеш, мисли за това, че искаш да научиш нещо. Прочети си внимателно заглавието, осмисли какво ти предстои да учиш и след това почни да четеш внимателно, така че да разбереш така озаглавената тема. Зарежи изпитванията в даскало, после с тези знания ще се отличиш, като подхванеш разговор. Плюс това да научиш нещо е предизвикателство, така че опитвай се да докажеш на себе си, че можеш да го направиш.

kindergarden
02-16-2011, 13:38
Прочети урока и си подчертай най-важните неща,после докато четеш втори път си записвай някъде важното.И накрая само си четеш написаното

kykyto
02-16-2011, 13:41
Опитай се да преразказваш това, което си прочел, директно наум - изречение по изречение. Така ще си усъвършенстваш езика, а и едноверменно с това ще научиш урока си бързо. :)

Chacho
02-16-2011, 17:53
Опитай се да преразказваш това, което си прочел, директно наум - изречение по изречение. Така ще си усъвършенстваш езика, а и едноверменно с това ще научиш урока си бързо. :)

Дори, ако не те е срам, можеш на глас да разказваш, така се тренира умението да говориш пред хора.

Lenny
02-16-2011, 18:45
Аз винаги прочитам урока бавно 2 пъти, после си записвам на един лист най-важното, прочитам урока пак 1 път и се опитвам да го разкажа като си помагам с написаното на листа. И след около 20-30 мин. съм готова и мога да си го разкажа без листа.