PDA

View Full Version : ходене или бягате



teodora87
02-16-2011, 11:25
Кое е по-добре да бягам или да ходя по 2 км примерно на ден бързо ходене?И това съчетано с упражнения вкъщи и хранителен режим дали ще има ефект?

JZfan
02-16-2011, 12:20
със сигурност ще има ефект!

DownloadVirus
02-16-2011, 12:39
Ще има.Зависи от хранителният режим и от тренировката ти.Най-добре прави 500 м тичаш 50-100 метра вървиш и така 2 км,въпреки,че би било добре да е поне 4-5 км с хранителният режим като съчетаеш да имаш и силички ще хвалиш вързо (ако това ти е целта)

edy
02-20-2011, 19:46
Тичаш 200 метра, ходиш 80 метра ..
Мога да ти предложа една програмка :
Ходиш в седицата 3 пъти да тичаш
Седмица 1 ( 1,2,3 ден )
1 . 200 метра тичане
2 . 80 метра ходене
Така 3 серий 1 + 2, между серията почиваш 2-3 минути и пак
Седмица 2 ( 1,2,3 ден )
1. 200 метра тичане
2. 80 метра ходене, овеличаваш серийките, и така дублираш

lixofana
02-21-2011, 15:57
бягането е по-добър вариант :) Има известни доказателства, че енергичните упражнения са по-благоприятни за организма, отколкото умерените упражнения. Някои проучвания показват, че енергичните упражнения, могат да увеличат опиоидните пептиди (известни още като ендорфини – естествени опиати, които, съчетани с други невротрансмитери, предизвикват еуфория). :-) :-)

yakuza_
02-21-2011, 17:01
Аз ходих да бягам пред 1 седмица и по принцип бягам рядко, но бягах около 1 км, след като се изморих ходих да почина малко и после пак бягах. 8-) Един вид ползвах вървенето само да си почина малко, че спреш ли се ...

keinan
02-24-2011, 17:14
От една година всеки божи ден около 6 часа ходя да бягам по 2 км. Мога да кажа, че след първия месец се чувствах като супермен - цял ден имам висок тонус, енергия, настроение и не на последно място, така спрях цигарите :D

Chacho
02-24-2011, 20:20
Преди време и аз потичвах, почнах на 1.5 км и стигнах до 7км. Същевременно си тренирах на лост и успоредка, и други видове тренировки (разтягане, бързина, рефлекси, техника). Идеята ми е, че тичането си е тичане и не ми влияеха други тренировки на него. Мисълта ми е, че фитнеса не мисля, че ще ти пречи на бягането.

От друга страна, от тренировките за маса с тежести станах доста бавен. Съвсем далеч съм от мисълта, че тежестите докарват до това, въпросът е до методите на трениране. Според мен вдигане за маса и вдигане за бързина са две различни неща. Също така тренирах само с тежести, не се представях много добре на упражненията със собствени килограми.

Това, което искам да кажа е, че в зависимост от целите си съставяш тренировките и за да поддържаш различните си качества, трябва да се търси разнообразието в методите. Сега, като тренирам, ходя на лост+успоредка, разтягам, тичам, изпълнявам разни техники от БИ-тата, които съм тренирал и, ако намеря с кого, играя спаринг, за да мога да си поддържам цялостната форма.