PDA

View Full Version : ЗА или ПРОТИВ казармата сте и защо?



maksimal
02-16-2011, 15:41
Въпросът ми е главно към момчетата. :)

Greennight
02-16-2011, 15:54
За естествено.За мен,за да станеш истински мъж трябва да си минал казарма...да видиш кво е да ти казват кво да правиш,да се бъхтиш като луд да спиш по 4 часа и за капак на всичко да те бият,ако сгрешиш нещо...А не като сегашните путьовци на 20 години с фйешън прическата с прилепналите дъни тениската I love house music и да е свикнал сичко да му е на 6...Всека вечер дискотеки,амфетки...

amk933
02-16-2011, 18:21
Против.
Никой няма правото да ме задължава да правя нещо, което не искам и да ми губи времето. Аз искам да уча нещо, което ще ми вземе 8-9 години в университета. От какъв зор някой си ще ми губи още 1? Да не говорим, че моято сила е в мозъка, не в ръцете и физиката.

Освен това казармата е нещо, което е морално остаряло и несъвместимо с ценностите и темповете на развитие на нашето общество. В света и още повече нашия регион, войни не се водят всеки ден от доста време. Така че поддържането на някакъв огромен резерв, което да налага всеки да ходи в казарма, дори и насилствено, е неоправдано и глупаво. Да не говорим, че е и икономически неизгодно.

И има още хиляди причини. Но така де - твърдо ПРОТИВ.

ПС: Тия стериотипи, че казармата прави някой си повече мъж, може да ги ползват баба ми и дядо ми като актуални. Колко си мъж не зависи от това колко време някой ще те третира като животно.

02-16-2011, 18:32
Що за въпрос !?!? Разбира се че ДА !!!!! Писна ми от разглезени "мъже", които обръщат повече внимание на външния си вид от жените ! Те ли ще бранят родината при война, опази боже....

GLaDOS
02-16-2011, 18:49
Като малък хич не исках, сега ми е жал че няма ...
Не знам какво е изгодно и какво не ,обаче много мъжки п***и се навъдиха ...
:?

ludiqtzubar96
02-16-2011, 19:16
Абе вие си мислите,че като педерасите отидат в казармата те ще станат нормални.Глупости!!!Вижте американската армия-пълно с обратни.То даже за тях става по-добре,защото се събират повече "мъже" заедно. :?

Dimchobg
02-16-2011, 22:23
аз съм за не просто защото аз няма да се спрява аз съм спортист но не съм някой пригоден за тия неща и знам че всички ще кажат те ще те пригодят ама не аз манджите на баба ми не ща да ям пък камоли няква повърня мразя да съм сред природата без никаква технология. тъпо е в крайна сметка не съм некво педера*че което само си гледа външния вид да има що да не ама просто не искам да ходя който иска да го правят "мъж" да отива война моя гъз толкоз ли прости ги изкарахте днешното общество

SiSi7yYy
02-17-2011, 06:42
И аз като момиче да се изкажа :D :D :D .. В казармата поне малко всички лигльовци ще се научат на дисциплина ..

GD
02-17-2011, 07:12
Що за въпрос !?!? Разбира се че ДА !!!!! Писна ми от разглезени "мъже", които обръщат повече внимание на външния си вид от жените ! Те ли ще бранят родината при война, опази боже....

DieselBlood
02-17-2011, 07:38
Против!Никой не може да ме задължи да правя нещо,което не искам.А за това,че повечето момчета стават педераси,са виновни родителите,защото го допускат това.Така че,оставете тия глупости,че в казармата придобиваш дисциплина.

UnkNoWn12
02-17-2011, 14:13
Не мога да повярвам колко сте ограничени ;x Както казаха преди мен казармата си е чисто и просто губене на време,я се замислете малко какво ще спечелите от нея..Всеки може да бъде и да се държи като мъж стига да иска и дори и 10 години да стоят в казарма характерите на хората мн трудно се променят..Да бъдеш мъж означава да бъдеш такъв ПСИХИЧЕСКИ,а не да си мериш мускулите и да се оригваш :D, и живота е мн по-добър учител в това отношение!

gabri3lla
02-17-2011, 14:33
С две ръце ЗА.

MegiBoOm
02-17-2011, 14:33
Що за въпрос !?!? Разбира се че ДА !!!!! Писна ми от разглезени "мъже", които обръщат повече внимание на външния си вид от жените ! Те ли ще бранят родината при война, опази боже....

amk933
02-17-2011, 15:12
^На вас двечките само като ви гледам никовете не ми е ясно откъде на къде сте "ЗА"? Представям си, ако станем като в Израел със задължителна казарма за мъже И жени, как ще хлипате и ще ревете като ви се чупи маникюра при първото почистване на някой автомат...Ама сте се наредили на опашката "за". http://www.pic4ever.com/images/4fvgdaq_th.gif

minionka
02-17-2011, 15:15
^На вас двечките само като ви гледам никовете не ми е ясно откъде на къде сте "ЗА"? Представям си, ако станем като в Израел със задължителна казарма за мъже И жени, как ще хлипате и ще ревете като ви се чупи маникюра при първото почистване на някой автомат...Ама сте се наредили на опашката "за". http://www.pic4ever.com/images/4fvgdaq_th.gif

\:D/ \:D/ \:D/ \:D/

radeberger
02-17-2011, 15:20
Против съм. За мен това си е загубена година.

Може би 1 месец, най-много 2, колкото да се научим как се стреля, ако евентуално настъпи някаква война.

DieselBlood
02-17-2011, 15:29
Вие пък момичетата какво давате акъл??Само minionka,която подкрепи амк93 е права.

KaPrIzZcHeTo
02-17-2011, 15:34
Що за въпрос !?!? Разбира се че ДА !!!!! Писна ми от разглезени "мъже", които обръщат повече внимание на външния си вид от жените ! Те ли ще бранят родината при война, опази боже....

Определено и аз съм ЗА защото момчетата станаха твърде големи лигльовци .. бива ли момичетата да са по корави от някой момчета кадето като ги ущипеш и ще ревнат .. 8-)

Greennight
02-17-2011, 15:45
А тва за момичетата и казармата просто не върви...Просто жените не са ефективни като бойци,то ебаси жената като е 50 кила и като й дадеш манерка,лопата,каска и автомат и вече няма да може да ходи най-малкото :lol: Освен това е доказано,че са по слаби психически и физически,така че ще рухнат психически и физически при най-малката липса на сън/храна или при студ или жега да речем...

vector2211
02-17-2011, 16:07
ЗА ! ! ! трябва малко дисциплина...а не да седят по цялден вкъщи пред компа с чипса в ръка и парички от мама и тати...и после закво са по 200 кила...в казармата така е било преди...който неможе 25 коремни набирания цяла вечер не го уставят да спи докато не го направи...и 50 лицеви опори...абе..то вече днешните "мъже" за нищо не стават...

MegiBoOm
02-17-2011, 16:07
^На вас двечките само като ви гледам никовете не ми е ясно откъде на къде сте "ЗА"? Представям си, ако станем като в Израел със задължителна казарма за мъже И жени, как ще хлипате и ще ревете като ви се чупи маникюра при първото почистване на някой автомат...Ама сте се наредили на опашката "за". http://www.pic4ever.com/images/4fvgdaq_th.gif

Хуах... :)
Само да ти кажа, че ако имаше казарма за момичета и е задължителна - ОТИВАМ! Независимо дали ще рева като ми се "чупи маникюра" или "като нямам време да си сложа грим"! Да ще свикна, колкото и сурово да е...
Какви подобия на мъже съм срещала не е истина!
Ами ако стане война, какво - жените ли ще ви пазим вас мъжете! Това, че аватара ми е такъв не означава нищо, ясно? ;) Днешните "мъже" не могат да се бият както трябва камо ли, ако недай си боже настъпи война, да се отбраняват! Така, че хайде моля те...сякаш момченцата в университетите ще спазят положението! :) Така е било и едно време, пък не са измрели нали? Вярно болезнено е, тежко е, имало е доста извращения, но не можеш да отречеш, че казармата не е добро място за каляване на физическата и психическата сила! ;)

Greennight
02-17-2011, 16:39
^Не поставяй всички под общ знаменател.Аз например имам известен опит в стрелбата с пистолет ловна пушка и карабина,физически съм достатъчно добре за годините си,спал съм по палатки и гори,мога да си запаля 1 огън(за разлика от 2/3 от мъжете днес),така че с месец,два военна подготовка от мен би излезнало,що годе добър войник например :)

KaPrIzZcHeTo
02-17-2011, 17:29
^На вас двечките само като ви гледам никовете не ми е ясно откъде на къде сте "ЗА"? Представям си, ако станем като в Израел със задължителна казарма за мъже И жени, как ще хлипате и ще ревете като ви се чупи маникюра при първото почистване на някой автомат...Ама сте се наредили на опашката "за". http://www.pic4ever.com/images/4fvgdaq_th.gif

Хуах... :)
Само да ти кажа, че ако имаше казарма за момичета и е задължителна - ОТИВАМ! Независимо дали ще рева като ми се "чупи маникюра" или "като нямам време да си сложа грим"! Да ще свикна, колкото и сурово да е...
Какви подобия на мъже съм срещала не е истина!
Ами ако стане война, какво - жените ли ще ви пазим вас мъжете! Това, че аватара ми е такъв не означава нищо, ясно? ;) Днешните "мъже" не могат да се бият както трябва камо ли, ако недай си боже настъпи война, да се отбраняват! Така, че хайде моля те...сякаш момченцата в университетите ще спазят положението! :) Така е било и едно време, пък не са измрели нали? Вярно болезнено е, тежко е, имало е доста извращения, но не можеш да отречеш, че казармата не е добро място за каляване на физическата и психическата сила! ;)

И аз отивам ако има казарма и това да съдиш човек по името и снимката просто е много тъпо .. момичетата ще излезнем по корави от някои момчета.Много искам казармата да е задължителна но уви .. :o

amk933
02-17-2011, 21:04
^Искате, защото не ви е упряло до кокалчето и не знаете какво е.

Първо, "война" е нещо супер хипотетично в момента. Или поне война между България и някой. Няма за какво да се бием. Така че е супер тъпо да се бави научното и кариерното развитие на хората с тая малоумщина.

Второ, както обясних още в първия ми пост - казармата е икономически неизгодна. Тая година, която ще я изкараш там, можеш да я прекараш изкарвайки пари и плащайки данъци, от което държавата печели. Като правителството те дондурка 1 година и ти плаща храна, заплата, а ти в крайна сметка не произвеждаш нищо, икономиката не печели, а губи.

Трето, направо се плаша от безумното ви мислене. Края на войната "помеждудругото" не се решава на полето, където някой се бие, а от тия "момченца" дето са учили политика и дипломация в университета, срещу които толкова здраво плюете. Защото споразуменията и договорите слагат край на един военен конфликт, а не коршумите на полето.

Четвърто, фактът, че казарма няма в нито една цивилизована държава да ви говори нещо? :(

Biskfitka
02-17-2011, 21:43
amk933 Съгласна съм напълно :)
Какви войни ви гонят не мога да разбера...не сме в Ирак и другите подобни страни :(
За мен казармата е глупост! Който си е мъж,е мъж и без да ходи в казарма ;)

Chacho
02-17-2011, 22:23
И аз съм против, макар че ако имах времето, бих приел няколко месеца да прекарам в казарма. Все пак мисля, че трябва да имаме правото на избор. Да не мислите, че за времето прекарано там, ще излезем барети? А ако е само до това, да те възпитат да бъдеш мъж, животът може да се справи също толкова добре. Не всеки минал през казармата излиза на машина, ако е достатъчно сурово там, доста хора ще им се пречупи психиката. Мъжествеността или я имаш, или я нямаш.

Май трябва да ви се намали Багряна в училище малко.

Greennight
02-18-2011, 11:49
Въпроса не е толкова,че се нуждаем от голяма армия,щото сега войните почти не се водят пряко,въпреки че тия самолети и танкове някой трябва да ги управлява.Въпроса е,че там поне те научават на основни неща и дисциплина... :)

mrtn
02-18-2011, 12:08
Наистина не въпроса е до армия, до война или друга причина, а просто до изграждане на мъжа до една степен. Нищо лошо няма в това.
А, които казвате, че ще ви бият, ще ви унижават.. това е било по времето на дядо ми. Разбира се, пак ще има такива изблици, но няма да е както преди 40 години да речем. Няма да се държат като роби с вас.. и вие малко си преувеличавате.
Но пък от друга страна, наистина това е малко клиширано "който, не е ходил в казарма, никакъв мъж не е." Можеш и да се докажеш, по други начини какъв мъж си. След като се отделиш от семейството и започнеш да живееш сам, това също е някакъв вид изпитание за пред себе си.
Този въпрос е доста относителен, но като се замислиш една казарма от 5-6 месеца ще бъде от полза.

des7royer970420
02-18-2011, 13:24
И аз съм ЗА ! Твърдо съм ЗА !

snekity94
02-18-2011, 13:32
Всички момчета трябва да ходят в казармата и да бъде задължително!!!
Преди 20 години бащите ни са били повече мъже отколкото сега са днешните момченца :? лигльовци :booooomb: :booooomb:

Fiction7577
02-18-2011, 13:34
Някои момчета са такива лигльовци и простаци, че заслужават да отидат в казармата и да се научат какво е дисциплина,
а не да ми се "пъчат" пред целият град и да сме на принципа "вижте ме кой съм аз!" :lol: :lol:

Пак от същият пол се намират и такива, които и да не са изкарали тази военна подготовка са си хора на място, свестни,
както и готови да си защитават семейството и т.н.

Според мен е най-добре това да е избираемо (както е сега), но няма да е лошо родителите на определени индивиди да си погледнат "версиите" и да се позамислят дали синовете им не се превръщат в мамини синчета! :?

HandOFDooM
02-18-2011, 13:48
ТВЪРДО ЗА !!! писна ми да гледам някви разглезени селянчета и олигофрени които те гледат и се хилят като малоумни (не че не са)
в казармата ставаш мъж
но при едно условие да няма откачалки за строги старшини дето да недават да мръднеш !! така се кове характера не цял ден пред ПЦ-то

Extremescream
02-18-2011, 13:59
Момиче съм, но ще си изкажа мнението.
Против съм. Който иска да стане професионален войник, моля, нека отиде. Но в днешно време, когато войни, пряко свързани с нашата страна няма, а и надали ще има, не виждам смисъл. Лигните ще ги има винаги и то не защото няма казарма, а защото са възприели маниерите си от модата. Ако въведат задължителна казарма, бих предложила да е такава и за жените, да има равнопоставеност. Но модерна страна (каквато се водим), да задължава народа да прави нещо ми се струва прекалено застарял начин на управление. Нека хората си гледат образованието, а не да се гърчат година на млатене, безсъние и викане. Мъж се става не само чрез казарма, да знаете.

ПП: Скъпи дами, които толкова много искате и вие да ходите в казарма: Отивайте, нали знаете, че може. Хайде, чакам първата записала се от тоя форум да си каже. Лигли...

againstyou
02-18-2011, 14:21
Що за въпрос !?!? Разбира се че ДА !!!!! Писна ми от разглезени "мъже", които обръщат повече внимание на външния си вид от жените ! Те ли ще бранят родината при война, опази боже....

modjodjodjo
02-18-2011, 14:40
Казармата може да научи човек на някои неща, на които университета не може. Оставете силата настрана, всеки може да отиде да се напомпа в фитнес залата и ще има сила, колкото щеш, но коравата психика много по трудно се изгражда. На това те учи казармата, да оцелееш в сурови условия психически, било то на самотен остров или на война.
Една година не е толкова много време, пък и камо ли загубено. Там можеш да спечелиш повече отколкото да загубиш и все пак се намират и приятни моменти.
Пък и откъде знаете, че в бъдеще няма да има войни. И сега се водят и преди е имало и в бъдеще ще има.

DieselBlood
02-18-2011, 15:00
Всеки път като вляза в тая тема и виждам по някое тъпо мнение.Greennight,душко моя,като имаш такъв мерак да отиваш в казарма,давай.После ще пишеш в форума как е минало.На вас момичетата ви е много лесно да давате акъл отстрани,ама като дойде и за вас,ще пищите със всички сили,че ще е голяма трагедия да ни сложите грим,лак или червило.Апък ако ви карат да бягате,да скачате в окопите и да стреляте,ви гарантирам,че ще си откажете още на първия ден.(това не важи за Greennight,а за всички други момичета,които се правят на големи професори).

Remixa92
02-18-2011, 15:28
Твърдо ЗА.

02-18-2011, 15:33
^Искате, защото не ви е упряло до кокалчето и не знаете какво е.

Първо, "война" е нещо супер хипотетично в момента. Или поне война между България и някой. Няма за какво да се бием. Така че е супер тъпо да се бави научното и кариерното развитие на хората с тая малоумщина.

Второ, както обясних още в първия ми пост - казармата е икономически неизгодна. Тая година, която ще я изкараш там, можеш да я прекараш изкарвайки пари и плащайки данъци, от което държавата печели. Като правителството те дондурка 1 година и ти плаща храна, заплата, а ти в крайна сметка не произвеждаш нищо, икономиката не печели, а губи.

Трето, направо се плаша от безумното ви мислене. Края на войната "помеждудругото" не се решава на полето, където някой се бие, а от тия "момченца" дето са учили политика и дипломация в университета, срещу които толкова здраво плюете. Защото споразуменията и договорите слагат край на един военен конфликт, а не коршумите на полето.

Четвърто, фактът, че казарма няма в нито една цивилизована държава да ви говори нещо? :(


Нямало смисъл от война.. смяхх. Ще има гражданска война ! Не е въпроса дали, а кога !! Положението се изостря с всеки изминал ден.

Chacho
02-18-2011, 16:03
Днешно време всичко се върти около едното ебане, а заради него една внушителна част от мъжете си скубат веждите, епилират краката, носят розови потничета на цветчета, обсъждат какви дрехи са си купили повече, отколкото обсъждат амбициите си и спамят във фейсбук за "несподелена любов", "горчив живот" и други подобни лигавщини, търсейки внимание. Като спре чалгата и модата да налага такива ценности и манталитетът ще се измени. Който обаче има малко повече акъл в главата, сам ще потърси решението, а такова винаги може да се намери. Като ви е писнало да гледате изнежени мъже, не ги гледайте. На мен също ми писна да гледам жени, които нямат желание или изобщо не могат да сготвят нищо.

wartus
02-18-2011, 16:49
ЗА !!! Това ,че я спряха беше пълна тъпотия... сега пълно с педали и нежни...

D12Respect
02-18-2011, 17:46
Ще отида в казарма само когато жените дойдат с мен. Нали се борим за равенство? Радвам се, че махнаха тоя Bullshit

frozendeath
02-18-2011, 17:49
Женските, които мислят, че трябва да бъде задължителна- неее, вие изобщо не сте лигли........ Вие сте перфектни, изглеждате прекрасно, чистите, готвите, дори сте и умни........... Да, бе. :?
Който иска да отива в казарма- да отива. Това си е личен избор.

DieselBlood
02-18-2011, 20:11
ЗА !!! Това ,че я спряха беше пълна тъпотия... сега пълно с педали и нежни...
Ти защо си мислиш,че след като излезеш от казармата пак няма да си такъв?

Greennight
02-18-2011, 20:36
ЗА !!! Това ,че я спряха беше пълна тъпотия... сега пълно с педали и нежни...
Ти защо си мислиш,че след като излезеш от казармата пак няма да си такъв?Най-малкото,защото ще разбереш,че в живота нищо не идва на готово и,че не винаги е по цяла нощ кръчми и дискотеки...

PFCB
02-18-2011, 20:43
Не мога да повярвам колко сте ограничени ;x Както казаха преди мен казармата си е чисто и просто губене на време,я се замислете малко какво ще спечелите от нея..Всеки може да бъде и да се държи като мъж стига да иска и дори и 10 години да стоят в казарма характерите на хората мн трудно се променят..Да бъдеш мъж означава да бъдеш такъв ПСИХИЧЕСКИ,а не да си мериш мускулите и да се оригваш :D, и живота е мн по-добър учител в това отношение!
+1
Твърдо против !

Extremescream
02-18-2011, 20:56
ЗА !!! Това ,че я спряха беше пълна тъпотия... сега пълно с педали и нежни...
Ти защо си мислиш,че след като излезеш от казармата пак няма да си такъв?Най-малкото,защото ще разбереш,че в живота нищо не идва на готово и,че не винаги е по цяла нощ кръчми и дискотеки...

Това можеш да го научиш и като седнеш да учиш и почнеш работа, сам се издържаш, переш, чистиш.

amk933
02-18-2011, 22:46
ЗА !!! Това ,че я спряха беше пълна тъпотия... сега пълно с педали и нежни...
Ти защо си мислиш,че след като излезеш от казармата пак няма да си такъв?Най-малкото,защото ще разбереш,че в живота нищо не идва на готово и,че не винаги е по цяла нощ кръчми и дискотеки...

Това можеш да го научиш и като седнеш да учиш и почнеш работа, сам се издържаш, переш, чистиш.

Ъх взе ми думите от клавиатурата. 8-)
Т'ва болднатото беше мега глупавата логика. Животът учи на тия неща много по-добре.

Мен ме изумяват аргументите на тия индивиди дето са гласували за.
Но сега ще ги започна подред, че съм им отделил 5 минути преди сънчо.

Първо, NBD, :lol:
Хипотезата за гражданска война не ми е ясно откъде я изсмука. Дори и да има такава, обаче, ти наясно ли си изобщо колко време отнема мобилизирането на хората от запас още повече в една държава като България? Докато се случи това, то няма да има останали живи хора по улиците. В такива случаи много по-ефективно е и за това се използва професионалната армия, която е мобилизирана нон-стоп. Сиреч, доводът ти куца здраво.

Второ, wartus,
Като ти гледам мисленето ми е ясно, че си 13-17 годишно 'лапе по акъл. Пращането на някой в казармата не променя физиологията на човек и по презумция сексуалната му ориентация. Пращането и смачкването на "педали" и "нежни" там, само би ги озлобило още повече срещу обществото и би имало обратен ефект - после ще гледаме протести всеки ден.

Трето, т'ва е.
Нямам нищо против срещу никой персонално. Просто искам един от всички тия дето са гласували ЗА да ми напише един пост с логични доводи и факти защо казармата би била полезна. А не някакви изтъркани клишета от 1967 и недомислици да ми се въргалят като аргументация в по един ред. Т'ва е несериозно. :?

keetee
02-19-2011, 17:41
Против,

коз ай донт лайк уор.

iiordanova
02-19-2011, 18:11
За. Като ги гледам какви са момчетата сега .. и от тях мъже ще става. О.о
Това не включва всички.

anonymous546178
02-19-2011, 20:07
АМК, донякъде си прав, че казармата няма да превърне съвремените путьовци в мъже. Обаче не е баш тъй. Казармата предлага един друг вид ценности, друг вид общуване в социума на казармата. Това вече дава алтернатива, а казармата има своята тънка романтика, тъй че кифличките като гръмнат 5-6пъти с Калашников, като бъдат пребити 2 пъти от другарите, може и да стане нещо по-мъжествено от тях. Аз съм по-скоро ЗА, обаче и да я върнат, аз и с желание не мога да умаствам.. в бългаска армия не мога да присъствам....никога :D

fenastz
02-19-2011, 20:09
т.11

амк933

ПС: Без повече подобни отклонения от темата.

DiabolicalSoul
02-19-2011, 22:42
В историята на българия има само един момент, когато в армията е имало повече мъже, отколкото на полето... ако някой от вас познае кога и каже какво се е случило след това, ще приема мнението му за обективно.

а потемата, всичко различно от "против" е комплексарщина и тъпотия ;)

Nakadah
02-20-2011, 07:03
:lol: :lol: :lol: :lol:

Деца Деца... Дори не знаете какво дрънкате :lol: :lol: :lol:

То не е смешно де, то е трагично :(

maksimal
02-20-2011, 07:15
баткото :lol: :lol: :lol: :lol:

fenastz
02-20-2011, 10:41
т.11

амк933

ПС: Без повече подобни отклонения от темата.

Пффф :razz: любителя на колониалци се изказа.

Аз съм за, защото казармата може да ни отдалечи поне малко от упадъчната култура, която следваме, макар и за около година. Каквото и да си говорим, един мъж трябва да има някаква представа за дисциплина. Иначе, педерастията я има навсякъде, включително и в армията, така че и да пратиш гей в казарма, той ще си остане гей. Ако пратиш обаче някое емо депресарче има шанс да стане мъж.

amk933
02-20-2011, 11:49
Първо, дума "колониалци" няма. Има колонизатори.
Второ, коментарът ти нямаше нищо общо с темата --> едитнат от мен. Аз какво и що харесвам няма нищо обяо в случая, ако не правиш разлика.
Трето, гледай следващите ти мнения да са в духа на втората половина от последния ти коментар, а не в духа на първата. :)