PDA

View Full Version : ГАДЕН проблем



DuDeN
02-16-2011, 17:39
сори ако има подобни теми...

та проблемът е следния:
влизам в замунда(пробвах с всички браузъри) и всичко е ОК първоначално ..зарежда си всичко и по някое време не може да ме сварже колкото и да опитвам :?

много е гадно, защото тъкмо се добера до нещо ..цъкам и......5 години зарежда и накрая ми казва че не може да отвори страницата :(

DuDeN
02-16-2011, 18:00
ей сега открих че и с някой други сайтове ми става така :shock:

doomkillerr
02-16-2011, 19:21
ей сега открих че и с някой други сайтове ми става така :shock:

Съмнява ме, че нета ти прекъсва и за това не ти отваря някой сайтове! Имай предвид, че всички интернет браузъри имат кеш памет, тоест част от съдържанието на разглежданите от теб сайтове се съхранява на хард диска на твоя компютър. Когато се случи да нямаш интернет в повечето случай браузера първо зарежда нещата съхранени в кеша с цел да няма забавяне, но когато щракнеш на нещо ново, което не си разглеждал до сега ти показва, че не може да зареди тази страница! :)

П.С. - Най-лесния начин да разбереш дали ти прекъсва интернет връзката или не е да пуснеш "ping" към даден сайт. За целта си отваряш прозорчето на "Run" (щракни бутона с логото на Windows в комбинация с бутона "R" от клавиатурата) там пишеш "cmd" (без кавичките). В отворилият се "черен" прозорец пишеш командата "ping www.abv.bg -t" (без кавичките) примерно или друг интернет сайт и ако ти показва, че има "Reply" - тоест отговор от сървъра значи имаш интернет достъп до този адрес! :)

DuDeN
02-17-2011, 12:47
мерси за подробното обяснение :wink:

DuDeN
02-17-2011, 13:03
направих каквото ми каза и.. http://img341.imageshack.us/img341/7243/zamundaproblem.jpg

имам си ''reply'' ама.. не знам
дали да не попитам интернет доставчика?? 8-[

programings
02-17-2011, 13:31
Щом ти връща отговор когато пингваш, интернета е наред и доставчика няма със какво да ти помогне!

Със каква скорост сваляш?
Можеш да направиш един тест от този (http://speedtest.net) сайт, и да дадеш картинка, за да видим за каква скорост става въпрос!
Съмнява ме да ти помогне, но можеш да пробваш като изчистиш кеша на браузъра!
Най-вероятно ще е от скоростта, но нека да видим какво ще изкара теста!

DuDeN
02-17-2011, 17:46
ами понеже наскоро си сменихме скоростта на нета (към по-бърза) преди теглих с 1.3 mb, а сега за последно когато успях да изтегля нещо теклих с около 750 kb..
това ли питаш? :-o

programings
02-18-2011, 07:29
Да, точно това!
Щом не е от скоростта, ще пробваме нещо друго!
Сваляш и пускаш това (http://dox.bg/files/dw?a=cd64e32ce4)!
Скрипта ще рестартира интернет връзката ти, и ще и направи малко освежаване!
Ако проблема продължава, пиши пак!

ponomen
02-18-2011, 10:49
ако нетати е на виваком има решение.аз съм виваком не понеже искам ами понеже на ба6та му излиза по на кирия с дом6ния телефон та и аз така като вляза в замунда ми дава ерор като отида на торенти простоторе 6ение е ресва6 модема и дава6 рефре6 на страницаата

GregoryHouse
02-18-2011, 13:55
Да, точно това!
Щом не е от скоростта, ще пробваме нещо друго!
Сваляш и пускаш това (http://dox.bg/files/dw?a=cd64e32ce4)!
Скрипта ще рестартира интернет връзката ти, и ще и направи малко освежаване!
Ако проблема продължава, пиши пак!

Мда, пич си. А какво е това? Някакъв файл, с име 123 в сайт за ъплоуд. Да беше казал какъв е тоя скрипт или от къде е взет, някакво официално инфо? Откъде да знаем, че не е вирус? И какво ще рече освеждаване? На въздуха може би? Хайде без циркаджийстване.

DuDeN
02-18-2011, 15:19
ооо да..мисля, че се оправи

благодаря много ;-)

programings
02-18-2011, 15:58
Ето какво представлява скрипта :


echo Ipconfig/flushdns
Ipconfig/flushdns
echo Ipconfig/release
Ipconfig/release
echo Ipconfig/renew
Ipconfig/renew
exit

Първата команда обновява DNS, втората команда поправя мрежовата връзка, а третата обновява мрежовата връзка!

Който се съмнява, че във файла от линка има гадина, просто да си постави този код във нотепада, и да си го съхрани със разширение BAT!

cvitiogi
02-19-2011, 13:25
Ето какво представлява скрипта :


echo Ipconfig/flushdns
Ipconfig/flushdns
echo Ipconfig/release
Ipconfig/release
echo Ipconfig/renew
Ipconfig/renew
exit

Първата команда обновява DNS, втората команда поправя мрежовата връзка, а третата обновява мрежовата връзка!

Който се съмнява, че във файла от линка има гадина, просто да си постави този код във нотепада, и да си го съхрани със разширение BAT!


и на мен ми беше така първата седмица,след като си забързах нета,ма на втората седмица се оправи!!!