PDA

View Full Version : фитнес



dakata123
02-16-2011, 19:03
На 14 години съм и искам да натрупам малко мускулна маса, но имам приятели които ми казват, че съм твърде слаб и искам да ми кажете как да дигна тегло и да ми дадете някаква програма за фитнеса
ПС: тегло: 60
ръст: 182

NqmamName
02-16-2011, 20:11
Има стотици такива теми в форума,а в гугал да не говорим.. използвай търсачката преди да питаш :)

dakata123
02-16-2011, 20:45
Питам точно за мен, зашото попринци 14 годишните не се занимават с фитнес ;)

Everytime
02-17-2011, 06:49
Питам точно за мен, зашото попринци 14 годишните не се занимават с фитнес ;)

ти пък от къде си сигурен ? хаха има дет ходят на по 12 години ама както и да е.

земи да ядеш повече..ориз,картофи,яйца,м со,сирене,кашкавал и ако си ял до сега чипсове и такива работи ги спри (: xD

а за фитнеса ти е точното време (: аз почнах на 15

а за програма можеш да помолиш в фитнеса инструктора (:

dakata123
02-17-2011, 06:55
Чипсиве не ям, много рядко си вземам пица от форнети. Инъче винаги ли когато започнеш фитнес имаш инструктор

Everytime
02-17-2011, 08:21
ако не инструктор,то в интернет има доста (:

http://www.bb-team.org/fitness/workouts?experience=239

mehasnoname
02-17-2011, 10:22
бих ти препоръчал ГОМАД диеттата , тоест 4 мляко на ден (ако имаш финансова възможност) това са ти средно по 2800 калории на ден само от мляко 3% масленост !! отделно нагъвай ориз,печени варени картофи , избягвай пържено , хляб си хапвай препечен. В фитнеса почни с килограми подходяши за 5 повторения , тип 3х5 5х5 4х5 3х3 тоест силови. Малък си още , иначе бих ти препоръчал да клякаш и да правиш тяга , но не знам как си като структура дали имаш основа за такива упражнения , лега го вклю задълже , щом почваш насочи се към машини , но с времето наблегни на многоставни упражнения с свободни тежести и задължително вкарай с лично тегло (кофи, набирания, лицеви). чувал съм за качване на маса няой правят итнервално кардио , т.е спринтове на къси разстояния за експлозивна сила и оттам идва и силата за качване на маса, но не мога да ти гарантирам от личен опит!!

успех и внимавай !!

fatrat
02-17-2011, 10:44
5х5 10х10 12х12 еби си майката на ставите още на 14 ...

mehasnoname
02-17-2011, 12:54
зависи каква му е структурата , ако почва сега с 30-40 кила какво може да си натовари ше ми кажеш ли точно ?? мускула трябва да се стресира, като сгъва за бицепс няма да направи нищо

fatrat
02-17-2011, 14:31
зависи каква му е структурата , ако почва сега с 30-40 кила какво може да си натовари ше ми кажеш ли точно ?? мускула трябва да се стресира, като сгъва за бицепс няма да направи нищо
Това което му предлагаш се доближава до трибойски сплит. 5х5 използва squat,military press , и такива многоставни упражнения с отворена кинетична верига за 60 кг човек на 1.80 ме съмнява да направи 40 кг на което и дае :)

LastFN
02-17-2011, 14:57
братле слушай сега внимателно!1во трябва да разгледаш в интернет упражненията да влезеш в залата и всяка тренировка да пробваш упражненията на всяка мускулна група докато свикнеш да ги правиш правилно.След това вече си правиш 3-4 дневен сплит.Какво ти говорят твойте приятели не ги слушай,много хора ми казват че са клиощави и ги е срам да влезнат във фитнеса - ГЛУПАЦИ.Не се притеснявай ходи си на фитнес никой не го ебе как изглеждаш повярвай :).А относно храненето
ориз,картофи,яйца,месо,сире не,кашкавал.30-40 мин преди тренировка може да пиеш и 1 кафе например за енергия.

Greennight
02-17-2011, 15:26
Яж много и тренирай много.

dakata123
02-17-2011, 16:12
Може ли да ми кажете по колко пъти на ден и какво да ям смисл примерно:
1- закуска 6h - мюсли
2- лека закуска - ...
3- преди тренировака - ...
.......

Greennight
02-17-2011, 16:58
Никви мюслита никви глупости.Сутрин ше ядеш яйца,на обед пържоли,следобед можеш да си позволош 1 бананче примерно и вечер да разнообразяваш с някви салатки а-у 8-) Ако искаш да качиш маса ти трябва много протеин,мани ги тия мюслита...

dakata123
02-17-2011, 17:06
Ами ядки такива работи стават ли

DownloadVirus
02-17-2011, 17:17
Никви мюслита никви глупости.Сутрин ше ядеш яйца,на обед пържоли,следобед можеш да си позволош 1 бананче примерно и вечер да разнообразяваш с някви салатки а-у 8-) Ако искаш да качиш маса ти трябва много протеин,мани ги тия мюслита...

Някак да си обосновеш мнението?Не разбира се..Виждам колто ти е тъмно относно "фитнеса" от това какъв хранителен режим,дето има няма 1500 калорий и то това за качване на маса.Аз ям мюсли сутринта като въглехидрат с whey protein.Точно си е ;)

fatrat
02-17-2011, 18:18
Никви мюслита никви глупости.Сутрин ше ядеш яйца,на обед пържоли,следобед можеш да си позволош 1 бананче примерно и вечер да разнообразяваш с някви салатки а-у 8-) Ако искаш да качиш маса ти трябва много протеин,мани ги тия мюслита...

Някак да си обосновеш мнението?Не разбира се..Виждам колто ти е тъмно относно "фитнеса" от това какъв хранителен режим,дето има няма 1500 калорий и то това за качване на маса.Аз ям мюсли сутринта като въглехидрат с whey protein.Точно си е ;)
Подкрепям! Просто трябва да яде по 600 гр протеин и нагоре на ден за да набави + калориен баланс!

DownloadVirus
02-17-2011, 19:30
Брат 600 грама протеин на ден е невъзможно да ядеш бе :D Арнолд е ял по 300 и нещо а ти го караш по 600 (2400 калорий) ами въглехидрати мазнини ? Кво да няма да яде 4000 + калорий на ден?

DownloadVirus
02-17-2011, 19:36
Също така отговори ми на следните въпроси:

1.Защо да приема толкова много протеин като иска да качва? 150 грама протеин на ден си е достатъчен.
2.Колко пари ще му струва това/ден 600 грама протеин?25-30 лева?Като имаме предвид,че един среден Българин взима по 400-500 лева ще дава по 800-900 лева/месец само за протеина?
3.Какви ще са резултатите?

dakata123
02-17-2011, 19:47
Забравих да ви кажа, че протеин няма да земам, защото майка ми от как чу за тея анаболи ли кво беше по телевизията е против. Инъче щеше да ми дава пари да си взема, даже по-евтино, защото се познавам с Христомир Христов (комшия ми е) и той щеше да ми направи отстъпка от неговия магазин.

DownloadVirus
02-17-2011, 20:22
Забравих да ви кажа, че протеин няма да земам, защото майка ми от как чу за тея анаболи ли кво беше по телевизията е против. Инъче щеше да ми дава пари да си взема, даже по-евтино, защото се познавам с Христомир Христов (комшия ми е) и той щеше да ми направи отстъпка от неговия магазин.

Не говорим за добавките.Говорим за месо/яйца/мляко/сирене и тн...
Ако взимаш 600 грама протеин на ден ще ти се увредят и бъбреците 99.99% Независимо дали е от добавки или от храна..Тези неща дето ги казват по телевизията са за анаболите,не за хранителните добавки..Но разбира се народа,дето нищо не разбира под добавка разбира анабол.

dakata123
02-17-2011, 20:38
Забравих да ви кажа, че протеин няма да земам, защото майка ми от как чу за тея анаболи ли кво беше по телевизията е против. Инъче щеше да ми дава пари да си взема, даже по-евтино, защото се познавам с Христомир Христов (комшия ми е) и той щеше да ми направи отстъпка от неговия магазин.

Не говорим за добавките.Говорим за месо/яйца/мляко/сирене и тн...
Ако взимаш 600 грама протеин на ден ще ти се увредят и бъбреците 99.99% Независимо дали е от добавки или от храна..Тези неща дето ги казват по телевизията са за анаболите,не за хранителните добавки..Но разбира се народа,дето нищо не разбира под добавка разбира анабол.
Аз знам, че не са добавки, а анаболи, но майка ми не е на същото мнение. Тези 600 грама протеини ми се стръват безумни. Аз трябва да изям около 3кг риба тон :x в 170гр риба се съдържат 37гр протеини май нещо такова беше.

radeberger
02-18-2011, 03:10
Лично на мен ми е адски трудно да спазвам някакъв хранителен режим. По-добре просто яж повече и избягвай некачествените храни. Освен протеини трябва да приемаш и въглехидрати. Може да си купиш някаква хранителна добавка за преди и след тренировка.

dakata123
02-18-2011, 07:33
радебергер сигурно, не си прочел горните коментари, но там съм споменал, че съм на 14 и няма откъде да взема прари, защото майка ми е против добавките. На мен няма да ми е тръдно, защото много обичам изброените продукти тук - месо, чйца, ориз, картофи, салата, ядки

fatrat
02-18-2011, 11:04
Брат 600 грама протеин на ден е невъзможно да ядеш бе :D Арнолд е ял по 300 и нещо а ти го караш по 600 (2400 калорий) ами въглехидрати мазнини ? Кво да няма да яде 4000 + калорий на ден?
писах трябва,а не да яде! най-малкото ако спре въглехидратите на втория ден ще има интелект на ръб на кръгла маса, и сила на 13 годишна кифла :)

DownloadVirus
02-18-2011, 15:11
Според мене няма нужда да спазваш някакъв хранителен режим освен да избягваш junk foods.Все пак си на 14 години..За това цялата работа трябва да ти е с тренировките и пак ще имаш резултати..
А за това майка ти какво казва и че не ти давала пари,на 14 години може да си защитиш мнението,само дето се иска да се интересуваш и да знаеш.Майка ти и майка ми квото иска може да си казват,ама те абсолютно нищо не знаят,разбрираш ли го това?Вероятно дори не са влизали във фитнес зала,не да се занимават с добавки,те са ограничени и ограничават и теб,имам същият проблем,ама не го ебавам,не ми пука кво ми казва майка ми,заради това дето ти казах по-горе.

Naik1
02-18-2011, 17:13
Вирус предпочитам моите родители да бяха "ограничени", вместо широко скроени ;) Ако не ме бяха оставили да правя каквото си знам сега нямаше да имам проблеми с високо кръвно налягане и т.н... И това е защото се доверявах сляпо на инструкторите(които в случая са просто търговци)...
До автора: ако искаш да пиеш нещо грабвай майка си и при личния лекар, да ти обясни всичко ;) Той поне не е "ограничен" ;)

loveca777
02-18-2011, 17:29
Брат 600 грама протеин на ден е невъзможно да ядеш бе :D Арнолд е ял по 300 и нещо а ти го караш по 600 (2400 калорий) ами въглехидрати мазнини ? Кво да няма да яде 4000 + калорий на ден?
писах трябва,а не да яде! най-малкото ако спре въглехидратите на втория ден ще има интелект на ръб на кръгла маса, и сила на 13 годишна кифла :)

Fatrat produljavam da se izumqvam kolko si glupav i kolko tupo vliqesh s malaumnite si komentari v tozi forum... Koi bil s kompleksi...

DownloadVirus
02-18-2011, 17:38
Вирус предпочитам моите родители да бяха "ограничени", вместо широко скроени ;) Ако не ме бяха оставили да правя каквото си знам сега нямаше да имам проблеми с високо кръвно налягане и т.н... И това е защото се доверявах сляпо на инструкторите(които в случая са просто търговци)...
До автора: ако искаш да пиеш нещо грабвай майка си и при личния лекар, да ти обясни всичко ;) Той поне не е "ограничен" ;)

Чакай сега!Проблемите ти с кръвното от протеина ли е дошъл?Какъв протеин си взимал?
А личният лекар си няма ни най малка представа от добавки.Това е човек,който наистина нищо не разбира.

fatrat
02-18-2011, 19:48
Брат 600 грама протеин на ден е невъзможно да ядеш бе :D Арнолд е ял по 300 и нещо а ти го караш по 600 (2400 калорий) ами въглехидрати мазнини ? Кво да няма да яде 4000 + калорий на ден?
писах трябва,а не да яде! най-малкото ако спре въглехидратите на втория ден ще има интелект на ръб на кръгла маса, и сила на 13 годишна кифла :)

Fatrat produljavam da se izumqvam kolko si glupav i kolko tupo vliqesh s malaumnite si komentari v tozi forum... Koi bil s kompleksi...
а аз се изумявам ,че ваще на 8 са ти пуснали интернет! Точно тук,най-малко ме засягат твойте мнения! Щом си толкова ерудиран, би ми отговорил защо мислиш така?

fatrat
02-18-2011, 19:55
Брат 600 грама протеин на ден е невъзможно да ядеш бе :D Арнолд е ял по 300 и нещо а ти го караш по 600 (2400 калорий) ами въглехидрати мазнини ? Кво да няма да яде 4000 + калорий на ден?
ъп .. мисълта ми беше ,че този по-горе отрича мюслита-ала бала ми то от хляб ако ше си набавя само въглехидратите ... трябва да яде по толкова. Иначе 150-300гр на ден е нормално ;) зависи все пак и от много променливи ;)

loveca777
02-18-2011, 20:06
Ami nai malkoto che pochti vuv vsqka tema nishto umno ne kazvash ili samo kritikuvash drugite ...

Inache na 14 godini e malak oshte za protein. Nai - dobre da si qde polezno I da ne vzima nikakvi proteini i dr.
Vie normalni li ste da suvetvate dete da vzima proteini...
I da samo da kaja, 4e 4ovek,koito trenira bez nikakvi hranitelni dobavki i pravi naturalni muskuli - e mnogo po silen ot nqkoi, koito se tupche sus steroidi i proteini i anaboli....

fatrat
02-18-2011, 20:12
Ami nai malkoto che pochti vuv vsqka tema nishto umno ne kazvash ili samo kritikuvash drugite ...

Inache na 14 godini e malak oshte za protein. Nai - dobre da si qde polezno I da ne vzima nikakvi proteini i dr.
Vie normalni li ste da suvetvate dete da vzima proteini...
I da samo da kaja, 4e 4ovek,koito trenira bez nikakvi hranitelni dobavki i pravi naturalni muskuli - e mnogo po silen ot nqkoi, koito se tupche sus steroidi i proteini i anaboli....
Ти беше от т.нар лостаджии нали? Не ми отговори точно на предния въпрос, но нека го пропуснем. 1-Нали това е форум и което не ми харесва го критикувам, тук се изразява мнение както и сега в момента.
2-ро на 14 години сте малки да вземате протеин и фитнес храни ама не са малки да козят, да пият бира по цял ден и да се шибат безразборно ...
Пледирам да съм напълно нормален да му препоръчам добавки! и мога да се обоснова!
А и аз само да те попитам ти за сила или за визия тренираш?

loveca777
02-18-2011, 20:29
Da tova e forum. hahha ,I se kazva teenproblem. Tuka horata i decata se suvetvat i si pomagat po nai razlichni vuprosi!
2 ro. Na decata na 14 godini, koito piqt ,drogirat , pushat i e*t sa ot nekulturno vuzpitani semeistva. ( takiva deva nai-mnogo se sreshtat v Bulgariq) Sushto taka nqma nikakva logika v tova sravnenieto s vzimaneto na proteina i drtugi vredni za zdraveto veshtestva ot deca
Haide obosnovi se. Da se posmeq malko ;D i razkaji kak cigarite sushto bili bezvredno hah.
Az treniram za kef. I hubu tqlo i sila i maina nerazbrana si mai. ;D

fatrat
02-18-2011, 20:38
Хаха! Не си дорасъл да ми говориш така! Критики от хора които си мислят ,че силата е преди всичко не приемам! Щото на тея лостове един 4 дневен сплит като хората неможеш да направиш!
2-ро! Децата се изродяват навън, никое семейство не насърчава такова поведение!
3-то! ИМа логика (ако можеш да си обясниш значението на думата) ! Тъй като вредата на Метана дори съизмерима с тази на алкохола е в пъти по-малка. От свръх доза метан, най-много да получиш диария. А от свръх доза алкохол (от личен опит ти казвам) влизаш в болница с натравяне (ако си късметлия да дойде бързо линейка)
4-цигарите не съм казвал ,че са безвредни!

loveca777
02-18-2011, 20:53
Abe momche. Ti za kakuv se mislish ? Za bojie chudo? Kyde sym pisal che silata e bila pred vsichko? Znachi az na teq lostove sled vreme shte se naucha na dosta neshto. I vuv fitnesa shte napredna sled nqkoq druga godina kogato se zahvana. Vsichko s vremeto si. No kakvo ti obqsnqvam na teb. Nali te vijdam kolko si samovliuben.
Semeistvoto sushto igrae golqma rolq. Kakto se kazva ,,kakvito roditelite takiva i decata'' I v tova ima chast istina ;) Sredata na jivot opredelq sushto harakrtera i samiq chovek. Vzemi tragi se razhodi malko i na zapad. Vzemi malko izlez da vidish na vunka ot bg kakvo e.

Nemojesh da mi kajesh che proteina e dobre da se vzima ot deca. Vse edno kazvash,che za malchoganite e nikakuv problem da vzimat se napivat ili da pushat.. Zashto togavaa alkohola zabranen pod 18 godini.
Haide az nqma da spamq , che s teb vsqla tema se osplqmpva.

fatrat
02-18-2011, 21:01
Абе момче ти на колко си? Не смяташ ли че си малък! Аз се мисля за това което съм! След време квото искаш прави! Семейството играе роля единствено ако има комуникация , не ми обяснявай имам повече жизнен път от теб! И се казва с какъвто се събереш такъв ставаш, тъй като в пубертета става едно отцепване деца-родители,ама ти още си малък за да ги разбереш тея неща !
Мога да кажа ,че протеина е добре да се взема от деца, освен ако не са под 3 годишна възраст! Това ,че нямаш финансова възможност , или някой друг ти насажда такива мнения е твой проблем!

loveca777
02-18-2011, 21:11
Choveko. Vuzrasta ne igrae mnogo rolq. Sashtoto moje i da si s 10 godini po-durt ,ama da si tup kato galosh v nqkoi neshta.
Decata trqbva da se hranqt zdravoslovno, a ne da tupchat proteini.
I v prochie ti na kolko godini si vse pak. Az sum na 16.
I mnogo dobre razbiram. Prez puberteta chovek zapochva da se oformq kato lichnost. I se delish poveche ot roditelite.
Za vuzrasta - samo jiteiskiq opit e mnogo po-golqm ot na-po malkite

fatrat
02-18-2011, 21:16
оф подяволите разбираш ли колко си ограничен? Спора започна от това ,че в диетата му нямаше грам въглехидрат и теоритично трябва да изяжда двойно количество протеин за да си набави положителен ОКБ (ако знаеш какво е)! Предлагам ти малко да се ограмотиш в материята, тъй като гледам ти е неясна! След това ми говори за протеини! С тея здравословни храни , освен ако не си на село и всичко сам си отглеждаш , повярвай ми ядеш повече химия на ден от културист!

ZipFail
02-18-2011, 21:25
Откога протеина е нездравословна храна ? :-o

loveca777
02-18-2011, 21:26
Aide aide. Da hranata v nashe vreme e pulna s pesticidi i himiq. No zavisi i kakvo qdesh. Dokato onova e chista himiq.
I ne mi kaza na kolko godini si . Ok ti si po golqm fitnes razbirach..
Momcheto po-hubavo da qde poveche. No ne i da se tupche s himiq.
Kakto i da e. Az spiram, che veche mi pisna ot bezmislini sporove...

Myrth
02-18-2011, 22:01
Ловеца, без да се заяждам...
Вярно е, че цялата индустрия с добавките си служи много нагло с рекламата и внушава на масовия потребител, че едва ли не без тях не може...
Но да споменаваш цигарите, алкохола и протеините в едно изречение е просто смешно. И стига с тази химия. Това е адски абстрактно понятие и много объркващо. Химия е храната ти. Химия си и ти. Анаболните стероиди са химия, протеинът е химия, някои казват, че и любовта е химия. Това, че нещо е изкуствено синтезирано или химически извлечено, не значи, че е вредно. Това, че нещо е природно, не го прави веднага полезно.

Протеинът е просто хранително вещество. Има го в тялото ти под всякаква форма и постоянно постъпва в тялото, пак под всякаква форма. Те просто се разграждат до аминокиселини и ето ти градивен материал за тялото ти. По никакъв начин не се бъркат в ендокринната ти система. Това ги прави, познай, безопасни.
От друга страна, ''химията'', анаболите или както искаш ги наричай - това са биоактивни вещества, които се намесват в програмата на организма ти и му диктуват какво да прави. Няма значение дали се срещат в тялото или не, ключът е, че постъпват отвън и в голямо количество и развалят съгласуваността на ендокринната система и често са много токсични. Не е проблемът, че са изкуствено синтезирани, ни най-малко. Просто вкарвайки такива вещества в тялото си, рискуваш да скапеш съгласуваността на ендокринната си система и оттам идват всички беди.

Ако на едно 10 годишно дете му даваш протеини, няма да се случи нищо различно от това, ако му даваш да яде повече месо. Ако го назобаш обаче, рискуваш да прецакаш нататъшното му развитие.

DownloadVirus
02-19-2011, 09:38
От кога 14 годишните са малки да ядат пиле и да пият мляко :-o Същото прави и протеина.Сега това дето казва fatrat 600 грама е почни невъзможно разбира се като вземем дори в предвид,че Arnold е зимал 300 и нещо протеин на ден някво 14 годишно да взима 600 е невъзможно.

lixofana
02-26-2011, 09:52
Важно е да се правят упражнения, развиващи мускулите и да се подбере правилната хранителна диета. Вашето тяло се нуждае от протеини, и то много. Те са градивен елемент на мускулите, поради което приемът на високопротеинова храна е изключително важен за всеки, който иска да увеличи мускулите си и да повиши теглото си. Ако не приемате достатъчно протеини всеки ден, мускулната маса няма да се увеличи.

BaTuSaY
02-26-2011, 13:38
Здравейте аз съм нов из тези среди

На 13 съм и съм ходил на фитнес няколко месеца но инструктора ми каза че не е полезно за мен още защото намаля растежа.
И наистина познавам хора които ходят на фитнес и са дребни а това е грозно дребен и набит.

А как да правиш мусколи и релеф ами с лицеви опори и набирания.
За лицевите опори слжиси ръцете една до друга на земята и даваи за трицепс.
Широк хват за гърди. :)

fatrat
02-26-2011, 14:14
Здравейте аз съм нов из тези среди



А как да правиш мусколи и релеф ами с лицеви опори и набирания.
За лицевите опори слжиси ръцете една до друга на земята и даваи за трицепс.
Широк хват за гърди. :)
бицепс, предмишница,торс,крака??? Все групи които немогат да се тренират! Престанете с тъпите оправдания! Като не искате да ходите на фитнес не ходете!

loveca777
02-26-2011, 15:34
Ловеца, без да се заяждам...
Вярно е, че цялата индустрия с добавките си служи много нагло с рекламата и внушава на масовия потребител, че едва ли не без тях не може...
Но да споменаваш цигарите, алкохола и протеините в едно изречение е Ако на едно 10 годишно дете му даваш протеини, няма да се случи нищо различно от това, ако му даваш да яде повече месо. Ако го назобаш обаче, рискуваш да прецакаш нататъшното му развитие.
DoBRE. ZnAchi i az shte pochna da piq protein, shtoto ne qm mnogo. No spored men po dobre za decata e da qdat kachestveno meso i hrana poveche,. ;)

ZipFail
02-26-2011, 15:45
Ловецо, протеина не е заместител на храненето. Ако не ядеш достатъчно, протеина никак няма да ти помогне ;)

И писането на кирилица е задължително...