PDA

View Full Version : обица на пъпа притеснение ..



bebky
02-16-2011, 21:04
мацки моля ви кажете ми нормално ли е преди 3 дни си пробих пъпчето и днес докато го промивах забелязах,че ми е зачервено леко мястото където самата обица влиза в пупчето самото пъпче ми е леко червено .. опъва ми и като се навеждам ме боли .. но понеже съм от притеснителните .. реших да питам нормално ли е :shock: :o :o :-k :-k :-k :( :( :neutral:

miroslavjj0
02-16-2011, 22:44
мацки моля ви кажете ми нормално ли е преди 3 дни си пробих пъпчето и днес докато го промивах забелязах,че ми е зачервено леко мястото където самата обица влиза в пупчето самото пъпче ми е леко червено .. опъва ми и като се навеждам ме боли .. но понеже съм от притеснителните .. реших да питам нормално ли е :shock: :o :o :-k :-k :-k :( :( :neutral:

Просто не го промивай повече, така няма да се зачервява.
Но, когато започне да се трупа мъх, се оптиай да го оскубеш с някакви пинцети.

marin4itu
02-17-2011, 10:23
miroslavjj0, Каза пълна простотия моето момче!

Към авторката:
Нормално е да е зачервено около обицата. Продължавай с промивките. Нормално е и да те боли като има движение. Мен ме болеше като се протягах назад.

FuckingFreak
02-17-2011, 12:06
мацки моля ви кажете ми нормално ли е преди 3 дни си пробих пъпчето и днес докато го промивах забелязах,че ми е зачервено леко мястото където самата обица влиза в пупчето самото пъпче ми е леко червено .. опъва ми и като се навеждам ме боли .. но понеже съм от притеснителните .. реших да питам нормално ли е :shock: :o :o :-k :-k :-k :( :( :neutral:

Просто не го промивай повече, така няма да се зачервява.
Но, когато започне да се трупа мъх, се оптиай да го оскубеш с някакви пинцети.

брато, като не си наясно как стоят нещата ИЗОБЩО не давай съвети! има ги и такива дето ще те послушат и ще направят огромна грешка :)

А иначе, вече го казаха. Продължавай да промиваш, нормално е да е зачервено и да те боли, нова дупка е все пак. Не знам колко време трябва да се промива, май беше 7-8 седмици и после пак профилактично.

FATALITY
02-17-2011, 14:10
мацки моля ви кажете ми нормално ли е преди 3 дни си пробих пъпчето и днес докато го промивах забелязах,че ми е зачервено леко мястото където самата обица влиза в пупчето самото пъпче ми е леко червено .. опъва ми и като се навеждам ме боли .. но понеже съм от притеснителните .. реших да питам нормално ли е :shock: :o :o :-k :-k :-k :( :( :neutral:

Просто не го промивай повече, така няма да се зачервява.
Но, когато започне да се трупа мъх, се оптиай да го оскубеш с някакви пинцети.

:razz: :razz:

Продължавай да го промиваш.

ScarletBite
02-17-2011, 16:42
Нормално е.

bebky
02-17-2011, 20:35
мацки тъкмо се изкъпах и като я промивах я размърдах леко ии текна малко кръв .. това нормално ли е или вече е за притеснение,че направо лудвам ;s

HotHeaded
02-18-2011, 06:11
Аз пък не мисля,че е нормално да ти опъва,да те боли и да тече кръв.
Когато аз се пробих беше червено,но нито ме болеше,нито течеше кръв.
С какво го промиваш/мажеш?

bebky
02-18-2011, 07:22
ами промивам го с спирт и кислородна вода вече и го мажа с едно кремче ветамерфен нещо такова беше

HotHeaded
02-18-2011, 08:19
Спирт?? :-o
Добре е,да си купиш антибактериален сапун и ако не спре да те боли си вземи и Оксикорт или Гентамицин :)

zay4e
03-21-2011, 13:57
Леле момиче...... първото нещо което ми казаха в студиото където се пробих е да не го чистя със спирт .... камоли кислородна вода.Вземи си физиологичен разтвор и го почиствай с него и го мажи с крема който са ти дали от студиото

marin4itu
03-21-2011, 16:13
Абе темата е от месец..

Иначе да, със спирт не е добре, ама кислородната вода не е проблемна.

ssunnnshinee
03-22-2011, 21:11
Без паника моляя.. Нормално е .. Аз като се пробих и една седмица неможех да се обувам сама и да се протягамм .. а колкото до червеното напълно нормално.. даже на мен ми е все още малко червено въпреки, че преди 4 месеца се пробих :P

tronka
03-23-2011, 16:14
аз пък имам обица от 4 години някъде 1 2 дни ми беше червено мазала сам го 1 2 дни зависи от организма не се стряскаи ако почне да хваща гной тогава разпитай , но в началото и да има малко споко :)