PDA

View Full Version : Проблем ..



taraa
02-17-2011, 17:53
Появи ми се голям проблем.Изведнъж всички програми ми блокираха и ми се показа прозорец с подобие на антивирусна която започна да сканира "моите вируси"-system tool .След това разбрах как да се спрая с нея но трябва да вляза в режим "safe mode with network ' и тук е проблема в този режим не ми зарежда изобщо интернет ,къде може да е проблема ?.Много ще съм благодарна ако някой успее да ми помогне : ))

DarkAngelOfHope
02-17-2011, 22:37
инсталирала си си така наречения Fake Antivirus (лъжлива антивирусна) която ти казва че имаш незнам си колко си вируса и да си платиш за да ти ги изчисти.

Може да пробваш с Remove Fake Antivirus Tool ->Свали (http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=53225)<-

понякога върши работа, може да провериш в описанието на програмата (от линка) дали може да премахне тази която си инсталирала.

programings
02-18-2011, 08:44
Хаха, много голяма гадинка си е това!
Ама когато ми влезе на мен, аз я надхитрих!

Рестартираш компютъра, и много бързо, още докато не се е заредил процеса на тази гад, задържаш Контрол + Алт + Дилийт! След като вече ти е отворен мениджъра на процесите, чакаш да се зареди процеса на фалшивата антивирусна, той е със име, съставено от N на брой цифри, по това ще го познаеш! Нещо от сорта на 392294294294! Спираш го като го маркираш и от бутона на мениджъра избираш Край на процеса! Вече фалшивата антивирусна не е активна! Сега трябва да я махнем от компютъра! Файловете и се съхраняват доколкото помня във C:\Documents and Settings\Името на твоят потребител! Когато влезеш във тази папка, ще видиш една папка със същите числа, които бяха и на процеса! Изтриваш я! След това отваряш регистрите от Старт - Изпълнение - regedit !
От EDIT - FIND пускаш едно търсене, като на полето за търсене въвеждаш тези цифри! Каквото ти намери го триеш, като маркираш съответният ключ или папка, натискаш десният бутон и избираш Дилийт! Рестартираш и трябва да се е махнало!

taraa
02-18-2011, 12:49
Проблема е ,че тази гад е много бърза и просто няма начин да го направя защото автоматично ми го затваря след 2 секунди.Мерси все пак : ))

doomkillerr
02-18-2011, 12:55
Проблема е ,че тази гад е много бърза и просто няма начин да го направя защото автоматично ми го затваря след 2 секунди.Мерси все пак : ))

Премахни програмата под "Safe Mode"!!! :)

taraa
02-18-2011, 13:13
Охх не става.В safe mode не ми дава да прекратя нито един от процесите..май ще се предам : )

programings
02-18-2011, 17:03
Ако отвориш пръв мениджъра на задачите, още преди да се е стартирала гадината, няма как да ти го затвори автоматично след 2 секунди! Просто трябва да си много бърз!

taraa
02-18-2011, 17:38
Бърза* : ) Пак ще опитам но се затваря с ми излиза прозорче .в което пише че мениджъра е заразен,както повечето програми.

GregoryHouse
02-18-2011, 18:14
Hiren's BootCD. Ако можеш да влезеш мод миниXP и да го делнеш...това се сещам, като изключим преинстал :)