PDA

View Full Version : София без маршрутки?



CanisDirus
02-18-2011, 09:17
Както се казва:
Какво правим сега?

Договорите на превозвачите изтичат лятото, а нови няма да има?
Тогава?

semantics
02-18-2011, 09:20
ДА БЕ?

Това за мен е новина...

Колко е сигурно?

В моето положение без маршрутка ще е страшно...

CanisDirus
02-18-2011, 09:23
http://www.dnes.bg/index/2011/02/18/palatka-alarma-marshrutka.111554

нищо не е сигурно, преди последния подкуп ;)

CanisDirus
02-18-2011, 10:01
Интересно, интересно...

Маршрутките запълвха дупките на неадекватния градски транспорт.

А сега? Остава да плъзнат още повече автомобили в София...

semantics
02-18-2011, 10:04
Мамицата му... Аз съм шокиран! СКАНДАЛИЗИРАН СЪМ!

Ще ям големият орландовски фалафел, така ми се струва...

CanisDirus
02-18-2011, 10:13
Гадни частници! :-x

semantics
02-18-2011, 10:23
Не, майтапът настрана. Маршрутките, по начина им на работа в момента, са абсолютно недопустими за стремящ се към цивилизованост град.

Или градският транспорт да заработи по-добре, или ако маршрутките продължават да запълват пропуските му, да работят по-културно.

amk933
02-18-2011, 10:28
Честно казано не мога да се трогна много, защото:

а) Не съм ползвал маршрутка от около 6-7 години.
б) Не съм от най-редовните ползватели на какъвто и да е било градски транспорт.
в) Смятам, че всичкият градски транспорт трябва да се закрие до 10-на години и да се замести от едно всеобхватно метро с няколко лъча. Съответно да се махнат бус ленти и трамвайни линии и да се разширят булевардите.

Да не говорим, че маршрутките карат безобразно през 90% от времето.

CanisDirus
02-18-2011, 10:32
Искам пример за европейски град, който се обслужва САМО от метро?

Искам и пример за световен такъв.


Как ще разшириш булевард Витоша или който и да е друг в централната градска част, без да разрушаваш исторически сгради? Без тротоари?

amk933
02-18-2011, 10:53
Под всеобхватно имах предвид да има 5-6 лъча и да не трябва да ходиш повече от 1км за да си стигнеш до станцията, manliftingbanner.

Няма европейски град, който се обслужва само от метро и точно по тая причина, като се надъниш в задръстване, чакаш няколко часа /личен опит/.

Токио, обаче, се обслужва само от метро, влакове и самолети. Има автобуси, които не служат да се придвижваш из града, а да отидеш до най-близката станция. В Америка градския транспорт, с изкл. на метрото, също не е особено развит.

Изобщо нямах предвид да разширяваш булеварди и улици за сметка на сгради. Мисля, че доста ясно си личеше, че имах предвид метрото да замести градския транспорт и да се разкарат трмвайните линии и бус лентите, като за сметка на тях да се отпушат пътните артерии.

CanisDirus
02-18-2011, 11:03
Няма европейски град, или някой по-стар световен, който да се обслужва само от метро, понеже никой не е могъл да предвиди толкова голям трафик. Освен това строежа на метро е адски скъп и не винаги е възможен.

А за автобусите - че то във всички големи градове е така - автобуса те кара само в опрделен пръстен. между пръстените се минава с релсов транпосрт.

Но идеята с лъчите е напълно неприложима дори за сравнително компактен град като София. Ако се строеше като по конец в Китай - можеше и да стане.

amk933
02-18-2011, 11:08
Приложимо е в София. Стига да има пари и хората да са търпеливи.

В София не знам автобуса в какъв пръстен те кара и как ползваш релсов транспорт за да стигнеш от един пръстен до друг, но за да стигна от нас до Младост (което си е в другия край на София) ми трябва между 1 час и 1 час и 40 минути с един автобус. Баш никакъв пръстен не обслужва, ами си минава през целия град.

Цялата тая система и тотално объркана. :?

CanisDirus
02-18-2011, 11:13
София не е разделена на пръстени. Има само един пръстен и той е околовръстното шосе. Ако имаше още 1-2 такива концентрични шосета с в София, то тогава мошеше да се говори за пръстени.

olimpiaaGYM
02-18-2011, 11:49
сссссс

semantics
02-18-2011, 11:54
^Човек, сдържай си газовете, тук обсъждаме сериозни въпроси!

CanisDirus
02-18-2011, 12:00
Паркирането на символични цени не е решение. При изкуствено занижена цена ще се юрне кьораво и сакато да пътува с кола в централната част.
Отделно за да се направят такива паркинги в централната част трябват имоти - скъпи, скъпо строителство и скъпа подръжка.

Паркинги на символични цени се правят в края на града близо до удобен транспорт до централната част - билета за паркинг ти служи и като билет за транпорта за цялото семейство примерно.

И най-вече ГЛОБИ. За неправилно паркиралите - яко глоби. И да се събират!

SolemnityOfDeath
02-18-2011, 12:45
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕбаси майката.

Аз оставам с един 73 и/или ходене 20 минути пеша до трамвайната линия, за да се прекачвам на 2 други транспорта.

Ъхъъх

realantisocial
02-18-2011, 13:05
Въпрос на време е да се случи огромна драма с маршрутка. Всеки, който пътува по натоварени линии с маршрутка знае за какво говоря. Трябва да се наложи жесток контрол върху тези камикадзета.

semantics
02-18-2011, 13:41
^Съгласен.

Добро начало ще бъде забраната върху притежанието на аудио устройства за колата.
След това може да се вкарат ограничители на скоростта.
След това - санкции за жени под 25, качили се на предните седалки и подвеждането им под наказателна отговорност за нарушаване на обществения ред.
Смяна на GSM-ите на шофьорите с друго средство за общуване помежду им, но САМО помежду им и с ограничение за продължителността на разговора.
Психо-тест за всеки шофьор веднъж месечно.
И накрая - осигуряване на програми за рекреация и физическа активност+условия за поддържане на лична хигиена преди и след работния ден, както и базови обучения за комуникативни умения.

Verminaard
02-18-2011, 22:01
Тогава ще ползваме кракомобилът,тъкмо проклетите араби като вдигнат бенизна на 5 кинта за литър ще бъдат добре дошли да ме хванат за лелиния,дедовия и прочее родствена анатомия.Това ще правим без маршрутки.