PDA

View Full Version : Цветни лещи



addriiana18
02-18-2011, 11:51
Някой от вас използвал ли е цветни лещи? Ако сте иползвали-доволни ли сте? имали ли сте някакви проблеми при слагането и свалянето? Казвали са ми,че от носенето на цветни лещи очите се зачервявали и насълзявали.Вярно ли е?

bet3to
02-19-2011, 10:18
Някой от вас използвал ли е цветни лещи? Ако сте иползвали-доволни ли сте? имали ли сте някакви проблеми при слагането и свалянето? Казвали са ми,че от носенето на цветни лещи очите се зачервявали и насълзявали.Вярно ли е?
Еми аз мисля че цветните са като обикновените :)
отначало ми беше трудно свалянате, махането, но с времето се
свиква. Също така малко ме сърбеше, но вече всичко си е окей :)

Greennight
02-19-2011, 11:42
Според мен на абсолютно всеки човек,ако си сложи лещи с цвят различен от този на очите изглежда супер грозно!От лични наблюдения съм виждал.Например 1 момиче от класа с черна коса и черни очи и по-тъмничка кожа като си сложи сини лещи просто....Или пък някое русо и бяло момиче с черни като въглен лещи...

Adynamia
02-20-2011, 07:55
Според мен на абсолютно всеки човек,ако си сложи лещи с цвят различен от този на очите изглежда супер грозно!От лични наблюдения съм виждал.Например 1 момиче от класа с черна коса и черни очи и по-тъмничка кожа като си сложи сини лещи просто....Или пък някое русо и бяло момиче с черни като въглен лещи...


Е.. това са частни случаи. Например на някои хора наистина много им отива друг цвят лещи.. :)

VaMpiRKaTaaa
02-20-2011, 08:37
Според мен на абсолютно всеки човек,ако си сложи лещи с цвят различен от този на очите изглежда супер грозно!От лични наблюдения съм виждал.Например 1 момиче от класа с черна коса и черни очи и по-тъмничка кожа като си сложи сини лещи просто....Или пък някое русо и бяло момиче с черни като въглен лещи...
Напротив.
Ако имаш черни очи и си сложиш по-тъмно сини лещи става много красиво.
Не се опитвай да си налагаш мнението.
Това дразни много.

Greennight
02-20-2011, 12:28
Според мен на абсолютно всеки човек,ако си сложи лещи с цвят различен от този на очите изглежда супер грозно!От лични наблюдения съм виждал.Например 1 момиче от класа с черна коса и черни очи и по-тъмничка кожа като си сложи сини лещи просто....Или пък някое русо и бяло момиче с черни като въглен лещи...
Напротив.
Ако имаш черни очи и си сложиш по-тъмно сини лещи става много красиво.
Не се опитвай да си налагаш мнението.
Това дразни много.Тая па.Кой си налаге мнението бре.Написал съм "СПОРЕД МЕН" ти като си малоумна и не разбираш кво значи тва си е твой проблем :)

VaMpiRKaTaaa
02-20-2011, 12:56
Greennight
Само недей убижда.
Че да не почна а3.

polssa
02-21-2011, 15:41
Виж, аз нося лещи от 2 години, но не цветни, а контактни (с диоптер), тъй че имам доста опит.(Лещите ми са от скъпите и са качествени) Препоръчвам ти изобщо да не се занимаваш с лещи, защото цялото нещо е много неудобно-трябва постоянно да внимаваш нещо да не ти влезе в окото, защото иначе боли ужасно много; лещите са вредни за очите-постоянното дразнене на окото води разни инфекции и болести (ако наистина се интересуваш от това, можеш да отвориш Гугъл) и още хиляди причини-сърбене, зачервяване и т.н...
П.С.- Сигурно ще ме питаш защо тогава нося лещи-нямам друг избор, очилата ми пречат...
Ти решаваш...

Greennight
02-21-2011, 18:39
Greennight
Само недей убижда.
Че да не почна а3.Еми ти що се дразниш ? Никой не си налага мнението,така че не разбирам закво трябва да се дразниш

П.П умирам от страх малоумна :lol:


И кой си налага мнението бе шматко,аз поне казах "според мен",докато ти като специалист веднага заяви,че на тъмна кожа отиват сини лещи,ае гледай си в твойта копанка малоумна 8-)

ActreSS
02-21-2011, 19:37
Носила съм цветни лещи,нямах никакви проблеми.Малко време ми трябваше,докато свикна със слагането и махането (имах дълги нокти и това малко пречеше,но после свикнах).Случвало се е да ги нося по 10-12 часа,дори съм заспивалас тях (веднъж)(това не е мн полезно,но...се прибирах от дискотека и много ми се спеше).Проблем ставаше,когато някой около мен пуши :x .
BTW:Една фр е с тъмно кафяви очи и сложи сини лещи.... :-o ..не и пасваха..смис личеше си яко.Аз съм с някакви кафяво(светло)-зеленикави и когато съм била с лещи,мм мн не се забелязваше.
ПС:Лещите ми бяха някакъв зелен цвят,но нз какъв точно...

selenium
02-21-2011, 21:01
Нося лещи, но не са цветни, а прозрачни с диоптър.

В началото, докато свикнеш със свалянето и слагането е доста кофти. Изключително важно е да спазваш много добра хигиена! Ръцете - прилежно измити и подсушени!

При добра хигиена и редовна смяна на лещите, болестите са малко вероятни. На мен са ми удобни, очилата ми пречат, носил съм година и половина очила и не можах да свикна. Въпреки това, в никакъв случай не бих си бъркал в очите само за им променя цвета. По мое мнение това е глупост. В тоя живот имаш един чифт очи, не си прави експерименти с тях.