PDA

View Full Version : Изправяне на коса .. проблем



crazybebe
02-18-2011, 14:40
Здравейте ! :)
Значи помолих майка ми да ми вземе преса , за да мога да си изправям косата , но тя каза,че много ще ми навреди .. Ии понеже косата ми е чуплива , вечер след като се изкъпя и си направя сешоар , на сутринта косата ми отвсякъде стърчи .. реших да пробвам метода на изправянето с ютия ... ии вече няколко дни си я изправям така , но просто знам,че ужасно много ми вреди и замирисва на опърлено .. та , сега се чудя как да убедя майка ми да ми вземе преса ... а другия вариант е ако знаете някакви продукти против стърчащи връхчета :D
Благодаря предварително :) :)

xdennyx
02-18-2011, 14:49
Продължавай в същия дух и няма да има коса която да стърчи след няколко месеца.

crazybebe
02-18-2011, 14:55
^ ами не знам дали разбра .. но целта ми е да няма стърчащи връхчета .. и смятам,че с преса ще е много по-добре .. а и няма да я използвам често ;) .. аз за това спирам с ютията ,защото твърде много ми гори косата ии си търся други начини /// :-o :-o :) :)

SUNinTHEsunset
02-18-2011, 15:00
Послушай майка си.Някога и аз бях като теб-секидневно изправяне(с ПРЕСА),тупиране и след година и половина,получих невероятният ефект къса коса.Та,ако се стремиш към тоя ефект продължавай в същия дух,ако пък искаш дълга и хубава коса по-добре само си я дооформяй с пяна или др продукт за къдрава коса.

ПП: И до днес проклиням деня в който си купих преса,а не послушах майка си да не го правя :-x

xdennyx
02-18-2011, 15:23
И до днес проклиням деня в който си купих преса,а не послушах майка си да не го правя :-x

Абсолютно същата история..Косата ми преди беше дълга,гъста,здрава,обемна,б ляскава.Абе чудесна беше.Само дето беше начупена отдолу и аз понеже всички имаха преси реших да си взема.На сега..Къса,нацъфтяла,косъмъ т ми е накъсан и тънък,няма блясък,много е изтощена.Е за мое щастие малко се е подобрила понеже не съм използвала преса от 4 месеца и пия някакви витамини,но такива щети едва ли се оправят.С ютия е не знам колко пъти по зле.Съгласна съм с горното мнение-по добре я доуформяй с пяна или нещо друго.Не прави тази грешка,която са направили тоолкова много хора.

novasum
02-18-2011, 15:35
Моята коса я изправям само само един път и така си стои цяла седмица

HotHeaded
02-18-2011, 16:50
Имах същия проблем.
Кажи на майка ти,че ще си изправяш рядко косата.Примерно през 1 седмица..ии не очаквай да стане веднага.

fanpire
02-18-2011, 16:57
Съвета ми е да не купуваш преса,защото после много ще съжеляваш.По-добре си купи флуид за изправяне на коса.

Vikito0o
02-18-2011, 17:37
Ако бях на мястото на майкати щях да ти купя преса отколкото да си гориш косата по такъв начин!!!!Тя не виждали какво правиш? :-o
10000 пъти е по добре да ти земе 1 преса отколкото с ютия.Кажи и го!!!

3oPuTy
02-18-2011, 17:40
А защо не си купиш преса САМА?! :-o
Аз,например,имам 4 преси за коса и за нито една от тях не съм искала пари от нашите :? Сега мисля да си купувам още една за 100 и няколко лева и пак нямам намерение да им искам пари :?

r3872reni
02-18-2011, 20:16
просто кажи на майка си, че ще си купите тази с тефлоново покритие. Също така ви препоръчваме да се използват защитни масла за коса.

LovelyGirl
02-18-2011, 20:35
А защо просто не си купиш четка за сешоар и не я изправяш с него?

LaChupacabra
02-18-2011, 21:24
ква е тая мания по правата коса не мога да разбера...и моята е начупена в краищата та даже и нагоре...и все пак я предпочитам начупена с някъв обем,форма отколкото права и сплескана... всмисъл то си зависи де но на много хора им стои сплескано...

Preska
02-18-2011, 22:44
С тази ютия си я изтущила и то много!!! Има много гелова за изправяне http://www.kozmetika.bg/show.php?productid=7963 този е доста скъп, но със сигурност ще има ефект, а ако се разровиш щи намериш и по евтини!!! А колкото до пресата аз използвам рядко, ако ти купят по - добре да използваш някакви продукти - кристали, перли и много други!!! :D :-D :grin: :) :-) :P :-P

PsychoBitchFromHell
02-18-2011, 22:53
8-) 8-) :D Само аз ли намирам че е странно това да си изправя косата с ЮТИЯ? Иначе по темата аз не ползвам преса и нямам ..

bepsity
02-18-2011, 22:59
Здравейте ! :)
Значи помолих майка ми да ми вземе преса , за да мога да си изправям косата , но тя каза,че много ще ми навреди .. Ии понеже косата ми е чуплива , вечер след като се изкъпя и си направя сешоар , на сутринта косата ми отвсякъде стърчи .. реших да пробвам метода на изправянето с ютия ... ии вече няколко дни си я изправям така , но просто знам,че ужасно много ми вреди и замирисва на опърлено .. та , сега се чудя как да убедя майка ми да ми вземе преса ... а другия вариант е ако знаете някакви продукти против стърчащи връхчета :D
Благодаря предварително :) :)

Честно казано и двете вредят еднакво на косата, но най- безопасно е с керамична преса.. А за стурчащи връхчета ти препоръчвам балсама без отмиване на Gliss :)

SlowDownBaby
02-19-2011, 07:24
Добре де,хубаво,че пресата вреди на косата,ама защо просто не престанеш да ползваш и сешоара ? Лично аз,никога не съм ползвала сешоар,защото не мисля,че ми трябва...Намали ползването и на него,например само ако ти се налага да излезеш и си с мокра коса,тогава го ползвай.Ама ей така за щяло и нещяло,като излезеш от бяната...не знам...аз мисля,че е безмислено. :?

LovelyGirl
02-19-2011, 08:40
Как пресата и ютията ще увреждат еднакво? Ти изправяла ли си се с ютия, за да видиш после какво се случва с косата ти?

FATALITY
02-19-2011, 08:58
:shock:
Как ще се изправяш с ютия бе :-o Ютията много повече вреди от пресата. И като не искат вашите да ти купют преса, си събери сама пари и си купи :) . Но си купи някакъв спрей за предпазване от изгаряне и преди да използваш преса, се пръскай с него. :)

puppynka
02-19-2011, 09:37
Първо разнасям по цялата коса вакса и след това изправям със сешоар. Така нямам стърчащи краища. Опитай, може да помогне. Но остави ютията!!!

bepsity
02-19-2011, 10:56
:shock:
Как ще се изправяш с ютия бе :-o Ютията много повече вреди от пресата. И като не искат вашите да ти купют преса, си събери сама пари и си купи :) . Но си купи някакъв спрей за предпазване от изгаряне и преди да използваш преса, се пръскай с него. :)
5* :P

LipSy
02-19-2011, 11:07
Много по-добре е да си купиш преса, отколкото да си изправяш косата с ютия, която гори косата 100000 пъти повече. Кажи на майка си. Ако си купиш пък преса, купи си със керамични плочки и професионална, за да не гори косъмът ти толкова много. Недей да я използваш всеки ден, защото може след няколко години наистина може да имаш изтощена коса и къса и неподхранена.

Dannue
02-19-2011, 11:59
Няма да те съветвам да не си купуваш преса, напротив, направи го, но я използвай размуно, не като мен. :-o Косата ми е прекрасна и засега пресата не я уврежда, защото ползвам хубави продукти и си имам гена, ама .. С ЮТИЯ ЧОВЕК ! ;хх Т'ва е ненормално. Помоли майка си, но преди това си набави нужните: шампоани за подхранване, балсами, термоспрей .. Ако вече си се отказала от пресата, флуиди за изправяне! ;]

MeLikesPie
02-19-2011, 16:55
Права си, ютията изглажда, но не и коса.

ПТ Това с ваксата и сешоара звучи добре. Ако ще си купуваш преса, ползвай я максимум 2 пъти седмично. И задължително ползвай защитен продукт

ParisHilton
02-20-2011, 10:17
^ ами не знам дали разбра .. но целта ми е да няма стърчащи връхчета .. и смятам,че с преса ще е много по-добре .. а и няма да я използвам често ;) .. аз за това спирам с ютията ,защото твърде много ми гори косата ии си търся други начини /// :-o :-o :) :)


вързвай си косата и няма да стърчи ;д

smiirnoff
02-20-2011, 10:43
Добре бе, как на всички, които ползват преса тоооолкова им се изтощава косата, а моята не е мръднала - не цъфти, не е станала по - рядка отпреди (освен през зимата, когато самото време е фактор за повече падащи косми), фризьорката ми е на мнение, че косата ми въобще не се е изтощила. При тази фризьорка ходя отпреди да почна с преса и все пак си ми знае косата и може да даде компетентно и професионално мнение. Ползвам Philips Salon Straight Ceramic ( http://download.p4c.philips.com/files/h/hp4642_00/hp4642_00_tlp_.jpg ) малко повече от година и не забелязвам особена разлика в косата си. о.О
Ползвам маска 1 или понякога 2 пъти в седмица, използвам и сешоар, косата си я подстригвам през горе долу месец и половина два, зависи.
Не се топирам, лак не използвам (само при специални случаи), а и от време на време използвам преса за къдрене с ония най - малките ''вафлички" (Ruffles някои им казват :Д) само един ред в корените.
Та, ако се грижите правилно за косата си, няма да имате проблеми о.О
Една приятелка, която използва преса всеки ден, топира се, лак не използва, се подстригва всеки месец и въпреки това 3 седмици след подстрижката косата ѝ е адски нацъфтяла... А маски просто не използва.
С правилна грижа за косата няма да има "Ох, косата ми вече прилича на слама", "Подстригах се късо, защото косата ми стана ужасна" и т.н.
Въпрос на поддръжка и грижа + хубава преса..
Моята даже не е от най - хубави, купувана е преди 2 години, изправя си отлично, а косата ми почти не се е променила.

FuckingFreak
02-20-2011, 10:54
^ Всичко си е до коса, и до вътрешни фактори също. Аз може всеки ден да съм с маска на главата, кел файда ако не се храня здравословно.. Това че твоята коса не е мръднала, не значи че е нужно да препоръчваш едва ли не и другите да го правят, да всеки иска това което няма, ама понякога красотата иска жертви.. Но съм съгласна с едно - за 1 или 2 дни косата няма да нацъфти нито пък ще стане като слама, това изисква време и наистина при правилно полагани грижи това МОЖЕ да се избегне ,.