PDA

View Full Version : Бадемово масло и Хининова вода



Despicable95
02-19-2011, 10:02
Здравейте .. Косата ми е много нацъфтялва и искам да я подсртижа но искам да е дълга 8-) .. препоръчаха ми Хининова вода -за разтеж а Бадемово масло - омекотяване,разтеж и цъфтене .. искам да ви попитам има ли смисъл и от двете или може само и със Бадемовото масло ( как се слага то !?! ) Също така косата ми искам да е така "блестяща" :D и гладка лесна за всчесване .. моята е начупена и нацъфтяла и суха ... :(
Благодаря предварително :-)

BonnieandClyde666
02-19-2011, 10:38
От хининовата вода на мен лично не съм видяла особен ефект. А относно бадемовото масло след като си си измила косата може да го нанасяш върху подсушената вече коса, за да ти я омекоти аз така пражя и съм много доволна на следващия ден косата ми е много мека и гладка, и не хвърчи.

titinkaa
02-19-2011, 13:30
Хининовата вода се слага на суха или влажна коса след баня,а бадемовото масло преди къпане си мажеш цялата коса в корените и стоиш поне 1 час с увита найлонова торбичка,в която си събрала косата си,и след 1 час се къпеш,може и след 2 часа,зависи колко време имаш на разположение.И за препоръчване си измивай косата 3 пъти с шампоан,иначе ще ти се омазни бързо косата от остатъка бад.масло по косата ти.Процедувата може да я правиш всеки път преди баня.

SUNinTHEsunset
02-19-2011, 13:40
Ще ти кажа една много добра маска,лично тествана от мен(фризьорката ми я каза) за блясък и по-бърз растеж. Значи 1 жълтък,1 с.л зехтин,1 с.л мед,витамин А(взима се от аптека)Всичкото това го бъркаш,мажеш се и стоиш колкото може по-дълго.Преди да си измиеш косата с шампоан,отмий маската с някакъв алкохол(примерно ракия,една чашка е досасъчна)
ПП:Зехтина може да го замениш с бадемово масло

:)

Despicable95
02-19-2011, 16:18
аха .. а как се нанася бадемовото масло,защото то е в много малка тубичка .. :o

MeLikesPie
02-19-2011, 16:24
Бадемовото масло течно ли е, кремообразно ли е...?

Despicable95
02-19-2011, 16:41
Бадемовото масло течно ли е, кремообразно ли е...?
течно и мазно

gabri3lla
02-19-2011, 16:50
Само аз ли използвам бадемовото масло по различен начин?В банята заедно със шампоана в шепата си капвам и бадемовото.След банята нанасям хининовата вода.Става страхотен блясък,но лично не съм забелязала да ми е луднала от растеж косата. 8-)

vagarious
02-19-2011, 16:55
Бадемовото масло течно ли е, кремообразно ли е...?

Мда като кристалите за коса. :)

Аз съм доволна от Хининовата вода - косицата ми расте сравнително бързо, а и ми я прави мекичка и разпиляна в корените. 8-)
Бадемовото масло го слагах в домашните маски за коса и също бях доволна.Заздрави ми се косата, блясък имаше и беше супер.
Двете заедно ги използвах - смисъл първо маската с бад.масло и след баня втривах хин.вода. :)