PDA

View Full Version : Вода



wertq
02-19-2011, 10:43
ОК наясно съм, че водата помага на организма, но ме интересува до какви количества е полезна за пречистване на дробове,стомахи организма като цяло.Благодря предварително

krissy7
02-19-2011, 11:53
На кого му пука ?! Пий колкото ти се пие.

Carexx
02-19-2011, 13:04
Не е полезна в много количества защото водата понижава нивото на калий в организма..Пий колкото ти се пие разбира се, но не се насилвай.А ако си забелязал че ти се пие повече от преди това може да индикира сериозни болести.

StolenBliss
02-19-2011, 13:41
Не е полезна в много количества защото водата понижава нивото на калий в организма..Пий колкото ти се пие разбира се, но не се насилвай.А ако си забелязал че ти се пие повече от преди това може да индикира сериозни болести.

:-o :-o Че аз в последно време се наливам супер много с вода. Някои дни по 3-4 литра пия сигурно, щото ми се пие. И това ли е симптом за болест вече..

ImmortalSportFreak
02-19-2011, 13:44
1 л. и половина - 2 л. е полезно да се пие. Лятото 3 литра. Не по-малко от литър-1 и половина.. ;)

ImmortalSportFreak
02-19-2011, 13:46
Не е полезна в много количества защото водата понижава нивото на калий в организма..Пий колкото ти се пие разбира се, но не се насилвай.А ако си забелязал че ти се пие повече от преди това може да индикира сериозни болести.

:-o :-o Че аз в последно време се наливам супер много с вода. Някои дни по 3-4 литра пия сигурно, щото ми се пие. И това ли е симптом за болест вече..
От колко време го забелязваш това?
Не винаги,но е възможно пиенето на прекалено мн вода да е признак на болест(напр. диабет). :-o

StolenBliss
02-19-2011, 14:13
Не е полезна в много количества защото водата понижава нивото на калий в организма..Пий колкото ти се пие разбира се, но не се насилвай.А ако си забелязал че ти се пие повече от преди това може да индикира сериозни болести.

:-o :-o Че аз в последно време се наливам супер много с вода. Някои дни по 3-4 литра пия сигурно, щото ми се пие. И това ли е симптом за болест вече..
От колко време го забелязваш това?
Не винаги,но е възможно пиенето на прекалено мн вода да е признак на болест(напр. диабет). :-o

:-o мм...Супер яко миналото лято бях на границата с диабет..тва ся кво тряя значи ..много яко..Аз даже съм чела, че пиенето на мн вода е симптом, съответно ходенето често до тоалетната. Някой път като съм си вкъщи цял ден сигурно по 20 пъти е имало да ходя по малка нужда. Напълно ми беше изскочило от главата. Ся пак ше има параноя. :?

Carexx
02-19-2011, 14:17
Не е полезна в много количества защото водата понижава нивото на калий в организма..Пий колкото ти се пие разбира се, но не се насилвай.А ако си забелязал че ти се пие повече от преди това може да индикира сериозни болести.

:-o :-o Че аз в последно време се наливам супер много с вода. Някои дни по 3-4 литра пия сигурно, щото ми се пие. И това ли е симптом за болест вече..
От колко време го забелязваш това?
Не винаги,но е възможно пиенето на прекалено мн вода да е признак на болест(напр. диабет). :-o

:-o мм...Супер яко миналото лято бях на границата с диабет..тва ся кво тряя значи ..много яко..Аз даже съм чела, че пиенето на мн вода е симптом, съответно ходенето често до тоалетната. Някой път като съм си вкъщи цял ден сигурно по 20 пъти е имало да ходя по малка нужда. Напълно ми беше изскочило от главата. Ся пак ше има параноя. :?
Не е много добре да стоиш в това положение..При диабет-а нищо не боли, и същевременно се увреждат органите от отделените кетонни тела които тровят организма.Бягай на едни изследвания за урина и кръв и кажи как е минало..С това шега не бива, особено през зимата няма логика да ти се пие много вода, при полужение че организма не се поти толкова.Междувременно ходи се притегли и виж дали си смъкналa някой друго кило...Рязкото смъкване на килограми също е типично за диабет-а.

StolenBliss
02-19-2011, 14:30
Не е полезна в много количества защото водата понижава нивото на калий в организма..Пий колкото ти се пие разбира се, но не се насилвай.А ако си забелязал че ти се пие повече от преди това може да индикира сериозни болести.

:-o :-o Че аз в последно време се наливам супер много с вода. Някои дни по 3-4 литра пия сигурно, щото ми се пие. И това ли е симптом за болест вече..
От колко време го забелязваш това?
Не винаги,но е възможно пиенето на прекалено мн вода да е признак на болест(напр. диабет). :-o

:-o мм...Супер яко миналото лято бях на границата с диабет..тва ся кво тряя значи ..много яко..Аз даже съм чела, че пиенето на мн вода е симптом, съответно ходенето често до тоалетната. Някой път като съм си вкъщи цял ден сигурно по 20 пъти е имало да ходя по малка нужда. Напълно ми беше изскочило от главата. Ся пак ше има параноя. :?
Не е много добре да стоиш в това положение..При диабет-а нищо не боли, и същевременно се увреждат органите от отделените кетонни тела които тровят организма.Бягай на едни изследвания за урина и кръв и кажи как е минало..С това шега не бива, особено през зимата няма логика да ти се пие много вода, при полужение че организма не се поти толкова.Междувременно ходи се притегли и виж дали си смъкнал някой друго кило...Рязкото смъкване на килограми също е типично за диабет-а.

Супер тъпото при мен е, че живея в чужбина и нямам застраховка. Имам само за спешни случаи карта, но тва няма да спадне към тях. М/у другото съм момиче. Когато си правих изследвания беше всъщност по миналата година и след това миналата като си направих пак, бяха добре. Тегло не съм губила. М/у другото бях на границата не заради ядене на много сладко, а заради стрес. Знам, че от стрес също може да се разболееш от диабет. От симптомите, които прочетох тук http://www.puls.bg/illnes/issue_313/ имам това с водата и ходенето до тоалетната(понякога, някой път си хода нормално, не по много), умора и лесна уморяемост, повишен апетит, от инфекции имах гъбична инфекция миналата година, замъглено виждане - нося очила когато гледам надалеч, но някой път съм забелязала, че ми е по замъглено от друг път :-o И тва с промяната на настроенията..Но кофтито е, че симптомите на много болести често си приличат..
Извинявам се на авторката, че така и 'превзех' темата.

Carexx
02-19-2011, 15:01
Не винаги е задължително всички симптоми да са на лице.В момента най-много трябва да те интересува това че ти се пие вода много...Щом ти съхне гърлото не е добре, означава че си вдигнала кръвната захар [попринцип това означава, възможно е да ти няма нищо], но тези симптоми които ми изброяваш отговарят точно на захарен диабет 1 тип...Не вярвам да са толкова скъпи изследванията...Направи си кръвна захар и гликиран хемоглобин.Успех и дано и няма нищо.

StolenBliss
02-19-2011, 15:39
Не винаги е задължително всички симптоми да са на лице.В момента най-много трябва да те интересува това че ти се пие вода много...Щом ти съхне гърлото не е добре, означава че си вдигнала кръвната захар [попринцип това означава, възможно е да ти няма нищо], но тези симптоми които ми изброяваш отговарят точно на захарен диабет 1 тип...Не вярвам да са толкова скъпи изследванията...Направи си кръвна захар и гликиран хемоглобин.Успех и дано и няма нищо.

Ще се опитам, благодаря.

izgarqshta
02-19-2011, 17:10
Гледайте този филм (http://www.zamunda.net/details.php?id=135009&hit=1url). Великата тайна на водата \част 1 и 2\ (2007). Няма да сгрешите !

SwEeTMuFFiN
02-20-2011, 08:10
1 л. и половина - 2 л. е полезно да се пие. Лятото 3 литра. Не по-малко от литър-1 и половина.. ;)

и аз това знам. без вода ти пада кръвното, чувстваш се уморен и урината става оранжева...

biolojkata95
02-22-2011, 18:18
нормално 2 л.
през лятото 2.5-3л
но не по малко от 1.5л.

Red_Hair
02-23-2011, 15:39
стува ми се че си пропуснал\а буквата "к" между последните 2 в думата и за това ти се струват налудничеви отговорите

ImmortalSportFreak
02-23-2011, 19:19
стува ми се че си пропуснал\а буквата "к" между последните 2 в думата и за това ти се струват налудничеви отговорите :D

gab4ooo
03-08-2011, 21:28
само плашите хората . бате да се пие вода тва е най полезно . трябва поне по 8 10 чаши на ден и не си го измислям . водата помага на кожата , на косата , укрепва и корените , маха ти целулита. стига с тия глупости . хората пишат за здравни проблеми еми подайте им ръка . прекалената информация е вредна . так се вкарват хората в паранои нема и закво . аз са не пия вода по една глътка на ден дори . са не ми казвайте 4е ако ми се допие некой път тряя ми има нещо