PDA

View Full Version : ЛИС на следните теми



Wesii
02-19-2011, 12:47
Моля помогнете ми ! :-# Трябва ми ЛИС на следните теми :
1. Основният конфликт в стихотворението ''Японският филм'' на В. Петров (ЛИС)
2. Как е изразена темата за невъзможния диалог в стихотворението "Японският филм" на В. Петров
3. Ролята на изкуството и художника според "Японският филм" на В. Петров
Дори и с една от темите да ми помогнете, наистина много ще съм Ви благодарна ! :smt058 :cry:

Липсва описателно заглавие.
kalpazanka

VaMpiRKaTaaa
02-19-2011, 13:19
Конфликта в японският филм
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=169874
http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=51810

VaMpiRKaTaaa
02-19-2011, 13:40
Основни теми, идеи и стилови особености:Интимните преживявания на лирическия герой, разкрити чрез спомена за първата любов.

Любов и раздяла.

Драмата на всекидневието.

Хуманна насоченост, характерна за цялото му творчество, която го съизмерва с европейските традиции.

Поглед към света през призмата на иронията.

Ролята на изкуството и художника.

Отговорността на художника (да бъде полезен на хората и да продължи изпълнението на мисията си).

Невъзможният диалог и търсене на изход от тази невъзможност.

Личният избор.

Стилов контраст: романтика- банално, възторг- насмешка, празник- делник.

Стилът на Валери Петров е изграден от ирония, игрословици, загатнати асоциации, пъстра смесица от обикновеното и изящната словесност.

Майстор е на пародията.

Японският филм

1. Валери Петров присъства в българската култура със забележителната си етика, съпричастие, изящна словесност и чувство за хумор.

2. Японският филм- конфликтът между художествено въздействие на филма и невъзможността посланието да стигне до хората.

4. Стихотворение под формата на диалог между лирическия говорител и неговите събеседници.

5. Невъзможният диалог между твореца и публиката.

6. Авторът внушава основната идея, като разкрива едно и също повтарящо се действие, насочващо към безсмислието, отчаянието, абсурдността, но въпреки това и подновяемостта на желанието.

7. Неспособността да вникнат в идеите, заложени в скучноватата история от екрана, показва зрителите като голи, духовно бедни, прави ги подобни на оня остров там от екрана.

8. Зрителите откриват собственото си попадане в зоната на глупостта че са отишли да гледат филма, глупостта е по-скоро глуповатост, която пречи на зрителите да разберат посланията от екрана.

9. Двамата на острова, лирическият говорител и зрителите.

10. От представеното на екрана, ще забележим, че зад привидно скучноватия, абсурдно разигран сюжет прозира мисията на самия творец, основите и основанията на живота като цяло.

11.Самото композиционно изграждане на стихотворението Японският филм на Валери Петров насочва към непрекъснатото сблъскване на тези различни позиции: на смеещите се и шумящи, духовно голи зрители, от една страна, а от друга на героите от филма, упорито поливащи пустия остров с черпака.

Тавански спомен от Валери Петров

1. Валери Петров присъства в българската култура със забележителната си етика, съпричастие, изящна словесност и чувство за хумор.

2. Поемата Тавански спомен на Валери Петров е писана около 1939 г. Времето на появата Є е белязано от важни за българската литература и култура приоритети.

3. Поемата Тавански спомен разказва историята на една любов и една раздяла. Лирическият герой е с нежна и романтична душа, способен на истински чувства.

Wesii
02-24-2011, 15:38
Много ти благодаря! Наистина много ми помона ! :grin: :---)