PDA

View Full Version : Проблем, спешно, помощ!!!



AniBG
02-19-2011, 13:53
Привет н всички! :) Значи имам няколко притеснителни проблема.. :( Искам първо да уточня, че темата не е е**вка! Моля ви за точни и коректни отговори и моля без обиди... :( Та ето и историята ми:

Значи в нашия клас има едно момиче, което и болно и от две години някъде не е на училище с нас, беше в болница после излезна и от 1 година си е вкъщи! Но до нас достигна слух, че имала няколко телефони (говоря за I-Phone..), имала лап-топ, плазма и тн. И някои от момичетата в клас почнаха да говорят, че изобщо не е болна и няма нужда от пари (междувременно училището организираше благотворителна акция с продажба на мартенички и др. и средствата събрани от проджбата ще се дарят на нейното семейство..) Таа половината клас говореше за нея + това ние си мислехме, че няма много голяма нужда от пари и тн пък и в най-големите студове (когато в цяла България бяха минусови температури) тя ми звънеше да излизаме..) Та буквално това за излизането почна да ни съмнява, но една от учителките ни чула някой да говори за това и тя казала на класната... Тя повдигна деликатно темата в клас и каза, тези които не искат да участват в продажбата (тъй като директорката била избрала именно нашия клас да продава) да се откажат включително и тези, които са виновни.. Но принципно аз говорих с майка ми на тази тема и на 50% мислех това за въпросната болна.. Та моята приятелка се отказа + още едно момиче, но само те се отказаха, останалите си замълчаха, а аз бавно загрявах, защото не знаех какво ще последва.. Та те ни се ядосха, сега се съюзиха (а преди се мразеха) и моята bff сега не ми е изобщо прителка, а напротив.. Сега двете ме заплашват, че ще кажат на родителите ми неща за мен, които не са вярни, пък и ни обясняваха, че класната щяла да вика родители (което мен не ме устройва) Освен това въпросните две момичета започват да настройват останалите срещу мен.. По скайп същата работа - почнаха да ме убиждат, заплашват.. Говорих с тях и ги попитах, защо сам мен са ме нарочили, защо не се държат така и с останалите виновни (а те бяха доста..) и едната каза, че така искали... Не знам какво да правя вече, просто съм се панирала тотално, пък и не знам как да постъпя, защото не съм сигурна това тормоз ли е, не е ли, изобщо не съм на себе си.. Та проблемите са следните:
1.Какво да правя: да говоря ли с нашите за това, да им обясня всичко и да ги попитам какво да правя (а не знам как да го направя, защото честно казано ме е малко бъс от цялата работа..)
2.Има ли възможност да си върна приятелката? (казах и, че ако ми е била истинска приятелка няма подобно нещо да разруши 6 годишно приятелство..)
3.Как да се държа в у-ще, да говоря ли с класна, смисъл да си призная и да говоря с нея за заплахите от страна на двете момичета..?

Мерси на всички, които ми обърнаха внимание и отделиха време да прочетат темата! Отново казвам, че не се шегувам, съвсем сериозно ви говоря и се надявам, че сте ме разбрали.. Моля ви, кажете ми какво да правя, вече просто не знам.. Отчаяла съм се тотално пък и тези дне нашите се съмняват какво ми е, защото втори ден подред не ям, треперя, без настроение съм, а те мислят, че съм болна.. :( Темата стана малко дългичка, за което съжалявам, но така стоят нещата.. :cry: :cry: :cry: :-# :-# :-#

Едит: ако си мислите, че завиждам за телефона и тн - не е така, просто съучениците ми почнаха да ми говорят, че вместо да дават пари за лечение те отиват за телефони и тн

NomNomNom
02-19-2011, 14:16
Не разбрах само кой за какво е виновен, поясни ми го , и ще ти отговоря с каквото мисля. Много кофти ситуация, дано излизеш добре от нея.

AniBG
02-19-2011, 15:46
Не разбрах само кой за какво е виновен, поясни ми го , и ще ти отговоря с каквото мисля. Много кофти ситуация, дано излизеш добре от нея.
Ами виновните (които са говорили за въпросната болна..) сме аз, моята приятелка + онази дето сега са приятелки и още едно момиче + още 6 момчета.. :( Но иначе как да постъпя, какво да направя.. Това дали ще си я върна като приятел не ми е много голям проблем, защото сега разбирам, че изобщо не ми е била такава, но поне ми кажете дали да си призная пред класната и да и кажа, че тези двете ме заплашват и убиждат, да говоря ли с родителите си и изобщо как да се държа в у-ще и има ли някакъв начин, по който да спра двете момичета да ме убиждат и тормозят..? :cry: А пък иначе да кажа ли на нашите и за това, че може да ги викат в у-ще.. Просто досега не са ги викали, а знам, че такова канско ще отнеса.. :( Мерси предварително :-#

Bobo1914
02-19-2011, 18:35
Като начало смятам, че едно добро приятелство не се базира на това от колко време съществува, а от хората и от това на какво е готов да направи другият/та за тебе и респективно обратното. Няма нищо лошо да говориш със ваште за проблема, защото искаш не искаш, рано или късно те ще разберат и е хиляди пъти по-добре да разберат от теб отколкото от някой даскал, който има някакви предразсъдъци към теб. А относно приятелките ти ги заеби. Просто не им обръщай никакво внимание и най- важното не се сдухвай като те обидят. Ако водиш някакъв разговор с някой друг примерно и нещо ти кажат просто си продължи сякаш нищо не се е случило. Рано или късно ще спрат, а ако не спрат после може да ги ебаваш колко са тъпи :D :D . Ако пък са ти единствени приятелки, за което се съмнявам просто си намери нови излизай с други хора и така нататъка. Надявам се да съм бил полезен :)

NomNomNom
02-19-2011, 20:38
Не може да те тормозят и ти със страх да ходиш на училище.
Казала си, че момичето има плазма и други хубави неща, нормално е да се съмнявате , че е болна. Имаш право на мнение, имаш право да правиш каквото пожелаеш, никой няма право да те изнудва и да те тормози.
Не разбрах защо вашите ще ги викат в училище?
Според мен трябва да им споделиш всичко.

И само да питам - класната не е на твоя страна ?

ImmortalSportFreak
02-19-2011, 20:53
1.Какво да правя: да говоря ли с нашите за това, да им обясня всичко и да ги попитам какво да правя (а не знам как да го направя, защото честно казано ме е малко бъс от цялата работа..)
2.Има ли възможност да си върна приятелката? (казах и, че ако ми е била истинска приятелка няма подобно нещо да разруши 6 годишно приятелство..)
3.Как да се държа в у-ще, да говоря ли с класна, смисъл да си призная и да говоря с нея за заплахите от страна на двете момичета..?

1.Да,говори с вашите,защото те са ти най-близки и биха ти помогнали.Също така няма да се притесняват че си болна,а ще знаят,че си напрегната.
2.Поговори с нея и я питай,каква е причината да е срещу теб. И дори онова момиче да лъже че е болна,ти не си виновна за нищо. Голяма глупост ще е ,ако се е вързала за нещо малко и затова вече не ти е бест френд,като толкова дълго време сте били приятелки...
3.Поговори с класната деликатно,за да се опита и тя да ти помогне.

Успех и когато разбереш,кажи дали това момиче наистина е болно,или не,че ми стана интересно. 8-) Ще е супер тъпо цяла година да сте събирали пари,за да си купува телефони и плазми... :? :booooomb: