PDA

View Full Version : търся съвет от музикантите



sucre94
02-19-2011, 13:58
здравейте занимавам се с пеене и до сега съм нямал проблем с спазване на ритъма но наскоро ми стана нещо не знам какво но не мога да спазвам такта като тренирам на определен инструментал известно време и отново го спазвам и на следващия ден опитва същия текст на сащия инструментал и пак така дали това е нещо временно и ще отмине или нещо аз сам расеян ли не знам ако може някои савет как да го оправя ще сам ви много благодарен

suNnykaty96
02-19-2011, 19:38
Спокойно, аз също го имах тоя проблем, според мен е временно. Както каза, може да си разсеян, да си мислиш за нещо друго докато пееш, и изобщо да не внимаваш за ритъма. Ако песента ти е нова, значи просто още не ти се е набила в главата и не я знаеш добре, затова ритъма ти куца. Може да не чуваш плейбека добре, ако трябва увеличи го на макс и го слушай с часове, запиши си песента на mp3 и си я слушай през деня, например аз като си бях харесала една песен, слушах я всеки ден по 10 - 15 пъти и накрая като си я пуснах на караоке, я изпях от първия път. Идеята mи е, че за да научиш една песен добре, трябва да я слушаш много. Така си я научил половината, още преди да си я започнал. Дано съм ти помогнала. Успех (: