PDA

View Full Version : Колебая се м/у Nokia и LG....хелп-вайте :)



propusk
02-19-2011, 14:27
Така.. първо си бях харесала новата Nokia x3-02 Touch and Type.. обаче след няколко темички тук се загледах по LG GT540 Optimus.. погледнах в сайта на vivacom, цените с планове са гд еднакви. От една страна Nokia x3-02 ми се вижда доста "опростена", в смисъл менютата, самите папки и т.н. а ми се иска нещо с повече екстри, да има по-така джаджи :-D а пък и до колкото видях няма операционна с-ма, това проблем ли е? Но пък си ми харесва някак си интересен ми е :) От друга страна LG Optimus изглежда дооооста по-джиджан с много функции и голям екран,и всичко като цяло, но ме притеснява това, че за г/д една и съща цена LG-то е много по-функционално, да не би да е некачествено? Защото гледайко го , го бих оценила повече! Или пък Nokia-та е скрита лимонка и ще ми върши много повече работа :D Ако някой има x3-02 да казва мнение :) Не съм кой знае каква разбирачка, но пък имам някакви наблюдения .. Е? Кой от двата ? :-)

Nam3less3
02-19-2011, 14:34
Самоубийство е да вземеш таз нокиа пред лг-то, аз го имам, и няма друг такъв телефон с толкова добър хардуер за цената си, а относно софтуера, ами аз съм с андроид 2.3(най-новата версия) тъй че смятай колко хубаво е лг-то.
А тая нокиа даже няма операционна система и с толкова малък екран как може да ги сравняваш :razz:
Няма нужда да ти обяснявам колко по-функционално е лг-то, а това да ги продават на една и съща цена е някаква шега.
А и те чакат над 100 000 приложения и игри за теглене.

propusk
02-19-2011, 14:42
Самоубийство е да вземеш таз нокиа пред лг-то, аз го имам, и няма друг такъв телефон с толкова добър хардуер за цената си, а относно софтуера, ами аз съм с андроид 2.3(най-новата версия) тъй че смятай колко хубаво е лг-то.
А тая нокиа даже няма операционна система и с толкова малък екран как може да ги сравняваш :razz:
Няма нужда да ти обяснявам колко по-функционално е лг-то, а това да ги продават на една и съща цена е някаква шега.
А и те чакат над 100 000 приложения и игри за теглене.

точно от теб чаках отговор, видях, че си привърженик на LG-то и се запалих :D иначе за цените - да и на мен ми се струва странно, ама то черно на бяло си го пише - http://vivacom.bg/bg/residential/devices/section/mobilni_telefoni/view/lg_gt540_optimus/offers и http://vivacom.bg/bg/residential/devices/section/mobilni_telefoni/view/nokia_x3_02/offers ... :-o

GregoryHouse
02-19-2011, 14:43
Ба тоя Оптимус и тоя андроид ги проповядваш като библията, неймлес. Че е добро телефончето добро е, ама все едно за LG работиш. Само това препоръчваш...изобщо пристрастия няма.

propusk
02-19-2011, 14:46
Ба тоя Оптимус и тоя андроид ги проповядваш като библията, неймлес. Че е добро телефончето добро е, ама все едно за LG работиш. Само това препоръчваш...изобщо пристрастия няма.

хаха има нещо такова :D аааа и забравих да спомена.. имах LG chocolate на времето и батерията му започна пада за 5 часа, купих нова батерия - същата работа ! И след това по екрана започваха да се появяват зелени петна, които изчезваха понякога.. докато като чуеш NOKIA и някак си е по- убедително... имала съм 2 и съм много доволна от тях!!! Няма такива работи с петна и батерии :)

Nam3less3
02-19-2011, 14:51
Ба тоя Оптимус и тоя андроид ги проповядваш като библията, неймлес. Че е добро телефончето добро е, ама все едно за LG работиш. Само това препоръчваш...изобщо пристрастия няма.

хаха има нещо такова :D аааа и забравих да спомена.. имах LG chocolate на времето и батерията му започна пада за 5 часа, купих нова батерия - същата работа ! И след това по екрана започваха да се появяват зелени петна, които изчезваха понякога.. докато като чуеш NOKIA и някак си е по- убедително... имала съм 2 и съм много доволна от тях!!! Няма такива работи с петна и батерии :)Аз говоря обективно лг в момента направиха може би най-добрите телефони в света, един с 3д дисплей, а другия е първия с двуядрен процесор, а нокиа в последните години са много зле и сега съвсем им умря и симбиана и меего-то след като сключиха сделката с майкрософт тъй че това е един от митовете че нокиа автоматично значи качество. А андроид и иос в момента са най-добрите операционни системи тъй че не виждам що да не го хваля.
Пък и съм фен на смартфоните, ако ми покажеш 2 еднакви телефона само че първия е 3.5 инча а втория 4 инча първия за мен ще е боклук :D Пък кво остава за разликите между 2та телефона от темата...

propusk
02-19-2011, 14:56
Ба тоя Оптимус и тоя андроид ги проповядваш като библията, неймлес. Че е добро телефончето добро е, ама все едно за LG работиш. Само това препоръчваш...изобщо пристрастия няма.

хаха има нещо такова :D аааа и забравих да спомена.. имах LG chocolate на времето и батерията му започна пада за 5 часа, купих нова батерия - същата работа ! И след това по екрана започваха да се появяват зелени петна, които изчезваха понякога.. докато като чуеш NOKIA и някак си е по- убедително... имала съм 2 и съм много доволна от тях!!! Няма такива работи с петна и батерии :)Аз говоря обективно лг в момента направиха може би най-добрите телефони в света, един с 3д дисплей, а другия е първия с двуядрен процесор, а нокиа в последните години са много зле и сега съвсем им умря и симбиана и меего-то след като сключиха сделката с майкрософт тъй че това е един от митовете че нокиа автоматично значи качество. А андроид и иос в момента са най-добрите операционни системи тъй че не виждам що да не го хваля.
Пък и съм фен на смартфоните, ако ми покажеш 2 еднакви телефона само че първия е 3.5 инча а втория 4 инча първия за мен ще е боклук :D Пък кво остава за разликите между 2та телефона от темата...

добре де, за цените няма ли да кажеш нещо? Така ли са, май не съм се заблудила ?:D

Nam3less3
02-19-2011, 14:57
добре де, за цените няма ли да кажеш нещо? Така ли са, май не съм се заблудила ?:DАко ще и оптимуса 3 пъти да е по-скъп, той е и 3 пъти по 3 пъти по-добър, тъй че е икономически изгодно да го вземеш :D
Но бъди предупредена, ако искаш да му сложиш андроид 2.3 а не да си със 2.1, ще трябва малко "хакерски" процедури да извършиш :D

propusk
02-19-2011, 15:14
добре де, за цените няма ли да кажеш нещо? Така ли са, май не съм се заблудила ?:DАко ще и оптимуса 3 пъти да е по-скъп, той е и 3 пъти по 3 пъти по-добър, тъй че е икономически изгодно да го вземеш :D
Но бъди предупредена, ако искаш да му сложиш андроид 2.3 а не да си със 2.1, ще трябва малко "хакерски" процедури да извършиш :D

олее не ги владея тия работи :D като го взема тези дни ще помагаш, ама ако се бъгне мисли му.. :D видях едно интересно мнение в gsm.bg - "Mario23 ноември 2010, 08:23 ч.
Моля някой да помогне ! Излезе новата версия на Андроид 2,1 за LG GT540. След ъпдейта ми излезе съобщение да рестартирам телефона като го изключа и включа отново. Направих го, но след това телефона не проработи. Никакви признаци на живот, а беше страхотен." ???

Nam3less3
02-19-2011, 15:24
добре де, за цените няма ли да кажеш нещо? Така ли са, май не съм се заблудила ?:DАко ще и оптимуса 3 пъти да е по-скъп, той е и 3 пъти по 3 пъти по-добър, тъй че е икономически изгодно да го вземеш :D
Но бъди предупредена, ако искаш да му сложиш андроид 2.3 а не да си със 2.1, ще трябва малко "хакерски" процедури да извършиш :D

олее не ги владея тия работи :D като го взема тези дни ще помагаш, ама ако се бъгне мисли му.. :D видях едно интересно мнение в gsm.bg - "Mario23 ноември 2010, 08:23 ч.
Моля някой да помогне ! Излезе новата версия на Андроид 2,1 за LG GT540. След ъпдейта ми излезе съобщение да рестартирам телефона като го изключа и включа отново. Направих го, но след това телефона не проработи. Никакви признаци на живот, а беше страхотен." ???То телефона си идва с 1.6, после може да го ъпдейтнеш до официалниа 2.1, а после до хакерския но 2 пъти по-добрия и бързия 2.3 http://www.androidbg.com/forum/forum32-optimus-gt540.html
Всичко правиш на твоя воля не нося отговорност :D

Jus7DreamBoy
02-19-2011, 16:22
Самоубийство е да вземеш таз нокиа пред лг-то, аз го имам, и няма друг такъв телефон с толкова добър хардуер за цената си, а относно софтуера, ами аз съм с андроид 2.3(най-новата версия) тъй че смятай колко хубаво е лг-то.
А тая нокиа даже няма операционна система и с толкова малък екран как може да ги сравняваш :razz:
Няма нужда да ти обяснявам колко по-функционално е лг-то, а това да ги продават на една и съща цена е някаква шега.
А и те чакат над 100 000 приложения и игри за теглене.
++ Andrоid все пак 8)