PDA

View Full Version : Избор на принтер



whitediamond
02-19-2011, 23:06
Значи обмисляме в скоро време да си вземем принтер. Спрях се на мастиленоструен принтер 3 в 1 на canon в рамките на 100 лв. Та някой има ли подобен принтер да сподели. Въобще струва ли си да се купува тип 3 в 1 или да се взима всяко устройство поотделно? Знам,че за евтините принтери важи правилото-евтини принтери,скъпи консумативи,но все пак ,ако някой знае откъде може да се купят заместителите на "оригиналните" консумативи. И последно лазерните принтери,макар и малко по-сккъпи по-добър вариант ли са?

GregoryHouse
02-19-2011, 23:14
Е под 100лв да е пък и 3в1 да е...пък и хубав да е...малко не върви. Канон не съм имал, но лично съм доволен от HP. Самсунгите и Brother май излезнаха най-калпавите. Лазерния прави повечко копия със едно зареждане, по-бързо печата и му струват повече консумативите. Какво имаш предвид под НЕоригинални консумативи? Водни боички ли мислиш да слагаш вътре?

whitediamond
02-19-2011, 23:19
Е под 100лв да е пък и 3в1 да е...пък и хубав да е...малко не върви. Канон не съм имал, но лично съм доволен от HP. Самсунгите и Brother май излезнаха най-калпавите. Лазерния прави повечко копия със едно зареждане, по-бързо печата и му струват повече консумативите. Какво имаш предвид под НЕоригинални консумативи? Водни боички ли мислиш да слагаш вътре? Заместители. Сещаш се други фирми правят боичките,значително по-евтини от оригиналните,слагат едно чипче,демек устройството го бърка за оригинал и ткам. Много ли са по-скъпи консумативите за лазерните,щот май правят някъде 1500-2000 с едно зареждане ....

GregoryHouse
02-19-2011, 23:37
Аз представа от принтери си имам. Тея чипчета дето ми говориш ги слагат в касетите на лазерните принтери, не на мастилно струините. Боичките пък дето ги наливат със спринцовките няма да ти казвам колко бързо ебават мамата на принтерите...

Еми една черна касета за лазерен принтер е към 100лв. Прави към 2к копия, +/– зависи от марката. Може да се пълни 2 пъти с тонер. След 2рия вече се прецаква твърде много барабана и трябва да се сменя и той, което не е рентабилно вече. Пълненето е някъде към 50лв. Пак зависи от марката и т.н. Цветните боички за лазерните, не искаш да знаеш колко струват 3те...първия път като видях фактурата си помислих, че са поръчали и нови 2 принтера.

Cybershot
02-21-2011, 13:20
Че дай да не използваме принтери....
От тия принтери колко пари правят фирмите ви е бедна фантазията...
Правиш си една проста сметка колко пари ти излиза 1 страница (като имаш предвид и по-нататък консумативите колко струват).
Грегъри, тва за презареждането на мастилено-струйния не е вярно. Просто номера е да се използва принтера. Мастилено-струйния трябва да се използва редовно. Едни глави са 50лв, пък презареждането им е 12лв.
Лазерния и той е хубав. Той е по-скоро за домашен принтер. (Зависи от нуждите пак). Може да не печатате с него 1 месец и пак ще си работи, докато мастилено-струйния 1 седмица ако не печатате му отпишете главите и 50лв назад. Лазерния печата яко наистина, може няколко хиляди копия да направи без презареждане. Парите за тонер не са много, в предвид хилядите страници, но и ще дойде един ден когато просто ще ви е по-евтино да си купите нов, вместо да му купите на този нов барабан или някое друго зъбно колело, което е сдало багажа.

GregoryHouse
02-21-2011, 13:25
Като се има впредвид, че един самсунг струваше 125лв, а тонер касетата му - 100на лв... ти как мислиш? Фирмите печелят луди пари от консумативите...хич не им дреме за печалбите от самия принтер. И на цената на която ги правят да ги продават не ги бърка.

Cybershot
02-21-2011, 13:43
Като се има впредвид, че един самсунг струваше 125лв, а тонер касетата му - 100на лв... ти как мислиш? Фирмите печелят луди пари от консумативите...хич не им дреме за печалбите от самия принтер. И на цената на която ги правят да ги продават не ги бърка.

Да, де имах предвид от поддръжката (консумативите) ама ЛУДИ...

triklikbg
02-22-2011, 06:08
Препоръчваме Ви Canon PIXMA iP4600 .Добър и сравнително евтин.

GD
02-23-2011, 09:03
http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=15&group2=293&group3=&group4=&article=7233&content=products_details.php



Аз ти препоръчвам този ;)