PDA

View Full Version : Относно цигарите...



Sp0t
02-20-2011, 11:10
Здравейте..!
Днес четох една тема в интернет за наркотиците и след като я прочетох ми се промени тотално мнението за цигарите... Преди си мислех, че тези "бели пръчици" са едно много вредно нещо, от което може да умреш преди да си се усетил... Вярно не са полезни, но хвърлете един поглет тук: http://e-vestnik.bg/5539
Искам да ви попитам за вас цигарите какво са и колко вредни са? Можете ли без тях и ако сте пушач кога започнахте? Също така съжалявате ли, че станахте зависими от тях?


П.С Съжалявам за "богатия ми речник", но съм на 13 и не чета много книги... Но поне не играя Cs, Wow и т.н.

Found_a_lover
02-20-2011, 11:35
Да, вредни са.
Имам много ярък пример, или имаХ...баща ми почина в началото на месеца. ДА, заради цигарите е, колкото и да отричат много хора... рак на езика си докара, 35 години пушеше, и то доста интензивно...
много хора започват да пушат само защото "просто да опитат"... не се доверявай, че еди си къде пише тва или онова. Абсолютно безсмислено е според мен да се пуши, оправданията от сорта "ама аз заради нерви пропуших" също.....

Sp0t
02-20-2011, 13:02
Моите съболезнования... :(
Ами аз не пуша, но ми беше интересно мнението на другите... Аз също съм с идеята, че е безсмислено да се пуши, още повече да се започва на 12 - 18 годишна възраст... :?

GossipGirl89
02-20-2011, 13:56
Вредни са. Пропуших като бях на 17. Странното е, че осъзнавам какво причиняват на организма, но въпреки това не мога да ги откажа. Не съм от тези най-закоравелите пушачи дето на ден омитат по 2-3 кутии - 1 кутия за 3-4 дни ако излизам през тях, ако съм си вкъщи дори седмица, че и повече, откарвам с нея, но все пак... ще ми се да ги спра. Пробвах няколко пъти, но всичко се проваляше до момента, в който не отидех на кафе или дискотека - тогава просто не ме свърта и не мога да не запаля. Знам че едва ли има голямо значение, но пуша колкото се може по-леки цигари и като съм вкъщи гледам да се ограничавам до 3-макс 4 цигари на ден. Единственото ми успокоение е, че един ден като забременея няма да имам друг избор освен да ги откажа 8-) Тогава се надявам за 9 месеца да съм отвикнала от тоя вреден навик

AreYouNoob
02-20-2011, 13:57
Хм мен ми беше интересно и 1 седмица (през лятото) понеже сички пушеха (някфа мания :-D ) по 3-4 цигари на ден и не се пристрастих но при секи е различно ся според мен от 1 цигара неможе да се пристрастиш.
ако пробваш гълтай дима щот може да фанеш рак (на усната кухина или нещо от тоя сорт беше)
ПС: сега ако пуша то е мн редко или само когато съм компания

Found_a_lover
02-20-2011, 16:43
Моите съболезнования... :(
Ами аз не пуша, но ми беше интересно мнението на другите... Аз също съм с идеята, че е безсмислено да се пуши, още повече да се започва на 12 - 18 годишна възраст... :?

благодаря :)
жалко, че не много хора са на същото мнение като твоето.. всеки ден като ходя на даскало, гледам се събрала една група от 20-30 човека, седят и пушат, като минеш ти издишват дима в лицето и... отвратително ми е ...

а и като се замисля, цигарите и те са наркотик, така че... умната :)

ImmortalSportFreak
02-20-2011, 16:43
Мнението ми за цигарите е ,че са една голяма глупост.Купуваш си ги,после след години се разболяваш от рак на белия дроб и край.Т.е. плащаш,а си вредиш.Не пуша,няма и да почна(да се надяваме).
Тате е пушил от години,но преди няколко г. го накарах да спре.И майка ми наскоро си пушеше от време на време,ама и нея я накарах да престане... Баба и дядо нямат този ужасен навик. Радвам се,че никой от семейството ми не пуши. :)

FuckedUp
02-20-2011, 17:18
Безсмислено е пушенето. Твърдо против съм и не пуша.