PDA

View Full Version : Някой,който разбира от информационни технологии ?? :(



nadincety
02-20-2011, 11:55
Хора трябва ми помощ за една задача по информационни технологии..
В момента работим с Access,знам някой неща,но пустата задача не мога да я направя .. :( Има ли някой,който да е наясно с Аксес и да ми каже на 2 на 3 как да направя задачата..Ето я и нея :

Разработете база данни за частна галерия,която да съдържа:каталожен номер,име на експоната,вид на експоната(картина,скулптур а,художествен предмет),метод на изработка(масло,водни бои,туш,малка пластика,големи мрамор,големи глина),дата на закупуване,тип и сума на застраховката и застрахователната компания.Експонатите от един тип и метод на изработка са застраховани при един застраховател.
Критерии за разработка:
1.Базата да съдържа минимум 3 таблици,като поне в една от тях да се използва компонента Combo box.Характеристиките на полетата и таблиците да отговарят максимално на изискванията на съответните им стойности.
2.Данните в таблиците да се попълнят с помощта на формуляри.Минимален брой на записите във всяка таблица-10
3.В поне една от заявките да се използват подходящи връзки между 2 или повече таблици.
4.Стиловото оформление на различните обекти в таблицата е задължително..

Наистина се надявам някой да ми помогне,защото това ще ми е една от 2 или максимум 3 оценки,а не искам да е 2-ка :(